1. Anasayfa
  2. Sivas Uçak Bileti

Sivas Uçak Bileti

Sivas Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Sivas Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:19

Sivas’a İstanbul’dan direkt uçuş bulunmaktadır. Diğer şehirlerden ise bir aktarmalı olarak Sivas’a gidebilirsiniz. Yurt dışından ise bir veya iki aktarma yaparak Sivas’a gidebilirsiniz. Sivas’a sık seferi olan hava yolları ise Türk Hava Yolları ve Pegasus’tur. İstanbul ile Sivas arası uçuş süresi ise 1 saat 30 dakikadır. 

En hızlı ulaşım yolu olan uçakla Sivas’a gitmeniz için uçak biletinizi de hızlı bir şekilde alabilmek hakkınız! Online Sivas uçak biletinizi sitemizden alabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Sivas’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Sivas Hakkında
  3. Sivas Ne Yenir?
  4. Sivas Nerede Yenir
  5. Sivas Gezilecek Yerler
  6. Sivas Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Sivas’ta Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Sivas'ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Sivas Otel Tavsiye

Sivas'taki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Sivas’a ve çevresindeki bölgelere Sivas Nuri Demirağ Havalimanı hizmet vermektedir.

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı, sivil kategoride bir havalimanıdır. Köklü bir havalimanı olan Sivas Nuri Demirağ havalimanı, 1957 yılında inşa edilmiştir. Açıldığı tarihte askeri kategoride olan bu havalimanı, 1990 yılında sivil kategoride hizmet vermeye başlamıştır. Yolcu trafiği oldukça yoğun olan Sivas Havalimanı’nı sadece 2017 yılında 580 bine yakın kişi ziyaret etmiştir. Sivas Nuri Demirağ Havalimanı, Merkez ilçesine bağlı Yazıbaşı Mahallesi’nde yer almaktadır ve Sivas şehir merkezine 22 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için dört vasıta mevcuttur:

Havaş servisleri ile Sivas Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Havaş servisleri uçakların iniş saatinden 25 dakika sonra hareket etmektedir. Sivas şehir merkezine kadar giden havaş servisleri ile yolculuğunuz trafiğe de bağlı olarak ortalama 40 dakika sürecektir. Havaş servisleri için ödeyeceğiniz bilet ücreti ise 9 liradır.

Otobüs ile de Sivas Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Sivas Havalimanı’ndan şehir merkezine yolculuğunuz ortalama 50 dakika sürecektir ve otbüs bilet fiyatı 5 liradır.

Taksi ile de şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. İç ve Dış Hatlar yolcu terminallerinin çıkış kapılarının önünde 24 saat hizmet veren taksileri bulabilirsiniz. Sivas Havalimanı’ndan Sivas şehir merkezine taksi ile yolculuğunuzda ortalama 100 lira ücret ödemek durumundasınız.

Araç kiralayarak da Sivas Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Avis ve Miray gibi araç kiralama ofislerinden esnek fiyata aracınızı kiralayabilirsiniz.

Sivas’ta Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Sivas’a gittiğinizde Sivas yerli halkıyla çekinmeden iletişime geçebilirsiniz. Sivas halkı, sıcak ve samimi olmasıyla bilinir. Sivas’tan çok İstanbul’da Sivaslı görmeniz de normaldir.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz