1. Anasayfa
  2. Zürih Uçak Bileti

Zürih Uçak Bileti

Zürih Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Zürih Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Ülkemizden Zürih’e aktarmalı uçuşların yanında direkt uçuşlar da bulunmaktadır. Haftada yaklaşık 20 sefer gerçekleştirilen bu rotada, en çok sefer düzenleyen havayolları firmaları sırasıyla Türk Hava Yolları, Pegasus, Eurowings, Lufthansa ve SunExpress’tir. Başlıca sefer düzenlenen şehirler İstanbul, İzmir ve Antalya’dır. Uçuşlar aktarma süreleri hariç yaklaşık 3-4 saat sürmektedir. Eğer uçak biletinizi henüz almadıysanız seyahatinizden yaklaşık 3 ay kadar önce alırsanız, uçak biletinizi daha ucuza getirmiş olursunuz. Ayrıca sitemiz üzerinden online bilet alarak daha ucuz uçak biletine sahip olabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Zürih’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Zürih Hakkında
  3. Zürih Ne Yenir?
  4. Zürih Nerede Yenir
  5. Zürih Gezilecek Yerler
  6. Zürih Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Zürih'te Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Zürih'te Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Zürih Otel Tavsiye

Zürih’teki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Zürih’te eski adı Zürih-Kloten Havalimanı olan ancak günümüzde değiştirilerek Zürih Havalimanı olarak güncellenen bir adet havalimanı vardır. Zürih Havalimanı olarak anılan bu havalimanına varmak ve Zürih’i gezmek için şimdi tek yapmanız gereken sitemize girip Zürih uçak bileti almak!

Zürih Havalimanı

1953 yılında kurulmuş olan bu havalimanı, Sadece Zürih’in değil aynı zamanda İsviçre’nin de en büyük havalimanıdır. Şehir merkezine yaklaşık 12 kilometre uzaklıkta bulunan Zürih Havalimanı günümüzde hem ulusal hem de uluslararası hizmet vermektedir. Şehir merkezine ulaşmak için birçok alternatif seçenek mevcuttur. Zürih Havalimanı’ndan Zürih şehir merkezine gitmek için şu araçları kullanabilirsiniz:

Tren ile havalimanından şehir merkezine kolaylıkla, aktarmasız ulaşabilirsiniz. Her 20 dakikada bir kalkan trenlerden uygun olanı ile şehir merkezine ulaşmanız mümkün olacaktır. Havalimanının yanından şehir merkezine giden trenler ise şu şekilde; S2, IR 13, IC, S16, S24 ve IC 5.. Bu trenler sırayla kalkmaktadır.

Otobüs toplu taşıma aracını kullanarak da Zürih şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Ancak otobüs kullanırsanız aktarmalı bir şekilde yolculuğunuzu tamamlamak zorundasınız. Eğer otobüsle gidecekseniz 768 numaralı otobüs ile 12 durak gittikten sonra her 20 dakikada bir kalkan S8 trenine binmelisiniz. S8, sizi doğrudan şehir merkezine götürecektir.

Taksi de şehir merkezine ulaşım konusunda bir alternatif olacaktır. Ancak yapılan araştırmalara göre 18 şehrin bulunduğu bir ankette en pahalı taksi ücretlerinin Zürih’e ait olduğu ortaya koyulmuştur. Yani taksi için ödeyeceğiniz ücret oldukça fazla bir ücret olacaktır.

Araç kiralayarak da şehir merkezine ulaşımınızı kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Havalimanı içerisindeki sixt, budget ve europcar gibi araç kiralama ofislerinden bütçenize uygun bir araç kiralayarak konforlu bir yolculuk çekebilirsiniz. Kiraladığınız bu aracınız ile Zürih şehir merkezine giderken A1L yolunu takip ederseniz uzun yol çekmekten kurtulmuş olursunuz.

Zürih'te Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Şehirde taksiyle yolculuk size pahalıya mâl olabilir bunun yerine araç kiralamak daha mantıklıdır. Eğer uçak biletinizi önceden almazsanız biletinizi normalden 2-3 kat fazla ücret ödeyerek almak durumunda kalabilirsiniz. Eğer hala uçak bileti almadıysanız sitemiz üzerinden online olarak ucuz uçak bileti alabilirsiniz.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz