1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  4. Riga Uçak Bileti

Riga Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

04 Aralık 2021 18:19
  1. Coyote Fly
  2. Klubs Studio 69
  3. Folkklubs ALA pagrabs
  4. Victory Pub Riga

1. Coyote Fly

Coyote Fly, şehrin merkezi bir noktasında bulunmaktadır. Riga’nın en ünlü ve en kalabalık gece kulübüdür. Dans ve müzik eşliğinde sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenmek istiyorsanız sizin mekanınız Coyote Fly’dır.

Coyote Fly

2. Klubs Studio 69

Klubs Studio 69, Riga’da özellikle şehre gelen turistler tarafından en çok tercih edilen bir diğer gece kulübüdür. Şık ve geniş bir mekan olmasıyla dikkat çeken bu gece kulübünü Riga’da doyasıya eğlenmek için tercih edebilirsiniz.

Klubs Studio 69

3. Folkklubs ALA pagrabs

Folkklubs ALA pagrabs, Riga’nın en ünlü barlarından biridir. Nostaljik tasarımıyla dikkat çeken bu barda lezzetli kokteyllerin tadına bakabilirsiniz. Folkklubs ALA pagrabs, Daugava Nehri’nin hemen yanında yer almaktadır.

Folkklubs ALA pagrabs

4. Victory Pub Riga

Victory Pub Riga, Daugava Nehri’nin kenarında yürüyüşünüzü yaptıktan sonra canınız biraz alkol almak ve eğlenmek istediyse tercih edebileceğiniz pubtır. Daugava Nehri’ne yakın bir yerde yer alan ve ünlü bir pub olan Victory Pub Riga, en leziz kokteylleriyle sizi bekliyor.

Victory Pub Riga

Daha Fazlasını Keşfet!

Riga Nerede Yenir

Riga Nerede Yenir

Riga’da tercih edebileceğiniz bazı restoranlar ise şuralardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Riga Otel Tavsiye

Riga Otel Tavsiye

Riga’da konaklamak için bütçenize göre birçok seçenek bulabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz bazı oteller ise şunlardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Riga'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Riga'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Riga’da Alışveriş - Ne Alınır?

Riga’da Alışveriş - Ne Alınır?

Riga’da alışveriş yapmak istiyorsanız Avrupa’nın en büyük marketlerinden biri olan Riga Central Market’i gezebilirsiniz. Riga’nın en ünlü alışveriş merkezleri olan Riga Plaza ve Alfa’yı da alışveriş için tercih edebilirsiniz. Eğer Old Town bölgesini geziyorsanız orada bulunan küçük butiklerden de alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Riga’dan sevdiklerinize hediye olarak kehribardan yapılmış takılardan, ürünlerden ve Gustav çikolatasından alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Riga Gezilecek Yerler

Riga Gezilecek Yerler

Riga, önemli bir kültür ve sanat şehridir. Özellikle en eski yerleşim yeri olan Old Town bölgesinde keşfedeceğiniz birçok yer sizi bekliyor. Riga’ya gittiğinizde gezi listenizi dolduracak yerler ise şuralardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Riga Ne Yenir?

Riga Ne Yenir?

Riga’ya gittiğinizde lezzetli Letonya yemeklerini tatmadan dönmemenizi tavsiye ederiz. Riga’da tadabileceğiniz lezzetler ise şunlardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Riga’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Riga’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Riga’da karasal iklimin özellikleri görülmektedir. Riga soğuk iklim kuşağındadır ve kış aylarının özellikleri Riga’da oldukça uzun bir dönemde görülmektedir. Özellikle Ocak ve Şubat ayları oldukça soğuk geçmektedir. Riga’da görülen en yüksek sıcaklık 30 derecedir ve Riga şehrini gezmek için ise en ideal aylar yaz aylarıdır. Yaz aylarında Riga’nın doğa güzelliklerini en canlı haliyle görebilir ve tarihi yerlerini gezebilirsiniz. Kuzeyin Paris’i Riga’ya gitmek için uygun zamanı bekleyebilirsiniz fakat ucuza uçak biletinizi almak için beklemenize gerek yok. Bulunduğunuz şehirden ucuza Riga uçak biletinizi sitemizden alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Riga Hakkında

Riga Hakkında

Riga, Kuzey Avrupa’nın önemli ülkelerinden biri olan Letonya’nın başkenti olma özelliğindeki şehirdir. Baltık Denizi’ne komşu konumda yer almaktadır ve Baltık Denizi’ne dökülen Daugava Nehri, Riga şehrinin ortasından geçmektedir. Kuzey Avrupa’nın merkezi bir bölgesinde yer alan Riga, bu bölgenin en önemli kültür, siyaset, endüstri ve ticaret şehridir. Riga’nın komşu şehirleri ise Jurmala, Marupe ve Salaspils şehirleridir. Riga, Baltık Denizi çevresinde bulunan Baltık ülkeleri içerisindeki en büyük şehirdir. Şehrin kıyısında bulunan Riga Körfezi, ismini Riga şehrinden almıştır. Riga’ya takma ad olarak Kuzeyin Paris’i adı verilmektedir. Masal şehri ve Cumhuriyet Şehri isimleri de Riga’ya verilen diğer isimlerdir. Oldukça gelişmiş ve canlı bir kent olan Riga’ya gitmek için online uçak biletinizi sitemizden alabilirsiniz. Tarihi olarak da önemli bir şehir de olan Riga’nın kuruluşu 12. yüzyıla kadar uzanmaktadır. Riga, tarihinde Polonya, İsviçre, Rusya ve Almanya gibi birçok devletin egemenliği altına girmiştir. Önemli bir liman şehri olduğu için tarihte de bu önemini korumuştur ve Old Town şehrin en eski yerleşim yeridir. Şehrin nüfusu ise güncel olarak 633 bine yaklaşmıştır. Riga, nüfus yapısı olarak kozmopolit özellikte bir şehirdir. Özellikle tarihte Alman ticaret gemilerinin bu şehre gelmesi şehrin nüfusunu artırmıştır. Riga’nın şehir sembolü ise Özgürlük Anıtı’dır. Para birimi olarak Euro kullanılmaktadır. Resmi dil olarak Letonca konuşulmaktadır fakat burada geçmişte egemenlik kurmalarının etkisiyle Rusça ve Polonyaca da sıklıkla konuşulmaktadır. Bu önemli liman şehrinin ekonomisi ise yoğun olarak ticaret ve endüstriye dayalıdır. Kuzey Avrupa’nın eğitim konusunda önemli bir şehri olan Riga’ya 19 üniversite hizmet vermektedir ve yaklaşık 89 bin öğrenci burada eğitim görmektedir. Kuzey Avrupa turu yapmak istiyorsanız Riga’yı mutlaka görmelisiniz. Riga’ya uçak bileti rezervasyonunuzu sitemizden dilediğiniz vakitte yapabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Riga Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz