1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Riga Uçak Bileti

Riga Gezilecek Yerler

04 Aralık 2021 18:19
  1. Kara Kafalılar Evi
  2. Özgürlük Heykeli
  3. Kedi Evi
  4. Daugava Nehri

1. Kara Kafalılar Evi

Kara Kafalılar Evi, Riga’da bulunan önemli bir binadır. Kara Kafalılar Evi, ismini Riga’da kara kafalılar olarak adlandırılan yabancı tüccarlardan almaktadır. Şehrin simgesi haline gelmiş bu tarihi binayı Riga’ya gittiğinizde mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Kara Kafalılar Evi

2. Özgürlük Heykeli

Özgürlük Heykeli, Letonya’nın bağımsızlığını simgeleyen anıttır. 1935 yılında dikilmiş olan bu heykel, üzerinde özgürlük ve vatan yazan ve üç yıldızı havaya kaldırmış olan bronz bir kadın heykelidir.

Özgürlük Heykeli

3. Kedi Evi

Kedi Evi, Riga’da görmeniz gereken önemli şehir sembollerinden biridir. Binaya bu ismin verilmesinin nedeni ise çatısında iki kara kedi heykelinin bulunmasıdır. Binanın çatısına iki kara kedi heykelinin dikilmesinin sebebi ise bir tüccarın loncadan kovulması ve sinirlenip lonca binasının olduğu tarafa sırtı dönük olarak bu heykelleri diktirmesidir.

Kedi Evi

4. Daugava Nehri

Daugava Nehri, Riga’nın doğal güzelliğini görmek istiyorsanız mutlaka gezip görmeniz gereken yerdir. Daugava Nehri, şehri ikiye bölmektedir ve şehrin dünyaya açılan kapısı niteliğindedir.

Daugava Nehri

Daha Fazlasını Keşfet!

Riga Nerede Yenir

Riga Nerede Yenir

Riga’da tercih edebileceğiniz bazı restoranlar ise şuralardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Riga Otel Tavsiye

Riga Otel Tavsiye

Riga’da konaklamak için bütçenize göre birçok seçenek bulabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz bazı oteller ise şunlardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Riga'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Riga'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Riga’da Alışveriş - Ne Alınır?

Riga’da Alışveriş - Ne Alınır?

Riga’da alışveriş yapmak istiyorsanız Avrupa’nın en büyük marketlerinden biri olan Riga Central Market’i gezebilirsiniz. Riga’nın en ünlü alışveriş merkezleri olan Riga Plaza ve Alfa’yı da alışveriş için tercih edebilirsiniz. Eğer Old Town bölgesini geziyorsanız orada bulunan küçük butiklerden de alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Riga’dan sevdiklerinize hediye olarak kehribardan yapılmış takılardan, ürünlerden ve Gustav çikolatasından alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Riga Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Riga Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Eğlencenin ve gecenin kalbi Kuzey Avrupa’da Riga şehrinde atar. Riga’nın canlı gece hayatı sayesinde eğlencenin tadına doyasıya varabilirsiniz. Riga’da uğrayabileceğiniz ünlü eğlence mekanları ise şuralardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Riga Ne Yenir?

Riga Ne Yenir?

Riga’ya gittiğinizde lezzetli Letonya yemeklerini tatmadan dönmemenizi tavsiye ederiz. Riga’da tadabileceğiniz lezzetler ise şunlardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Riga’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Riga’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Riga’da karasal iklimin özellikleri görülmektedir. Riga soğuk iklim kuşağındadır ve kış aylarının özellikleri Riga’da oldukça uzun bir dönemde görülmektedir. Özellikle Ocak ve Şubat ayları oldukça soğuk geçmektedir. Riga’da görülen en yüksek sıcaklık 30 derecedir ve Riga şehrini gezmek için ise en ideal aylar yaz aylarıdır. Yaz aylarında Riga’nın doğa güzelliklerini en canlı haliyle görebilir ve tarihi yerlerini gezebilirsiniz. Kuzeyin Paris’i Riga’ya gitmek için uygun zamanı bekleyebilirsiniz fakat ucuza uçak biletinizi almak için beklemenize gerek yok. Bulunduğunuz şehirden ucuza Riga uçak biletinizi sitemizden alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Riga Hakkında

Riga Hakkında

Riga, Kuzey Avrupa’nın önemli ülkelerinden biri olan Letonya’nın başkenti olma özelliğindeki şehirdir. Baltık Denizi’ne komşu konumda yer almaktadır ve Baltık Denizi’ne dökülen Daugava Nehri, Riga şehrinin ortasından geçmektedir. Kuzey Avrupa’nın merkezi bir bölgesinde yer alan Riga, bu bölgenin en önemli kültür, siyaset, endüstri ve ticaret şehridir. Riga’nın komşu şehirleri ise Jurmala, Marupe ve Salaspils şehirleridir. Riga, Baltık Denizi çevresinde bulunan Baltık ülkeleri içerisindeki en büyük şehirdir. Şehrin kıyısında bulunan Riga Körfezi, ismini Riga şehrinden almıştır. Riga’ya takma ad olarak Kuzeyin Paris’i adı verilmektedir. Masal şehri ve Cumhuriyet Şehri isimleri de Riga’ya verilen diğer isimlerdir. Oldukça gelişmiş ve canlı bir kent olan Riga’ya gitmek için online uçak biletinizi sitemizden alabilirsiniz. Tarihi olarak da önemli bir şehir de olan Riga’nın kuruluşu 12. yüzyıla kadar uzanmaktadır. Riga, tarihinde Polonya, İsviçre, Rusya ve Almanya gibi birçok devletin egemenliği altına girmiştir. Önemli bir liman şehri olduğu için tarihte de bu önemini korumuştur ve Old Town şehrin en eski yerleşim yeridir. Şehrin nüfusu ise güncel olarak 633 bine yaklaşmıştır. Riga, nüfus yapısı olarak kozmopolit özellikte bir şehirdir. Özellikle tarihte Alman ticaret gemilerinin bu şehre gelmesi şehrin nüfusunu artırmıştır. Riga’nın şehir sembolü ise Özgürlük Anıtı’dır. Para birimi olarak Euro kullanılmaktadır. Resmi dil olarak Letonca konuşulmaktadır fakat burada geçmişte egemenlik kurmalarının etkisiyle Rusça ve Polonyaca da sıklıkla konuşulmaktadır. Bu önemli liman şehrinin ekonomisi ise yoğun olarak ticaret ve endüstriye dayalıdır. Kuzey Avrupa’nın eğitim konusunda önemli bir şehri olan Riga’ya 19 üniversite hizmet vermektedir ve yaklaşık 89 bin öğrenci burada eğitim görmektedir. Kuzey Avrupa turu yapmak istiyorsanız Riga’yı mutlaka görmelisiniz. Riga’ya uçak bileti rezervasyonunuzu sitemizden dilediğiniz vakitte yapabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Riga Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz