1. Anasayfa
 2. Keşfet
 3. Ne Yenir?
 4. Rio de Janerio Uçak Bileti

Rio De Janeiro Ne Yenir?

28 Ocak 2021 19:34
 1. Cafezinho
 2. Caipirinha
 3. Cachaca
 4. Churrascarias
 5. Feijoda

1. Cafezinho

Küçük fincanlarda servis edilen bu yöresel kahve özel tadı ile dikkat çekmektedir. Bu kahveyi içmek için özel bir mekan aramaya gerek yok çünkü kentte neredeyse her köşe başında bir kafe bulunmakta. Gün boyu tadını damağınızda hissedeceksiniz.

Cafezinho

2. Caipirinha

Rio de Janerio’nun yöresel kokteyli olan bu içecek harika tadı ile sizi etkileyecektir. Yöresel meyvelerin tadını bu kokteylde bulmanız mümkün olmaktadır.

Caipirinha

3. Cachaca

Tropikal meyvelerden hazırlanan meyve barını tatmadan buradan ayrılmamalısınız. Sokaklarda küçük dükkanlarda istediğiniz meyvelerin karışımı ile hazırlanmaktadır.

Cachaca

4. Churrascarias

Rio de Janerio’nun yöresel yemekleri lezzetleri ile dünyaca ünlüdürler. Hayal gücünüzü bile zorlayacak özellikle et yemekleri bu kentte bulunmaktadır. Bu yemekte etin odun ateşinde yavaş yavaş pişmesi ile ortaya harika bir lezzet çıkmaktadır. Yemeğin yanında da avokado, Hindistan cevizi gibi meyvelerin sosları ile de bu yemeğin lezzetini arttırmak mümkün olmaktadır. Yemeğin kendi adı ile pek çok restoran kentte bulunmaktadır.

Churrascarias

5. Feijoda

Yine bir et yemeği olan feijoda Brezilya’ya özgü bir fasulye çeşidi ile birlikte pişirilmektedir. Portakal, limon ve biberin de etin üstünde bulunması ile ayrı bir lezzet kazandığı görülmektedir. Bu yemek genellikle pilav ve lahana ile birlikte sıcak olarak servis edilmektedir.

Feijoda

Rio De Janeiro hakkında daha fazla şey keşfet!

Rio De Janeiro Otel Tavsiye

Rio De Janeiro Otel Tavsiye

Rio'da konaklamak için pek çok seçenek vardır. Bu nedenle nerede kalacağım gibi sorunlarla uğraşmanıza gerek yoktur. İşte sizler için seçtiğimiz bazı oteller:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Rio de Janerio'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Rio de Janerio'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Rio de Janerio’da resmi tatiller aşağıda belirtilmiştir. Bunlar dışında festival tarihleri de yer almaktadır.

 • Kutsal Cuma – 25 Mart
 • Tiradentes Günü – 21 Nisan
 • İşçi Bayramı – 1 Mayıs
 • Bağımsızlık Günü – 7 Eylül
 • Çocuklar Günü – 12 Ekim
 • Ruhlar Günü – 2 Kasım
 • Cumhuriyetin İlanı – 15 Kasım
 • Noel – 25 Aralık
berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Rio De Janeiro Gezilecek Yerler

Rio De Janeiro Gezilecek Yerler

Rio de Janerio karnavalı ile ünlü olmasının yanında ayrıca tarihi dokusu ve doğal güzellikleri ile de ilgi çekmektedir. Bu şehri ziyaret ettiğinizde görmeniz gereken yerler arasında Hz İsa Heykel, Maracana Stadı, Şeker Tepesi ve daha pek çok yer bulunmaktadır.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Rio de Janerio Uçak Bileti