1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Abu Dabi Uçak Bileti

Abu Dhabi Gezilecek Yerler

04 Aralık 2021 18:20
  1. Sheikh Zayed Camii
  2. Çöl Safarisi
  3. Louvre Abu Dabi Müzesi
  4. Yas Adası

1. Sheikh Zayed Camii

Sheikh Zayed Camii, Abu Dhabi geziniz sırasında görmeden dönmemeniz gereken bir yer. Oldukça etkileyici bir yapı olan Sheihkt Zayed Camii, iç mekanında beyaz ve altın renklerinin hakim olduğu, zarif ve bir o kadar da görkemli bir yapı. Bu camiyi görüp de hayran olmamak elde değil. Büyük ve süslü avizeler ile aydınlatılan camiide şık süslemelerin kullanıldığını görüyoruz. Oldukça büyük olan bu camii, aynı anda 40.000 kişiyi ağırlayabilecek bir kapasiteye sahip. Camiinin diğer adının 'Büyük Camii' veya 'Ulu Camii' olması da bu niteliğini pekiştiriyor.

Sheikh Zayed Camii, 2004'te hayatını kaybeden eski Devlet Başkanı ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin kurucusu olan Şeyh Zayid adına yaptırılmıştır. Camii 2007 yılından beri ibadete açıktır.

Sheikh Zayed Camii

2. Çöl Safarisi

Abu Dabi'de çöl safarisi yapmanızı şiddetle öneriyoruz. Abu Dabi'de yapılabilecek en iyi aktivitelerden olan çöl safarisine katılmak için merkezden sadece 1 saat uzaklıktaki çöle gitmeniz gerekmektedir. Daha sonra burada öğleden sonra üç ve akşam dokuz arasında yapılan akşam safarilerine katılabilirsiniz. Safari düzenleyen bazı turizm acenteleri bulunmakta, bu acenteler ile çöle gitmeden önce iletişime geçmeniz daha iyi bir tercih olacaktır.

Çöl Safarisi

3. Louvre Abu Dabi Müzesi

Abu Dabi'ye geldiğinizde burada yer alan Louvre Abu Dabi Müzesi'ni gezebilirsiniz. Saadiyat Adası üzerinde bulunan Louvre Abu Dabi Müzesi, müze gezmek hoşlanmayanları bile etkileyecek bir müze. Kültürel etkinliklere katılmayı seviyorsanız, Abu Dabi'de burayı gezmek için biraz zaman ayırabilir ve Louvre Müzesi'nin geniş koleksiyonlarına göz atabilirsiniz.

Müzenin kendi mimarisi de oldukça nefes kesici bir şekilde tasarlanmıştır. Dantel gibi örülmüş çatısı ile Louvre, kendi başına bir sanat eseri olmayı başarıyor.

Louvre Abu Dabi Müzesi

4. Yas Adası

Yas Mall alışveriş merkezinin de bulunduğu ada, Ferrari ve Warner Bros gibi markaların tema parklarına ev sahipliği yapıyor. Ayrıca burada bir su altı dünyası temalı eğlence parkı da yer almakta. Bu yönüyle çocuklar ile gezilebilecek harika bir konum olan Yas Adası'nda bolca eğlenebilir ve bir gününüzü burada geçirerek adanın tadını iyice çıkarabilirsiniz. Yas Adası, Abu Dabi merkezinden araç ile sadece 30 dakikalık uzaklıkta bulunuyor.

Yas Adası

Daha Fazlasını Keşfet!

Abu Dhabi Nerede Yenir

Abu Dhabi Nerede Yenir

Arap dünyasının görülmesi gereken şehirlerinden Abu Dabi'de pek çok restoran bulunuyor. Abu Dabi'ye geziye gittiğinizde kaçırmamanız gereken bazı mekanlar bulunuyor. Bu mekanlara beraber bakalım:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Abu Dhabi Otel Tavsiye

Abu Dhabi Otel Tavsiye

Abu Dabi'de konaklayabileceğiniz çok sayıda otel bulunuyor. Abu Dabi'de merkezi bölgelerde konaklamanız ulaşımınızı daha rahat gerçekleştirmenize yardımcı olabilir. Böylelikle geziniz sırasında görmek istediğiniz her yere toplu taşıma veya taksiyle/kiralık araçla kolayca ulaşabilirsiniz. Abu Dabi'de çok lüks otellerden bütçe dostu otellere kadar geniş bir yelpazede konaklayabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Abu Dabi'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Abu Dabi'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Abu Dabi'de bazı önemli günler bulunmaktadır. Abu Dabi uçuşunuzu mutlaka katılmak istediğiniz festivallere ve fuarlara göre ayarlayarak Abu Dabi kültürünü daha yakından görebilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Abu Dabi'de Alışveriş - Ne Alınır?

Abu Dabi'de Alışveriş - Ne Alınır?

Zengin bir şehir olan Abu Dabi'de pek çok lüks alışveriş dükkanı veya alışveriş merkezi görebilirsiniz. Birbirinden şık, son moda kıyafetleri burada bulabilir veya yanınızda götürmek üzere hediyelik eşya alışverişi yapabilirsiniz. Burada lüks dükkanların ve mağazaların yanı sıra daha küçük çarşıları veya esnafları görmek de mümkündür.

Abu Dhabi Mall Beach Rotana otelinin yanında yer alan Abu Dhabi Mall, bünyesinde 200'den fazla markayı ve mağazayı bir arada bulundurur. Alışverişinizi tamamladıktan sonra üst katta bulunan seyir alanından Abu Dabi manzarasına karşı bir şeyler yiyip, içebilirsiniz.

Yas Mall Abu Dabi'de gidebileceğiniz en güzel alışveriş merkezlerinden biri. Oldukça büyük bir alanı kaplayan Yas Mall, Yas Adası üzerinde yer alır. Yas Mall içinde çok sayıda lüks markayı görebilir, güzel bir kahve içmek veya yemek yemek için buradaki restoranları tercih edebilirsiniz.

Marina Mall bünyesinde 400'den fazla markayı bulundurmasıyla oldukça büyük bir alışveriş merkezi. Burada süper marketten buz pateni pistine, bowling alanından geniş perdeli sinemaya kadar pek çok imkanı bir arada bulabilirsiniz.

Dalma Mall şehir merkezinden biraz uzakta olsa da, herkese uygun alışveriş seçenekleri ve eğlence fırsatları ile buraya gelmeye değer.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Abu Dhabi Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Abu Dhabi Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Abu Dabi, bir Arap ülkesi olduğundan alkol konusunda bazı zorluklar yaşayabilirsiniz. Abu Dabi'de alkol tüketmek yasal olarak yasak olmasa da, yerel halkın alkol konusundaki bakış açısı olumsuz yöndedir. Abu Dabi'ye ziyarete gelen turistlerin burada alkol tüketebilmesi veya satın alması için bir çeşit alkol vizesine sahip olmaları gerekir. Bu vize, yasal olarak gerekli olsa da pratikte vize ya hiç sorulmaz, ya da oldukça nadir sorulur.

Abu Dabi'de gece hayatı için kaldığınız otelin barını tercih edebilirsiniz. Oteller içki servisi konusunda daha rahat edebileceğiniz mekanlardır. Ayrıca Abu Dabi'de alkol fiyatlarının yüksek olduğunu da göz önüne almalısınız.

Abu Dabi'de bulunan pek çok gece kulübünde giysi kuralları bulunur. Örneğin kot pantolonlar genellikle kabul edilebilir giysilerden olsa da 'sıra dışı' kot pantolonlarla gece kulüplerine girmeniz zor olabilir.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Abu Dhabi Ne Yenir?

Abu Dhabi Ne Yenir?

Abu Dabi'de hem Orta Doğu kültüründen, hem de Avrupa kültüründen gelen yiyecek ve içecekleri bir arada görmek mümkündür. Her damak tadına uygun yiyeceğin ve içeceğin bulunduğu Abu Dabi'de başka yerde göremeyeceğiniz yöresel yemekleri tatmanızı öneriyoruz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Abu Dabi'ye Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Abu Dabi'ye Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Abu Dabi'ye gitmeniz için bazı mevsimler ve aylar daha idealdir. Çok sayıda hava yolları firması ile anlaşmalı olan sitemiz üzerinden Abu Dabi'ye uçak bileti alabilirsiniz.

Oldukça sıcak bir iklime sahip olan Abu Dabi'ye yaz aylarında gitmeniz biraz zorlayıcı olabilir. Burada yaz mevsimi ortalama 40 derece sıcaklıkta geçmektedir. Özellikle Mayıs'tan Eylül'e kadar olan zaman diliminde Abu Dabi'ye gitme kararınızı biraz erteleyebilirsiniz.

Abu Dabi'ye havalar biraz daha serinledikten sonra gitmeniz daha iyi bir tercih olacaktır. Ekim başından Nisan sonuna kadar geçen süre, Abu Dabi'deki en serin zamanlardır. Bu aylarda hava ortalama 20 derece sıcaklığa kadar düşmekte ve gezi için ideal bir sıcaklığa gerilemektedir. Zaten Abu Dabi'ye ziyarete gelen turistlerin büyük bir çoğunluğu da bu aylarda geziye gelmektedir.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Abu Dabi Hakkında

Abu Dabi Hakkında

Birleşik Arap Emirlikleri'nin içinde yer alan Abu Dabi, diğer emirliklere göre daha ilerici denilebilecek bir yapıya sahip. Batı kültüründen de etkilenen Arap kültürünün izlerini görebileceğiniz Abu Dabi'nin turkuaz rengi denizine hayran kalmamak elde değil. Basra Körfezi'nin kıyısında yer alan Abu Dabi, aynı zaman Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkentidir. Ankara ile kardeş şehir olan Abu Dabi'de hava kışları ılık, yazları ise oldukça boğucu ve sıcaktır. Abu Dabi, çöl ikliminin etkisi altındadır.

1971 yılından beri başkentlik görevini sürdüren Abu Dabi, bugün petrol gelirleri ile zenginleşmiştir. Gün geçtikçe daha çok gelişen Abu Dabi'de refah düzeyi de yüksektir. Buradan çıkarılan petrol altı emirlik arasında paylaştırılmaktadır. Bununla beraber diğer emirlikler petrolden gelen geliri istedikleri gibi kullanmazlar. Bu gelir sadece otoyol, metro veya park gibi mekanların desteklenmesi için kullanılabilmektedir.

Tarihi çok eskiye dayanan Abu Dabi'nin köklerinin M.Ö. 3. yüzyıla kadar gittiği biliniyor. Günümüzde çok sevilen turizm bölgelerinden birisi olan Abu Dabi, özellikle plajları ve mimari yapıları ile ünlü. Abu Dabi'nin en ünlü yapıları arasında Sheihk Zaeed Camii yer alıyor.

Bugün dünyanın en zengin şehirlerinden olan Abu Dabi'ye gelerek oldukça eğlenceli ve lüks bir tatil yapabilir, aynı zamanda Abu Dabi tarihini daha iyi anlama imkanı bulabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Abu Dabi Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz