1. Anasayfa
 2. Yeni Delhi Uçak Bileti

Yeni Delhi Uçak Bileti

Yeni Delhi Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Yeni Delhi Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

16 Nisan 2021 23:46

Türkiye’den Yeni Delhi aktarmasız uçuş bulunmamaktadır. Ancak bir veya iki aktarma yaparak Yeni Delhi’ye gidebilirsiniz. İstanbul ve Antalya gibi Yeni Delhi’ye sık sefer düzenleyen şehirlerden bir aktarma yaparak uçuşunuzu tamamlayabilirsiniz. Bir aktarmalı uçuşlarda uçuş süreniz yaklaşık 19 saat civarı sürecektir. Diğer şehirlerdeki havalimanlarından ise iki aktarma yaparak uçuşunuzu tamamlayabilirsiniz. Türkiye-Yeni Delhi güzergahında en sık sefer düzenleyen hava yolu şirketleri ise Aeroflot, Pegasus ve Türk Hava Yolları’dır.

İstanbul ile Yeni Delhi arasında yıl boyunca sık sefer düzenlenmektedir. Bu uçuş seferlerinin birinde siz de olmak istemez misiniz? Hemen online Yeni Delhi uçak biletinizi sitemizden alabilir ve uçuşunuzu uçak biletinizi aldığınız tarihte gerçekleştirerek bu maceraya siz de katılabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Yeni Delhi'ye Nasıl Gidilir?
 2. Yeni Delhi'deki Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Yeni Delhi'ye Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Yeni Delhi Hakkında
 5. Yeni Delhi Ne Yenir?
 6. Yeni Delhi Nerede Yenir
 7. Yeni Delhi Gezilecek Yerler
 8. Yeni Delhi Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Yeni Delhi’de Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Yeni Delhi'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Yeni Delhi'de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Yeni Delhi Otel Tavsiye

Yeni Delhi'deki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Yeni Delhi’nin uçuş alanında dünyaya açılan kapısı olma niteliğinde bir havalimanı vardır. O da Indira Gandhi Uluslararası Havalimanı’dır. Indira Gandhi Uluslararası Havalimanı varış noktası olan online uçak biletinizi en kolay şekilde, hiç beklemeden sitemizden alabilirsiniz.

Indira Gandhi Uluslararası Havalimanı

Indira Gandhi Uluslararası Havalimanı adını, Hindistan başbakanlığı yapmış olan siyasetçi Indira Gandhi’den almaktadır. Bu havalimanının en önemli özelliği, ülkenin en yoğun, en işlek havalimanı olmasıdır. 2019 yılı istatistik verilerine göre, 68 milyon 491 bine yakın yolcuyu ağırlamıştır. Havalimanı, Yeni Delhi şehir merkezine 16 kilometre mesafede yer almaktadır. Indira Gandhi Uluslararası Havalimanı’ndan Yeni Delhi şehir merkezine gitmek için şu vasıtalardan birini kullanabilirsiniz:

Otobüs ile aktarmalı bir şekilde Yeni Delhi şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanından otobüse binmek için öncelikle Domestic Airport durağına gitmeniz gerekmektedir. Buradan Airport Ex-Press-4I.S.B.T. Kashmere Gate otobüsüne binerek yaklaşık bir saatin ardından Subhash Park durağında inmeniz gerekmektedir. Subhash Park durağından bineceğiniz 753 numaralı Mori Gate otobüsüyle yapacağınız yaklaşık 10 dakikalık yolculuğun ardından Yeni Delhi şehir merkezinin durağı olan Mori Gate durağında inebilirsiniz.

Taksi ile biraz pahalıya gitmiş olsanız da oldukça konforlu bir şekilde havalimanı-şehir merkezi arası yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz. Indira Gandhi Uluslararası Havalimanı içerisindeki taksi duraklarından veya yoldan çevireceğiniz taksilerle ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Araç kiralayarak da hem havalimanı-şehir merkezi arası yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz hem de şehrin uzak yerlerine gezmeye giderken kiraladığınız aracı kullanarak daha rahat ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanı çevresindeki Hertz, Avis ve Europcar gibi araç kiralama ofislerinden esnek fiyata bütçenize en uygun gele aracı kiralayabilirsiniz. En kestirme yoldan şehir merkezine gitmek için ise Sardar Patel Marg yolunu kullanabilirsiniz.

Yeni Delhi'ye Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Yeni Delhi’nin iklimi; muson ikliminin etkisinin görüldüğü nemli tropikal altı iklimdir. Yeni Delhi’de yaz ayları oldukça sıcak geçmektedir. Öyle ki en sıcak zamanların görüldüğü haziran ayında sıcaklık 46 dereceye kadar çıkabilmektedir. Mayıs- Haziran aylarında aylık sıcaklık ortalaması 40 derecedir. Kış ayları ise fazla soğuk geçmez. En serin ay diyebileceğimiz aralık ayında aylık sıcaklık ortalaması 18 derecedir. Yeni Delhi ikliminde esas etkili olan muson yağmurlarıdır. Yağışın fazla olduğu dönem olan haziran-eylül ayları arası dönemde, muson yağmurları kentte hakimdir. Peki ben Yeni Delhi seyahatimi ne zaman gerçekleştirmeliyim diye soracak olursanız, size önerimiz ilkbahar ayları olan mart, nisan ve mayıs aylarında Yeni Delhi’ye gitmeniz.

Yeni Delhi seyahatinin en ideal ayları için en ucuza uçak biletlerini sitemizde bulabilirsiniz. Online uçak bileti almak sizi hem uğraşmaktan kurtarıp zamanınızdan kazandıracak hem de daha uygun fiyatta olduğu için cüzdanınızı sevindirecek.

Yeni Delhi Hakkında

Yeni Delhi, Güney Asya bölümünün önemli ülkelerinden biri olan ve Çin’den sonra dünyanın en kalabalık ikincisi ülkesi olan Hindistan’ın başkenti, merkez şehridir. Bulunduğu ülkenin kalabalık olmasından payını alan Yeni Delhi’nin metropol alanıyla birlikte nüfusu 21 milyon 750 bin civarındadır. Hindistan topraklarındaki konumuna göre Yeni Delhi, iç kısımda yani kuzey kısmında kalmaktadır. Yeni Delhi sonradan inşa edilmiş bir şehirdir. Şehrin inşasına 1910 yıllarında başlanmıştır. Yaklaşık 110 yıl içinde Yeni Delhi hızla gelişmiş ve nüfusu da hızla artmıştır. Hindistan’ın ve özellikle Yeni Delhi’nin önemli kültürel simgelerinden olan Hümayun Türbesi ve Qutub Kompleksi; UNESCO Dünya Mirası listesinde yerlerini almışlardır. Yeni Delhi halkıyla iletişim kurmak için İngilizce konuşabilirsiniz, eğer Hintçe biliyorsanız Yeni Delhi seyahatiniz sırasında bu size büyük bir avantaj sağlayacaktır. 

Farklı bir kültür, farklı bir dünya olan Hindistan’ı tanımak istiyorsanız gezmeye Yeni Delhi’den başlamalısınız. Yeni Delhi uçak biletini en ucuz haliyle sitemizden satın alabilirsiniz.

Yeni Delhi Ne Yenir?

Başkent Yeni Delhi, ülkeyi siyaset anlamında tanıttığı gibi kültür ve mutfak anlamında da en güzel şekilde tanıtmaktadır. Yeni Delhi mutfağı, Hint mutfağının adeta ayrı bir dalı gibidir. Hint mutfağını en iyi şekilde temsil eden Yeni Delhi’ye gitmek için oturduğunuz yerden dakikalar içinde uçak bileti alabileceğiniz biliyor muydunuz? Online Yeni Delhi uçak biletlerinin en uygun fiyatlıları için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Yeni Delhi’ye gittiğinizde mutlaka tatmanızı önerdiğimiz lezzetleri şu şekilde sıralayabiliriz:

1. Nihari

Nihari

Nihari, Hint mutfağında misafirlere layık, saray mutfağı tarzı bir yemektir. Kemikli etin baharatlarla özdeşleşene kadar pişirilip sebzeler eşliğinde sunulması şeklinde hazırlanır. Nihari’yi özellikle tatmanızı istiyoruz çünkü dünyaca ünlü Hint baharatlarını bu yemekte bolca bulabilirsiniz.

2. Biryani

Biryani

Biryani, Hint mutfağının vazgeçilmez yemeklerinden birisidir. Pilav tarzı bir yemek olarak görünse de yemek yanı bir lezzet değil yalnız başına ana yemek olarak dahi tüketebileceğiniz bir lezzettir. Biryani, et olarak genellikle tavuk etiyle birlikte yapılmaktadır ve Hint baharatlarıyla süslenmiş, bu baharatlar sayesinde pirincin rengi genellikle sarımsı bir renge dönmüştür.

3. Gulab Jamun

Gulab Jamun

Gulab Jamun, Yeni Delhi’de tatlı olarak ne yemeliyim sorunuza verebileceğimiz ilk cevaptır. Görüntü olarak bizdeki lokmayı andıran bu tatlı, süt toplarının kızartılması ve şekerle hazırlanan şerbet gibi bir şurupta bekletilmesi şeklinde hazırlanıyor. Gulab Jamunu daha özel kılan ise şerbet gibi dediğimiz o şurubun içerisinde safran, gül suyu ve kakule olması.

Yeni Delhi Nerede Yenir

Hint yemekleri şimdiden sizi acıktırmaya başladıysa bu lezzetleri yerinde yemek için daha fazla beklemeyin. Yeni Delhi uçak biletinizi sitemizden kolaylıkla alın ve bu başkent şehri gezip görün, yemeklerini tadın. Yeni Delhi’de gitmenizi ısrarla önerdiğimiz restoranları şu şekilde sıralayabiliriz:

1. Bukhara Restaurant

Bukhara Restaurant

Bukhara Restaurant, 1977’den beri hizmet veren ve Kuzey Hint mutfağını ziyaretçilerine tanıtan restorandır. Birçok yönüyle ön plana çıkan bu restoran için söylememiz gereken ilk özelliklerden biri de Vladimir Putin, Donald Trump, Bill Clincton ve Sachin Tendulkar gibi dünyaca ünlü kişilerin bu restoranı ziyaret etmiş olmasıdır. Bukhara Restaurant’ta sadece yemekler değil, restoranın iç tasarımı da size Hindistan’da olduğunuzu hissettirecek tarzdadır.

2. Jamavar

Jamavar

Jamavar, şehrin en lüks ve en temiz restoranlarında başta gelmektedir. Hint mutfağının; özellikle, bir alt dal olan Yeni Delhi mutfağının eşsiz lezzetlerini temizliğine güvenerek ve geleneksel bir sunum tarzı şeklinde bu lezzetleri sunacak hangi restoranda yiyebilirim diye soracak olursanız size verebileceğimiz ilk cevap hiç şüphesiz Jamavar adlı restorandır. Buraya gitmeden önce masa rezerve etmeniz sizin avantajınıza olacaktır.

3. AnnaMaya

AnnaMaya

AnnaMaya, Hint mutfağının bol baharatlı yemekleri size göre değilse kaçabileceğiniz restorandır. Bu restorana kaçabilirsiniz diyoruz çünkü burada Hint mutfağına özgü değil, Avrupa mutfağına özgü lezzetler misafirlerle buluşturulmaktadır. Şehir merkezine uzak bir yerde bulunan AnnaMaya, size ferah ve rengarenk mekanıyla sakin bir yemek yeme fırsatı sunuyor.

Yeni Delhi Gezilecek Yerler

Yeni Delhi gezi listenizi henüz oluşturmadınız mı? O zaman biz size yardımcı olalım. Ama bundan önce, Yeni Delhi uçak biletinizi zamandan ve paradan tasarruf ederek almak isterseniz sitemizden alabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Yeni Delhi gezi listenizde mutlaka olması gereken yerler ise şuralardır:

Hümayun Türbesi

Hümayun Türbesi

Hümayun Türbesi, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde de yer alan kentin ve genel olarak Hindistan’ın dünya çapındaki önemli simgelerinden birisidir. Babür İmparatoru olan Hümayun Şah’ın anısına eşi tarafından yaptırılan bu türbe, 1572 yılından bu yana olanca görkemiyle şehre gelen turistleri etkilemektedir. Bu türbenin önemli bir diğer özelliği ise ülkedeki ilk bahçesi olan türbe olmasıdır. Kırmızı ve beyaz renklerinin bu eşsiz mimarideki uyumuna bayılacaksınız.

Kutub Minar

Kutub Minar

Kutub Minar, Yeni Delhi’deki UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer edinmiş bir diğer yerdir. Bir zafer anıtı olan bu türbe, İslam ordularının ülkede elde etmiş olduğu zaferin bir sembolü olarak yapılmıştır. 13. Yüzyılda yapılmış olan bu türbe, 72.5 metre uzunluğundadır. Kutub Minar adı verilen bu türbenin mimarisinde Gazneli, Selçuklu ve Gurlu esintilerini görebilirsiniz.

Swaminarayan Akshardham

Swaminarayan Akshardham

Swaminarayan Akshardham veya diğer adıyla Akshardam tapınağı şehrin en çok ziyaret edilen Hindu tapınaklarından bir tanesidir. 2005 yılında yapım çalışmaları tamamlanan bu tapınağın içinde tanrı Swaminaryam’ın yaşamı hakkında bilgilenebileceğiniz bir sergi salonu bulunmaktadır. Dış kısmında ise bu tapınağı daha da görkemli gösteren bahçesi ve havuzu bulunmaktadır. Akshardam, Tanrı’nın yeryüzündeki bir tezahürü olduğuna inanılan Swaminaryan’ın meskeni anlamına gelmektedir. Hindu kültürünü, inanışını anlamak için bu tapınağı Yeni Delhi’ye gittiğinizde mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Hint Kapısı

Hint Kapısı

Hint Kapısı veya uzun adıyla Hindistan Kapısı, Yeni Delhi’nin sembolik ve en çok ziyaret edilen yerlerindedir. Manevi değeri büyük olan bu kapı, Hindistan’ın katıldığı savaşların anısına, bu savaşlarda ölen askerleri anmak için inşa edilmiştir. 42 metre yüksekliğinde olan bu kapının üzerinde 1914-1921 yılları arasındaki yoğun savaş döneminde şehit olan askerlerin adları yazmaktadır. Sadece bir anıt olarak durmakla kalmayıp şehirde yapılacak olan geçit töreni, anma töreni gibi faaliyetler de Hint Kapısı’nın bulunduğu alanda yapılmaktadır.

Yeni Delhi Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Yeni Delhi’de Hindistan’ın diğer şehirlerine göre canlı bir gece hayatı olduğunu söyleyebiliriz. Son dönemlerde açılmış olan birkaç gece kulübü ve bar özellikle şehrin gençleri ve turistlerle dolup taşmaktadır. Yeni Delhi’de gidebileceğiniz mekanları şu şekilde sıralayabiliriz:

1. Kitty Su

Kitty Su

Kitty Su New Delhi’nin şehrin en popüler ve en iyi gece kulübü olduğunu söyleyebiliriz. DJ performanslarının, konserlerin olduğu bu gece kulübü tasarımıyla da dikkat çekmekte. Yeni yapılmış diyebileceğimiz Kitty Su New Delhi’nin bir alanı tamamen oturma ve bar alanı olarak ayarlanmış. Bir diğer alanı ise salon olarak kullanılmaktadır. Ve asıl bölüm ise dansın, müziğin ve eğlencenin yeri olan konser mekanı.

2. Privee

Privee

Privee adlı gece kulübü de Yeni Delhi’nin eğlence hayatı konusunda kalbinin attığı yerlerden bir tanesidir. Yaratıcı ışıklandırmalarıyla adeta süslenen bu gece kulübü yıl içerisinde birçok konserin ve DJ performanslarının gerçekleştiği yerdir. Sadece mekan olarak değil Privee’nin alkollü içeceklerinden de özellikle bahsetmemiz lazım. Çünkü, yaratıcı ve lezzetli kokteylleri Yeni Delhi’de içebileceğiniz en iyi mekan, Privee’dir.

3. My Bar Square

My Bar Square

My Bar Square, loş ortamıyla dikkat çeken ve yaratıcı bir şekilde tasarlanmış bardır. Burada dünyanın birçok yerinden ünlenmiş alkollü içeceklerin yanında bu bara özgü kokteyllerden ve Hindistan’ın özel içeceklerinden, biralarından içebilirsiniz. Yeni Delhi’de arkadaşlarınızla, ailenizle veya sevdiğinizle saatlerce oturup muhabbet edip bir şeyler içmek için en iyi mekanın My Bar Square olduğunu söyleyebiliriz.

Yeni Delhi’de Alışveriş - Ne Alınır?

Yeni Delhi’de alışveriş için ilk olarak gitmeniz gereken yer, Dilli haat INA adlı bölgedir. Burada Hint kültürüne özgü el sanatı eşyalardan bulabilirsiniz. Yeni Delhi’den sevdiklerime ne alabilirim sorunuza cevaplarımız ise; Hint kınası, rengarenk bir şekilde olan ve Hint kültürünü yansıtan sembollerin işlendiği el yapımı çanta, şal, kıyafet gibi kişisel eşyalar ve baharattır. Yeni Delhi, alışveriş konusunda çok çeşitli bir şehirdir. Yeni Delhi’nin alışveriş dünyasında kaybolmak ve renkli dünyasını keşfetmek için Yeni Delhi uçak biletinizi alıp, bu şehre uçun!

Yeni Delhi'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Yeni Delhi’nin kültürünü ve yaşam tarzını tanımak için mutlaka bu şehrin özel günlerini görmelisiniz. Yeni Delhi uçak biletinizin tarihlerini de bu özel günlere göre almanızı tavsiye ediyoruz. İşte o günler:

Tümünü Göster

Yeni Delhi'de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Yeni Delhi güzel, renkli bir kent ama kentin nüfus yoğunluğundan ve bazı sebeplerden dolayı ciddi bir hava kirliliği var. Ayrıca burada yaşayabileceğiniz en önemli sorunlardan bir tanesi de temizlik sorunu olacaktır. Yeni Delhi hakkında şaşıracağınız bir bilgi de, şehre günde yalnızca bir saat su verilmesidir.

Yeni Delhi Otel Tavsiye

Yeni Delhi için online uçak biletimi çoktan aldım, peki ben şehre gittiğimde nerede konaklayacağım diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Hiç telaş yapmayın! Sizin için Yeni Delhi otellerini sıraladık:

1. Taj Palace

Taj Palace

Taj Palace, New Delhi, Yeni Delhi’ye gittiğimde en iyi otelde kalmalıyım diyorsanız tercih edebileceğiniz 5 yıldızlı bir oteldir. Bir oteli lüks hale getirebilecek her imkanı misafirlerine sunan bu otelde havuz, spa, restoran ve mükemmel oda hizmetleri vardır. Sultanlara layık bu otelin günlük ücretinin diğer otellere göre oldukça pahalı olduğunu da şimdiden söyleyelim.

2. Ajanta Hotel

Ajanta Hotel

Ajanta Hotel, şehrin lüks otelleri sıralamasında başta olan bir oteldir. Temizliğine ve hizmetine güvenebileceğiniz bu otel 3 yıldızlı otel olarak geçmektedir. Eğer siyah ve beyazın eşsiz uyumuna bayılıyorsanız Ajanta Hotel’in oda tasarımına da bayılacaksınız. Bu otelin bir günlük ücreti ise Yeni Delhi’deki diğer otellere göre ortalama düzeydedir.

3. Hotel Saptagiri

Hotel Saptagiri

Hotel Saptagiri lüks hizmetleri olan bir otel olmasa da birçok avantajıyla sizi mest edecek. Bu otelin ilk avantajı Indira Gandhi Uluslararası Havaalanı’na arabayla sadece 11 dakikalık mesafede olmasıdır. Temizliğine güvenebileceğiniz bu şık ve 3 yıldızlı otelin bir diğer avantajı ise şehrin en uygun fiyatlı otellerinden biri olmasıdır.

Valencia