1. Anasayfa
 2. Stockholm Uçak Bileti

Stockholm Uçak Bileti

Stokholm Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Stokholm Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

05 Haziran 2021 01:33

Stockholm uçak bileti ile ülkemizden Stockholm'e rahatlıkla ulaşabilirsiniz. İstanbul'dan Stockholm'e gidecek yolcular bu konuda biraz daha şanslılar, çünkü gün içinde İstanbul Stockholm arası pek çok aktarmasız uçuş gerçekleşiyor. Türkiye'den Stockholm'e sık sefer düzenlenen Ankara, Antalya ve İzmir'den yola çıkacak yolcular da Stockholm ucuz uçak biletini kolayca bulabilirler. Bahsettiğimiz şehirler ve diğer şehirlerden Stockholm'e ortalama varış süreleri ve aktarma durumları aşağıdaki listeden görülebilir:

 1. İstanbul - Stockholm: Aktarmasız uçuşlarda ortalama 3 buçuk saat olan uçuş süresi aktarmalı uçuşlarda 7 saatten 35 saate kadar değişebilir.
 2. Ankara - Stockholm: Tek aktarmalı uçuşlar ortalama 6 buçuk saat sürerken aktarma sayısına göre bu süre 24 saatin üstüne çıkabilir.
 3. Antalya - Stockholm: Aktarmalı uçuşlar ortalama 6 saat 45 dakikadan başlayan ve 24 saatin üzerine çıkan uçuş sürelerine sahip.
 4. İzmir - Stockholm: İzmir'den Stockholm'e yapılacak aktarmalı uçuşlar ortalama olarak 7 saat ve bir gün arasında sürmekte. Bu süre kimi zaman 24 saatin üstüne çıkabilir.
 5. Samsun - Stockholm: Ortalama 7 saat olan aktarmalı uçuşlar bir gün veya daha fazla da sürebilir.
 6. Diyarbakır - Stockholm: Uçuşlar genellikle tek aktarmalı olmakla beraber 7 saat ve 24 saat arasında sürer.

Türkiye'den Stockholm’e uçan uçak firmalarını şu şekilde sıralayabiliriz: Pegasus, Türk Hava Yolları, Scandinavian Airlines, Norwegian Air Shuttle ve Lufthansa. 

Stockholm için ucuz uçak bileti arıyorsanız özellikle Haziran, Mart ve Eylül aylarına yoğunlaşmanızı öneririz. Bu aylarda yıl geneline göre Stockholm biletleri çok daha uygun fiyatlarla sunulur. Biletbak ile her mevsim Stockholm ucuz uçak bileti bulabilir, güvenli ödeme imkanından yararlanabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Stockholm Nasıl Gidilir?
 2. Stockholm Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Stockholm Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Stockholm Hakkında
 5. Stockholm Ne Yenir?
 6. Stockholm Nerede Yenir?
 7. Stockholm Gezilecek Yerler
 8. Stockholm Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Stockholm Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Stockholm Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Stockholm Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Stockholm Otel Tavsiye

Stockholm Havalimanları Hakkında Bilgiler

İsveç'in başkenti olan Stockholm'de Stockholm-Arlanda Havalimanı adında bir adet havalimanı bulunuyor. Uluslararası bir statüye sahip olan Stockholm-Arlanda Havalimanı aynı zamanda İsveç'in en büyük havalimanı olma özelliğini de taşımakta. Bu havalimanı hakkındaki en önemli noktalardan birisi de tüm İskandinav ülkelerinde yer alan 3. en büyük havalimanı olması.

Stockholm-Arlanda Havalimanı

Stockholm-Arlanda Havalimanı yıl içinde hem iç hatlar hem de dış hatlar yolcularından oluşan büyük bir uçuş trafiğine ev sahipliği yapar. Terminaller içerisinde 2 ve 5 numaralı olanlar uluslararası uçuşlar için; 3 ve 4 numaralı olanlar ise iç hatlar için kullanılır.

Stockholm'e geldiğinizde havalimanından merkeze nasıl gideceğinizi düşünüyor olabilirsiniz. Stockholm-Arlanda Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşmak için tercih edebileceğiniz bazı yöntemler bulunuyor. Bu yöntemler şöyle sıralanabilir:

Tren kullanarak havalimanından merkeze kolayca ulaşabilirsiniz. Arlanda Express adlı tren hattı sadece Stockholm-Arlanda havalimanından şehir merkezine gitmek için kullanılır. Bu hatla 20 dakikada şehir merkezinde olabilirsiniz. 0-17 yaş aralığına biletler ücretsiz olmakla beraber 26 yaş üzeriyseniz tek yön bilet için 295 SEK, 8-25 yaş aralığındaysanız tek yön bilet için 165 SEK ödemeniz gerekmekte. İnternet üzerinden de bilet satın alabilirsiniz. İnternet aracılığıyla en az 6 gün önceden biletlerinizi alırsanız fiyatların oldukça indirimli olduğunu göreceksiniz.

Otobüs ise uygun fiyatlı ve rahat bir seçenek olarak öne çıkıyor. Flygbussarna firmasının hizmeti olarak yolculara sunulan otobüslerle merkeze gitmek ortalama 45 dakika alıyor. Biletleri internet üzerinden, havalimanında bulunan makinelerden veya havalimanındaki Flygbussarna ofislerinden alabilirsiniz. Bu noktada bilet fiyatları otobüs biletinizi nereden alacağınız konusunda belirleyici olabilir. Çünkü internetten aldığınız bir yetişkin bileti için 99 SEK ödemeniz gerekirken aynı bileti havalimanından almak 119 SEK’e mâl oluyor. 8-17 yaş arası biletler de internette 89 SEK iken havalimanında 99 SEK’e denk geliyor.

Shuttle araçları da yolcular tarafından sıklıkla kullanılıyor. Shuttle servisleri her terminalde bulunabilirken bir servis aynı anda en fazla 9 kişiye hizmet verebiliyor. Aracın fiyatları gideceğiniz yere olan mesafeye göre değişmekte.

Taksi kullanmak genellikle bagajı çok olan yolcuların tercih ettiği bir yöntem. Terminallerin dışında bekleyen taksilerle merkeze veya otelinize konforlu bir şekilde ulaşabilirsiniz. Taksi ile şehir merkezine gitmek için ortalama 350 SEK ödemeniz gerekiyor. Ayrıca taksi ile merkeze gitmeniz yaklaşık 40 dakika sürer.

Araç kiralama da rahat ve hızlı bir seçenek. Havalimanındaki Avis, National Car Rental, Enterprise, Budget Hyrbil firmalarını tercih edebilirsiniz.

Gece otobüsleri de gece geç veya sabah erkenden Stockholm'e varanlar için iyi bir seçenek. Gün içinde otobüsler sabah 4.20 ve gece 12.20 arasında hizmet verdiğinden bu otobüsleri kullanmak bir zorunluluk olabilir. Gece otobüslerini +44 (0)10-109 68 05 numarasını arayarak çağırabilirsiniz. Otobüs havalimanına geldikten sonra 25 - 55 dakika bekler ve kalkış yapar.

Stockholm Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

İskandinavya'nın güzel kenti Stockholm yarımkürenin oldukça kuzeyinde yer alır. Bu nedenle yazları 18, kışın 6 saat civarında gündüz yaşanır.

Stockholm kuzeyde yer alsa da Gulf Stream adlı sıcak okyanus akıntısının etki alanına girer. Bu sebeple Stockholm hava durumu ılıman özellikler gösterir. Bölgenin iklimi için nemli kıta iklimi demek mümkün.

Stockholm'de en yüksek sıcaklıklar yazları görülür. Bu dönemde ortalama hava durumu 20 ila 25 derece arasında seyreder. Kimi zaman yazları sıcaklık 13 dereceye kadar düşebilir. Kış aylarıysa ortalama -3 ve -1 derece sıcaklık ile geçer. Bu nedenle Stockholm'e hem uzun gündüzleri, hem de ılıman havası nedeniyle yazın gitmenizi öneririz.

Stockholm Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Stockholm Hakkında

Sahip olduğu akarsular sebebiyle Kuzeyin Venediği adıyla taçlandırılan Stockholm, İsveç'in başkenti ve en büyük şehri. Aynı zamanda tüm İsveç nüfusunun beşte biri de Stockholm'de yaşamakta. Sanayi açısından da ülke için önemli bir bölge olan Stockholm, İsveç sanayisinin %35'ini elinde tutuyor.

Stockholm sadece ekonomik açıdan değil, kültür ve sanat alanında da önde geliyor. Öyle ki bölge sadece İsveç'in değil tüm İskandinavya'nın kültür ve sanat başkenti olarak kabul görmüş. Aynı zamanda Stockholm'de medya sektörünün de gelişmiş olduğu söylenebilir. Dünyadaki en temiz havaya sahip olan şehirler arasında yer almasıyla da Stockholm değerine değer katıyor.

Baltık Denizi’nin Mälaren gölüyle birleştiği noktada bulunan Stockholm'un adına ilk defa 13. yy kayıtlarında rastlanır. Stockholm'un adı İsveççe ve Eski Almancadan gelir. İsveççede kütük, Eski Almancada sağlamlaştırma anlamına gelen 'stock' ve adacık anlamına gelen 'holm' kelimelerinden oluşur.

Tarihi boyunca ticaret alanında büyük başarılar yakalayan Stockholm kralların da ilgisini çeken bir bölgeydi. Danimarka kralı II. Christian'ı da kendisine çeken Stockholm, 1520 yılında Danimarka'nın işgaliyle büyük bir yıkımla karşılaştı. 3 yıl sonra yeniden İsveç tarafından alınan Stockholm yaralarını sarmaya ve gelişmeye devam etti.

Bugün Stockholm gelişmiş ve çağdaş bir dünya şehri olarak varlığını sürdürüyor. Stockholm'deki pek çok tarihi bina yıkılarak yerine yenileri yapıldığından tarihi dokunun korunduğunu söylemek güç. Yine de güzel mimarisi ve modern kişiliğiyle Stockholm görülmeye değer bir destinasyon.

Stockholm Hakkında

Stockholm Ne Yenir?

İsveç halkı konumları nedeniyle deniz ürünlerine özellikle de balığa dayalı bir yemek kültürüne sahip. Bu yemek kültürünü Stockholm'de de görmek mümkün. Balık dışında Stockholm mutfağı için Avrupa mutfağına yakın olduğu söylenebilir. Yeme alışkanlıklarında ekmek tüketimi büyük bir yer kaplamaz. Ekmek yerine patates tercih edilir.

Raggmunk

Raggmunk

İsveç'in yöresel yemeklerinden raggmunk için bir nevi patatesli pankek denebilir. Patates, un, yumurta, soğan ve sarımsakla yapılır. Pastırma ile servis edilen raggmunk Stockholm'de özellikle kahvaltıda sevilerek tüketilir. İsveç'e özgü bu yemeği seveceğinizi düşünüyoruz.

İsveç Köftesi

İsveç Köftesi

İsveç köftesi ününü tüm dünyaya duyurmuş bir lezzet. Bu köftenin İsveç'teki orijinal adı ise 'köttbullar' şeklinde. Daha önce İsveç köftesi yemiş olsanız bile bu köfteyi yerinde yemek bambaşka bir deneyim yaşatacak. Köftenin yanında genellikle patates püresi veya başka bir patates yemeği servis edilir. Yuvarlanarak misket biçiminde hazırlanan İsveç köftesini Stockholm'de birçok kafe ve restoranda bulabilirsiniz.

Wallenbergare

Wallenbergare

Stockholm'de yiyebileceğiniz en güzel lezzetlerden birisi de wallenbergare. Bu yemek için dana kıyma ve krema içinde kaplı yumurta ile yapılan bir tür etli börek denebilir. Geleneksel olarak patates püresi ve bezelye ile servis edilen wallenbergare sadece Stockholm'ün değil, İsveç'in de popüler yemeklerinden.

Prinsesstårta

Prinsesstårta

Yeşil renkli ve oldukça güzel bir tada sahip olan prinsesstårtanın ismi 'Prenses Pastası' anlamına geliyor. Bu ismin Prens Carl Bernadotte’un kızlarından geldiği söylenir. Prinsesstårta ülke genelinde çok sevilen tatlılar arasında yerini alıyor. Öyle ki bu güzel pasta için özel bir hafta bile bulunuyor. Eylül ayının üçüncü haftası Prinsesstårta haftası olarak kabul edilmiş.

Stockholm Nerede Yenir?

Seyyah ruhlu kişilerin bileceği gibi bir yeri gezmek aynı zamanda oranın kültürünü de öğrenmek demek. Bunu yapmanın en leziz yolu da tabii ki restoran ve kafeleri gezmek. Stockholm'ü keşfedecekseniz nerede ne yenir, kaliteli bir akşam yemeği için nereye gitmeliyim gibi soruları soruyor olabilirsiniz. Öyleyse sizin için sıraladığımız en iyi Stockholm restoranları listesine göz atabilirsiniz.

Gastrologik

Gastrologik

Gastrologik Avrupa, İsveç ve genel olarak İskandinav mutfağını müşterilerinin beğenisine sunuyor. Stockholm'de en çok uğranılan ve beğenilen restoranlar arasında ilk sırayı kapan bu restoran oldukça şık ve temiz. Müşterilerine karşı oldukça sıcakkanlı davranan personelleri ise takdire şayan. Eğer burada yemek yeme gibi bir şansınız olursa sakın kaçırmayın.

Wedholms Fisk

Wedholms Fisk

Wedholms Fisk, deniz mahsulleri konusunda Stockholm'de ün yapmış bir mekan. Restoran, uluslararası çaptaki mutfağıyla müşterilerinin de beğenisini toplamayı başarıyor. Sadece Stockholm'de değil adını dünyanın birçok ülkesine duyuran restoran, lezzetli yemeklerle pek çok kişinin tercihi oluyor. Güzel bir balık ziyafeti çekmek isterseniz buraya gelebilirsiniz.  

Glashuset

Glashuset

Bir tür bar - restoran olan Glashuset diğerlerinden farklı olarak Kafkas ve Avrupa mutfaklarına da kapılarını açmış bir mekan. Hemen kıyıda bulunan restoranın manzarası da yemek eşliğinde izlemesi gerçekten güzel bir tablo sunuyor. Buraya geldiğinizde özellikle restoranın şaraplarını denemenizi tavsiye ederiz.

Mom's Kitchen Nybrogatan

Mom's Kitchen Nybrogatan

Mom's Kitchen Nybrogatan, kendisini yerel yemeklerin şanını yüceltmeye adamış bir mekan. İsveç'in geleneksel yemeklerini bir arada bulabileceğiniz bir restoran arıyorsanız buraya gelmelisiniz. Burada fiyatlar oldukça ucuz ancak yemekler aşırı derecede lezzetli. Üstelik sahipleri de oldukça sevecen.

Stockholm Gezilecek Yerler

Stockholm'de gezilecek öyle çok yer var ki bu şehirde sıkılmaya vakit yok diyebiliriz. Sınırlı vaktiniz varsa hemen bir rota oluşturarak vaktinizi en verimli şekilde geçirmenizi öneririz. Bu yüzden sizin için Stockholm'de gezilecek yerleri listeledik. Stockholm'de ne yapılır, nerelere gidilir gibi soruların cevabını burada bulabilirsiniz.

Gamla Stan

Gamla Stan

Gamla Stan, Stockholm'ün en eski yerleşim yeri olma özelliğini taşıyor. İsmi Eski Şehir anlamına gelen bu bölge Stockholm'ün tarihi yapısının korunduğu ender yerlerden. Buradaki binalar oldukça eski olmakla beraber restorasyon çalışmalarıyla bazı düzeltmeler yapılmış. Yine de bölgenin tarihi dokusu hala görülebilir. Gamla Stan, hediyelik eşya almak ve konaklamak için de uygun bir yer. Bölgede gezmeniz gereken başlıca yerler Nobel Müzesi, Parlemento Binası, Stockholm Katedrali ve Kraliyet Sarayı şeklinde.

Skansen Açık Hava Müzesi

Skansen Açık Hava Müzesi

Skansen Açık Hava Müzesi, 'Dünyanın En Eski Müzesi' unvanını taşıyor. Müze içerisinde yöresel kıyafetli çalışanlara rastlayabilirsiniz. Burası zanaatkarların el işçiliklerini görmek için de oldukça uygun bir yer. 18. yüzyıldan 21. yüzyıla kadarki dönemin yaşam tarzını buradaki sanat eserlerinde görmek mümkün. Buraya bir çeşit İsveç Minyatürü de diyebiliriz. Saat 10.00-18.00 arası müzeyi ziyaret edebilirsiniz.

Djurgarden Adası

Djurgarden Adası

Djurgarden Adası, birçok müzenin ve eğlence parkının bulunduğu bir ada. Ada aynı zamanda kraliyet ailesinin de mülkü olarak sayılıyor. Oldukça fazla yeşil alana sahip olan adaya ulaşım da çok kolay. Djungarden Adası aynı zamanda dünyanın ilk ulusal parkı.

Vasa Müzesi

Vasa Müzesi

Vasa Müzesi, Djurgarden Adası içerisinde bulunuyor. Müzede 1961 yılında deniz altından çıkarılan ve müzeye adını veren batık bir gemi görülebilir. Bu gemi, ilk yolculuğuna çıkıp 1 deniz mili ilerledikten sonra batar. Daha sonra çıkarılan devasa gemi müzeye yerleştirilir ve ziyarete açılır. Vasa Müzesi'nde sadece gemi değil, geminin içerisinden çıkarılan tarihi ve değerli nesneler de sergileniyor. Müzenin ziyaret saatleri yaz ve kış mevsimlerinde değişiklik gösterdiğinden öncelikle müsait saatleri kontrol etmenizi öneririz.

Stockholm Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Djurgarden Adası'nın Stockholm için gece hayatının merkezi olduğu söylenebilir. Burada mekanların hemen hemen hepsi sabah 4’e kadar hizmet verir. Götgatan ve Bondegatan caddelerinde de gece hayatı için pek çok seçenek bulabilirsiniz. Burada gece hayatı pahalı olsa da oldukça eğlenceli ve canlı olduğuna hiç şüphe yok.

Icebar Stockholm

Icebar Stockholm

İlginç bir konsepte sahip olan Icebar Stockholm sizi buz gibi bir eğlenceye davet ediyor. İçerideki her şeyin buzdan olduğu Icebar tasarım olarak ilgi çekici olsa da oldukça küçük. Bunun yanı sıra bara geldiğinizde en fazla 40 dakika kalabiliyorsunuz.

Fasching Jazz Club

Fasching Jazz Club

Fasching Jazz Club caz aşıklarına hitap eden nezih bir mekan. Stockholm'ün en ünlü caz barı diyebileceğimiz Fasching'te kaliteli müziğin tadını çıkarabilirsiniz. Burası aynı zamanda ünlü bir bar bölümüne de sahip.

Hard Rock Cafe

Hard Rock Cafe

Dünyaca ünlü Hard Rock Cafe, Stockholm gecelerinin de vazgeçilmez mekanlarından birisi. Özellikle gençlerin tercih ettiği bir mekan olan Hard Rock müzik dinlemek ve gece boyu eğlenmek için harika bir tercih.

Tweed

Tweed

Gamla Stan bölgesinde yer alan Tweed diğer bar kafelerden farklı bir konsepte sahip. Tweed'in içine girdiğinizde kendinizi bir şirketin toplantı odasındaymış gibi hissetmeniz muhtemel. Çünkü bardaki bütün koltuklar deri ofis koltuklarından oluşuyor. Buraya gelirseniz mükemmel kokteyllerinden de denemeyi ihmal etmeyin.

Stockholm Alışveriş - Ne Alınır?

Bir gezinin olmazsa olmazlarından birisi de tabii ki alışveriş. Stockholm'den ayrılırken yanınıza size gezinizi hatırlatacak bir hatıra almak isteyebilirsiniz. Sevdiklerinize götürmek üzere hediyelik almayı da unutmamanız gerekiyor. Neyse ki Stockholm'de aradığınız her şeyi bulabileceğiniz bazı alışveriş noktaları bulunuyor.

Kungsgatan bölgesindeki Drottninggatan alışveriş caddesi alışverişin merkezi sayılabilir. Tasarım ürünler, hediyelik ve antika eşyalar burada rahatlıkla bulunabilir.

Gamla Stan bölgesinde özellikle hediye etmek için oldukça özel şeyler bulabilirsiniz. Burada zanaatkarların açtığı ve el emeği ürünlerini sattıkları tezgahlara denk gelebilirsiniz.

Sergel Torg bölgesinde yer alan Gallerian adlı büyük AVM pek çok markayı tek çatı altında topluyor. Hediyelik veya hatıra eşyasından ziyade gündelik kullanıma uygun ürünler için buraya gelebilirsiniz.

Stockholm Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

İsveç'in siyasal başkenti olmasının yanında Stockholm, ülkenin kültür ve sanat başkenti olarak da görülüyor. Bu nedenle Stockholm'deki renkli festivallere katılmak İsveç kültürünü çok daha iyi tanımanıza yardımcı olabilir. Yıl içinde Stockholm'de pek çok etkinlik düzenlendiğini görebilirsiniz. Bu etkinliklere hem yerli halk hem de turistler yoğun ilgi gösterir.

Tümünü Göster

Stockholm Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Stockholm tam anlamıyla büyüleyici bir yer olsa da kendinizi fazla kaptırmamanız gerekiyor. Çünkü burası özellikle gece hayatındaki pahalılığı ile biliniyor. Aynı şekilde alışveriş yaparken de ekonomik davranmak isteyebilirsiniz.

Sadece Stockholm'de değil, tüm İsveç'te insanlar kişisel alanlara oldukça saygılı. Bu nedenle toplu halde bulunulan mekanlarda insanlarla aranızda makul bir mesafe bırakmanız beklenir. Genellikle bir kol boyu mesafe ideal olarak görülür.

Stockholm'de bir randevunuz varsa dakik olmaya ekstra özen göstermelisiniz. İsveç halkı dakikliğe büyük önem verir.

Stockholm Otel Tavsiye

Stockholm'de konaklamak için çok fazla seçenek mevcut. Bu kadar alternatif arasından kendinize en uygun olanı seçebilmeniz için size harika bir rehber hazırladık. Stockholm'de konaklamanızı tavsiye ettiğimiz mekanlardan bazılarını listemizde bulabilirsiniz.

Clarion Hotel Amaranten

Clarion Hotel Amaranten

Clarion Hotel Amaranten Kungsholmen bölgesinde yer alıyor. Rådhuset Metro İstasyonu'nun yanında bulunan otel 4 yıldıza sahip. Ücretsiz Wi-Fi hizmetleri de bulunan otele evcil hayvanlarınızla beraber de gelebilirsiniz. Otelde fitness merkezi, restoran ve bar da yer alıyor.

City Hostel

City Hostel

Daha ekonomik seçenekler arayanlar City Hostel'e göz atabilir. Kungsholmen'de bulunan City Hostel 3 yıldıza sahip bir alternatif. Hostelde ücretsiz Wi-Fi hizmeti de verilmekte. İyi bir fitness merkezine sahip olan hostelde otopark hizmeti de mevcut.

Hilton Stockholm Slussen Hotel

Hilton Stockholm Slussen Hotel

Hilton Stockholm Slussen Hotel, Södermalm bölgesinde bulunuyor ve 4 yıldıza sahip. Eski Şehir’in ortasında yer alan otel konumu nedeniyle sıklıkla tercih ediliyor. Otelde ücretsiz Wi-Fi hizmeti verilirken evcil hayvanlarınızla gelmeniz de serbest. Dilerseniz sigara içilmeyen aile odalarında da kalabilirsiniz.

Hotel Rival

Hotel Rival

Hotel Rival, Södermalm otelleri arasında bulunuyor. 4 yıldızlı hizmet veren otelin ücretsiz Wi-Fi bağlantısı da var. Otelin engelli konukları için de çeşitli hizmetleri bulunuyor. Diğer özellikler arasında otel barı, restoran ve oda servisi sayılabilir.

Valencia