1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Nerede Yenir
  4. Taipei Uçak Bileti

Taypei Nerede Yenir

04 Aralık 2021 18:20
  1. Umeko Japanese Unagi House
  2. Safranbolu Turkish Restaurant
  3. Le Blanc
  4. Matsusaka Tei

1. Umeko Japanese Unagi House

Umeko Japanese Unagi House, Japon mutfağını Taipei’ye taşıyan bu restoran çok ziyaret edilen restoranlardan birisidir. Deniz ürünleri konusunda restoran şefinin marifetli elleri bu restoranı şehirde üst sıralara taşımıştır. Aldıkları tüm övgüleri hak eden bu restoranda en lezzetli balığı yiyebileceğinizden emin olabilirsiniz. Eğer yolunuz düşerse mutlaka uğrayın.

Umeko Japanese Unagi House

2. Safranbolu Turkish Restaurant

Safranbolu Turkish Restaurant, Eğer Taipei'de kendi vatanınızın lezzetlerini özlediyseniz merak etmeyin, orada da hizmet veren bir restoranımız var. Türk mutfağını Taipei'ye götüren bu restoranda bildiğiniz, alıştığınız Türk yemeklerini tadabilirsiniz. Çocuklar için uygun ve günlük kıyafetlerle gidilebilecek bir restoran olup restoranın oldukça rahat bir atmosferi vardır.

Safranbolu Turkish Restaurant

3. Le Blanc

Le Blanc, Taipei'nin biftek konusundaki en ünlü restoranlarından birisi olan bu yer hakkında söylenecek çok şey var. Öncelikle mekanın atmosferi oldukça ferah, menüsü geniş ve de fiyatları ortalama üzerinden hesaplanmış. Gruplar için uygun bir restoran olan Le Blanc, işinin hakkını veriyor. Eğer yolunuz düşerse bir biftek yemeye gidebilirsiniz.

Le Blanc

4. Matsusaka Tei

Matsusaka Tei, oldukça lüks bir restoran olan bu yerin menüsü Japon mutfağına yönelik yemeklerle doludur. Anı zamanda barbekü gibi lezzetlere de burada rastlayabilirsiniz. Taipei'nin en iyi Japon restoranı olduğunu söylesek yalan olmaz. İnsanlar genellikle buraya akşam yemeği için gelmektedir.

Matsusaka Tei

Daha Fazlasını Keşfet!

Taypei Otel Tavsiye

Taypei Otel Tavsiye

Taipei’de lüks olan bir çok yerde oldukça uygun fiyata kalmanız mümkündür. Taipei konaklama konusunda bir çok otele sahiptir. Bu otellerden herhangi birinde kalabilirsiniz. Eğer hangisinde kalacağınıza karar veremiyorsanız aşağıdaki otellere göz atabilirsiniz. Ayrıca sitemizden sadece otellerle ilgili bilgi değil, ucuz uçak bileti de bulabilir, hızlıca online olarak satın alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Taipei'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Taipei'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Taipei'de katılabileceğiniz festivaller şunlar:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Taipei'de Alışveriş - Ne Alınır?

Taipei'de Alışveriş - Ne Alınır?

Taipei'de alışveriş yapmak için çok fazla seçenek mevcuttur. Bir Uzak Doğu ülkesi olan Taipei'de alışveriş de uygundur. Alışveriş merkezlerinden sokak satıcılarına kadar pek çok farklı alternatifiniz vardır. Taipei'de alışveriş merkezlerinin başında Ximending, Jhongsiao ve Sinyi semtleri gelir. Buralardan hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Ayrıca Shilin gece pazarı da oldukça meşhurdur. 

Taipei'den hediyelik eşya olarak ne alabilirim derseniz, burada meşhur olan yeşim taşından bir eşya alabilirsiniz. Uğur getirdiğine inanılan yeşim taşından birçok eşya üretilip satılıyor. 

Ünlü markalar ve lüks mağazalardan alışveriş yapmak isteyenler ise Taipei 101 Mall ve Living Mall'a gidebilirler.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Taypei Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Taypei Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Taipei’nin gece hayatı da epey meşhurdur. Burada pek çok bar ve lounge’lerde eğlence hiç durmaksızın sabahlara dek devam etmektedir. İnsanlarının sıcakkanlı oluşlarından ötürü renkli bir gece hayatına sahip olan Taipei kentinde epey eğlenmeniz mümkündür. Aşağıda sizler için seçtiğimiz en güzel mekanlar var; dilerseniz onlara göz atabilir ya da maceracı ruhunuzu konuşturarak yeni mekanlar keşfedebilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Taypei Gezilecek Yerler

Taypei Gezilecek Yerler

Taipei’nin gezilecek bir çok yeri vardır. Tüm her yeri gezmek ve eğlenmek isterseniz tatilinizin en az 7 gün olması gerekir, kısa süreli tatiller için genellikle en önemli lokasyonları gezerek şehri tanıyabilirsiniz. Gezilerinizi rehberler eşliğinde yaparsanız mekanlar hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu arada hala uçak biletinizi almadıysanız sitemizden online olarak ucuz uçak bileti alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Taypei Ne Yenir?

Taypei Ne Yenir?

Tayvan yemekleri ile Çin yemekleri benzese de ayrıştıkları noktalar mevcuttur. Birçok Asya ülkesinde olduğu gibi burada da pirinç ve tofu sıkça tüketilir. Ayrıca bir Çin yemeği olan noodle, menülerin vazgeçilmezidir. Deniz ürünlerinin sıkça tüketildiği Taipei kendine özgü lezzetlere sahiptir. Damak zevkinize çok fazla uymasa da aç kalmayacağınızı ve tam anlamıyla bambaşka lezzetler deneyeceğinizi söyleyebiliriz. Sizin için, Taipei'de yiyebileceğiniz bazı yöresel lezzetleri listeledik:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Taipei'ye Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Taipei'ye Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Taipei her ne kadar tropikal iklim bölgesi olsa da muson ikliminin de görüldüğünü söylemek gerekir. Taipei'ye gidecek olanların sert muson rüzgarlarına ve ani gelişen yağışlara hazırlıklı olması gerekir. Bölgede zaman zaman tufanlar görülebilmektedir. Eğer tatil için uygun bir dönem arıyorsanız Taipei'ye Ekim ve Mayıs aralığındaki aylardan birinde gitmeniz tavsiye edilir. Çünkü Mayıs ve Ekim arası büyük tufanların ve sert rüzgarların görüldüğü dönemlerdir. Bu nedendendir ki tatil için gelen turistler yaz dönemi boyunca Taipei’yi boş bırakırlar. Zaman zaman uçak biletlerinin de fiyatlarında artışlar olacağından biletlerinizi erken almanız önemlidir. Ancak her zaman için en ucuz uçak biletlerini sitemizde bulabilir, dilerseniz online olarak satın alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Taipei Hakkında

Taipei Hakkında

Tayvan'ın başkenti olan kent, ülkenin kuzeyinde yer almaktadır. Şehrin nüfusu 3 milyona yakındır. Ayrıca Taipei şehrinin dışında Yeni Taipei şehri bulunur. Bu iki şehrin toplam nüfusu 7 milyonu aşkındır. Bu iki şehrin birleştiği alana Taipei-Keelung Metropol Alanı adı verilir. Bu şehir Tayvan'ın en önemli şehirlerinden birisidir çünkü burada Tayvan'ın hem siyasi hem ekonomik hem de eğitim ve kültür merkezi, adeta can damarıdır. Şehrin bu denli merkezleşmesi sonucunda şehir zamanla yüksek teknoloji endüstri bölgesi haline gelmiştir. Tayvan'ın başkenti konumunda bulunan Taipei, günümüzde yüksek teknoloji ve çeşitli bileşenlerinin üretilmesinde en önemli yerlerden birisi haline gelerek dünya çapında bir ün kazanmıştır. Ayrıca bir zamanlar dünyanın en yüksek binası olarak tarihe geçmiş Taipei 101'in de burada bulunduğunu belirtmek gerekir.

Taipei para birimi olarak Yeni Tayvan Doları'nı kullanmaktadır. Taipei’de döviz alabileceğiniz çeşitli bürolar bulunsa da gitmeden önce döviz almanız sizin yararınıza olacaktır. Taipei'de konuşulan dil Mandarin Çincesidir. Sadece şehirde değil ülke de yoğun olarak bu dil konuşulmaktadır. İngilizce gibi diğer alternatif dillerle dil sorunu bir nebze çözülse de tabelalar ile yön bulmakta birtakım sorunlar oluşuyor. Bunun için tavsiyemiz Google’ın fotoğraf üzerinden çeviri yapan aplikasyonlarını kullanmanız. Bu sayede tabela Çince de olsa onu çevirebilirsiniz. 

Şehrin zaman dilimi Türkiye saatine göre 4 saat 20 dakika kadar ileridir. Şehre ülkemizden uçak ile ulaşım mümkündür. Eğer Taipei için ucuz uçak bileti arıyorsanız uçak biletinizi sitemizden online olarak alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Taipei Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz