1. Anasayfa
 2. Keşfet
 3. Gezilecek Yerler
 4. Gaziantep Uçak Bileti

Gaziantep Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:34
 1. Şahinbey Savaş Müzesi
 2. Bakırcılar Çarşısı
 3. Zincirli Bedesten Çarşısı
 4. Gümrük Hanı
 5. Kaleoğlu Mağarası
 6. Gaziantep Kalesi
 7. Gaziantep Hamam Müzesi
 8. Yesemek Açık Hava Müzesi

1. Şahinbey Savaş Müzesi

Şahinbey Savaş Müzesi, Gaziantep'in Kurtuluş Savaşı'nda verdiği mücadeleyi anlatan bir müzedir. Aynı zamanda Gaziantep'in kültürünü, tarihini yaşam tarzını ve savaş sonrası sürecini anlatan gezilmesi ve görülmesi gereken bir müzedir.

Şahinbey Savaş Müzesi

2. Bakırcılar Çarşısı

Bakırcılar Çarşısı, Gaziantep'in en ünlü çarşısıdır. Adını da almış olduğu bakır eşyaları görmek, almak isterseniz ziyaret etmeniz gereken yerlerden biri de burasıdır.

Bakırcılar Çarşısı

3. Zincirli Bedesten Çarşısı

Zincirli Bedesten Çarşısı, özellikle baharatlar, hediyelik eşyaların bulunduğu tarihi bir yapıdır. Ziyaretçilerin beğeniyle gezdiği yerlerden birisi de burasıdır.

Zincirli Bedesten Çarşısı

4. Gümrük Hanı

Gümrük Hanı, tarihi güzelliğinin yanında hala işlevini kaybetmemiş, geleneksel el sanatları ve ürünlerinin satıldığı dükkanlar bulunmakta ve bir çok bakır, sedef ve ebru ustalarının atölyeleri var.

Gümrük Hanı

5. Kaleoğlu Mağarası

Kaleoğlu Mağarası, görülmesi gereken yerlerden biri ve Kaleoğlu Mağarası Kafesinde de güzel zaman geçirebilirsiniz.

Kaleoğlu Mağarası

6. Gaziantep Kalesi

Gaziantep Kalesi, şehrin simgesi haline gelmiş bu kalenin ne zaman yapıldığı kesin olarak bilinmese de Romalılar'ın gözlem yapmak için kullandığı söylenir. Gaziantep'e gitmişken bu kaleyi mutlaka görmelisiniz.

Gaziantep Kalesi

7. Gaziantep Hamam Müzesi

Gaziantep Hamam Müzesi, Kahramanlık Panorama Müzesi, Medusa Arkeolojil Cam Eserler Müzesi, Naib Hamamı, Zeugma Mozaik Müzesi, Atatürk Anı Müzesi, Oyun ve Oyuncak Müzesi tavsiye edilen müzeler ve hamamların başında geliyor.

Gaziantep Hamam Müzesi

8. Yesemek Açık Hava Müzesi

Yesemek Açık Hava Müzesi, araştırma ve kazılarla bulunmuş. Kazılar sırasında bulunan heykellerden sonra ise müzeye dönüştürülmeye karar verilmiş.

Yesemek Açık Hava Müzesi

Gaziantep hakkında daha fazla şey keşfet!

Gaziantep Nerede Yenir

Gaziantep Nerede Yenir

Gaziantep ülkemizin en zengin mutfağına sahip olan şehridir. Yalnız Türkiye'de değil dünyada adını duyurmuş olan mutfak kültürünü siz de mutlaka tatmalısınız. Peki bu dünyaca ünlü mutfağın yemeklerini nerede yiyebilirim diyorsanız, sizin için bir liste hazırladık. Gaziantep’e gelip tatmadan dönmemeniz gereken önemli lezzetler ve ünlü restoranlarına ise buradan bakabilirsiniz:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Gaziantep Ne Yenir?

Gaziantep Ne Yenir?

Gaziantep mutfağıyla adını duyurmuş bir şehirdir. Hamur işinden et yemeklerine kadar geniş bir yelpazede çok çeşitli ve lezzetli yemekleri mevcuttur. Bu şehrin yemeklerini herkes kendi evinde yapıyor olsa da, bu şehirde yemenin lezzetini hiçbir yerde bulamayacağınızın garantisini veriyoruz. Gaziantep mutfağının ünü sınırlarını aşmıştır. Özellikle de baklavasıyla ün salan bu kentin en güzel yemeklerini şöyle sıralayabiliriz:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Gaziantep Uçak Bileti