1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Nerede Yenir
  4. Taipei Uçak Bileti

Taypei Nerede Yenir

28 Ocak 2021 19:34
  1. Umeko Japanese Unagi House
  2. Safranbolu Turkish Restaurant
  3. Le Blanc
  4. Matsusaka Tei

1. Umeko Japanese Unagi House

Umeko Japanese Unagi House, Japon mutfağını Taipei’ye taşıyan bu restoran çok ziyaret edilen restoranlardan birisidir. Deniz ürünleri konusunda restoran şefinin marifetli elleri bu restoranı şehirde üst sıralara taşımıştır. Aldıkları tüm övgüleri hak eden bu restoranda en lezzetli balığı yiyebileceğinizden emin olabilirsiniz. Eğer yolunuz düşerse mutlaka uğrayın.

Umeko Japanese Unagi House

2. Safranbolu Turkish Restaurant

Safranbolu Turkish Restaurant, Eğer Taipei'de kendi vatanınızın lezzetlerini özlediyseniz merak etmeyin, orada da hizmet veren bir restoranımız var. Türk mutfağını Taipei'ye götüren bu restoranda bildiğiniz, alıştığınız Türk yemeklerini tadabilirsiniz. Çocuklar için uygun ve günlük kıyafetlerle gidilebilecek bir restoran olup restoranın oldukça rahat bir atmosferi vardır.

Safranbolu Turkish Restaurant

3. Le Blanc

Le Blanc, Taipei'nin biftek konusundaki en ünlü restoranlarından birisi olan bu yer hakkında söylenecek çok şey var. Öncelikle mekanın atmosferi oldukça ferah, menüsü geniş ve de fiyatları ortalama üzerinden hesaplanmış. Gruplar için uygun bir restoran olan Le Blanc, işinin hakkını veriyor. Eğer yolunuz düşerse bir biftek yemeye gidebilirsiniz.

Le Blanc

4. Matsusaka Tei

Matsusaka Tei, oldukça lüks bir restoran olan bu yerin menüsü Japon mutfağına yönelik yemeklerle doludur. Anı zamanda barbekü gibi lezzetlere de burada rastlayabilirsiniz. Taipei'nin en iyi Japon restoranı olduğunu söylesek yalan olmaz. İnsanlar genellikle buraya akşam yemeği için gelmektedir.

Matsusaka Tei

Taypei hakkında daha fazla şey keşfet!

Taypei Gezilecek Yerler

Taypei Gezilecek Yerler

Taipei’nin gezilecek bir çok yeri vardır. Tüm her yeri gezmek ve eğlenmek isterseniz tatilinizin en az 7 gün olması gerekir, kısa süreli tatiller için genellikle en önemli lokasyonları gezerek şehri tanıyabilirsiniz. Gezilerinizi rehberler eşliğinde yaparsanız mekanlar hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu arada hala uçak biletinizi almadıysanız sitemizden online olarak ucuz uçak bileti alabilirsiniz.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Taypei Ne Yenir?

Taypei Ne Yenir?

Tayvan yemekleri ile Çin yemekleri benzese de ayrıştıkları noktalar mevcuttur. Birçok Asya ülkesinde olduğu gibi burada da pirinç ve tofu sıkça tüketilir. Ayrıca bir Çin yemeği olan noodle, menülerin vazgeçilmezidir. Deniz ürünlerinin sıkça tüketildiği Taipei kendine özgü lezzetlere sahiptir. Damak zevkinize çok fazla uymasa da aç kalmayacağınızı ve tam anlamıyla bambaşka lezzetler deneyeceğinizi söyleyebiliriz. Sizin için, Taipei'de yiyebileceğiniz bazı yöresel lezzetleri listeledik:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Taipei Uçak Bileti