1. Anasayfa
  2. Rio de Janerio Uçak Bileti

Rio de Janerio Uçak Bileti

Rio De Janeiro Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Rio De Janeiro Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:19

İstanbul veya İzmir’den Rio de Janerio kentine direk uçuş bulunmamakla birlikte San Paulo’ya giderek buradan aktarma yapılması mümkün olmaktadır. Türk Hava Yolları ile bu rotayı takip ederek Rio de Janerio’ya gidebileceğiniz gibi Emirates Hava Yollarının Dubai – Rio de Janerio uçuşları ile de ulaşımı sağlayabilirsiniz. Bahsedilen havayolları firmalarını kullanabilmek için sitemizden online uçak bileti satın alabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Rio de Janerio'ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Rio De Janeiro Hakkında
  3. Rio De Janeiro Ne Yenir?
  4. Rio De Janeiro Nerede Yenir
  5. Rio De Janeiro Gezilecek Yerler
  6. Rio De Janeiro Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Rio de Janerio'da Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Rio de Janerio'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Rio De Janeiro Otel Tavsiye

Rio De Janerio'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Rio De Janerio'da toplamda bir tane uluslararası hizmet veren havaalanı bulunmaktadır.

Rio De Janeiro Uluslararası Havaalanı

Rio de Janerio Havalimanı şehir merkezine 20 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Yaklaşık 10 saatlik bir uçuşun ardından havalimanına indikten sonra da şehir merkezine ulaşım için farklı seçenekler kullanabilirsiniz. Şehre gitmek için bilet almadıysanız web sitemizden ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz. 

Taksi: Havalimanına indiğiniz anda burada bulunan pek çok taksi firmasından taksi tutabilir ve şehre ulaşım sağlayabilirsiniz. Daha yola çıkmadan önce taksi için rezervasyon yaptırmanız mümkün olmaktadır.

Otobüs Metro Metrobüs: Havalimanından şehir merkezine direk ulaşım sağlayan otobüs seferleri bulunmaktadır. Sabah 4 ve 5 de başlayan bu seferler gece 23’e kadar sürmektedir. Bu otobüsleri kullanmak için biletleri havalimanından ya da otobüsün içinden alabilirsiniz. Havalimanına direk ulaşım sağlayan metro hattı da bulunmakta ve merkeze ulaşım bu şekilde pratik olarak yapılmaktadır. Rio de Janerio’da ayrıca iki metrobüs hattı havalimanına ulaşım için kullanılmaktadır.

Araç Kiralama: Kente gitmeden önce rezervasyonu yapabileceğiniz araç kiralama ile şehre gitmek için toplu taşımayı kullanmanıza gerek kalmayacaktır. Transfer hizmeti de bulunmakta dilerseniz aracı sürücüsü ile kiralamanız mümkün olmaktadır.

Rio De Janerio'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Yılın her gününde ziyaret edilebilmesine rağmen Rio de Janerio ö Güney Yarım Kürenin yaz mevsiminde yani aralık, ocak ve şubat aylarında çok daha fazla ilgi görmektedir. Yaz aylarında Rio’ya gitmek için sitemizden online uçak bileti alabilirsiniz. Bu nedenle de özellikle bu aylarda fiyatların çok arttığı biliniyor. Bu nedenle eğer mümkünse ilkbahar ve sonbahar mevsimlerini tercih etmeniz tatilin daha ekonomik olmasını sağlayacaktır. Uçak biletinizi de daha ucuza getirmenin yolu ise en azından 74 gün önceden almanız olacaktır. Ya da daima ekonomik olan web sitemizden ucuz uçak bileti satın alarak bu 74 günü biraz daha öne çekebilirsiniz.

Otellerin de her zaman dolu olduğu bu şehre gitmeden önce rezervasyonu yaptırmayı ihmal etmemelisiniz. Planlı tatil yapmayı düşünmeseniz dahi uçak bileti, konaklama için rezervasyon ve şehre gitmeden önce ön bilgi edinmek zamanı doğru değerlendirmek adına yararlı olacaktır.

Rio de Janerio güvenlik endişesi pek yaşatmayan bir şehir olmakla birlikte Favela bölgesine gittiğinizde dikkatli olmanız önerilmekte. Favela bizim ülkemizde ki gecekondu mahalleleri tarzında olan yerlerdir. Şehri ve yerel halkın kültürünü tanımak isteyen kişiler için favela bölgesi çok fazla ilgi çekmektedir.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz