1. Anasayfa
 2. Riga Uçak Bileti

Riga Uçak Bileti

Riga Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Riga Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

28 Ocak 2021 19:34

Riga’ya Türkiye’nin çoğu şehrinden bir veya iki aktarma ile ulaşabilirsiniz. İzmir, Antalya ve İstanbul büyükşehirlerinden Riga’ya sık uçuşlar mevcuttur. Corendon, Laudamotion ve Pegasus hava yolları, Riga’ya sıklıkla sefer düzenleyen hava yollarıdır. İstanbul’dan Riga’ya uçuş süreniz yaklaşık 3 saat sürecektir. Antalya’dan Riga’ya uçuş süreniz ise 3 saat 30 dakika sürecektir. Riga’ya seyahatinizi gerçekleştirmek için ucuza uçak bileti mi arıyorsunuz? Her dönemde en uygun fiyatlı Riga uçak biletlerini sitemizde bulabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Riga’ya Nasıl Gidilir?
 2. Riga’daki Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Riga’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Riga Hakkında
 5. Riga Ne Yenir?
 6. Riga Nerede Yenir
 7. Riga Gezilecek Yerler
 8. Riga Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Riga’da Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Riga'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Riga’da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Riga Otel Tavsiye

Riga’daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Riga’da iki tane havalimanı bulunmaktadır. Şu anda Riga’ya ve çevresindeki bölgelere Riga Uluslararası Havalimanı hizmet vermektedir. Spilve Havalimanı ise Riga’nın ilk uluslararası havalimanı olma özelliğindeki havalimanıdır fakat 1980li yılların sonlarından itibaren artık düzenli uçuş faaliyetleri bu havalimanında yapılmamaktadır.

Riga Uluslararası Havalimanı

Riga Uluslararası Havalimanı, sivil kategoride bir havalimanıdır. Letonya’da bulunan en işlek havalimanlarından biri olan Riga Uluslararası Havalimanı, sadece 2008 yılında 3 milyon 691 bine yakın ziyaretçiyi ağırlamıştır. Birçok önemli şehre direkt uçuşu Riga Uluslararası Havalimanı’ndan yapabilirsiniz. Şehir merkezinin batı tarafında yer almaktadır ve şehir merkezine yaklaşık 10 kilometre mesafededir. Riga Uluslararası Havalimanı’ndan Riga’nın şehir merkezine gitmek için ise dört vasıta vardır:

Otobüs ile Riga Uluslararası Havalimanı’ndan Riga’nın merkezine gidebilirsiniz. 22 numaralı otobüs hattı, Riga Uluslararası Havalimanı tarafından işletilmektedir. 22 numaralı otobüs, Riga Uluslararası Havalimanı’nın karşısındaki duraktan kalkmaktadır ve bu otobüs ile yolculuğunuz ortalama 40 dakika sürecektir. Otobüs biletinizi durakta bulunan bilet makinesinden ortalama 1-2 euro karşılığında alabilirsiniz. 

Minibüs ile de Riga Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Havalimanı kapısının karşısındaki 222 numaralı minibüs şehir merkezine ulaşımınızı sağlayacaktır. 222 numaralı minibüsün ücreti ise 2 eurodur. Airport Express minibüsleri ile de şehir merkezine gidebilirsiniz. Bu minibüslerin ücreti ise 5 eurodur.

Taksi ile de Riga şehir merkezine gidebilirsiniz. Her taksi firmasının ayrı fiyatlandırması bulunmaktadır. Size fiyat olarak en uygun gelecek taksi ile 10-20 euro aralığında şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. 

Araç kiralayarak da Riga Havalimanı’ndan şehir merkezine gidebilirsiniz. Sixt Auto noma ve AuRIX gibi Riga Uluslararası Havalimanı’nda bulunan araç kiralama şirketlerinden aracınızı esnek fiyata kiralayabilirsiniz.

Riga’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Riga’da karasal iklimin özellikleri görülmektedir. Riga soğuk iklim kuşağındadır ve kış aylarının özellikleri Riga’da oldukça uzun bir dönemde görülmektedir. Özellikle Ocak ve Şubat ayları oldukça soğuk geçmektedir. Riga’da görülen en yüksek sıcaklık 30 derecedir ve Riga şehrini gezmek için ise en ideal aylar yaz aylarıdır. Yaz aylarında Riga’nın doğa güzelliklerini en canlı haliyle görebilir ve tarihi yerlerini gezebilirsiniz. Kuzeyin Paris’i Riga’ya gitmek için uygun zamanı bekleyebilirsiniz fakat ucuza uçak biletinizi almak için beklemenize gerek yok. Bulunduğunuz şehirden ucuza Riga uçak biletinizi sitemizden alabilirsiniz.

Riga Hakkında

Riga, Kuzey Avrupa’nın önemli ülkelerinden biri olan Letonya’nın başkenti olma özelliğindeki şehirdir. Baltık Denizi’ne komşu konumda yer almaktadır ve Baltık Denizi’ne dökülen Daugava Nehri, Riga şehrinin ortasından geçmektedir. Kuzey Avrupa’nın merkezi bir bölgesinde yer alan Riga, bu bölgenin en önemli kültür, siyaset, endüstri ve ticaret şehridir. Riga’nın komşu şehirleri ise Jurmala, Marupe ve Salaspils şehirleridir. Riga, Baltık Denizi çevresinde bulunan Baltık ülkeleri içerisindeki en büyük şehirdir. Şehrin kıyısında bulunan Riga Körfezi, ismini Riga şehrinden almıştır. Riga’ya takma ad olarak Kuzeyin Paris’i adı verilmektedir. Masal şehri ve Cumhuriyet Şehri isimleri de Riga’ya verilen diğer isimlerdir. Oldukça gelişmiş ve canlı bir kent olan Riga’ya gitmek için online uçak biletinizi sitemizden alabilirsiniz. Tarihi olarak da önemli bir şehir de olan Riga’nın kuruluşu 12. yüzyıla kadar uzanmaktadır. Riga, tarihinde Polonya, İsviçre, Rusya ve Almanya gibi birçok devletin egemenliği altına girmiştir. Önemli bir liman şehri olduğu için tarihte de bu önemini korumuştur ve Old Town şehrin en eski yerleşim yeridir. Şehrin nüfusu ise güncel olarak 633 bine yaklaşmıştır. Riga, nüfus yapısı olarak kozmopolit özellikte bir şehirdir. Özellikle tarihte Alman ticaret gemilerinin bu şehre gelmesi şehrin nüfusunu artırmıştır. Riga’nın şehir sembolü ise Özgürlük Anıtı’dır. Para birimi olarak Euro kullanılmaktadır. Resmi dil olarak Letonca konuşulmaktadır fakat burada geçmişte egemenlik kurmalarının etkisiyle Rusça ve Polonyaca da sıklıkla konuşulmaktadır. Bu önemli liman şehrinin ekonomisi ise yoğun olarak ticaret ve endüstriye dayalıdır. Kuzey Avrupa’nın eğitim konusunda önemli bir şehri olan Riga’ya 19 üniversite hizmet vermektedir ve yaklaşık 89 bin öğrenci burada eğitim görmektedir. Kuzey Avrupa turu yapmak istiyorsanız Riga’yı mutlaka görmelisiniz. Riga’ya uçak bileti rezervasyonunuzu sitemizden dilediğiniz vakitte yapabilirsiniz.

Riga Ne Yenir?

Riga’ya gittiğinizde lezzetli Letonya yemeklerini tatmadan dönmemenizi tavsiye ederiz. Riga’da tadabileceğiniz lezzetler ise şunlardır:

Biesu Zupa

Biesu Zupa

Biesu Zupa, bu şehrin en ünlü çorbasıdır. Eğer pancar seviyorsanız, rengine de hayran olacağınız bu yöresel çorbayı tatmanızı öneririz. Özellikle başlangıç olarak Biesu Zupa, sıklıkla tercih edilmektedir.

Griki

Griki

Griki, Letonya bölgesine özgü karabuğday ile hazırlanan bir tür pilavdır. Ana yemek olarak et, tavuk veya deniz ürünü tercih ettiyseniz yanında mutlaka griki istemelisiniz.

Piragi

Piragi

Piragi ise Riga şehrine özgü bir tür hamur işidir. Atıştırmalık olarak tercih edebileceğiniz piraginin içerisine soğan ve pastırma katılmaktadır.

Yılan balığı

Yılan balığı

Yılan balığı Riga’da sıklıkla tercih edilen bir deniz ürünüdür. İsmi nedeniyle tercih etmekten çekinebilirsiniz fakat yılan balığı Riga’da özenle hazırlanıyor ve ortaya tatmanız gereken bir lezzet çıkıyor.

Riga’nın lezzetlerini yerinde yemek için valizinizi hazırlamanın zamanı gelmedi mi? Valizinizi hazırlamadan hemen önce, online uçak biletinizi sitemizden kolaylıkla alabilirsiniz.

Riga Nerede Yenir

Riga’da tercih edebileceğiniz bazı restoranlar ise şuralardır:

Dome Fish Restaurant

Dome Fish Restaurant

Dome Fish Restaurant, Riga’da lezzetli ve çok çeşitli deniz ürünlerinin tadına bakabileceğiniz restorandır. Şık sunumlarıyla da iştahınızı açacak lezzetleri bu restoranda tadabilirsiniz.

Milda

Milda

Milda restoranı, Daugava Nehri’nin hemen yanında bulunan şık bir restorandır. Açık hava bölümü de bulunan Milda restoranında ferah bir şekilde yemeğinizi yiyebilirsiniz. Bu restoranın temizliğinden de şüpheniz olmasın!

Beef Eater’s

Beef Eater’s

Beef Eater’s adlı restoran, eğer akşam yemeğinde et yemek isterseniz tercih etmeniz gereken ilk restoran olmalıdır. Şehrin merkezi bir noktasında yer alan bu restoranda birçok çeşit et yemeğini en leziz haliyle bulabilirsiniz.

Salve Restaurant

Salve Restaurant

Salve Restaurant, Daugava Nehri’nin yakınında bulunan bir restorandır. Letonya lezzetlerinin tadına bakabileceğiniz bu restoran, oldukça uygun fiyatlıdır. Bu restorana kalabalık giderseniz bütçeniz için avantajlı olacağını söyleyebiliriz.

Riga Gezilecek Yerler

Riga, önemli bir kültür ve sanat şehridir. Özellikle en eski yerleşim yeri olan Old Town bölgesinde keşfedeceğiniz birçok yer sizi bekliyor. Riga’ya gittiğinizde gezi listenizi dolduracak yerler ise şuralardır:

Kara Kafalılar Evi

Kara Kafalılar Evi

Kara Kafalılar Evi, Riga’da bulunan önemli bir binadır. Kara Kafalılar Evi, ismini Riga’da kara kafalılar olarak adlandırılan yabancı tüccarlardan almaktadır. Şehrin simgesi haline gelmiş bu tarihi binayı Riga’ya gittiğinizde mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Özgürlük Heykeli

Özgürlük Heykeli

Özgürlük Heykeli, Letonya’nın bağımsızlığını simgeleyen anıttır. 1935 yılında dikilmiş olan bu heykel, üzerinde özgürlük ve vatan yazan ve üç yıldızı havaya kaldırmış olan bronz bir kadın heykelidir.

Kedi Evi

Kedi Evi

Kedi Evi, Riga’da görmeniz gereken önemli şehir sembollerinden biridir. Binaya bu ismin verilmesinin nedeni ise çatısında iki kara kedi heykelinin bulunmasıdır. Binanın çatısına iki kara kedi heykelinin dikilmesinin sebebi ise bir tüccarın loncadan kovulması ve sinirlenip lonca binasının olduğu tarafa sırtı dönük olarak bu heykelleri diktirmesidir.

Daugava Nehri

Daugava Nehri

Daugava Nehri, Riga’nın doğal güzelliğini görmek istiyorsanız mutlaka gezip görmeniz gereken yerdir. Daugava Nehri, şehri ikiye bölmektedir ve şehrin dünyaya açılan kapısı niteliğindedir.

Daugava Nehri kenarında yürümek ve Riga’nın kültürel yerlerini gezmek için ucuza uçak bileti arıyorsanız, sitemize göz atabilirsiniz!

Riga Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Eğlencenin ve gecenin kalbi Kuzey Avrupa’da Riga şehrinde atar. Riga’nın canlı gece hayatı sayesinde eğlencenin tadına doyasıya varabilirsiniz. Riga’da uğrayabileceğiniz ünlü eğlence mekanları ise şuralardır:

Coyote Fly

Coyote Fly

Coyote Fly, şehrin merkezi bir noktasında bulunmaktadır. Riga’nın en ünlü ve en kalabalık gece kulübüdür. Dans ve müzik eşliğinde sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenmek istiyorsanız sizin mekanınız Coyote Fly’dır.

Klubs Studio 69

Klubs Studio 69

Klubs Studio 69, Riga’da özellikle şehre gelen turistler tarafından en çok tercih edilen bir diğer gece kulübüdür. Şık ve geniş bir mekan olmasıyla dikkat çeken bu gece kulübünü Riga’da doyasıya eğlenmek için tercih edebilirsiniz.

Folkklubs ALA pagrabs

Folkklubs ALA pagrabs

Folkklubs ALA pagrabs, Riga’nın en ünlü barlarından biridir. Nostaljik tasarımıyla dikkat çeken bu barda lezzetli kokteyllerin tadına bakabilirsiniz. Folkklubs ALA pagrabs, Daugava Nehri’nin hemen yanında yer almaktadır.

Victory Pub Riga

Victory Pub Riga

Victory Pub Riga, Daugava Nehri’nin kenarında yürüyüşünüzü yaptıktan sonra canınız biraz alkol almak ve eğlenmek istediyse tercih edebileceğiniz pubtır. Daugava Nehri’ne yakın bir yerde yer alan ve ünlü bir pub olan Victory Pub Riga, en leziz kokteylleriyle sizi bekliyor.

Kuzeyin Paris’i Riga’da doyasıya eğlenmek için Riga’ya ulaşımınızı en kolay ve rahat şekilde yapmak istiyorsanız Riga uçak biletleri sitemizde sizi bekliyor!

Riga’da Alışveriş - Ne Alınır?

Riga’da alışveriş yapmak istiyorsanız Avrupa’nın en büyük marketlerinden biri olan Riga Central Market’i gezebilirsiniz. Riga’nın en ünlü alışveriş merkezleri olan Riga Plaza ve Alfa’yı da alışveriş için tercih edebilirsiniz. Eğer Old Town bölgesini geziyorsanız orada bulunan küçük butiklerden de alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Riga’dan sevdiklerinize hediye olarak kehribardan yapılmış takılardan, ürünlerden ve Gustav çikolatasından alabilirsiniz.

Riga’da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Riga’ya gittiğinizde ulaşım için çok fazla toplu taşıma aracı göremezsiniz zaten buna ihtiyacınız da olmayacaktır çünkü Riga küçük bir şehirdir ve gezilecek yerleri arası yürüme mesafesidir. Riga, sürekli soğuk olan bir şehirdir, buna hazırlıklı olarak gitmelisiniz.

Riga Otel Tavsiye

Riga’da konaklamak için bütçenize göre birçok seçenek bulabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz bazı oteller ise şunlardır:

1. Radisson Blu

Radisson Blu

Radisson Blu, 4 yıldızlı bir oteldir. Spa ve kapalı havuz hizmetleri de bulunmaktadır. Gezilecek yerler bakımından önemli bir konumda bulunmakta, Centrs Bölgesi içerisinde yer almaktadır. Bu otelin temiz bir otel olduğunu da içinizin rahat etmesi için söylemeliyiz. 

2. Grand Palace Hotel

Grand Palace Hotel

Grand Palace Hotel, 5 yıldızlı bir oteldir ve spa hizmeti bulunmaktadır. Centra Rajons bölgesi içerisinde yer alan bu otel, Riga’nın en pahalı otellerinden biridir. Vecriga mahallesinde yer alan bu oteli tercih ederseniz hem gezilecek yerlere çok yakın olursunuz hem de tarihin içerisinde kendinizi bulursunuz.

3. Viktorija Hotel

Viktorija Hotel

Viktorija Hotel, Centrs bölgesinde Daugava Nehri’nden uzak daha iç kesimlerde yer alan 3 yıldızlı bir oteldir. Daha uygun fiyatlı bir yerde konaklamak isterseniz bu oteli tercih edebilirsiniz.

Riga’ya gitmek için her şey hazır mı? Her şey hazırsa birkaç dakikanızı ayırarak online Riga uçak biletinizi de sitemizden alarak seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Valencia