1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Zürih Uçak Bileti

Zürih Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:35
  1. Grossmünster
  2. Zoo Zürich
  3. Zürih Gölü
  4. Zürih Sanatevi
  5. Swiss National Museum

1. Grossmünster

Grossmünster, Zürih mimarisini ve kültürünü en yakından görebileceğiniz yerdir. 12. yüzyıldan kalma bu katedral, yerlilerin bile dikkatini çekmekte. Her yıl binlerce turist tarafından görülmeye gelen katedral, Limmat Nehri kıyılarına kurulmuştur. Ayrıca Zürih’teki üç büyük katedralden birisidir.

Grossmünster

2. Zoo Zürich

Zoo Zürich, Zürih’teyken küçük bir hayvanlar alemi turuna çıkabileceğiniz yerdir. Zürih’te bulunan ve yaklaşık 400 türe ev sahipliği yapan bu koca hayvanat bahçesinin kökleri oldukça uzundur. Mutlaka ilgilinizi çekecek ve keyifli zaman geçireceğinizi düşündüğümüz bu hayvanat bahçesine mutlaka uğramanızı tavsiye ederiz.

Zoo Zürich

3. Zürih Gölü

Zürih Gölü, görüntüsüyle Zürih’e ayrı bir mükemmellik katmaktadır. İsviçre’ye gelip hatta Zürih’e gelip gölü görmemeniz zaten imkansız ancak şehir hayatından sıkılınca gölün etrafında yürüyüş yapmak, bisiklete binmek kadar rahatlatıcı bir eylem yok. Ayrıca göl üzerinde düzenlenen feribot seferlerine binerek gölün manzarasının keyfini de çıkarabilirsiniz.

Zürih Gölü

4. Zürih Sanatevi

Zürih Sanatevi, sadece sanat severlerin değil herkesin dikkatini çekebilecek nitelikte bir yerdir. İsviçre’nin en önemli sanat müzelerinden birisi olan Zürih Sanatevi, ortaçağdan modern döneme kadar birçok eseri ve ayrıca İsviçre’nin önemli sanat koleksiyonlarını bünyesinde barındırır.

Zürih Sanatevi

5. Swiss National Museum

Swiss National Museum, İsviçre’nin tarihini keşfetmek isteyenler için birebir bir müzedir. İçerisinde el sanatları ve eski mobilyalar gibi eserler sergilenmektedir.Burada Zürih’in tarihini ve kültürünü yakından görebilirsiniz.

Swiss National Museum

Zürih hakkında daha fazla şey keşfet!

Zürih'te Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Zürih'te Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Zürih Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Zürih Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Tüm Avrupa’da olduğu gibi Zürih’in de “eski şehir” diye bilinen bir bölgesi var. Gece hayatının kalbi bir nevi buralarda atmaktadır. Ancak asıl yer bu bölgenin içinde bulunan Niederdorf Bölgesi’dir. Birçok kafe ve bar burada yer alır. Oberdorfstrasse ve Langstrasse Caddeleri özellikle gece hayatının yoğunlaştığı bölgelerdendir. Siz de eğlencenin tadını Zürih’te çıkarmak isterseniz şimdi tek yapmanız gereken online Zürih uçak bileti almak! Zürih’e gittiğinizde uğramanızı tavsiye ettiğimiz mekanlar ise şuralardır:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Zürih Uçak Bileti