1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Ne Yenir?
  4. Gaziantep Uçak Bileti

Gaziantep Ne Yenir?

28 Ocak 2021 19:34
  1. Lebeniye Çorbası
  2. Tike Kebabı
  3. Cağırtlak Kebabı
  4. Baklava

1. Lebeniye Çorbası

Lebeniye Çorbası Gaziantep’in lezzetli yemeklerini yemeden başlangıç yapabileceğiniz yöresel bir çorbadır. Bu çorbanın ana malzemeleri ise et, nohut ve yoğurttur.

Lebeniye Çorbası

2. Tike Kebabı

Gaziantep’in ünlü kebapları arasında yer alan Tike Kebabı,  Diğer adıyla kuşbaşı kebabını Gaziantep’e gittiğinizde mutlaka tatmalısınız.

Tike Kebabı

3. Cağırtlak Kebabı

Cağırtlak Kebabı Gaziantep’te tercih edebileceğiniz lezzetli bir ana yemek seçeneğidir. Cağırtlak Kebabı, kuzu ciğeri ve ciğer yağı ile hazırlanmaktadır.

Cağırtlak Kebabı

4. Baklava

Baklava dünyaya ün salmış Gaziantep’e özgü bir tatlıdır. Hepimizin bildiği baklavayı bir de Gaziantep’te tatmak gerekiyor.

Baklava

Gaziantep hakkında daha fazla şey keşfet!

Gaziantep Nerede Yenir

Gaziantep Nerede Yenir

Gaziantep ülkemizin en zengin mutfağına sahip olan şehridir. Yalnız Türkiye'de değil dünyada adını duyurmuş olan mutfak kültürünü siz de mutlaka tatmalısınız. Peki bu dünyaca ünlü mutfağın yemeklerini nerede yiyebilirim diyorsanız, sizin için bir liste hazırladık. Gaziantep’e gelip tatmadan dönmemeniz gereken önemli lezzetler ve ünlü restoranlarına ise buradan bakabilirsiniz:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Gaziantep Gezilecek Yerler

Gaziantep Gezilecek Yerler

Gaziantep'te gezilecek birçok yer mevcuttur. Şehirde sıkılmayacağınızı garanti edebiliriz. Gaziantep hem doğal güzellikleriyle hem de tarihi dokusuyla göz kamaştıran bir şehirdir. Şehri ziyaret edenlerin mutlaka görmesi gereken yerleri sizin için listeledik. Listeye buradan bakabilirsiniz:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Gaziantep Uçak Bileti