1. Anasayfa
  2. Taipei Uçak Bileti

Taipei Uçak Bileti

Taypei Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Taypei Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Ülkemizden Taipei’ya giden uçaklar mevcuttur. Ancak ne yazık ki direkt olarak Taipei’ya giden uçuş mevcut değildir. Bu tür uçuşların olması için o hattın çok yoğun olarak kullanılması gerekir, kaldı ki ülkemizden Taipei’ye sürekli bir gidiş dönüş olmadığından aktarmalı uçuşlar ile idare edilmektedir. Ülkemizden genellikle en çok uçuş düzenleyen havayolu firmaları Türk Hava Yolları, Asiana Airlines, Thai Airways Intl, Emirates ve KLM Royal Dutch Airlines’dır. Genellikle İstanbul’dan düzenlenen uçuşlar 15-16 saat sürmektedir. Uçak biletlerinin en pahalı olduğu dönemler yaz aylarıdır. En pahalı günler ise Pazar günleridir. Ancak merak etmeyin, sitemizden daima en ucuz uçak biletlerini bulabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Taipei'ye Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Taipei Hakkında
  3. Taypei Ne Yenir?
  4. Taypei Nerede Yenir
  5. Taypei Gezilecek Yerler
  6. Taypei Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Taipei'de Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Taipei'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Taypei Otel Tavsiye

Taipei'deki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Şehirde iki tane havalimanı bulunur. Bu havalimanları Tayvan Taoyuan Uluslararası Havaalanı ve Taipei Songshan Havaalanı’dır. İki havalimanı bulunmasına rağmen Taipei Songshan Havaalanı genellikle iç uçuşlar için kullanılır. Uluslararası uçuşlarda çok tercih edilmez. Uluslararası uçuşlar için Tayvan Taoyuan Uluslararası Havaalanı tercih edilmektedir. Aşağıda Tayvan Taoyuan Uluslararası Havaalanı’nından şehir merkezine nasıl gidebileceğiniz ve ilgili havaalanı hakkında temel bilgiler yer almaktadır.

Tayvan Taoyuan Uluslararası Havaalanı

Tayvan Taoyuan Uluslararası Havaalanı, Taoyuan kentine yer alan havalimanı, Tayvan'ın en büyük havalimanı olmanın yanında ülkenin uluslararası düzeyde en büyük 5 havalimanının arasında yer almaktadır. Her yıl 40 milyonu aşkın yolcu ağırlayan bu havalimanına 2015 yılında neredeyse 250 bin civarında uçak iniş ve kalkış yapmıştır. Ülkemizden bu havalimanına giden uçuşlar mevcuttur. Bu bağlamda en ucuz uçak biletlerini online olarak sitemizden temin edebilirsiniz. Şehir merkezine 50 kilometre uzaklıkta yer alan bu havalimanından şehir merkezine gidebilmek için birkaç alternatif mevcuttur.

Araç kiralayarak, online olarak araç kiralama firmalarını kullanarak bütçenize en uygun aracı seçebilir, havalimanına vardığınızda size teslim edilmesini isteyebilirsiniz. Bu şekilde şehir merkezine varmanız daha kolay ve konforlu olacaktır. Şehir merkezine gitmek içinse havalimanından 國道一號 (Guódào yī hào) üzerinden gidebilirsiniz. Bu yol üzerinden gittiğinizde yaklaşık 40-50 dakikaya şehir merkezine varmış olacaksınız. 

Taksiyle, eğer şehir merkezine giderken bilmediğim bir yol ile hiç uğraşmayayım parası neyse vereyim derseniz de taksi yöntemini tercih edebilirsiniz. Online taksicilik hizmetlerinden şehir için uygun olanını seçerek taksiyi havalimanına çağırabilir ya da havalimanı dışında yer alan taksi duraklarını kullanarak şehir merkezine gidebilirsiniz. 

Toplu taşımayla, Eğer toplu taşıma kullanmak istiyorsanız yine taksiyi kullanmak durumunda kalacaksınız. Öncelikle havalimanından yaklaşık 2 kilometre uzaklıkta yer alan Airport Hotel Station’a gitmeniz gerekli. Buradan “Jichang Line” adındaki metroya binerek 13 durak sonra inin. Taipei Main Station (Zhengzhou)’a doğru ilerleyin ve buradan da 39 numaralı otobüse binin. 2 durak sonra inerek şehir merkezine gelmiş bulunuyorsunuz. Tüm yolculuğun toplam maliyeti 35 Tayvan Dolarıdır.

Taipei'de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Şehri ziyaretinizdeki ilk gün zaman konusunda bocalasanız da hızlıca alışacağınız için endişe etmenize gerek yoktur. Taipei havalimanında döviz alabileceğiniz bir yer maalesef bulunmamaktadır. Bu nedenden ötürü önceden döviz almanız tavsiye edilir. Tayvan vize şartı arayabiliyor. Bu sorunu halletmeniz için havalimanından 10 dakikada vize almanız mümkündür. Eğer hala uçak biletiniz yoksa hemen sitemizden online uçak biletinizi satın alın, tatil planınızı yapmaya koyulun.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz