1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Taipei Uçak Bileti

Taypei Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:34
  1. Taipei 101
  2. Taipei Ulusal Saray Müzesi
  3. Lungshan Temple
  4. Çan Kay Şek Anıt Mezarı

1. Taipei 101

Taipei 101, az önce yukarıda da bahsettiğimiz gibi bir dönem Taipei'de inşa edilen bu bina dünyanın en yüksek binası olarak Guiness Rekorlar Kitabı'na geçmiştir. 2004 yılında tamamlanan bu yapı, 509 metreden oluşmaktadır. 91. katında bulunan terastan tüm Taipei'i görmek mümkündür.

Taipei 101

2. Taipei Ulusal Saray Müzesi

Taipei Ulusal Saray Müzesi, Çin'in en önemli kültürel eserlerinin yer aldığı, içerisinde pek çok dönemden kalma sanat eserleri vardır. Yılda 5 milyonu aşkın insan tarafından ziyaret edilen bu müzeye turistlerin ilgisi epey yüksektir. Sarayın görkemli hali bile görülmeye değer olduğundan mutlaka bu yeri gezmeniz gerektiğini söylemeliyiz.

Taipei Ulusal Saray Müzesi

3. Lungshan Temple

Lungshan Temple, Taipei'de yapılmış bir Çin halk dini tapınağıdır. Tapınağın inşa edilmesi 1700'lü yılların başı olarak nitelendirilebilecek tarihlerde gerçekleştirilmiştir. Günümüzde halen aktif olarak kullanılmaktadır. Çin denildiğinde fotoğraflarda görünen o tapınağa benzer yapıdaki bu yeri gezilecek yerler listenize eklemelisiniz.

Lungshan Temple

4. Çan Kay Şek Anıt Mezarı

Çan Kay Şek Anıt Mezarı, Çan Kay Şek; eski devlet başkanıdır. Onun anısına inşa edilmiş olan bu anıt mezar, çok geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. Arazi içerisinde çeşitli ebatlarda göletler ve bahçeler bulunmaktadır. Her yıl birçok turist bu anıtı görmek için buraya gelmektedir.

Çan Kay Şek Anıt Mezarı

Taypei hakkında daha fazla şey keşfet!

Taypei Nerede Yenir

Taypei Nerede Yenir

Tayvan yemek kültürünün ağır bastığı restoranların lezzetlerine gerçekten karşı koymak zor. Taipei’de pek çok restoran yerel yiyeceklerden oluşan menüleriyle hizmet verir. Elbette sokak satıcılarından da yiyecek alabilirsiniz. Biz yine de sizin için Taipei’deki restoranları araştırdık. Sizler için gerek yerel gerekse uluslararası mutfaklardan oluşan restoranları şöyle sıraladık;

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Taypei Ne Yenir?

Taypei Ne Yenir?

Tayvan yemekleri ile Çin yemekleri benzese de ayrıştıkları noktalar mevcuttur. Birçok Asya ülkesinde olduğu gibi burada da pirinç ve tofu sıkça tüketilir. Ayrıca bir Çin yemeği olan noodle, menülerin vazgeçilmezidir. Deniz ürünlerinin sıkça tüketildiği Taipei kendine özgü lezzetlere sahiptir. Damak zevkinize çok fazla uymasa da aç kalmayacağınızı ve tam anlamıyla bambaşka lezzetler deneyeceğinizi söyleyebiliriz. Sizin için, Taipei'de yiyebileceğiniz bazı yöresel lezzetleri listeledik:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Taipei Uçak Bileti