1. Anasayfa
  2. Riga Uçak Bileti

Riga Uçak Bileti

Riga Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Riga Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:19

Riga’ya Türkiye’nin çoğu şehrinden bir veya iki aktarma ile ulaşabilirsiniz. İzmir, Antalya ve İstanbul büyükşehirlerinden Riga’ya sık uçuşlar mevcuttur. Corendon, Laudamotion ve Pegasus hava yolları, Riga’ya sıklıkla sefer düzenleyen hava yollarıdır. İstanbul’dan Riga’ya uçuş süreniz yaklaşık 3 saat sürecektir. Antalya’dan Riga’ya uçuş süreniz ise 3 saat 30 dakika sürecektir. Riga’ya seyahatinizi gerçekleştirmek için ucuza uçak bileti mi arıyorsunuz? Her dönemde en uygun fiyatlı Riga uçak biletlerini sitemizde bulabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Riga’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Riga Hakkında
  3. Riga Ne Yenir?
  4. Riga Nerede Yenir
  5. Riga Gezilecek Yerler
  6. Riga Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Riga’da Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Riga'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Riga Otel Tavsiye

Riga’daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Riga’da iki tane havalimanı bulunmaktadır. Şu anda Riga’ya ve çevresindeki bölgelere Riga Uluslararası Havalimanı hizmet vermektedir. Spilve Havalimanı ise Riga’nın ilk uluslararası havalimanı olma özelliğindeki havalimanıdır fakat 1980li yılların sonlarından itibaren artık düzenli uçuş faaliyetleri bu havalimanında yapılmamaktadır.

Riga Uluslararası Havalimanı

Riga Uluslararası Havalimanı, sivil kategoride bir havalimanıdır. Letonya’da bulunan en işlek havalimanlarından biri olan Riga Uluslararası Havalimanı, sadece 2008 yılında 3 milyon 691 bine yakın ziyaretçiyi ağırlamıştır. Birçok önemli şehre direkt uçuşu Riga Uluslararası Havalimanı’ndan yapabilirsiniz. Şehir merkezinin batı tarafında yer almaktadır ve şehir merkezine yaklaşık 10 kilometre mesafededir. Riga Uluslararası Havalimanı’ndan Riga’nın şehir merkezine gitmek için ise dört vasıta vardır:

Otobüs ile Riga Uluslararası Havalimanı’ndan Riga’nın merkezine gidebilirsiniz. 22 numaralı otobüs hattı, Riga Uluslararası Havalimanı tarafından işletilmektedir. 22 numaralı otobüs, Riga Uluslararası Havalimanı’nın karşısındaki duraktan kalkmaktadır ve bu otobüs ile yolculuğunuz ortalama 40 dakika sürecektir. Otobüs biletinizi durakta bulunan bilet makinesinden ortalama 1-2 euro karşılığında alabilirsiniz. 

Minibüs ile de Riga Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Havalimanı kapısının karşısındaki 222 numaralı minibüs şehir merkezine ulaşımınızı sağlayacaktır. 222 numaralı minibüsün ücreti ise 2 eurodur. Airport Express minibüsleri ile de şehir merkezine gidebilirsiniz. Bu minibüslerin ücreti ise 5 eurodur.

Taksi ile de Riga şehir merkezine gidebilirsiniz. Her taksi firmasının ayrı fiyatlandırması bulunmaktadır. Size fiyat olarak en uygun gelecek taksi ile 10-20 euro aralığında şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. 

Araç kiralayarak da Riga Havalimanı’ndan şehir merkezine gidebilirsiniz. Sixt Auto noma ve AuRIX gibi Riga Uluslararası Havalimanı’nda bulunan araç kiralama şirketlerinden aracınızı esnek fiyata kiralayabilirsiniz.

Riga’da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Riga’ya gittiğinizde ulaşım için çok fazla toplu taşıma aracı göremezsiniz zaten buna ihtiyacınız da olmayacaktır çünkü Riga küçük bir şehirdir ve gezilecek yerleri arası yürüme mesafesidir. Riga, sürekli soğuk olan bir şehirdir, buna hazırlıklı olarak gitmelisiniz.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz