1. Anasayfa
 2. Stockholm Uçak Bileti

Stockholm Uçak Bileti

Stokholm Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Stokholm Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Stockholm uçak bileti ile ülkemizden Stockholm'e rahatlıkla ulaşabilirsiniz. İstanbul'dan Stockholm'e gidecek yolcular bu konuda biraz daha şanslılar, çünkü gün içinde İstanbul Stockholm arası pek çok aktarmasız uçuş gerçekleşiyor. Türkiye'den Stockholm'e sık sefer düzenlenen Ankara, Antalya ve İzmir'den yola çıkacak yolcular da Stockholm ucuz uçak biletini kolayca bulabilirler. Bahsettiğimiz şehirler ve diğer şehirlerden Stockholm'e ortalama varış süreleri ve aktarma durumları aşağıdaki listeden görülebilir:

 1. İstanbul - Stockholm: Aktarmasız uçuşlarda ortalama 3 buçuk saat olan uçuş süresi aktarmalı uçuşlarda 7 saatten 35 saate kadar değişebilir.
 2. Ankara - Stockholm: Tek aktarmalı uçuşlar ortalama 6 buçuk saat sürerken aktarma sayısına göre bu süre 24 saatin üstüne çıkabilir.
 3. Antalya - Stockholm: Aktarmalı uçuşlar ortalama 6 saat 45 dakikadan başlayan ve 24 saatin üzerine çıkan uçuş sürelerine sahip.
 4. İzmir - Stockholm: İzmir'den Stockholm'e yapılacak aktarmalı uçuşlar ortalama olarak 7 saat ve bir gün arasında sürmekte. Bu süre kimi zaman 24 saatin üstüne çıkabilir.
 5. Samsun - Stockholm: Ortalama 7 saat olan aktarmalı uçuşlar bir gün veya daha fazla da sürebilir.
 6. Diyarbakır - Stockholm: Uçuşlar genellikle tek aktarmalı olmakla beraber 7 saat ve 24 saat arasında sürer.

Türkiye'den Stockholm’e uçan uçak firmalarını şu şekilde sıralayabiliriz: Pegasus, Türk Hava Yolları, Scandinavian Airlines, Norwegian Air Shuttle ve Lufthansa. 

Stockholm için ucuz uçak bileti arıyorsanız özellikle Haziran, Mart ve Eylül aylarına yoğunlaşmanızı öneririz. Bu aylarda yıl geneline göre Stockholm biletleri çok daha uygun fiyatlarla sunulur. Biletbak ile her mevsim Stockholm ucuz uçak bileti bulabilir, güvenli ödeme imkanından yararlanabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Stockholm Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 2. Stockholm Hakkında
 3. Stockholm Ne Yenir?
 4. Stockholm Nerede Yenir?
 5. Stockholm Gezilecek Yerler
 6. Stockholm Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 7. Stockholm Alışveriş - Ne Alınır?
 8. Stockholm Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 9. Stockholm Otel Tavsiye

Stockholm Havalimanları Hakkında Bilgiler

İsveç'in başkenti olan Stockholm'de Stockholm-Arlanda Havalimanı adında bir adet havalimanı bulunuyor. Uluslararası bir statüye sahip olan Stockholm-Arlanda Havalimanı aynı zamanda İsveç'in en büyük havalimanı olma özelliğini de taşımakta. Bu havalimanı hakkındaki en önemli noktalardan birisi de tüm İskandinav ülkelerinde yer alan 3. en büyük havalimanı olması.

Stockholm-Arlanda Havalimanı

Stockholm-Arlanda Havalimanı yıl içinde hem iç hatlar hem de dış hatlar yolcularından oluşan büyük bir uçuş trafiğine ev sahipliği yapar. Terminaller içerisinde 2 ve 5 numaralı olanlar uluslararası uçuşlar için; 3 ve 4 numaralı olanlar ise iç hatlar için kullanılır.

Stockholm'e geldiğinizde havalimanından merkeze nasıl gideceğinizi düşünüyor olabilirsiniz. Stockholm-Arlanda Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşmak için tercih edebileceğiniz bazı yöntemler bulunuyor. Bu yöntemler şöyle sıralanabilir:

Tren kullanarak havalimanından merkeze kolayca ulaşabilirsiniz. Arlanda Express adlı tren hattı sadece Stockholm-Arlanda havalimanından şehir merkezine gitmek için kullanılır. Bu hatla 20 dakikada şehir merkezinde olabilirsiniz. 0-17 yaş aralığına biletler ücretsiz olmakla beraber 26 yaş üzeriyseniz tek yön bilet için 295 SEK, 8-25 yaş aralığındaysanız tek yön bilet için 165 SEK ödemeniz gerekmekte. İnternet üzerinden de bilet satın alabilirsiniz. İnternet aracılığıyla en az 6 gün önceden biletlerinizi alırsanız fiyatların oldukça indirimli olduğunu göreceksiniz.

Otobüs ise uygun fiyatlı ve rahat bir seçenek olarak öne çıkıyor. Flygbussarna firmasının hizmeti olarak yolculara sunulan otobüslerle merkeze gitmek ortalama 45 dakika alıyor. Biletleri internet üzerinden, havalimanında bulunan makinelerden veya havalimanındaki Flygbussarna ofislerinden alabilirsiniz. Bu noktada bilet fiyatları otobüs biletinizi nereden alacağınız konusunda belirleyici olabilir. Çünkü internetten aldığınız bir yetişkin bileti için 99 SEK ödemeniz gerekirken aynı bileti havalimanından almak 119 SEK’e mâl oluyor. 8-17 yaş arası biletler de internette 89 SEK iken havalimanında 99 SEK’e denk geliyor.

Shuttle araçları da yolcular tarafından sıklıkla kullanılıyor. Shuttle servisleri her terminalde bulunabilirken bir servis aynı anda en fazla 9 kişiye hizmet verebiliyor. Aracın fiyatları gideceğiniz yere olan mesafeye göre değişmekte.

Taksi kullanmak genellikle bagajı çok olan yolcuların tercih ettiği bir yöntem. Terminallerin dışında bekleyen taksilerle merkeze veya otelinize konforlu bir şekilde ulaşabilirsiniz. Taksi ile şehir merkezine gitmek için ortalama 350 SEK ödemeniz gerekiyor. Ayrıca taksi ile merkeze gitmeniz yaklaşık 40 dakika sürer.

Araç kiralama da rahat ve hızlı bir seçenek. Havalimanındaki Avis, National Car Rental, Enterprise, Budget Hyrbil firmalarını tercih edebilirsiniz.

Gece otobüsleri de gece geç veya sabah erkenden Stockholm'e varanlar için iyi bir seçenek. Gün içinde otobüsler sabah 4.20 ve gece 12.20 arasında hizmet verdiğinden bu otobüsleri kullanmak bir zorunluluk olabilir. Gece otobüslerini +44 (0)10-109 68 05 numarasını arayarak çağırabilirsiniz. Otobüs havalimanına geldikten sonra 25 - 55 dakika bekler ve kalkış yapar.

Stockholm Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Stockholm tam anlamıyla büyüleyici bir yer olsa da kendinizi fazla kaptırmamanız gerekiyor. Çünkü burası özellikle gece hayatındaki pahalılığı ile biliniyor. Aynı şekilde alışveriş yaparken de ekonomik davranmak isteyebilirsiniz.

Sadece Stockholm'de değil, tüm İsveç'te insanlar kişisel alanlara oldukça saygılı. Bu nedenle toplu halde bulunulan mekanlarda insanlarla aranızda makul bir mesafe bırakmanız beklenir. Genellikle bir kol boyu mesafe ideal olarak görülür.

Stockholm'de bir randevunuz varsa dakik olmaya ekstra özen göstermelisiniz. İsveç halkı dakikliğe büyük önem verir.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz