1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Nerede Yenir
  4. Saraybosna Uçak Bileti

Saraybosna Nerede Yenir

04 Aralık 2021 18:20
  1. Bon Appetit
  2. Buregdzinica Bosna
  3. Zara iz Duvara
  4. The Four Rooms Of Mrs. Safije

1. Bon Appetit

Bon Appetit, Saraybosna’nın şehir merkezinde aurası oldukça kaliteli bir restoranttır. Uluslarası mutfağa sahip olsa da Avrupa ve özellikle İtalyan yemeklerini bulabileceğiniz oldukça popüler bir mekandır. Tüm öğünlerinizi yapabileceğiniz bir mekandır ve bunun yanında gulutensiz menü seçenkleri ve vejetaryen menü çeşitleri vardır. Avrupa lezzetleri konusunda oldukça başarılı olan bu mekana uğramadan gitmeyin.

Bon Appetit

2. Buregdzinica Bosna

Buregdzinica Bosna, Şehrin Old Town bölgesinde bulunan bu restorantta yerel mutfaktan yiyecekler bulmanız mümkün. Özellikle tercih edenler sabah kahvaltısınde ve öğlen yemeğinde Bureg yemek için tercih etmişlerdir. Üzerine kaymak dokusundaki bir parça yoğurtla servis ettikleri kıymalı Boşnak böreğiyle ünlü bu mekanda bir sabah kahvaltısı sizi çok mutlu edecektir.

Buregdzinica Bosna

3. Zara iz Duvara

Zara iz Duvara, yine yerel lezzetlerle başınızı döndürmek için ve Doğu Avrupa’nın şahane tatlarını damağınızda hissetmek için bu samimi mekanı tercihe debilirsiniz. Küçük bir mekan ve ahşapla sarı ışığın yarattığı sıcak atmosferle sizi kendine çekmeyi başarıyor. Bütün öğünlerinizi yapabileceğiniz bir yerdir ve fiyatlar biraz ortalamanın üzerindedir. Özellikle yemeklerinin sağlıklı beslenme için ideal olduğu mottosuyla yoola çıkmış bu işletmede mutlu olacağınızı düşünüyoruz. 

Zara iz Duvara

4. The Four Rooms Of Mrs. Safije

The Four Rooms Of Mrs. Safije, Kalite kokusunun ve şahane atmosferin yemeklerine sindirmeleriyle ünlenmiş bir restoran. Gulutensiz ve vejetayen seçeneklerle, ünlü birkaç şefin mutfağında bulunduğu bu mekanda eşinizle bir akşam yemeği yemeniz mümkün. Fransız mutfağının şahane tatlarını bulabileceğiniz bu işletmede Fransız mutfağı dışında da yiyebileceğiniz şeyler olsa da tavsiyemiz kesinlikle bu tadlar. Bunun dışında gece eğlencesi için de kalabileceğiniz alkollü bir mekandır.

The Four Rooms Of Mrs. Safije

Daha Fazlasını Keşfet!

Saraybosna Otel Tavsiye

Saraybosna Otel Tavsiye

Saraybosna'da konaklayabileceğiniz bazı mekanları sizin için listeledik. 'Saraybosna'ya uçak biletimi aldım ancak nerede kalacağım' diyorsanız listemize göz atabilirsiniz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Saraybosna'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Saraybosna'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Saraybosna'da Alışveriş - Ne Alınır?

Saraybosna'da Alışveriş - Ne Alınır?

Özellikle yerel ürünler konusunda oldukça şanslı olabileceğiniz bir yerdir Saraybosna ve belli lokasyonlarda alışveriş yapabileceğiniz gibi sadece ara caddelere veya ana caddelere yürüyerek alışveriş yapacak birçok alan bulmanız mümkün. Hediyelik eşya konusunda da oldukça geniş bir skaya sahip olacaksınız. Gerek ünlü markalar gerekse yerel ürünlerin her yerde olduğunu söylemek mümkün. Kıyafet, el yapımı ürünler ve şarap Saraybosna’dan eve götürebileceğiniz ürünler arasında

Başçarşı özellikle Boşnak el sanatları ile ilgili istediğiniz her şeyi barındırıyor ve alışveriş için en önemli noktaya konmuş yerlerden birisi burası. Sevdiklerinize hediyelik eşya almak, güzel yerel şeyler biriktirmek için en önemli yer burasıdır diyebiliriz. Bunun yanında Ferhadja ve Titova caddeleri de alışveriş için uygun yerler arasında üst sıralarda yer almaktadır. Saraybosna City Center ve BBI Center adlarıyla bilinen çok popüler iki AVM’de almak istediğiniz şeyleri bulabileceğiniz yerlerdendir.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Saraybosna Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Saraybosna Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Özellikle Perşembe, Cuma ve cumartesi günleri Saraybosna gecelerinin en parlak olduğu zamanlardır. Gece eğlencesi bakımından aslında oldukça gelişmiş bir yerdir. Özellikle ülkenin diğer şehirlerine göre bir miktar daha ucuz olan gece hayatı sizi tamamen tatmin edecektir. Gece klüplerinden baralara aradığınız her türlü gece eğlencesini bulabilirsiniz. 

Bunların yanında kendi kültürlerinden çıkardıkları özel alkollü ürünleri mevcuttur. Üzümden yapılan ve rakiya adını verdikleri içkileri, bizim rakımız yerine geçerken bunun yanında erikten yapılan slivovitz, cevizden üretilen orahovaca ve kirazdan elde edilen visnavaca adını verdikleri içkileri meşhurdur.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Saraybosna Gezilecek Yerler

Saraybosna Gezilecek Yerler

Saraybosna'da gezilecek birçok yer mevcuttur. Saraybosna ziyaretinizde gezip görebileceğiniz yerleri sizin için bir araya getirdik. Saraybosna'da ne yapılır, işte yanıtı:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Saraybosna Ne Yenir?

Saraybosna Ne Yenir?

Tam 417 yıllık Osmanlı Devleti himayesi hem de yıllar süren Avusturya-Macaristan himayesinden sonra Saraybosna’nın yemek kültürü bizim yemek kültürümüze oldukça yakındır. Yiyecek şeylerin isimleri farklı olsa da mutfak çeşitliliği ve tatların aynılığı bizi Saraybosna’ya gittiğimizde yemek konusunda oldukça uyumlu bir hale getirmektedir. Mantı, köfte, dolma, yoğurt gibi yiyecekler bizim kullandığımız adlarıyla Saraybosna mutfağında da yerini almıştır. Boşnak kahvesinin yanında verilen lokum, bolca tükettikleri baklava bize benzerliklerini ortaya koyan en önemli tatlar arasında yer alır.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Saraybosna’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Saraybosna’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Ülkenin genelinde karasal iklim hakimiyetini sürdürmektedir. Hava sıcaklıkları en sıcak aylarda 30 dereceye kadar yükselebilirken en soğuk aylarda ise -20 dereceye kadar düşebiliyor. Soğuk ya da sıcak olduğu zamanlarda ise havası oldukça kurudur. Ülkenin bazı noktalarında Akdeniz iklimi (Neretva Vadisi) görüldüğü için o bölgelerde nemli bir hava olsa da genel olarak hava kurudur. En sıcak aylar Temmuz ve Ağustos aylarıdır, hava sıcaklıklarının en düşük olduğu aylar ise Aralık ve Ocak aylarıdır. Dört mevsim yağış görülür. Akdeniz ikliminin görüldüğü Neretva Vadisi’nde tarım yapılmaktadır ve ülkenin tamamında da hayvancılık faaliyetleri görülmektedir. Saraybosna’yı ziyaret içinse en uygun aylar yaz aylarıdır fakat yaz ayları dışında da ziyaret edebileceğiniz kadar normal bir havası vardır. Yılın her zamanı sitemizden online olarak satın alabileceğiniz uçak biletleri ile Saraybosna’ya gidebilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Saraybosna Hakkında

Saraybosna Hakkında

Dinar Alplerinin etrafını çevirdiği bir vadi şehri olan Saraybosna, Miljacka Nehri’nin kıyısına kurulmuştur ve Bosna Hersek’in başkentidir. Aynı zamanda ülkenin en büyük şehri olan bu yer modern anlamda gelişmeye Osmanlı hakimiyeti altına girdikten sonra başlamıştır ve Türklerin Avrupa’da kurduğu en büyük şehir olarak tarihe geçmiştir. Tarihi önemi oldukça büyüktür, Birinci Dünya Savaşı’nı başlatan fitil bu noktada ateşlenmiştir. Bir Sırp milliyetçisi olan Gavrilo Princip (19) bu şehirde Avusturya Macaristan veliahtını öldürerek savaşı başlatmıştır. Bütün dinlerden insanların yıllar boyunca barış içinde yaşamasıyla beraber bu şehir Avrupa’nın Kudüs’ü olarak tarihe bir lakap birakmıştır. Balkanlardaki şehirler arasında kültürel opsiyonlarıyla en çok öne çıkan şehir şüphesiz ki Saraybosna’dır.

Şehir Bosna Hersek Federasyonunun fiili başkentidir, bunun yanında Sırp Cumhuriyeti’nin de hukuki başkenti olarak bilinmektedir. 619.030 kişilik bir nüfusa sahiptir. Yüz ölçümü 1.041,5 km²’dir. Şehir Opcina adı verilen dört belediyeden oluşmaktadır. Eşsiz bir doğaya sahiptir. Eğer hâlâ bu kültürel mirası zengin şehre doğru yola çıkmak için bilet almadıysanız sitemi üzerinden online olarak uçak biletinizi satın alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Saraybosna Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz