1. Anasayfa
 2. Varşova Uçak Bileti

Varşova Uçak Bileti

Varşova Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Varşova Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Varşova uçak bileti almak, buraya ulaşmak için tercih edebileceğiniz iyi bir yöntem. Varşova'ya Türkiye'den THY, Pegasus, SunExpress, Lufthansa, Lot ve Wizz Air ile gidilebilir. Biletbak ile tüm hava yollarını karşılaştırabilir, en ucuz uçak biletini hızlıca alabilirsiniz.

Varşova'ya Türkiye'den aktarmalı ve aktarmasız uçuşlar bulunuyor. İstanbul'dan Varşova'ya pek çok aktarmasız uçuş düzenlenirken, diğer şehirlerden Varşova'ya ulaşmak için aktarma yapmalısınız. Popüler çıkış noktaları ve yolculuk süreleri aşağıdaki listeden görülebilir:

 • İstanbul-Varşova: 3 saat (Aktarmasız) - 17 saat (Aktarmalı)
 • İzmir-Varşova: 6 saat - 1 gün+ (Aktarmalı)
 • Antalya-Varşova: 7 - 20 saat (Aktarmalı)
 • Ankara-Varşova: 7 - 20 saat (Aktarmalı)
 • Trabzon-Varşova: 7 - 21 saat (Aktarmalı)
Varşova Nasıl Gidilir?

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Varşova Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 2. Varşova Hakkında
 3. Varşova Ne Yenir?
 4. Varşova Nerede Yenir?
 5. Varşova Gezilecek Yerler
 6. Varşova Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 7. Varşova Alışveriş - Ne Alınır?
 8. Varşova Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 9. Varşova Otel Tavsiye

Varşova Havalimanları Hakkında Bilgiler

Rüyalarınızın Varşova gezisine çıkarken kullanabileceğiniz iki adet havalimanı bulunuyor. Bunlar, Varşova Chopin Havaalanı ve Varşova Modlin Mazovya Havalimanı olarak sayılabilir. Chopin Havalimanı, Varşova'nın ve ülkenin en işlek havalimanı olma özelliğine sahip. Bununla beraber Modlin Mazovya Havalimanı daha küçük çaplı ve daha düşük fiyatlı hava yolları tarafından kullanılıyor.

Varşova-Modlin Mazovya Havalimanı

Eskiden askeri bir havalimanı olan Varşova-Modlin Mazovya Havalimanı, bugün yolcu taşımacılığı için kullanılıyor. Havalimanı, 8 Şubat 2010 yılından beri sivil havalimanı olarak hizmet veriyor.

Varşova'ya görece uzak olan havalimanı Modlin ilçesinde bulunmakta. Burası Varşova'dan 42 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Merkeze uzak olan bu havalimanından Varşova merkezine ulaşmak için bazı alternatifleriniz var.

Bolt, taksi benzeri bir çalışma prensibi olan, Uber’e benzeyen bir transfer sistemi. Bolt uygulamasını indirerek kolayca çağrıda bulunabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine Bolt ile ulaşmak için yaklaşık olarak 60 Polonya Zlotisi ödemeniz gerekir.

Araç kiralayarak da Varşova merkezine konforlu bir yolculuk yapabilirsiniz. Havalimanı içinde yer alan araç kiralama firmalarından araba kiralayabilirsiniz. Varşova-Modlin Mazovya Havalimanı'nda bulunan Sixt, Green, Budget firmalarını tercih edebilirsiniz. Aynı şekilde Varşova'ya gelmeden önce online olarak da aracınızı ayırtma seçeneğiniz bulunuyor. Aracınızı kiraladıktan sonra merkeze ulaşmak için öncelikle 62 kodlu yola girmelisiniz. Daha sonra S7 yoluna devam edip, 7 kodlu kara yoluna girerek merkeze varabilirsiniz.

Toplu taşıma ekonomik bir çözüm olarak öne çıkıyor. Havalimanında Modlinbus isimli otobüslerin çalıştığını görebilirsiniz. Merkeze ulaşmak için havalimanından kalkan KM ya da R3 kodlu otobüse binerek 1 durak sonra TLK kodlu otobüse geçiş yapmalısınız. Bu şekilde şehir merkezine 1 saat 15 dakika gibi bir sürede varabilirsiniz. 

Tren kullanmak da bir alternatif olabilir. Havalimanına en yakın tren istasyonu 5 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Taksiyle tren istasyonuna gitmeyi düşünebilirsiniz. İstasyondan KM 93132/93133 seferlerinden birine binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Varşova Chopin Havaalanı

Uluslararası bir havalimanı olan Varşova Chopin Havalimanı, Polonya'nın uçuş trafiğinin %40'ını kendi başına karşılıyor.  Varşova Chopin Havalimanı'ndan merkeze ulaşmak için pek çok yol bulunuyor.

Uber, taksi yerine kullanabileceğiniz bir ulaşım alternatifi. Varşova Chopin Havalimanı'na gelen pek çok yolcu Uber kullanmayı tercih ediyor. Uber uygulamasından yakınınızdaki araçları görebilir, araç yoksa çağrı yapabilirsiniz. Uberleri yaklaşık 25 Polonya Zlotisi ücret karşılığında kullanabilirsiniz.

Araç kiralamak da tercih edebileceğiniz yöntemler arasında bulunuyor. İsterseniz online kiralama sitelerinden, isterseniz de havalimanında bulunan araç kiralama ofislerinden araç kiralayabilirsiniz. Aracınızı aldıktan sonra öncelikle 634 numaralı yolu, sonrasında da 631 numaralı yolu kullanarak merkeze varabilirsiniz.

Tren de Varşova merkezine ulaşmak için kullanılabilir. Havalimanından şehir merkezine giden çeşitli trenler bulunuyor. KM, RL, S2 kodlu trenleri kullanarak merkeze 20 dakikada ulaşabilirsiniz.

Varşova Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Polonya'da halka açık olan pek çok noktada sigara içilemediğini unutmayın. Tıpkı Türkiye'de olduğu gibi, burada da otobüs durakları, tren istasyonları ve kafelerle restoranların kapalı alanlarında sigara içmek yasak.

Varşova'da halka açık alanda küfür etmek polisin size ceza yazması ile sonuçlanabilir. Lehçede yer alan küfürleri bilme olasılığınız düşük olsa da, bildiklerinizi söylemekten kaçınmanızı öneririz.

Varşova'da ve genel olarak Polonya'da trafik kurallarına sıkı sıkıya uymanız beklenir. İster yaya, isterseniz de sürücü olun, herkesin kurallara tam anlamıyla uyması gerekiyor. Örneğin, yayayken yaya yolu olmayan bir noktadan karşıya geçmeniz kesinlikle yasak.

Geziniz sırasında pasaportunuzu asla yanınızdan ayırmamalısınız.

Varşova'da kiralık bir dairede, müstakil evde veya Airbnb uygulamasından bulduğunuz bir evde kalıyorsanız, gürültü konusunda dikkatli olmalısınız. Varşova'da saat gece 10'dan sonra çok fazla gürültü yaparsanız komşuların polisi arama hakkı bulunuyor.

Varşova Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz