1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Sivas Uçak Bileti

Sivas Gezilecek Yerler

04 Aralık 2021 18:19
  1. Sivas Atatürk ve Kongre Müzesi
  2. Sivas Ulu Cami
  3. Eğri Köprü
  4. Şifaiye Medresesi
  5. Taşhan

1. Sivas Atatürk ve Kongre Müzesi

Sivas Atatürk ve Kongre Müzesi, Milli Mücadele döneminde önemli bir karargah olan binadır. Sivas Kongresi’nin yapıldığı bu bina, 1990 yılında müze haline getirilmiştir. Sivas Atatürk ve Kongre Müzesi, Merkez ilçesine bağlı Taşlı Sokak üzerinde yer almaktadır.

Sivas Atatürk ve Kongre Müzesi

2. Sivas Ulu Cami

Sivas Ulu Cami, Kızılarslan bin İbrahim tarafından 1190lı yıllarda yaptırılmış önemli bir tarihi mimaridir. Camide bulunan işlemeler, ziyaretçilerin dikkatini çekmektedir. Sivas Ulu Cami, Merkez ilçesine bağlı Fevzi Çakmak Caddesi üzerinde bulunmaktadır.

Sivas Ulu Cami

3. Eğri Köprü

Eğri Köprü, Kızılırmak’ın üzerine kurulmuş bir köprüdür. Selçuklular zamanında yapıldığı söylenen bu köprü halen bakımlı bir köprüdür. Adından da anlaşılacağı gibi eğri olan bu köprü, Merkez ilçesine bağlı İşhanı bölgesinde yer almaktadır.

Eğri Köprü

4. Şifaiye Medresesi

Şifaiye Medresesi, mimarisiyle etkileyen önemli tarihi yapılardan biridir. Şifaiye Medresesi, 1217 yılında darüşşifa olarak yaptırılmıştır. Şifaiye Medresesi, merkez ilçesine bağlı Eski Kale Mahallesi üzerinde yer almaktadır.

Şifaiye Medresesi

5. Taşhan

Taşhan, Sivas’ın önemli tarihi yerleri arasındadır. 19. Yüzyılın ikinci yarısında yapılmış Taşhan, avlusu bulunan iki katlı bir yapıdır. Taşhan, Merkez ilçesine bağlı Fevzi Çakmak Caddesi üzerinde yer almaktadır.

Taşhan

Daha Fazlasını Keşfet!

Sivas Nerede Yenir

Sivas Nerede Yenir

Sivas’ın lezzetlerini en iyi şekilde size sunacak bazı restoranlar ise şuralardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Sivas Otel Tavsiye

Sivas Otel Tavsiye

Sivas merkezde konaklamak için birçok seçenek bulabilirsiniz. Sivas’ta konaklamanız için tavsiye edebileceğimiz bazı oteller ise şunlardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Sivas'ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Sivas'ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Sivas’ta Alışveriş - Ne Alınır?

Sivas’ta Alışveriş - Ne Alınır?

Sivas’ta alışveriş yapmak istiyorsanız Primemall Sivas alışveriş merkezini ziyaret edebilirsiniz. Alışveriş için Taşhan Çarşısı ve Hanımeli Çarşısı’na da uğrayabilirsiniz. Sivas’tan hediye olarak Sivas halısı, Zara balı ve İmranlı balı alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Sivas Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Sivas Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Sivas’ın gece hayatı öğrenciler sayesinde son yıllarda canlı hale gelmiştir. İstasyon Caddesi ve Atatürk Caddesi eğlence için sıklıkla tercih edilen bölgelerdir. Sivas’a gittiğinizde uğrayabileceğiniz eğlence mekanları ise şunlardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Sivas Ne Yenir?

Sivas Ne Yenir?

Sivas, İç Anadolu’nun lezzetli yemeklerine ev sahipliği yapmaktadır. Sivas’ta tattığınızda tekrar Sivas’a gidip yemek isteyeceğiniz lezzetler ise şunlardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Sivas’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Sivas’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Sivas’ta sert karasal iklimin özellikleri görülmektedir. Kış ayarı Sivas’ta oldukça çetin geçer. Kış aylarının neredeyse tamamında Sivas, karla kaplıdır. En soğuk olduğu ay ise şubat ayıdır. Şubat ayında sıcaklık -34 dereceye kadar düşebilmektedir. Yaz ayları ise Sivas’ta sıcak ve kuraktır. En sıcak olduğu ay ise temmuz ayıdır. Temmuz ayında sıcaklık 40 dereceye kadar çıkabilmektedir. Neredeyse her mevsim yağışlı olan Sivas’ta temmuz ve ağustos aylarında daha az yağış görülmektedir. Sivas’a gitmek için en ideal aylar temmuz ve ağustos aylarıdır. Tabi siz ideal ayları beklemeden de Sivas’a gidebilir ve her zaman ucuz olan Sivas uçak biletlerini sitemizde bulabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Sivas Hakkında

Sivas Hakkında

Sivas, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan bir şehrimizdir. Aynı zamanda Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgeleri ile de komşu konumda yer almaktadır. Sivas’ın komşu şehirleri ise kuzey tarafından Tokat, Ordu ve Giresun, batı tarafından Yozgat ve Kayseri, güney tarafından Kahramanmaraş ve Malatya, doğu tarafından ise Erzincan şehridir. Sivas, yüz ölçümü bakımından Türkiye’nin en büyük ikinci şehri olma özelliğindedir. Şehrin ismi ise Sebaste adından gelmektedir. Sebaste adını bu bölgeye Pont Kralı’nın eşi Roma Kralı Augustus’a ithafen vermiştir. Zamanla telaffuz ile Sebaste ismi Sivas’a dönüşmüştür. Sivas’ın toplam nüfusu ise 2019 yılı itibari ile 650 bine yaklaşmıştır. Bu nüfusu ile Sivas, Türkiye’nin en kalabalık 32. şehri olma özelliğindedir. Sivas, birçok doğa güzelliğine de ev sahipliği yapmaktadır. Gürün Gökpınar Gölü, Gürün Şuğul Vadisi ve Zara Tödürge Gölü bu doğa güzelliklerinin başlıcalarıdır. Sivas’a hızlı bir şekilde gitmek için ucuz uçak biletinizi sitemizden alabilirsiniz. Köklü bir tarihe sahip olan Sivas’ta ilk yerleşimler Neolitik Çağ’da başlamıştır. Birçok medeniyet Sivas’ı egemenliği altında bulundurmuştur. Sırası ile Hititler, Medler, Persler ve Romalılar Sivas’a egemen olmuştur. Malazgirt Savaşı’ndan sonra ise Sivas’ta Türkler görülmeye başladı. 1400lü yılların başında ise Sivas, Osmanlı Devleti’nin egemenliği altına girdi. Milli Mücadele Dönemi’nde de önemli bir şehir olmuş ve Sivas Kongresi 1919 yılında bu şehirde toplanmıştır. Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyet’in temellerinin Sivas’ta atıldığını söylemiştir. Sivas’a Yiğidoların Şehri takma adı da verilmektedir. Sivas şehrinin simgesi ise Sivas kangalı olarak da anılan kangal çoban köpeğidir. Sivas’a 1974 yılında kurulmuş olan Sivas Cumhuriyet Üniversitesi hizmet vermektedir. 

Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı Sivas’a gitmek için online uçak biletinizi kolaylıkla sitemizden alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Sivas Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz