1. Anasayfa
 2. Sivas Uçak Bileti

Sivas Uçak Bileti

Sivas Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Sivas Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

28 Ocak 2021 19:34

Sivas’a İstanbul’dan direkt uçuş bulunmaktadır. Diğer şehirlerden ise bir aktarmalı olarak Sivas’a gidebilirsiniz. Yurt dışından ise bir veya iki aktarma yaparak Sivas’a gidebilirsiniz. Sivas’a sık seferi olan hava yolları ise Türk Hava Yolları ve Pegasus’tur. İstanbul ile Sivas arası uçuş süresi ise 1 saat 30 dakikadır. 

En hızlı ulaşım yolu olan uçakla Sivas’a gitmeniz için uçak biletinizi de hızlı bir şekilde alabilmek hakkınız! Online Sivas uçak biletinizi sitemizden alabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Sivas’a Nasıl Gidilir?
 2. Sivas'taki Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Sivas’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Sivas Hakkında
 5. Sivas Ne Yenir?
 6. Sivas Nerede Yenir
 7. Sivas Gezilecek Yerler
 8. Sivas Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Sivas’ta Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Sivas'ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Sivas’ta Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Sivas Otel Tavsiye

Sivas'taki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Sivas’a ve çevresindeki bölgelere Sivas Nuri Demirağ Havalimanı hizmet vermektedir.

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı, sivil kategoride bir havalimanıdır. Köklü bir havalimanı olan Sivas Nuri Demirağ havalimanı, 1957 yılında inşa edilmiştir. Açıldığı tarihte askeri kategoride olan bu havalimanı, 1990 yılında sivil kategoride hizmet vermeye başlamıştır. Yolcu trafiği oldukça yoğun olan Sivas Havalimanı’nı sadece 2017 yılında 580 bine yakın kişi ziyaret etmiştir. Sivas Nuri Demirağ Havalimanı, Merkez ilçesine bağlı Yazıbaşı Mahallesi’nde yer almaktadır ve Sivas şehir merkezine 22 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için dört vasıta mevcuttur:

Havaş servisleri ile Sivas Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Havaş servisleri uçakların iniş saatinden 25 dakika sonra hareket etmektedir. Sivas şehir merkezine kadar giden havaş servisleri ile yolculuğunuz trafiğe de bağlı olarak ortalama 40 dakika sürecektir. Havaş servisleri için ödeyeceğiniz bilet ücreti ise 9 liradır.

Otobüs ile de Sivas Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Sivas Havalimanı’ndan şehir merkezine yolculuğunuz ortalama 50 dakika sürecektir ve otbüs bilet fiyatı 5 liradır.

Taksi ile de şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. İç ve Dış Hatlar yolcu terminallerinin çıkış kapılarının önünde 24 saat hizmet veren taksileri bulabilirsiniz. Sivas Havalimanı’ndan Sivas şehir merkezine taksi ile yolculuğunuzda ortalama 100 lira ücret ödemek durumundasınız.

Araç kiralayarak da Sivas Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Avis ve Miray gibi araç kiralama ofislerinden esnek fiyata aracınızı kiralayabilirsiniz.

Sivas’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Sivas’ta sert karasal iklimin özellikleri görülmektedir. Kış ayarı Sivas’ta oldukça çetin geçer. Kış aylarının neredeyse tamamında Sivas, karla kaplıdır. En soğuk olduğu ay ise şubat ayıdır. Şubat ayında sıcaklık -34 dereceye kadar düşebilmektedir. Yaz ayları ise Sivas’ta sıcak ve kuraktır. En sıcak olduğu ay ise temmuz ayıdır. Temmuz ayında sıcaklık 40 dereceye kadar çıkabilmektedir. Neredeyse her mevsim yağışlı olan Sivas’ta temmuz ve ağustos aylarında daha az yağış görülmektedir. Sivas’a gitmek için en ideal aylar temmuz ve ağustos aylarıdır. Tabi siz ideal ayları beklemeden de Sivas’a gidebilir ve her zaman ucuz olan Sivas uçak biletlerini sitemizde bulabilirsiniz.

Sivas Hakkında

Sivas, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan bir şehrimizdir. Aynı zamanda Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgeleri ile de komşu konumda yer almaktadır. Sivas’ın komşu şehirleri ise kuzey tarafından Tokat, Ordu ve Giresun, batı tarafından Yozgat ve Kayseri, güney tarafından Kahramanmaraş ve Malatya, doğu tarafından ise Erzincan şehridir. Sivas, yüz ölçümü bakımından Türkiye’nin en büyük ikinci şehri olma özelliğindedir. Şehrin ismi ise Sebaste adından gelmektedir. Sebaste adını bu bölgeye Pont Kralı’nın eşi Roma Kralı Augustus’a ithafen vermiştir. Zamanla telaffuz ile Sebaste ismi Sivas’a dönüşmüştür. Sivas’ın toplam nüfusu ise 2019 yılı itibari ile 650 bine yaklaşmıştır. Bu nüfusu ile Sivas, Türkiye’nin en kalabalık 32. şehri olma özelliğindedir. Sivas, birçok doğa güzelliğine de ev sahipliği yapmaktadır. Gürün Gökpınar Gölü, Gürün Şuğul Vadisi ve Zara Tödürge Gölü bu doğa güzelliklerinin başlıcalarıdır. Sivas’a hızlı bir şekilde gitmek için ucuz uçak biletinizi sitemizden alabilirsiniz. Köklü bir tarihe sahip olan Sivas’ta ilk yerleşimler Neolitik Çağ’da başlamıştır. Birçok medeniyet Sivas’ı egemenliği altında bulundurmuştur. Sırası ile Hititler, Medler, Persler ve Romalılar Sivas’a egemen olmuştur. Malazgirt Savaşı’ndan sonra ise Sivas’ta Türkler görülmeye başladı. 1400lü yılların başında ise Sivas, Osmanlı Devleti’nin egemenliği altına girdi. Milli Mücadele Dönemi’nde de önemli bir şehir olmuş ve Sivas Kongresi 1919 yılında bu şehirde toplanmıştır. Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyet’in temellerinin Sivas’ta atıldığını söylemiştir. Sivas’a Yiğidoların Şehri takma adı da verilmektedir. Sivas şehrinin simgesi ise Sivas kangalı olarak da anılan kangal çoban köpeğidir. Sivas’a 1974 yılında kurulmuş olan Sivas Cumhuriyet Üniversitesi hizmet vermektedir. 

Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı Sivas’a gitmek için online uçak biletinizi kolaylıkla sitemizden alabilirsiniz.

Sivas Ne Yenir?

Sivas, İç Anadolu’nun lezzetli yemeklerine ev sahipliği yapmaktadır. Sivas’ta tattığınızda tekrar Sivas’a gidip yemek isteyeceğiniz lezzetler ise şunlardır:

Kesme Aşı

Kesme Aşı

Kesme Aşı, Sivas’ta başlangıç yemeği olarak tercih edebileceğiniz bir lezzettir. Kesme aşının ana malzemeleri ise yeşil mercimek ve eriştedir.

Sirok

Sirok

Sirok, Sivas’ta yapılan bir tür hamur işi yemeğidir. Oldukça zahmetli bir yapımı olan bu yemeğe gömme adı da verilmektedir. İç harcı pirin, soğan, kıyma ve çeşitli baharatlar ile hazırlanan bu yemeği Sivas’ta mutlaka tatmalısınız.

Hingel

Hingel

Hingel, Sivas’a özgü mantı şeklinde yapılan bir yemektir. Daha büyük hamurlar şeklinde yapılan hingelin patatesli veya peynirli çeşitleri bulunuyor.

Kelle Tatlısı

Kelle Tatlısı

Kelle Tatlısı, Sivas’ta tatlı yemek istiyorsanız tercih edebileceğiniz lezzetli bir tatlı. Baklavaya benzeyen bir yapılış şekli olan kelle tatlısının içerisine ceviz, fındık, badem, üzüm ve tarçın katılmaktadır.

Bunların dışında Sivas’ta peskutan çorbası, sübüra ve Sivas katmerinin tadına bakabilirsiniz.

Sivas Nerede Yenir

Sivas’ın lezzetlerini en iyi şekilde size sunacak bazı restoranlar ise şuralardır:

1. Sivas Sofrası Yöresel Ev Yemekleri

Sivas Sofrası Yöresel Ev Yemekleri

Sivas Sofrası Yöresel Ev Yemekleri restoranı, Sivas’ın lezzetlerinin tadına bakabileceğiniz bir restorandır. Sivas Sofrası Yöresel Ev Yemekleri restoranı, Merkez ilçesine bağlı Ahi Emir Caddesi üzerinde yer almaktadır.

2. Osman Ağa Konağı Yöresel Lezzetler

Osman Ağa Konağı Yöresel Lezzetler

Osman Ağa Konağı Yöresel Lezzetler restoranı, tarihi bir konakta yer almaktadır. Sivas lezzetlerinin tadına bakabileceğiniz bu ünlü ve tarihi restoran, Merkez ilçesine bağlı Uzun Yol Caddesi üzerinde yer almaktadır.

3. Güleryüz Sivas Köftecisi

Güleryüz Sivas Köftecisi

Güleryüz Sivas Köftecisi, meşhur Sivas köftesinin ve daha birçok lezzetin tadına bakabileceğiniz bir restorandır. Güleryüz Sivas Köftecisi, Merkez ilçesine bağlı Ali Ağa Cami Sokak üzerinde yer almaktadır.

Sivas mutfağının İç Anadolu’nun en lezzetli mutfaklarından biri olup olmadığına siz karar verin! Sivas mutfağının lezzetlerini yerinde tadabilmeniz için ucuza Sivas uçak biletleri sitemizde!

Sivas Gezilecek Yerler

Sivas, İç Anadolu’da bulunan önemli tarihi şehirlerimizden biridir. Birçok doğa güzelliğine de ev sahipliği yapan Sivas’ın, gezilecek birçok yeri bulunmaktadır. Sivas’a gittiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerler ise şuralardır:

Sivas Atatürk ve Kongre Müzesi

Sivas Atatürk ve Kongre Müzesi

Sivas Atatürk ve Kongre Müzesi, Milli Mücadele döneminde önemli bir karargah olan binadır. Sivas Kongresi’nin yapıldığı bu bina, 1990 yılında müze haline getirilmiştir. Sivas Atatürk ve Kongre Müzesi, Merkez ilçesine bağlı Taşlı Sokak üzerinde yer almaktadır.

Sivas Ulu Cami

Sivas Ulu Cami

Sivas Ulu Cami, Kızılarslan bin İbrahim tarafından 1190lı yıllarda yaptırılmış önemli bir tarihi mimaridir. Camide bulunan işlemeler, ziyaretçilerin dikkatini çekmektedir. Sivas Ulu Cami, Merkez ilçesine bağlı Fevzi Çakmak Caddesi üzerinde bulunmaktadır.

Eğri Köprü

Eğri Köprü

Eğri Köprü, Kızılırmak’ın üzerine kurulmuş bir köprüdür. Selçuklular zamanında yapıldığı söylenen bu köprü halen bakımlı bir köprüdür. Adından da anlaşılacağı gibi eğri olan bu köprü, Merkez ilçesine bağlı İşhanı bölgesinde yer almaktadır.

Şifaiye Medresesi

Şifaiye Medresesi

Şifaiye Medresesi, mimarisiyle etkileyen önemli tarihi yapılardan biridir. Şifaiye Medresesi, 1217 yılında darüşşifa olarak yaptırılmıştır. Şifaiye Medresesi, merkez ilçesine bağlı Eski Kale Mahallesi üzerinde yer almaktadır.

Cumhuriyet’in doğduğu yer Sivas’ı görmek ve doğasını da içinize çekebilmeniz için Sivas varışlı ucuz uçak biletleri sitemizde sizi bekliyor.

Sivas Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Sivas’ın gece hayatı öğrenciler sayesinde son yıllarda canlı hale gelmiştir. İstasyon Caddesi ve Atatürk Caddesi eğlence için sıklıkla tercih edilen bölgelerdir. Sivas’a gittiğinizde uğrayabileceğiniz eğlence mekanları ise şunlardır:

1. Queen Cafe Bar,

Queen Cafe Bar,

Queen Cafe Bar, lezzetli yemeklerin de tadına bakabileceğiniz bir bardır. Öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilen bu bar Merkez ilçesine bağlı Mehmet Paşa Mahallesi üzerinde yer almaktadır.

2. Heybeli Bar

Heybeli Bar

Heybeli Bar, Sivas’ta tercih edebileceğiniz şık ve ferah bir bardır. Heybeli Bar, Merkez ilçesine bağlı Çarşı Başı Mahallesi üzerinde yer almaktadır.

3. Türkü Bar

Türkü Bar

Türkü Bar, müziğin tadına doyacağınız bir ardır. Türkü Bar, Merkez ilçesine bağlı Atatürk Bulvarı üzerinde yer almaktadır.

Sivas’ta Alışveriş - Ne Alınır?

Sivas’ta alışveriş yapmak istiyorsanız Primemall Sivas alışveriş merkezini ziyaret edebilirsiniz. Alışveriş için Taşhan Çarşısı ve Hanımeli Çarşısı’na da uğrayabilirsiniz. Sivas’tan hediye olarak Sivas halısı, Zara balı ve İmranlı balı alabilirsiniz.

Sivas’ta Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Sivas’a gittiğinizde Sivas yerli halkıyla çekinmeden iletişime geçebilirsiniz. Sivas halkı, sıcak ve samimi olmasıyla bilinir. Sivas’tan çok İstanbul’da Sivaslı görmeniz de normaldir.

Sivas Otel Tavsiye

Sivas merkezde konaklamak için birçok seçenek bulabilirsiniz. Sivas’ta konaklamanız için tavsiye edebileceğimiz bazı oteller ise şunlardır:

1. The Green Park Hotel

The Green Park Hotel

The Green Park Hotel, 3 yıldızlı bir oteldir. Havuz ve spa hizmetleri de bulunan bu otel, Merkez ilçesine bağlı Toptancılar Caddesi üzerinde yer almaktadır. Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’na arabayla 23 dakikalık mesafede yer alan bu otelin bir gecelik ücreti ise ortalama 240 liradır.

2. Royal Sivas Otel

Royal Sivas Otel

Royal Sivas Otel, 3 yıldızlı bir oteldir. Merkez ilçesine bağlı Eski Kale Mahallesi üzerinde yer alan Royal Sivas Otel, Sivas Tren Garı’na 3 kilometre uzaklıktadır. Bu otelin bir gecelik ücreti ise ortalama 160 liradır.

3. Sivas Termal Hotel ve Spa

Sivas Termal Hotel ve Spa

Sivas Termal Hotel ve Spa oteli, Sivas’ın en lüks otellerinden biridir. 5 yıldızlı olan bu otel, Yıldızeli ilçesine bağlı Gazi Mustafa Kemal Sokak üzerinde yer almaktadır. Spa ve havuz hizmetleri de mevcuttur. Bu otelin bir gecelik ücreti ise ortalama 370 liradır.

Sivas uçak biletiniz sitemizde sizi bekliyor, peki siz Sivas’a gitmek için valizinizi hazırladınız mı?

Valencia