1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler
  4. Rio de Janerio Uçak Bileti

Rio de Janerio'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

04 Aralık 2021 18:19
  1. Rio Karnavalı (12 Şubat)
  2. Brezilya Bağımsızlık Günü Kutlamaları (7 Eylül)
  3. Haziran Şenlik Festivalleri (Haziran)
  4. Umbanda-Deniz Tanrıçası Festivali (31 Aralık)

1. Rio Karnavalı (12 Şubat)

Belki de şehrin en ama en önemli festivallerinden birisidir. Rio Karnavalı Rio De Janerio için gelenek haline gelmiş bir durumdur.

Rio Karnavalı

2. Brezilya Bağımsızlık Günü Kutlamaları (7 Eylül)

Çoğu kez olaylı geçse de Rio halkı tarafından kutlanan -sadece Rio halkı değil, tüm Brezilyalılar tarafından kutlanmaktadır- bir törendir.

Brezilya Bağımsızlık Günü Kutlamaları

3. Haziran Şenlik Festivalleri (Haziran)

Haziran ayını şenlendiren şenlikler Rio de Janerio'da pek sevilen festivallerden biridir. Sınırsız eğlence ve müziğin olduğu bu festivalleri kaçırmayın!

Haziran Şenlik Festivalleri

4. Umbanda-Deniz Tanrıçası Festivali (31 Aralık)

Her yıl 31 Aralıkta gerçekleşen bu festival Rio halkı tarafından ilgiyle karşılanmaktadır. Bu festivale gelmek isteyen turistler nedeniyle Aralık ayındaki bilet fiyatları da artmaktadır.

Umbanda-Deniz Tanrıçası Festivali

Daha Fazlasını Keşfet!

Rio De Janeiro Nerede Yenir

Rio De Janeiro Nerede Yenir

Bu çok lezzetli yemekleri yemek için kaliteli mekanlar aramanıza gerek yok Porcao Rio’s, İVenga, Pergula, Sobrenatural gidebileceğiniz yerler arasında. Bu mekanların yanında siz de şehri gezerek farklı seçenekler bulabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Rio De Janeiro Otel Tavsiye

Rio De Janeiro Otel Tavsiye

Rio'da konaklamak için pek çok seçenek vardır. Bu nedenle nerede kalacağım gibi sorunlarla uğraşmanıza gerek yoktur. İşte sizler için seçtiğimiz bazı oteller:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Rio de Janerio'da Alışveriş - Ne Alınır?

Rio de Janerio'da Alışveriş - Ne Alınır?

Rio de Janerio'ya gittiğinizde alış veriş yapmayı da düşünebilirsiniz. Dükkanlarda fiyatların uygun olması ile dikkatinizi hemen çekecektir. Kentte yerel olarak açılmış küçük dükkanlar olduğu gibi yeni yapılmış büyük alış veriş merkezleri de sizleri beklemektedir. Pazar günleri ise kentin farklı noktalarında kurulan Hippi Marketlerde yöresel kıyafetleri, el işi ürünleri, yiyecekleri uygun fiyatlı olarak bulabilir buraya sevdiklerinize hatıra olarak getirecek değişik ürünler bulabilirsiniz.

Brezilya’dan dönerken kahve, çikolata ve yöresel içkisinden getirebilirsiniz. Ayrıca ev dekorasyonu için çok farklı konseptlerde ürünleri bulmanız mümkün olacaktır.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Rio De Janeiro Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Rio De Janeiro Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Rio de Janerio denildiğinde akla ilk olarak gelen şey elbette gece hayatı olmaktadır. Bu kente gittiğinizde gece hayatının ne kadar renkli olduğunu görecek ve kendinizi akışa bırakacaksınız. Karnaval olmadığı günlerde gittiğinizde de aynı eğlenceyi bulabileceğiniz gece kulüpleri bulunmaktadır. Her bütçe için uygun gece kulüpleri bulunmakta dilerseniz firmaların özel olarak düzenledikleri turlar ile gece kulüplerini dolaşmanız ve bir alıştırma yapmanız mümkün olmaktadır.

Pek çok şehirde olduğu gibi Rio de Janerio’da da gece hayatı 23 de başlamaktadır. Gece kulüplerinin girişleri ücretli olmakla birlikte bu ücretin çok yüksek olmadığı görülmektedir. Bir gecede pek çok mekanı gezdikten ve fikir sahibi olduktan sonra ise ikinci gecede mekanlar için tüm gece ayırmaya başlayabilirsiniz.

Bu eşsiz gece eğlencesine katılmak için ucuz uçak biletinizi sitemizden satın almayı unutmayın.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Rio De Janeiro Gezilecek Yerler

Rio De Janeiro Gezilecek Yerler

Rio de Janerio karnavalı ile ünlü olmasının yanında ayrıca tarihi dokusu ve doğal güzellikleri ile de ilgi çekmektedir. Bu şehri ziyaret ettiğinizde görmeniz gereken yerler arasında Hz İsa Heykel, Maracana Stadı, Şeker Tepesi ve daha pek çok yer bulunmaktadır.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Rio De Janeiro Ne Yenir?

Rio De Janeiro Ne Yenir?

Güney Amerika Kıtasında bulunan Brezilya’nın en çok bilinen şehri Rio de Janerio’ya gittiğinizde elbette ilk denemeniz gereken şey buraya özgü kahveler olmalıdır. İyi bir kahve tiryakisi olsanız dahi burada kahve içmeden bu konuda iddialı olmamalısınız. Brezilyalılar için vazgeçilmez yemekler arasında fasulye ve pilav bulunmaktaysa da onların fasulyesinin buradakinden farklı olduğunu söylemek gerekiyor.

Bizim gibi birer kahve tutkunuysanız online uçak biletini sitemizden satın alın ve damağınız şenlensin. Afiyet olsun.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Rio de Janerio'ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Rio de Janerio'ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Rio de Janerio Güney Yarımküre de yer almakta ve Tropikal bir iklime sahip olmaktadır. Bu özelliği ile yılın her günü sıcak olan şehir her mevsim ziyaret edilebilmektedir. Orada yaz mevsiminin olduğu aralık ocak aylarında hava sıcaklığının 40 dereceyi bulduğu görülmektedir. Yaz mevsiminde ortalama sıcaklık 35 derece olmaktadır. Bu ayların dışında yani kış mevsimi olduğunda ise hava sıcaklığı 20 derecenin altına pek düşmez. Tropikal iklimin etkisinden dolayı yağmurludur yılın her günü yağmur yağma olasılığı bulunmakla birlikte aralık ve ocak aylarında çok fazla yağmur yağmadığı görülmektedir. Her yıl şubat ayında Rio de Janerio Karnavalı düzenlenmekte olduğundan turistlerin bu mevsimde daha yoğun olarak ziyaret ettiği görülmektedir. Karnaval için gezi yapılmayacaksa yılın her günü Rio de Janerio sıcak iklimi ile ziyaretinize uygun bulunmaktadır. Gitmeden önce uçak biletinizi almayı konaklama için otel rezervasyonunu yapmayı ihmal etmemeniz yararlı olacaktır. Kimi zaman düzenlenen kampanyaları takip etmeniz yapılan indirimden yararlanmanız için fırsat oluşturacaktır. Bu avantajdan yararlanmak için sitemiz üzerinden online uçak bileti satın alın ve yaz tatilinizi şimdiden planlayın böylece ucuz olacaktır.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Rio De Janeiro Hakkında

Rio De Janeiro Hakkında

Brezilya’da bulunduğu eyaletin başkenti olan Rio de Janeiro, Sao Paulo’dan sonra ülkenin en büyük ikinci şehridir. Dünya çapında bilinen Rio Karnavalı bu şehirde düzenlenir. Ayrıca samba dansı, Kurtarıcı İsa Heykeli, Maracana Stadyumu, İpanema Sahili'yle dünya çapında ün salmıştır. Seyahat etmek isteyenler için oldukça renkli bir tatil sunan Rio de Janeiro şehrinde yapılacak birçok aktivite mevcuttur. Rio de Janeiro turistik ve doğal güzellikleriyle ön plandadır. 

Rio de Janeiro'nun tarihine bakacak olursak; Amazonların yaşadığı Rio De Janeiro, Portekizli gezginciler tarafından 1 Ocak 1502’de keşfedilmiştir. Bölgede altın ve elmasın bulunduğunun farkedildiği 17. yüzyılda şehir ihracat açısından önemli bir nokta haline gelmiştir. Napolyon’un Portekiz’i istilasının ardından birçok soylu aile Lizbon’dan Rio de Janeiro’ya kaçmıştır. Bu olaydan sonra şehir krallığın başkenti haline gelmiş ve Avrupa dışındaki tek Avrupa başkenti olan şehir olmuştur. Soylular gelince yerli halk evlerinden olmuş ve bu halktan geriye kalan ne varsa soylulara kalmıştır. Şehir, özellikle 1930'lu yıllarda plajlarıyla ün yapmış ve Avrupa'dan çok sayıda turisti ağırlamıştır. 

Latin Amerika'nın en ilgi çekici başkentlerinden biri olan Rio de Janeiro, sahilleri ile dünyaca ünlenmiştir. Tropikal iklime sahip bu şehirde mayıs ve ekim aylarında az da olsa yağış meydana gelmektedir. Ayrıca Rio de Janeiro, 2006 yılında İngiliz Ulusal Psikolojik Laboratuvarı tarafından dünyanın en mavi gökyüzüne sahip şehir olarak seçilmiştir. Bununla birlikte, ünlü Tijuca Yağmur Ormanları Rio De Janeiro’dan yayılır ve 32 kilometrekarelik bir alanı kaplayarak dünyanın en büyük kentsel ormanı kabul edilir. Yüzlerce bitki ve yaban hayvana ev sahipliği yapan ormanda Corcovado Dağı'nın zirvesi, Sugar Loaf ve Tijuca Tepeleri’nin buluştuğu liman noktası ülkenin en güzel manzaralarından birini oluşturur.

Rio De Janeiro, Dünyanın Yeni Yedi Harikası arasında yer alan ve şehrin ikonu haline gelmiş Kurtarıcı İsa Heykeli’ne ev sahipliği yapmaktadır. Şehrin en önemli turistik alanı olan İsa Mesih Heykeli 30 metre uzunluğuyla dikkat çekmektedir. 

Dünyaca bilinen bir karnaval olan Rio Karnavalı da yine bu şehirde yapılmaktadır. Her yıl şubat ayında yapılan bu karnaval dünya çapında ilgi görmektedir.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Rio de Janerio Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz