1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Nerede Yenir
  4. Saraybosna Uçak Bileti

Saraybosna Nerede Yenir

28 Ocak 2021 19:34
  1. Bon Appetit
  2. Buregdzinica Bosna
  3. Zara iz Duvara
  4. The Four Rooms Of Mrs. Safije

1. Bon Appetit

Bon Appetit, Saraybosna’nın şehir merkezinde aurası oldukça kaliteli bir restoranttır. Uluslarası mutfağa sahip olsa da Avrupa ve özellikle İtalyan yemeklerini bulabileceğiniz oldukça popüler bir mekandır. Tüm öğünlerinizi yapabileceğiniz bir mekandır ve bunun yanında gulutensiz menü seçenkleri ve vejetaryen menü çeşitleri vardır. Avrupa lezzetleri konusunda oldukça başarılı olan bu mekana uğramadan gitmeyin.

Bon Appetit

2. Buregdzinica Bosna

Buregdzinica Bosna, Şehrin Old Town bölgesinde bulunan bu restorantta yerel mutfaktan yiyecekler bulmanız mümkün. Özellikle tercih edenler sabah kahvaltısınde ve öğlen yemeğinde Bureg yemek için tercih etmişlerdir. Üzerine kaymak dokusundaki bir parça yoğurtla servis ettikleri kıymalı Boşnak böreğiyle ünlü bu mekanda bir sabah kahvaltısı sizi çok mutlu edecektir.

Buregdzinica Bosna

3. Zara iz Duvara

Zara iz Duvara, yine yerel lezzetlerle başınızı döndürmek için ve Doğu Avrupa’nın şahane tatlarını damağınızda hissetmek için bu samimi mekanı tercihe debilirsiniz. Küçük bir mekan ve ahşapla sarı ışığın yarattığı sıcak atmosferle sizi kendine çekmeyi başarıyor. Bütün öğünlerinizi yapabileceğiniz bir yerdir ve fiyatlar biraz ortalamanın üzerindedir. Özellikle yemeklerinin sağlıklı beslenme için ideal olduğu mottosuyla yoola çıkmış bu işletmede mutlu olacağınızı düşünüyoruz. 

Zara iz Duvara

4. The Four Rooms Of Mrs. Safije

The Four Rooms Of Mrs. Safije, Kalite kokusunun ve şahane atmosferin yemeklerine sindirmeleriyle ünlenmiş bir restoran. Gulutensiz ve vejetayen seçeneklerle, ünlü birkaç şefin mutfağında bulunduğu bu mekanda eşinizle bir akşam yemeği yemeniz mümkün. Fransız mutfağının şahane tatlarını bulabileceğiniz bu işletmede Fransız mutfağı dışında da yiyebileceğiniz şeyler olsa da tavsiyemiz kesinlikle bu tadlar. Bunun dışında gece eğlencesi için de kalabileceğiniz alkollü bir mekandır.

The Four Rooms Of Mrs. Safije

Saraybosna hakkında daha fazla şey keşfet!

Saraybosna'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Saraybosna'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Saraybosna Gezilecek Yerler

Saraybosna Gezilecek Yerler

Saraybosna'da gezilecek birçok yer mevcuttur. Saraybosna ziyaretinizde gezip görebileceğiniz yerleri sizin için bir araya getirdik. Saraybosna'da ne yapılır, işte yanıtı:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Saraybosna Ne Yenir?

Saraybosna Ne Yenir?

Tam 417 yıllık Osmanlı Devleti himayesi hem de yıllar süren Avusturya-Macaristan himayesinden sonra Saraybosna’nın yemek kültürü bizim yemek kültürümüze oldukça yakındır. Yiyecek şeylerin isimleri farklı olsa da mutfak çeşitliliği ve tatların aynılığı bizi Saraybosna’ya gittiğimizde yemek konusunda oldukça uyumlu bir hale getirmektedir. Mantı, köfte, dolma, yoğurt gibi yiyecekler bizim kullandığımız adlarıyla Saraybosna mutfağında da yerini almıştır. Boşnak kahvesinin yanında verilen lokum, bolca tükettikleri baklava bize benzerliklerini ortaya koyan en önemli tatlar arasında yer alır.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Saraybosna Uçak Bileti