1. Anasayfa
  2. Abu Dabi Uçak Bileti

Abu Dabi Uçak Bileti

Abu Dhabi Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Abu Dhabi Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Abu Dabi'ye gitmek için Biletbak üzerinden ucuz uçak bileti alabilirsiniz. Taksitli uçak bileti fırsatları ile pek çok hava yolları firması biletlerini sizlere sunuyor ve tatilinizi keyifli geçirmenizi sağlıyoruz. Abu Dabi'ye uçak ile seyahat ederken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunuyor. Abu Dabi uçak bileti işlemlerinizi yapmadan önce uçuş süresini göz önüne almalısınız. İstanbul Abu Dabi arası yaklaşık olarak 5 saat sürmektedir. Ankara Abu Dabi arası ise yedi saat civarında sürmektedir.

Abu Dabi uçak bileti alırken tercih edebileceğiniz çok sayıda hava yolları firması bulunuyor. Türk Hava Yolları, genel olarak Abu Dabi'ye en çok sefer düzenleyen hava yolları firmaları arasında bulunuyor. Genellikle sadece bir aktarma ile Abu Dabi Havaalanı'na ulaşmanız mümkün olmaktadır. THY haricinde Egyptair, Nile Air gibi hava yolları firmalarıyla da Abu Dabi Havalimanı'na gidebilirsiniz.

Zaten Abu Dabi çevresinde bulunuyorsanız, özel araçlar veya taksiyle de Abu Dhabi'ye ulaşabilirsiniz. Dubai'den Abu Dhabi'ye yapılacak bir yolculuk özel araçla yaklaşık bir saat sürmektedir. Bunun yanında, Dubai'den Abu Dhabi'ye giden otobüslerden birine binmeniz de mümkündür.

Abu Dabi'ye Nasıl Gidilir?

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Abu Dabi'ye Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Abu Dabi Hakkında
  3. Abu Dhabi Ne Yenir?
  4. Abu Dhabi Nerede Yenir
  5. Abu Dhabi Gezilecek Yerler
  6. Abu Dhabi Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Abu Dabi'de Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Abu Dabi'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Abu Dhabi Otel Tavsiye

Abu Dabi'deki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Abu Dabi'de iki adet havalimanı bulunmaktadır. Bunlar Abu Dabi Uluslarası Havalimanı ve Abu Dabi Bateen Havalimanı şeklindedir. Abu Dabi Uluslararası Havalimanı yılın her ayında kalabalık olsa da özellikle turistlerin Abu Dabi'ye akın ettiği dönemlerde çok işlek olmaktadır. Bu nedenle Abu Dabi'ye bir gezi planlarken uçak biletini önceden almaya dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde tüm seferlerin dolduğunu görebilirsiniz.

Abu Dabi Uluslararası Havalimanı

Abu Dabi Uluslararası Havalimanı, Abu Dabi şehir merkezinden 30 kilometre uzaklıkta konumlanmıştır. Bu havalimanından 85 farklı noktaya uçuş gerçekleştirmek ve 49 ülkeye seyahat etmek mümkündür. Abu Dabi Uluslararası Havalimanı'nın bir diğer şaşırtıcı özelliği ise altı kıtaya aktarmasız uçuş gerçekleştiren havalimanları arasında yer almasıdır.

Taksi kullanarak Abu Dabi Uluslararası Havalimanı'ndan otelinize veya şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 1, 2 ve 3. terminal kapılarından kolaylıkla taksi bulabilirsiniz. Abu Dabi'de taksi fiyatları sanılanın aksine çok pahalı değildir, normal bir fiyatlandırma hakimdir. Abu Dabi'nin yerel halkı da genellikle otobüs yerine taksi kullanarak ulaşımlarını gerçekleştirirler. Bununla beraber, Abu Dabi'deki taksilerin oldukça lüks olduğunu belirtmekte fayda var. Bazı taksilerde kablosuz internet özelliği bile bulunmaktadır. Ayrıca Abu Dabi taksileri sarı değil, gri renklidir.

Toplu taşıma kullanmak da şehir merkezine ulaşmak için bir seçenektir. Hava yollarının etrafından kalkan ve sefer yapan otobüsler ile ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Etihad Havayolları Özel Ulaşım Hizmetleri uygulamasından faydalanabilirsiniz. Etihad Havayolları'nda business class veya birinci sınıf yolcu olarak seyahat eden yolcular, bu havayolları firması tarafından verilen şoför ve özel araç hizmetlerinden faydalanarak otellerine ulaşabilirler.

Araç kiralama alternatifini de düşünebilirsiniz. Araç kiralama fiyatları da taksi ücretleri gibi oldukça makul düzeydedir. Araç kiralamayı düşünüyorsanız kalacağınız otelin otopark hizmetlerini detaylıca araştırmanız gerekebilir.


Abu Dhabi Bateen Havalimanı

Abu Dhabi Bateen Havalimanı, özel bir jet havalimanıdır ve turistik amaçlarla kullanılmaz.

Abu Dabi'de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Abu Dabi'ye gitmek için bordo pasaporta sahip vatandaşların vize alması gerekmektedir. Abu Dabi vizesi aldıktan sonra Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki diğer emirliklere de giriş yapma hakkına sahip olursunuz. Bu şekilde Birleşik Arap Emirlikleri gezinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Vizenizi alırken 30 günlük veya 90 günlük vize seçeneklerinden size uygun olanı seçerek bu tür vizeye başvurmanız gerekmektedir.

Abu Dabi'ye gittiğinizde halk içinde fazla içki içmemeye özen göstermelisiniz. Abu Dabi, modern Arap kültürünü yansıtan bir şehir olsa da içki gibi alanlarda halkın hassasiyeti devam etmektedir. Aynı şekilde Abu Dabi'de sarhoş olmak da hoş karşılanmaz. Bununla beraber karşı cins ile tokalaşmak uygun sayılmayacağından dikkat etmenizde fayda var.

Abu Dabi'de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz