1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Ne Yenir?
  4. Taipei Uçak Bileti

Taypei Ne Yenir?

28 Ocak 2021 19:34
  1. Beef Noodles
  2. Bubble Tea
  3. Dumpling
  4. Oyster Omelette

1. Beef Noodles

Bir çeşit çorba olan Beef Noodles, sığır ve erişteyle yapılıyor. Tayvan'da oldukça popüler olan bu çorba oldukça yoğun kıvamlı ve bir yemek kadar doyurucu.

Beef Noodles

2. Bubble Tea

Tayvan'da deneyebileceğiniz ilginç lezzetlerden bir tanesi de Bubble Tea. Siyah çayın, çeşitli tapyoka toplarıyla ve meyve şuruplarıyla lezzetlendirildiği bu içeceği birçok restoran ve kafede bulabilirsiniz.

Bubble Tea

3. Dumpling

Türkiye'deki mantıyı özlediğiniz an bir Dumpling sipariş edebilirsiniz. Tıpkı Türk yemeklerinin en sevilenlerinden biri olan mantıya benzeyen bu yemek, çoğunlukla domuz etiyle yapılsa da restoranda domuz eti yemediğinizi belirtirseniz farklı et seçenekleri de sunuluyor.

Dumpling

4. Oyster Omelette

Türkiye'de yediğiniz omletleri unutturacak bir omlet türü olan Oyster Omelette yemeğinin içinde istiridye ve tatlı patates bulunuyor. Tayvan'da birçok noktada bulabileceğiniz bu yemek hem lezzetli hem de doyurucu.

Oyster Omelette

Taypei hakkında daha fazla şey keşfet!

Taypei Nerede Yenir

Taypei Nerede Yenir

Tayvan yemek kültürünün ağır bastığı restoranların lezzetlerine gerçekten karşı koymak zor. Taipei’de pek çok restoran yerel yiyeceklerden oluşan menüleriyle hizmet verir. Elbette sokak satıcılarından da yiyecek alabilirsiniz. Biz yine de sizin için Taipei’deki restoranları araştırdık. Sizler için gerek yerel gerekse uluslararası mutfaklardan oluşan restoranları şöyle sıraladık;

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Taypei Gezilecek Yerler

Taypei Gezilecek Yerler

Taipei’nin gezilecek bir çok yeri vardır. Tüm her yeri gezmek ve eğlenmek isterseniz tatilinizin en az 7 gün olması gerekir, kısa süreli tatiller için genellikle en önemli lokasyonları gezerek şehri tanıyabilirsiniz. Gezilerinizi rehberler eşliğinde yaparsanız mekanlar hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu arada hala uçak biletinizi almadıysanız sitemizden online olarak ucuz uçak bileti alabilirsiniz.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Taipei Uçak Bileti