1. Anasayfa
  2. Ottawa Uçak Bileti

Ottawa Uçak Bileti

Ottawa Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Ottawa Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Ülkemiz şehirlerinden hiçbirinden Ottawa’ya direkt uçuş mevcut değildir. Ülkemizden Ottawa’ya uçan uçak firmaları şöyledir: Air Canada, Türk Hava Yolları, Lufthansa, United Airlines ve Westjet. Ottawa için bileti en ucuza bulabileceğiniz aylar ise: Aralık, Şubat ve Mart aylarıdır. Bunun yanında Eylül, Ekim ve Temmuz ayları Ottawa’ya gitmek için biletlerin en pahalı olduğu zamanlardır. Geri kalan aylarda fiyatlar ortalama olmaktadır. İsterseniz ucuza uçak bileti bulmak için sitemize göz atabilirsiniz. Ayrıca sitemiz üzerinden ucuz uçak biletini saniyeler içinde satın alabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Ottawa’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Ottawa Hakkında
  3. Ottawa Ne Yenir?
  4. Ottawa Nerede Yenir
  5. Ottawa Gezilecek Yerler
  6. Ottawa Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Ottawa'da Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Ottawa'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Ottawa Otel Tavsiye

Ottawa'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Sir John A. Macdonald ve Sir George- Étienne Cartier Kanadalı devlet adamları ve Kanada’nın kurucu babaları olarak sayılan iki isim. Havalimanının adı iki önemli devlet adamının adından gelmektedir. Ottawa'da hizmet veren tek havaalanının ismi Ottawa Macdonald–Cartier Uluslararası Havalimanı'dır.

Ottawa Macdonald–Cartier Uluslararası Havalimanı

Şehrin güney ucunda bulunur. Şehir merkezi ile arasında 10 kilometreye yakın mesafe bulunmaktadır. Eyalet içerisindeki havalimanı trafiği en yoğun ikinci havalimanıdır. Daha önceleri askeri üs olarak kullanılsa da artık sivil havacılığa açıktır. Kısaca Ottawa Uluslararası Havalimanı varışlı uçak biletinizi henüz almadıysanız sitemiz üzerinden online uçak bileti satın alabilirsiniz. 

Taksi: Havalimanından şehir merkezine gitmek için taksiyi kullanacaksanız havalimanı dışından kalkan taksiler bulunmaktadır. Kırk dakikalık bir sürede taksiyle şehir merkezine ulaşmak mümkün. Ancak taksi fiyatları biraz pahalıdır. Bu yüzden yolcuların genelde seçtiği yol bu değildir. 

Toplu Taşıma: Genel olarak yolcuların kullandığı yol bu olmakla beraber havalimanın hemen yakınındaki metro durağını kullanarak ya da terminaller içinden kalkan servis ve otobüslere binerek şehir merkezine ulaşmanız mümkün. 

Metro en çok tercih edilen araç olmakla beraber bunun yanında havaalanının Shuttle servisleri de bunun yanında çok kullanılan bir taşıma yoludur. 

Araç Kiralama: Araç kiralama yöntemi en az kullanılan ve en pahalı yöntem olsa da yine de en rahat yolculuk türü de budur. Gerek internette bulunan araç kiralama firmalarından gerekse havalimanı içerisinde bulunan firmalardan araç kiralayabilirsiniz. Çeşitli araba markaları mevcuttur.

Ottawa'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Ottawa için uçak biletinizi en az 20 gün önceden almanız biletinizin daha ucuz bulmanıza yardımcı olur. Ucuz uçak biletiniz için sitemize de bakabilirsiniz. Sitemiz üzerinden ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz. 

Ziyaretiniz hangi aylarda olursa olsun yanınıza kalın bir şeyler almanızı tavsiye ederiz. Özellikle kış aylarında gidecekseniz sıkı giyinmeyi unutmayınız.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz