1. Anasayfa
  2. Saraybosna Uçak Bileti

Saraybosna Uçak Bileti

Saraybosna Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Saraybosna Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Ülkemiz şehirlerinden yalnızca İstanbul’dan Saraybosna’ya direkt uçuş mevcuttur. İstanbul, İzmir ve Ankara Saraybosna’ya en sık uçuş yapılan şehirlerdir. Ülkemizden Saraybosna’ya uçan uçak firmaları şöyledir: Türk Hava Yolları, Pegasus, Lufthansa, Croatia Airlines ve Austrian. Saraybosna için bileti en ucuza bulabileceğiniz aylar ise Eylül, Ekim ve Ocak aylarıdır. Bunun yanında Mayıs, Temmuz ve Nisan ayları Saraybosna’ya gidiş için hiç doğru bir zaman değildir zira bilet fiyatları bu aylarda tavan yapmaktadır. Henüz biletinizi almadıysanız sitemiz üzerinden ucuza uçak bileti bulabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Saraybosna’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Saraybosna Hakkında
  3. Saraybosna Ne Yenir?
  4. Saraybosna Nerede Yenir
  5. Saraybosna Gezilecek Yerler
  6. Saraybosna Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Saraybosna'da Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Saraybosna'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Saraybosna Otel Tavsiye

Saraybosna'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Saraybosna’da bir adet uluslararası havalimanı bulunmaktadır. Havalimanı ve şehir merkezi arası 3 kilometredir. Butmir Uluslararası Havalimanı varışlı uçak biletinizi hala almadıysanız sitemiz üzerinden online olarak üstelik ucuz uçak biletinizi alabilirsiniz. Ayrıca bu havalimanından şehir merkezine ulaşımda birçok alternatif seçenek mevcuttur.

Saraybosna Uluslararası Havaalanı (Butmir Havalimanı)

Şehrin güneybatısında bulunan havalimanı ülkenin de en büyük ve en işlek havalimanlarından biridir. Havalimanının yapımına 1966 senesinde başlanmış ve 1969 yılında kullanıma açık hale getirilmiştir. Saraybosna Savaşı sırasında havalimanı BM kontrolü altına girmiştir ve genel olarak askeri amaçla kullanılmaya başlanmıştır. (1992-1995) Fakat savaş bitip Saraybosna toparlanmaya başladığında 1996 yılında sivil taşımacılığa yeniden açılabilmiştir. Havalimanı bir de ödüllüdür. Henüz biletinizi almadıysanız sitemiz üzerinden online olarak uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Bu havalimanından şehir merkezine ulaşmak için taksi,otobüs ve araç kiralama seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Taksi: Havalimanının dışında bulunan taksilerle şehir merkezine ulaşmanız 15 dakika ile 17 dakika arası sürecektir. Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki uzaklık 8,5 kilometredir. 

Otobüs: Havalimanından çıkıp 10 dakikalık bir yürüyüşün ardından sizi bekleyecek olan 103 numaralı otobüslerle şehir merkezine ulaşmak mümkün 103 numaralı otobüsler 8 dakikada bir geçmektedir. Yaklaşık 41 dakikada şehir merkezinde olmanız mümkündür. 200e adı verilen otobüslerden sonra 3 numaralı trenlere binip şehir merkezine 40 dakikalık bir sürede ulaşabilirsiniz ya da bu iki seçenek yanına bir alternatif seçeneğiniz de her yarım saatte bir kalkan 107 numaralı otobüsler olabilir. Bu 107 numaralı otobüsler sizi 42 dakika içerisinde şehir merkezine ulaştıracaktır.

Araç Kiralama: Araç kiralamak için gerek havalimanındaki bu servisleri gerekse internetteki online siteleri kullanabilirsiniz. Araç kiralama taksiden daha rahat olacaktır.

Saraybosna'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Söz konusu festivaller için bu kente gitmeyi planlıyorsanız festival tarihlerini tekrardan check etmenizde fayda var. Organizasyon firmaları çeşitli nedenlerle tarihlerde değişiklik yapabiliyor. Eğer uçak biletinizi henüz almadıysanız sitemiz üzerinden ilgili festivalin tarihine göre ucuz uçak bileti bulabilir, dilerseniz online olarak alabilirsiniz.

Brusa Bedesteni’nde alışveriş yapmak üzereyseniz tavsiyemiz pazarlığa kalkışmamanız zira buradaki esnaflar fiyatları konusunda oldukça standartçı ve asla taviz vermeyen cinstendir.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz