1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Sivas Uçak Bileti

Sivas Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:34
  1. Sivas Atatürk ve Kongre Müzesi
  2. Sivas Ulu Cami
  3. Eğri Köprü
  4. Şifaiye Medresesi
  5. Taşhan

1. Sivas Atatürk ve Kongre Müzesi

Sivas Atatürk ve Kongre Müzesi, Milli Mücadele döneminde önemli bir karargah olan binadır. Sivas Kongresi’nin yapıldığı bu bina, 1990 yılında müze haline getirilmiştir. Sivas Atatürk ve Kongre Müzesi, Merkez ilçesine bağlı Taşlı Sokak üzerinde yer almaktadır.

Sivas Atatürk ve Kongre Müzesi

2. Sivas Ulu Cami

Sivas Ulu Cami, Kızılarslan bin İbrahim tarafından 1190lı yıllarda yaptırılmış önemli bir tarihi mimaridir. Camide bulunan işlemeler, ziyaretçilerin dikkatini çekmektedir. Sivas Ulu Cami, Merkez ilçesine bağlı Fevzi Çakmak Caddesi üzerinde bulunmaktadır.

Sivas Ulu Cami

3. Eğri Köprü

Eğri Köprü, Kızılırmak’ın üzerine kurulmuş bir köprüdür. Selçuklular zamanında yapıldığı söylenen bu köprü halen bakımlı bir köprüdür. Adından da anlaşılacağı gibi eğri olan bu köprü, Merkez ilçesine bağlı İşhanı bölgesinde yer almaktadır.

Eğri Köprü

4. Şifaiye Medresesi

Şifaiye Medresesi, mimarisiyle etkileyen önemli tarihi yapılardan biridir. Şifaiye Medresesi, 1217 yılında darüşşifa olarak yaptırılmıştır. Şifaiye Medresesi, merkez ilçesine bağlı Eski Kale Mahallesi üzerinde yer almaktadır.

Şifaiye Medresesi

5. Taşhan

Taşhan, Sivas’ın önemli tarihi yerleri arasındadır. 19. Yüzyılın ikinci yarısında yapılmış Taşhan, avlusu bulunan iki katlı bir yapıdır. Taşhan, Merkez ilçesine bağlı Fevzi Çakmak Caddesi üzerinde yer almaktadır.

Taşhan

Sivas hakkında daha fazla şey keşfet!

Sivas'ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Sivas'ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Sivas Ne Yenir?

Sivas Ne Yenir?

Sivas, İç Anadolu’nun lezzetli yemeklerine ev sahipliği yapmaktadır. Sivas’ta tattığınızda tekrar Sivas’a gidip yemek isteyeceğiniz lezzetler ise şunlardır:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Sivas Uçak Bileti