1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Otel Tavsiye
  4. Yeni Delhi Uçak Bileti

Yeni Delhi Otel Tavsiye

04 Aralık 2021 18:20
  1. Taj Palace
  2. Ajanta Hotel
  3. Hotel Saptagiri

1. Taj Palace

Taj Palace, New Delhi, Yeni Delhi’ye gittiğimde en iyi otelde kalmalıyım diyorsanız tercih edebileceğiniz 5 yıldızlı bir oteldir. Bir oteli lüks hale getirebilecek her imkanı misafirlerine sunan bu otelde havuz, spa, restoran ve mükemmel oda hizmetleri vardır. Sultanlara layık bu otelin günlük ücretinin diğer otellere göre oldukça pahalı olduğunu da şimdiden söyleyelim.

Taj Palace

2. Ajanta Hotel

Ajanta Hotel, şehrin lüks otelleri sıralamasında başta olan bir oteldir. Temizliğine ve hizmetine güvenebileceğiniz bu otel 3 yıldızlı otel olarak geçmektedir. Eğer siyah ve beyazın eşsiz uyumuna bayılıyorsanız Ajanta Hotel’in oda tasarımına da bayılacaksınız. Bu otelin bir günlük ücreti ise Yeni Delhi’deki diğer otellere göre ortalama düzeydedir.

Ajanta Hotel

3. Hotel Saptagiri

Hotel Saptagiri lüks hizmetleri olan bir otel olmasa da birçok avantajıyla sizi mest edecek. Bu otelin ilk avantajı Indira Gandhi Uluslararası Havaalanı’na arabayla sadece 11 dakikalık mesafede olmasıdır. Temizliğine güvenebileceğiniz bu şık ve 3 yıldızlı otelin bir diğer avantajı ise şehrin en uygun fiyatlı otellerinden biri olmasıdır.

Hotel Saptagiri

Daha Fazlasını Keşfet!

Yeni Delhi Nerede Yenir

Yeni Delhi Nerede Yenir

Hint yemekleri şimdiden sizi acıktırmaya başladıysa bu lezzetleri yerinde yemek için daha fazla beklemeyin. Yeni Delhi uçak biletinizi sitemizden kolaylıkla alın ve bu başkent şehri gezip görün, yemeklerini tadın. Yeni Delhi’de gitmenizi ısrarla önerdiğimiz restoranları şu şekilde sıralayabiliriz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Yeni Delhi'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Yeni Delhi'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Yeni Delhi’nin kültürünü ve yaşam tarzını tanımak için mutlaka bu şehrin özel günlerini görmelisiniz. Yeni Delhi uçak biletinizin tarihlerini de bu özel günlere göre almanızı tavsiye ediyoruz. İşte o günler:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Yeni Delhi’de Alışveriş - Ne Alınır?

Yeni Delhi’de Alışveriş - Ne Alınır?

Yeni Delhi’de alışveriş için ilk olarak gitmeniz gereken yer, Dilli haat INA adlı bölgedir. Burada Hint kültürüne özgü el sanatı eşyalardan bulabilirsiniz. Yeni Delhi’den sevdiklerime ne alabilirim sorunuza cevaplarımız ise; Hint kınası, rengarenk bir şekilde olan ve Hint kültürünü yansıtan sembollerin işlendiği el yapımı çanta, şal, kıyafet gibi kişisel eşyalar ve baharattır. Yeni Delhi, alışveriş konusunda çok çeşitli bir şehirdir. Yeni Delhi’nin alışveriş dünyasında kaybolmak ve renkli dünyasını keşfetmek için Yeni Delhi uçak biletinizi alıp, bu şehre uçun!

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Yeni Delhi Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Yeni Delhi Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Yeni Delhi’de Hindistan’ın diğer şehirlerine göre canlı bir gece hayatı olduğunu söyleyebiliriz. Son dönemlerde açılmış olan birkaç gece kulübü ve bar özellikle şehrin gençleri ve turistlerle dolup taşmaktadır. Yeni Delhi’de gidebileceğiniz mekanları şu şekilde sıralayabiliriz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Yeni Delhi Gezilecek Yerler

Yeni Delhi Gezilecek Yerler

Yeni Delhi gezi listenizi henüz oluşturmadınız mı? O zaman biz size yardımcı olalım. Ama bundan önce, Yeni Delhi uçak biletinizi zamandan ve paradan tasarruf ederek almak isterseniz sitemizden alabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Yeni Delhi gezi listenizde mutlaka olması gereken yerler ise şuralardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Yeni Delhi Ne Yenir?

Yeni Delhi Ne Yenir?

Başkent Yeni Delhi, ülkeyi siyaset anlamında tanıttığı gibi kültür ve mutfak anlamında da en güzel şekilde tanıtmaktadır. Yeni Delhi mutfağı, Hint mutfağının adeta ayrı bir dalı gibidir. Hint mutfağını en iyi şekilde temsil eden Yeni Delhi’ye gitmek için oturduğunuz yerden dakikalar içinde uçak bileti alabileceğiniz biliyor muydunuz? Online Yeni Delhi uçak biletlerinin en uygun fiyatlıları için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Yeni Delhi’ye gittiğinizde mutlaka tatmanızı önerdiğimiz lezzetleri şu şekilde sıralayabiliriz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Yeni Delhi'ye Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Yeni Delhi'ye Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Yeni Delhi’nin iklimi; muson ikliminin etkisinin görüldüğü nemli tropikal altı iklimdir. Yeni Delhi’de yaz ayları oldukça sıcak geçmektedir. Öyle ki en sıcak zamanların görüldüğü haziran ayında sıcaklık 46 dereceye kadar çıkabilmektedir. Mayıs- Haziran aylarında aylık sıcaklık ortalaması 40 derecedir. Kış ayları ise fazla soğuk geçmez. En serin ay diyebileceğimiz aralık ayında aylık sıcaklık ortalaması 18 derecedir. Yeni Delhi ikliminde esas etkili olan muson yağmurlarıdır. Yağışın fazla olduğu dönem olan haziran-eylül ayları arası dönemde, muson yağmurları kentte hakimdir. Peki ben Yeni Delhi seyahatimi ne zaman gerçekleştirmeliyim diye soracak olursanız, size önerimiz ilkbahar ayları olan mart, nisan ve mayıs aylarında Yeni Delhi’ye gitmeniz.

Yeni Delhi seyahatinin en ideal ayları için en ucuza uçak biletlerini sitemizde bulabilirsiniz. Online uçak bileti almak sizi hem uğraşmaktan kurtarıp zamanınızdan kazandıracak hem de daha uygun fiyatta olduğu için cüzdanınızı sevindirecek.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Yeni Delhi Hakkında

Yeni Delhi Hakkında

Yeni Delhi, Güney Asya bölümünün önemli ülkelerinden biri olan ve Çin’den sonra dünyanın en kalabalık ikincisi ülkesi olan Hindistan’ın başkenti, merkez şehridir. Bulunduğu ülkenin kalabalık olmasından payını alan Yeni Delhi’nin metropol alanıyla birlikte nüfusu 21 milyon 750 bin civarındadır. Hindistan topraklarındaki konumuna göre Yeni Delhi, iç kısımda yani kuzey kısmında kalmaktadır. Yeni Delhi sonradan inşa edilmiş bir şehirdir. Şehrin inşasına 1910 yıllarında başlanmıştır. Yaklaşık 110 yıl içinde Yeni Delhi hızla gelişmiş ve nüfusu da hızla artmıştır. Hindistan’ın ve özellikle Yeni Delhi’nin önemli kültürel simgelerinden olan Hümayun Türbesi ve Qutub Kompleksi; UNESCO Dünya Mirası listesinde yerlerini almışlardır. Yeni Delhi halkıyla iletişim kurmak için İngilizce konuşabilirsiniz, eğer Hintçe biliyorsanız Yeni Delhi seyahatiniz sırasında bu size büyük bir avantaj sağlayacaktır. 

Farklı bir kültür, farklı bir dünya olan Hindistan’ı tanımak istiyorsanız gezmeye Yeni Delhi’den başlamalısınız. Yeni Delhi uçak biletini en ucuz haliyle sitemizden satın alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Yeni Delhi Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz