1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  4. Abu Dabi Uçak Bileti

Abu Dhabi Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

04 Aralık 2021 18:20
  1. Pearls & Caviar
  2. Sea Lounge
  3. The Captain's Arms
  4. Mood Indigo

1. Pearls & Caviar

Pearls & Caviar, mükemmel hizmeti ve iyi personeli ile hizmetlerini vermeye devam ediyor. Burada gece hayatına katılabileceğiniz gibi, brunch, kahvaltı veya öğle yemeği, akşam yemeği gibi öğünleri de geçirebilirsiniz.

Pearls & Caviar

2. Sea Lounge

Sea Lounge, lezzetli yemekleri ve şık, bohem atmosferi ile akşam yemeğini yiyebileceğiniz bir mekan. Bu mekanda Abu Dabi gece hayatına da bir bakış atabilirsiniz. Denize karşı kurulmuş olan Sea Lounge, nefes kesici manzarası ile sizlere hizmet vermeye hazır.

Sea Lounge

3. The Captain's Arms

The Captain's Arms, İngilizce pub konseptinde hizmet veren bir mekan. Abu Dabi'de gece hayatının nasıl olduğunu görmek istiyorsanız burayı alternatifleriniz arasına alabilirsiniz. Tourist Club Area'da yer alan The Captain's Arms, öğle yemeği ve akşam yemeğini geçirmeniz için de ideal bir mekan.

The Captain's Arms

4. Mood Indigo

Mood Indigo, pub kategorisinde hizmet veren bir başka mekan. Daha sakin bir gece hayatı mekanı arıyorsanız Mood Indigo sizin için oldukça iyi bir tercih olacaktır. Klasik bir pub olan Mood Indigo'da aileniz ve arkadaşlarınız ile keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

Mood Indigo

Daha Fazlasını Keşfet!

Abu Dhabi Nerede Yenir

Abu Dhabi Nerede Yenir

Arap dünyasının görülmesi gereken şehirlerinden Abu Dabi'de pek çok restoran bulunuyor. Abu Dabi'ye geziye gittiğinizde kaçırmamanız gereken bazı mekanlar bulunuyor. Bu mekanlara beraber bakalım:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Abu Dhabi Otel Tavsiye

Abu Dhabi Otel Tavsiye

Abu Dabi'de konaklayabileceğiniz çok sayıda otel bulunuyor. Abu Dabi'de merkezi bölgelerde konaklamanız ulaşımınızı daha rahat gerçekleştirmenize yardımcı olabilir. Böylelikle geziniz sırasında görmek istediğiniz her yere toplu taşıma veya taksiyle/kiralık araçla kolayca ulaşabilirsiniz. Abu Dabi'de çok lüks otellerden bütçe dostu otellere kadar geniş bir yelpazede konaklayabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Abu Dabi'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Abu Dabi'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Abu Dabi'de bazı önemli günler bulunmaktadır. Abu Dabi uçuşunuzu mutlaka katılmak istediğiniz festivallere ve fuarlara göre ayarlayarak Abu Dabi kültürünü daha yakından görebilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Abu Dabi'de Alışveriş - Ne Alınır?

Abu Dabi'de Alışveriş - Ne Alınır?

Zengin bir şehir olan Abu Dabi'de pek çok lüks alışveriş dükkanı veya alışveriş merkezi görebilirsiniz. Birbirinden şık, son moda kıyafetleri burada bulabilir veya yanınızda götürmek üzere hediyelik eşya alışverişi yapabilirsiniz. Burada lüks dükkanların ve mağazaların yanı sıra daha küçük çarşıları veya esnafları görmek de mümkündür.

Abu Dhabi Mall Beach Rotana otelinin yanında yer alan Abu Dhabi Mall, bünyesinde 200'den fazla markayı ve mağazayı bir arada bulundurur. Alışverişinizi tamamladıktan sonra üst katta bulunan seyir alanından Abu Dabi manzarasına karşı bir şeyler yiyip, içebilirsiniz.

Yas Mall Abu Dabi'de gidebileceğiniz en güzel alışveriş merkezlerinden biri. Oldukça büyük bir alanı kaplayan Yas Mall, Yas Adası üzerinde yer alır. Yas Mall içinde çok sayıda lüks markayı görebilir, güzel bir kahve içmek veya yemek yemek için buradaki restoranları tercih edebilirsiniz.

Marina Mall bünyesinde 400'den fazla markayı bulundurmasıyla oldukça büyük bir alışveriş merkezi. Burada süper marketten buz pateni pistine, bowling alanından geniş perdeli sinemaya kadar pek çok imkanı bir arada bulabilirsiniz.

Dalma Mall şehir merkezinden biraz uzakta olsa da, herkese uygun alışveriş seçenekleri ve eğlence fırsatları ile buraya gelmeye değer.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Abu Dhabi Gezilecek Yerler

Abu Dhabi Gezilecek Yerler

Abu Dhabi'de görmeniz gereken pek çok mimari yapı, doğal güzellik veya eğlence mekanı bulunuyor. Yüksek binaları ve modern mimarisi ile dikkat çeken Abu Dabi'deki güzellikleri yerinde görmeniz ve hiçbir noktayı pas geçmemeniz için Abu Dhabi'de mutlaka görmeniz gereken yerler listesini çıkardık.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Abu Dhabi Ne Yenir?

Abu Dhabi Ne Yenir?

Abu Dabi'de hem Orta Doğu kültüründen, hem de Avrupa kültüründen gelen yiyecek ve içecekleri bir arada görmek mümkündür. Her damak tadına uygun yiyeceğin ve içeceğin bulunduğu Abu Dabi'de başka yerde göremeyeceğiniz yöresel yemekleri tatmanızı öneriyoruz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Abu Dabi'ye Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Abu Dabi'ye Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Abu Dabi'ye gitmeniz için bazı mevsimler ve aylar daha idealdir. Çok sayıda hava yolları firması ile anlaşmalı olan sitemiz üzerinden Abu Dabi'ye uçak bileti alabilirsiniz.

Oldukça sıcak bir iklime sahip olan Abu Dabi'ye yaz aylarında gitmeniz biraz zorlayıcı olabilir. Burada yaz mevsimi ortalama 40 derece sıcaklıkta geçmektedir. Özellikle Mayıs'tan Eylül'e kadar olan zaman diliminde Abu Dabi'ye gitme kararınızı biraz erteleyebilirsiniz.

Abu Dabi'ye havalar biraz daha serinledikten sonra gitmeniz daha iyi bir tercih olacaktır. Ekim başından Nisan sonuna kadar geçen süre, Abu Dabi'deki en serin zamanlardır. Bu aylarda hava ortalama 20 derece sıcaklığa kadar düşmekte ve gezi için ideal bir sıcaklığa gerilemektedir. Zaten Abu Dabi'ye ziyarete gelen turistlerin büyük bir çoğunluğu da bu aylarda geziye gelmektedir.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Abu Dabi Hakkında

Abu Dabi Hakkında

Birleşik Arap Emirlikleri'nin içinde yer alan Abu Dabi, diğer emirliklere göre daha ilerici denilebilecek bir yapıya sahip. Batı kültüründen de etkilenen Arap kültürünün izlerini görebileceğiniz Abu Dabi'nin turkuaz rengi denizine hayran kalmamak elde değil. Basra Körfezi'nin kıyısında yer alan Abu Dabi, aynı zaman Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkentidir. Ankara ile kardeş şehir olan Abu Dabi'de hava kışları ılık, yazları ise oldukça boğucu ve sıcaktır. Abu Dabi, çöl ikliminin etkisi altındadır.

1971 yılından beri başkentlik görevini sürdüren Abu Dabi, bugün petrol gelirleri ile zenginleşmiştir. Gün geçtikçe daha çok gelişen Abu Dabi'de refah düzeyi de yüksektir. Buradan çıkarılan petrol altı emirlik arasında paylaştırılmaktadır. Bununla beraber diğer emirlikler petrolden gelen geliri istedikleri gibi kullanmazlar. Bu gelir sadece otoyol, metro veya park gibi mekanların desteklenmesi için kullanılabilmektedir.

Tarihi çok eskiye dayanan Abu Dabi'nin köklerinin M.Ö. 3. yüzyıla kadar gittiği biliniyor. Günümüzde çok sevilen turizm bölgelerinden birisi olan Abu Dabi, özellikle plajları ve mimari yapıları ile ünlü. Abu Dabi'nin en ünlü yapıları arasında Sheihk Zaeed Camii yer alıyor.

Bugün dünyanın en zengin şehirlerinden olan Abu Dabi'ye gelerek oldukça eğlenceli ve lüks bir tatil yapabilir, aynı zamanda Abu Dabi tarihini daha iyi anlama imkanı bulabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Abu Dabi Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz