1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Zürih Uçak Bileti

Zürih Gezilecek Yerler

04 Aralık 2021 18:20
  1. Grossmünster
  2. Zoo Zürich
  3. Zürih Gölü
  4. Zürih Sanatevi
  5. Swiss National Museum

1. Grossmünster

Grossmünster, Zürih mimarisini ve kültürünü en yakından görebileceğiniz yerdir. 12. yüzyıldan kalma bu katedral, yerlilerin bile dikkatini çekmekte. Her yıl binlerce turist tarafından görülmeye gelen katedral, Limmat Nehri kıyılarına kurulmuştur. Ayrıca Zürih’teki üç büyük katedralden birisidir.

Grossmünster

2. Zoo Zürich

Zoo Zürich, Zürih’teyken küçük bir hayvanlar alemi turuna çıkabileceğiniz yerdir. Zürih’te bulunan ve yaklaşık 400 türe ev sahipliği yapan bu koca hayvanat bahçesinin kökleri oldukça uzundur. Mutlaka ilgilinizi çekecek ve keyifli zaman geçireceğinizi düşündüğümüz bu hayvanat bahçesine mutlaka uğramanızı tavsiye ederiz.

Zoo Zürich

3. Zürih Gölü

Zürih Gölü, görüntüsüyle Zürih’e ayrı bir mükemmellik katmaktadır. İsviçre’ye gelip hatta Zürih’e gelip gölü görmemeniz zaten imkansız ancak şehir hayatından sıkılınca gölün etrafında yürüyüş yapmak, bisiklete binmek kadar rahatlatıcı bir eylem yok. Ayrıca göl üzerinde düzenlenen feribot seferlerine binerek gölün manzarasının keyfini de çıkarabilirsiniz.

Zürih Gölü

4. Zürih Sanatevi

Zürih Sanatevi, sadece sanat severlerin değil herkesin dikkatini çekebilecek nitelikte bir yerdir. İsviçre’nin en önemli sanat müzelerinden birisi olan Zürih Sanatevi, ortaçağdan modern döneme kadar birçok eseri ve ayrıca İsviçre’nin önemli sanat koleksiyonlarını bünyesinde barındırır.

Zürih Sanatevi

5. Swiss National Museum

Swiss National Museum, İsviçre’nin tarihini keşfetmek isteyenler için birebir bir müzedir. İçerisinde el sanatları ve eski mobilyalar gibi eserler sergilenmektedir.Burada Zürih’in tarihini ve kültürünü yakından görebilirsiniz.

Swiss National Museum

Daha Fazlasını Keşfet!

Zürih Nerede Yenir

Zürih Nerede Yenir

Zürih’te uğramanızı tavsiye ettiğimiz restoranlar ise şuralardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Zürih Otel Tavsiye

Zürih Otel Tavsiye

Zürih biraz pahalı bir kent olsa da her bütçeye uygun kalacak otel bulunabilmektedir. Bizlerin sizlere tavsiye ettiği oteller ise tüm detaylarıyla incelenerek hem fiyat hem de konum bakımından en uygun şekilde düşünülerek tavsiye edilmektedir. Otelinizi de seçtikten sonra seyahatinizin hazırlık aşamasını tamamlamak için yapmanız gereken tek şey Zürih uçak bileti almak! İşte sizlere tavsiye ettiğimiz o oteller;

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Zürih'te Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Zürih'te Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Zürih'te Alışveriş - Ne Alınır?

Zürih'te Alışveriş - Ne Alınır?

Zürih’te alışveriş yapmak isterseniz Old Town bölgesine ve Bahnhofstrasse Caddesi’ne gidebilirsiniz. İsviçre’nin bu gözde kentinden dönerken sevdiklerinize hediye olarak çikolata, İsviçre çakısı ve saat alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Zürih Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Zürih Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Tüm Avrupa’da olduğu gibi Zürih’in de “eski şehir” diye bilinen bir bölgesi var. Gece hayatının kalbi bir nevi buralarda atmaktadır. Ancak asıl yer bu bölgenin içinde bulunan Niederdorf Bölgesi’dir. Birçok kafe ve bar burada yer alır. Oberdorfstrasse ve Langstrasse Caddeleri özellikle gece hayatının yoğunlaştığı bölgelerdendir. Siz de eğlencenin tadını Zürih’te çıkarmak isterseniz şimdi tek yapmanız gereken online Zürih uçak bileti almak! Zürih’e gittiğinizde uğramanızı tavsiye ettiğimiz mekanlar ise şuralardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Zürih Ne Yenir?

Zürih Ne Yenir?

Her türlü damak zevkine hitap eden İsviçre mutfağının eşsiz yemeklerine bayılacaksınız. Şehirdeki alışılmış yerel restoranları bir kenara bırakacak olursak mutlaka denemeniz gereken yemekleri şöyle sıralayabiliriz;

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Zürih’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Zürih’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Şehrin iklimi ılımandır. Zürih’in kuzeyde bulunmasına rağmen olması gerekenden daha ılık ve daha yağışlı geçen bir iklim yapısı bulunmaktadır. Yaz sıcaklıkları genellikle en yüksek 24 derece en düşük de 12 derece arasında değişirken kış sıcaklıkları ise -4 ile 5 derece arasında değişiklik göstermektedir. Eğer festival gibi etkinliklere gitmek gibi bir planınız yoksa seyahatinizi yaz mevsimine ayarlamanız önerilir. Yaz aylarında Zürih’e gitmek için, bu zamana uygun olarak gidiş dönüş uçak biletinizi en ucuza sitemizden alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Zürih Hakkında

Zürih Hakkında

İsviçre’nin en büyük kenti olan Zürih, içinde bulunduğu Zürih Kantonunun başkentidir. İsviçre’deki en büyük kent olduğundan aynı zamanda kültürel ve ekonomik olarak da en işlek kentlerindendir. Bu kadar işlek olması, Zürih’i sanki İsviçre’nin başkentiymiş gibi bir algı oluşturmaktadır. Oysa İsviçre’nin başkenti Bern kentidir. Zürih’in şehir merkezindeki nüfusu 400 bini aşkındır. Ancak civar Zürih’e bağlı olan ilçelerle beraber nüfusu 2 milyona yakındır. Zürih kentini ziyaret etmeyi düşünüyorsanız uçak biletinizi erkenden almanızda fayda vardır. Eğer uçak biletinizi hala almadıysanız ucuz uçak bileti bulabileceğiniz sitemiz üzerinden online olarak uçak biletinizi alabilirsiniz.  

Zürih’de Avrupa’daki en iyi üniversitelerden biri olan ETH (Eidgenössiche Technische Hochschule) ve kentin adındaki Zürih Üniversitesi bulunur. Bu yönüyle öğrencilerin yoğunlukta olduğu bir kenttir. Zürih’in deniz seviyesinden yükseltisi yaklaşık 400 metredir. Çok yükseltiye sahip olmaması ikliminin ılıman olmasına katkı sağlamaktadır. Şehirde kullanılan dil ve devlet kurumları dahil olmak üzere kullanılan resmi dil Almancadır. Ancak konuşma dili olarak Zürih Almancası kullanılmaktadır. Şehrin para birimi ise İsviçre Frangıdır.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Zürih Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz