1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Abu Dabi Uçak Bileti

Abu Dhabi Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:35
  1. Sheikh Zayed Camii
  2. Çöl Safarisi
  3. Louvre Abu Dabi Müzesi
  4. Yas Adası

1. Sheikh Zayed Camii

Sheikh Zayed Camii, Abu Dhabi geziniz sırasında görmeden dönmemeniz gereken bir yer. Oldukça etkileyici bir yapı olan Sheihkt Zayed Camii, iç mekanında beyaz ve altın renklerinin hakim olduğu, zarif ve bir o kadar da görkemli bir yapı. Bu camiyi görüp de hayran olmamak elde değil. Büyük ve süslü avizeler ile aydınlatılan camiide şık süslemelerin kullanıldığını görüyoruz. Oldukça büyük olan bu camii, aynı anda 40.000 kişiyi ağırlayabilecek bir kapasiteye sahip. Camiinin diğer adının 'Büyük Camii' veya 'Ulu Camii' olması da bu niteliğini pekiştiriyor.

Sheikh Zayed Camii, 2004'te hayatını kaybeden eski Devlet Başkanı ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin kurucusu olan Şeyh Zayid adına yaptırılmıştır. Camii 2007 yılından beri ibadete açıktır.

Sheikh Zayed Camii

2. Çöl Safarisi

Abu Dabi'de çöl safarisi yapmanızı şiddetle öneriyoruz. Abu Dabi'de yapılabilecek en iyi aktivitelerden olan çöl safarisine katılmak için merkezden sadece 1 saat uzaklıktaki çöle gitmeniz gerekmektedir. Daha sonra burada öğleden sonra üç ve akşam dokuz arasında yapılan akşam safarilerine katılabilirsiniz. Safari düzenleyen bazı turizm acenteleri bulunmakta, bu acenteler ile çöle gitmeden önce iletişime geçmeniz daha iyi bir tercih olacaktır.

Çöl Safarisi

3. Louvre Abu Dabi Müzesi

Abu Dabi'ye geldiğinizde burada yer alan Louvre Abu Dabi Müzesi'ni gezebilirsiniz. Saadiyat Adası üzerinde bulunan Louvre Abu Dabi Müzesi, müze gezmek hoşlanmayanları bile etkileyecek bir müze. Kültürel etkinliklere katılmayı seviyorsanız, Abu Dabi'de burayı gezmek için biraz zaman ayırabilir ve Louvre Müzesi'nin geniş koleksiyonlarına göz atabilirsiniz.

Müzenin kendi mimarisi de oldukça nefes kesici bir şekilde tasarlanmıştır. Dantel gibi örülmüş çatısı ile Louvre, kendi başına bir sanat eseri olmayı başarıyor.

Louvre Abu Dabi Müzesi

4. Yas Adası

Yas Mall alışveriş merkezinin de bulunduğu ada, Ferrari ve Warner Bros gibi markaların tema parklarına ev sahipliği yapıyor. Ayrıca burada bir su altı dünyası temalı eğlence parkı da yer almakta. Bu yönüyle çocuklar ile gezilebilecek harika bir konum olan Yas Adası'nda bolca eğlenebilir ve bir gününüzü burada geçirerek adanın tadını iyice çıkarabilirsiniz. Yas Adası, Abu Dabi merkezinden araç ile sadece 30 dakikalık uzaklıkta bulunuyor.

Yas Adası

Abu Dhabi hakkında daha fazla şey keşfet!

Abu Dhabi Nerede Yenir

Abu Dhabi Nerede Yenir

Arap dünyasının görülmesi gereken şehirlerinden Abu Dabi'de pek çok restoran bulunuyor. Abu Dabi'ye geziye gittiğinizde kaçırmamanız gereken bazı mekanlar bulunuyor. Bu mekanlara beraber bakalım:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Abu Dhabi Otel Tavsiye

Abu Dhabi Otel Tavsiye

Abu Dabi'de konaklayabileceğiniz çok sayıda otel bulunuyor. Abu Dabi'de merkezi bölgelerde konaklamanız ulaşımınızı daha rahat gerçekleştirmenize yardımcı olabilir. Böylelikle geziniz sırasında görmek istediğiniz her yere toplu taşıma veya taksiyle/kiralık araçla kolayca ulaşabilirsiniz. Abu Dabi'de çok lüks otellerden bütçe dostu otellere kadar geniş bir yelpazede konaklayabilirsiniz.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Abu Dabi'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Abu Dabi'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Abu Dabi'de bazı önemli günler bulunmaktadır. Abu Dabi uçuşunuzu mutlaka katılmak istediğiniz festivallere ve fuarlara göre ayarlayarak Abu Dabi kültürünü daha yakından görebilirsiniz.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Abu Dhabi Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Abu Dhabi Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Abu Dabi, bir Arap ülkesi olduğundan alkol konusunda bazı zorluklar yaşayabilirsiniz. Abu Dabi'de alkol tüketmek yasal olarak yasak olmasa da, yerel halkın alkol konusundaki bakış açısı olumsuz yöndedir. Abu Dabi'ye ziyarete gelen turistlerin burada alkol tüketebilmesi veya satın alması için bir çeşit alkol vizesine sahip olmaları gerekir. Bu vize, yasal olarak gerekli olsa da pratikte vize ya hiç sorulmaz, ya da oldukça nadir sorulur.

Abu Dabi'de gece hayatı için kaldığınız otelin barını tercih edebilirsiniz. Oteller içki servisi konusunda daha rahat edebileceğiniz mekanlardır. Ayrıca Abu Dabi'de alkol fiyatlarının yüksek olduğunu da göz önüne almalısınız.

Abu Dabi'de bulunan pek çok gece kulübünde giysi kuralları bulunur. Örneğin kot pantolonlar genellikle kabul edilebilir giysilerden olsa da 'sıra dışı' kot pantolonlarla gece kulüplerine girmeniz zor olabilir.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Abu Dhabi Ne Yenir?

Abu Dhabi Ne Yenir?

Abu Dabi'de hem Orta Doğu kültüründen, hem de Avrupa kültüründen gelen yiyecek ve içecekleri bir arada görmek mümkündür. Her damak tadına uygun yiyeceğin ve içeceğin bulunduğu Abu Dabi'de başka yerde göremeyeceğiniz yöresel yemekleri tatmanızı öneriyoruz.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Abu Dabi Uçak Bileti