1. Anasayfa
 2. Ottawa Uçak Bileti

Ottawa Uçak Bileti

Ottawa Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Ottawa Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

28 Ocak 2021 19:35

Ülkemiz şehirlerinden hiçbirinden Ottawa’ya direkt uçuş mevcut değildir. Ülkemizden Ottawa’ya uçan uçak firmaları şöyledir: Air Canada, Türk Hava Yolları, Lufthansa, United Airlines ve Westjet. Ottawa için bileti en ucuza bulabileceğiniz aylar ise: Aralık, Şubat ve Mart aylarıdır. Bunun yanında Eylül, Ekim ve Temmuz ayları Ottawa’ya gitmek için biletlerin en pahalı olduğu zamanlardır. Geri kalan aylarda fiyatlar ortalama olmaktadır. İsterseniz ucuza uçak bileti bulmak için sitemize göz atabilirsiniz. Ayrıca sitemiz üzerinden ucuz uçak biletini saniyeler içinde satın alabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Ottawa’ya Nasıl Gidilir?
 2. Ottawa'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Ottawa’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Ottawa Hakkında
 5. Ottawa Ne Yenir?
 6. Ottawa Nerede Yenir
 7. Ottawa Gezilecek Yerler
 8. Ottawa Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Ottawa'da Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Ottawa'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Ottawa'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Ottawa Otel Tavsiye

Ottawa'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Sir John A. Macdonald ve Sir George- Étienne Cartier Kanadalı devlet adamları ve Kanada’nın kurucu babaları olarak sayılan iki isim. Havalimanının adı iki önemli devlet adamının adından gelmektedir. Ottawa'da hizmet veren tek havaalanının ismi Ottawa Macdonald–Cartier Uluslararası Havalimanı'dır.

Ottawa Macdonald–Cartier Uluslararası Havalimanı

Şehrin güney ucunda bulunur. Şehir merkezi ile arasında 10 kilometreye yakın mesafe bulunmaktadır. Eyalet içerisindeki havalimanı trafiği en yoğun ikinci havalimanıdır. Daha önceleri askeri üs olarak kullanılsa da artık sivil havacılığa açıktır. Kısaca Ottawa Uluslararası Havalimanı varışlı uçak biletinizi henüz almadıysanız sitemiz üzerinden online uçak bileti satın alabilirsiniz. 

Taksi: Havalimanından şehir merkezine gitmek için taksiyi kullanacaksanız havalimanı dışından kalkan taksiler bulunmaktadır. Kırk dakikalık bir sürede taksiyle şehir merkezine ulaşmak mümkün. Ancak taksi fiyatları biraz pahalıdır. Bu yüzden yolcuların genelde seçtiği yol bu değildir. 

Toplu Taşıma: Genel olarak yolcuların kullandığı yol bu olmakla beraber havalimanın hemen yakınındaki metro durağını kullanarak ya da terminaller içinden kalkan servis ve otobüslere binerek şehir merkezine ulaşmanız mümkün. 

Metro en çok tercih edilen araç olmakla beraber bunun yanında havaalanının Shuttle servisleri de bunun yanında çok kullanılan bir taşıma yoludur. 

Araç Kiralama: Araç kiralama yöntemi en az kullanılan ve en pahalı yöntem olsa da yine de en rahat yolculuk türü de budur. Gerek internette bulunan araç kiralama firmalarından gerekse havalimanı içerisinde bulunan firmalardan araç kiralayabilirsiniz. Çeşitli araba markaları mevcuttur.

Ottawa’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Şehirde aslında dört mevsim de yaşanır ancak genel iklim olarak Karasal iklim hakimdir. Kışları oldukça kurak ve soğuk geçmektedir. Hava sıcaklıkları -10 derecenin üstüne genel olarak çıkmaz. Bunun yanında yazları ise nemli sayılabilecek bir şekilde geçmektedir ve ortalama sıcaklıklar 21-25 derece arasında seyretmektedir. İlkbahar ve sonbahar ayları ise gitmek için en ideal aylardandır. Yaz ayları yine uygun aylardandır zira yazları aşırı sıcak geçmemektedir. Nem olsa da bu nem rahatsız edici düzeyde değildir. 

Ottawa’ya gitmek için en uygun aylar Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarıdır. Yazın ve sonbahar aylarının keyfini çıkarmak için bir gezi planlıyorsanız Ottawa’yı tercih etmelisiniz. Sitemiz üzerinden de Ottawa şehri varışlı online uçak bileti satın alabilirsiniz.

Ottawa Hakkında

Ottawa, Ottawa Vadisi kıyısında kurulmuş Kanada’nın en büyük dördüncü şehridir. Quebec bölgesinin hemen sınırında bulunmaktadır. Hatta Quebec bölgesi sınırları içerisinde kalan Gatineau şehriyle birleşerek Ulusal Başkent Bölgesi’ni oluştururlar. Şehir, ülkeye başkentlik de yapmaktadır. Şehir, bulunduğu eyalet içerisinde çift resmi dile sahip tek şehirdir. Şehirde konuşulan iki resmi dil İngilizce ve Fransızca’dır. Kent aynı zamanda Ontario ve Quebec eyaletlerini ayıran ve şehrin adıyla aynı adı taşıyan Ottawa Nehri’nin kıyısına kurulmuştur. Kanada’nın şahane doğa güzelliklerini görmek için biletinizi almadıysanız sitemiz üzerinden online bilet satın alabilirsiniz.

Şehrin etnik yapısı oldukça karışıktır. Kanadalılar genel olarak fazla olsa da bunun yanında Fransızlar ve İngilizler etnik yapının neredeyse yarısını oluşturmaktadır. Sanat konusunda oldukça gelişmiş bir şehirdir ve doğa manzaraları da bu popülerliğin sebeplerindendir. Her yıl binlerce kişi Ottawa’yı müzeleri ve parklarının popülerliğini görmek için ziyaret eder. Bu şahane yerleri görmek için sitemizden ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz.

Ottawa Ne Yenir?

Ottawa, etnik yapısı oldukça karışık olduğu için yemek kültürü de oldukça gelişmiştir. Yerel ürünler içerisinde en çok geyik eti ve deniz ürünleri tüketilmektedir. Bunun yanında somon balığı, istiridye, ren geyiği eti ve özel yapılan Kanada peynirleri de tercih edilen tatlardandır. Bunun yanında Fransız mutfağı, İtalyan mutfağı ve Çin mutfağı en çok tercih edilen mutfaklardandır.

Quebec Poutine

Quebec Poutine

Quebec Poutine, Fransız usulü bir yemektir ve Ottawa’da çok tüketilir. Patates kızartması üzerine peynir ve çeşitli soslarla servis edilen bir yemektir.

Ottawa Kahvaltısı

Ottawa Kahvaltısı

Ottawa Kahvaltısı, şehirde en ünlü tatlardan biridir. Üç yumurta, salam ve sosisten oluşan bir omlet ve yanındaki küçük kreplerden olışan bir kahvaltıdır.

Rosto

Rosto

Rosto da oldukça tüketilen yiyecekler arasındadır. Pişirme tekniği normal et yemeklerininkinden farklı olan bu şahane tat sığır etinden yapılmaktadır.

Saskatoon Tart

Saskatoon Tart

Saskatoon Tart, Kanada’nın en ünlü tatlılarından biridir. Yalnızca Kanada’da yetişen Saskatoon böğürtlenleriyle yapılan tatlı Ottawa’da kesinlikle yemeniz gereken tatlardandır.

Bu şahane ve farklı lezzetleri denemek içn Ottawa’ya kesinlikle gitmelisiniz ve Ottawa’ya gitmek için henüz bilet almadıysanız sitemiz üzerinden online uçak bileti satın alabilirsiniz.

Ottawa Nerede Yenir

Kanada mutfağının meşhur peynirlerini, atıştırmalıklarını ve leziz et yemeklerini yiyebileceğiniz birçok restoran vardır ancak bunlardan bazıları çok daha popüler. Ottawa'da yöresel yemekleri tadabileceğiniz lezzetli yemekleriyle ünlü restoranları sizin için araştırdık. Bu restoranlar hem kentte çok meşhur hem de son derece temiz... Bu restoranlardan bazıları şunlar:

1. Tangled Roots/Lone Buffalo

Tangled Roots/Lone Buffalo

Tangled Roots/Lone Buffalo: Et yemekleri konusunda çokça tercih edilen bir yer. Etinizi yerken yanında biranızı içebileceğiniz bir bar aynı zamanda. Ottawa içerisinde ldukça meşhur olan barın menüsünde farklı mutfaklara ait yiyecekler de bulabilirsiniz ancak burada yerel lezzetleri özellike denemenizi tavsiye ediyoruz.

2. Burger and Sushi House

Burger and Sushi House

Burger and Sushi House: Amerikan ve Japon tatlarının harmanlandığı bu restorantta iki mutfağın da yemeklerini rahatlıkla tüketebilirsiniz. Lezzetlerinin mükemmelliğiyle popüler olmayı başarmış mekanlardan biridir. Sushi alanında en çok tercih edilen restorantların ikincisidir.

3. Nonie's Bakery & Cafe

Nonie's Bakery & Cafe

Nonie's Bakery & Cafe: Ottawa içerisindeki en popüler tatlıcısı burasıdır. Hem bir kafe hem de bir fırın olarak oldukça güzel tatlar çıkarmayı başaran bir yerdir. Kocaman bir açık hava oturma salonuna sahiptir ve kurabiyeleriyle ve Ottawa’nın ünlü tatlısı Saskatoon Tart’ı da burada tadabilirsiniz.

Ottawa'da kaliteli zaman geçirmek ve lezzetli yemeklerinin tadına bakmak için online uçak biletinizi Biletbak üzerinden satın alabilirsiniz.

Ottawa Gezilecek Yerler

Kanada ve dünya tarihi açısından önemli yerleri bulunmaktadır. Bunun yanında park ve bahçelerinin bolluğuyla bilinir. Ottawa’yı gezmek için henüz bilet almadıysanız sitemiz üzerinden ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz.

Kanada Savaş Müzesi

Kanada Savaş Müzesi

Kanada Savaş Müzesi: Özellikle İngiliz ve Fransız savaşlarının anılarını taşıyan müze aslında tam olarak bundan ibaret değil. Kanada içerisinde gerçekleşen ilk çatışmalardan 20. Yy Soğuk Savaş’ına kadar olan birçok olayın, savaşın teçhizatlarını ve belgelerini görebileceğiniz şahane bir müzedir. Müze içerisinde 3 milyona yakın parça bulunmaktadır.

Gatineau Parkı

Gatineau Parkı

Gatineau Parkı: 36000 hektar büyüklüğünde bir alan üzerine kurulu olan devasa park Ottawa’nın tam kalbinde bulunmaktadır. Doğal park olarak kategorize edilmiş park içerisindeki canlılar koruma altına alınmıştır. Parka ismini veren Fransız avcı Nicolas Gatineau’dur. Gatineau vadide keşfe çıkan ilk kişidir. Bu nedenle onun ismi verilmiştir.

Kanada Tarihi Müzesi

Kanada Tarihi Müzesi

Kanada Tarihi Müzesi: Ülke içerisindeki müzelerden en çok ziyaret edileni bu müzedir. 1856 yılında açılan müze Kanada’nın 20.000 yıllık tarihine ışık tutmaktadır. İnsanlık tarihiyle de ilgili önemli bilgilerin ve eserlerlerin bulunduğu müze çok popüler. Haftanın her gününde açık olan müze, araştırma kurumu olarak da kullanılıyor.

Ottawa Ulusal Galeri

Ottawa Ulusal Galeri

Ottawa Ulusal Galeri: 1880 yılında Kanada valisi tarafından kurulmuştur ve şehir içindeki en büyük sanat galerisidir. Zaman içerisinde galeri birçok yer değiştirmiş olsa da artık yeri sabittir. Avrupa ve Amerika’dan da birçok sanatçının eserine ev sahipliği yapan galeride asıl spot ışıkları Kanadalı sanatçıların üzerindedir. Pazartesi günleri kapalı olan müzeyi ziyaret etmelisiniz.

Bu yalnızca Kanada için değil, dünya tarihi için de önemli bir yere sahip olan parçaları görmek için Ottawa’yı ziyaret etmelisiniz. Ottawa’ya gitmek için sitemiz üzerinden online uçak biletinizi satın alabilirsiniz.

Ottawa Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Özellikle öğrencilerin bolluğuyla dikkat çeken şehir buna bağlı olarak genç nüfusu oldukça fazladır. Bundan dolayı eğlence hayatı da oldukça ışıltılıdır. Hem hafta sonu hem de hafta içi gece sokaklar eğlenceyle dolup taşar. Tüm bunların yanında eğlence hayatındaki çeşitlilik de fazladır. Etnik yapının farklılığıyla beraber birçok müzik türünün ve birçok konseptin bulunduğu barlar, kulüpler ve eğlence mekanları mevcuttur. 

Wellington Bulvarı eğlencenin en yoğun olduğu yerlerden birisidir. Elgin Caddesi, Bankstown Market, Centratown Bölgesi’nde eğlencenin aktığı yerlerdir. Bu eğlenceye katılmak için henüz bilet almadıysanız sitemiz üzerinden online uçak bileti satın alabilirsiniz.

1. Absolute Comedy Ottawa

Absolute Comedy Ottawa

Absolute Comedy Ottawa: Burası bir stand-up barı. Sahneye çıkarak canlı gösterilerini yapan insanları izleyerek, onlara katılarak ve içkinizi yudumlayarak eğlenebileceğiniz bir yer. Genelde ailelerin ve belli bir yaşın üstünde insanların tercih ettiği küçük ama güzel zaman geçirebileceğiniz bir bar.

2. Vineyards Wine Bar & Bistro

Vineyards Wine Bar & Bistro

Vineyards Wine Bar & Bistro: Fransız kültürü izlerini taşıyan bir bardır. Özel şarapların sizi beklediği, insanların gece sakin kafayla gidip içkilerini yudumlarken muhabbete daldığı oldukça güzel bir bardır. Kahverengi ve parlak tasarımıyla dikkat çeker.

3. The Highlander Pub

The Highlander Pub

The Highlander Pub: Ottawa içerisindeki en kalabalık publardan biridir ve yalnızca gece hayatını değil gündüz buluşmalarının da gerçekleştiği bir adrestir. Biralarıyla adını duyurmuştur ve oldukça samimi bir ortamı vardır. Hızlı servis de buranın sevilme nedenlerinden birisidir.

Ottawa'da Alışveriş - Ne Alınır?

Alışveriş için çeşitli seçeneklerinizin olduğu Ottawa içinde birçok alışveriş noktası bulabilirsiniz. Şehir içerisinden oraya özgü alabileceğiniz ürünlerin başında akçaağaç şurubu gelmektedir. En kaliteli akçaağaç şurubunun Kanada’da olduğu bilinmektedir. Byward Market bölgesi şehrin tam merkezinde bulunan en bilindik alışveriş noktasıdır. Ayrıca en uygun akçaağaç şurubunu bu bölgede bulabilirsiniz. 

Sparks Caddesi, yine hem alışveriş için iyi bir lokasyon hem de şehrin manzarasını görmek için şahane bir noktadır. Burada dizili mağazalarda birçok ürünü bulabilir ve kaliteli bir alışveriş yapabilirsiniz. Bu cadde üzerinde bulunan Astrolabe Galerisi’ne uğramayı unutmamanızı tavsiye ederiz. 

Bunun yanında Mayıs ayının sonunda Glebe semti içerisinde garaj satışları yapılmaktadır. Eski eşyalarını satan birçok insan burada toplanır ve burası yerel halk içinde de turistler arasında da oldukça popüler bir alışveriş noktasıdır. 

Alışverişin keyfini çıkarmak için Ottawa’ya gidiyorsanız ve henüz uçak bileti almadıysanız sitemiz üzerinden ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz.

Ottawa'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Her yıl Ottawa'da birçok etkinlik düzenlenir. Festivaller, fuarlar ve katılabileceğiniz daha birçok aktiviteyi sizin için derledik. Ottawa ziyaret tarihlerinizin denk geldiği festivallere buradan bakabilirsiniz.

Etkinlik takvimini de planladıysan uçak biletinizi sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Tümünü Göster

Ottawa'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Ottawa için uçak biletinizi en az 20 gün önceden almanız biletinizin daha ucuz bulmanıza yardımcı olur. Ucuz uçak biletiniz için sitemize de bakabilirsiniz. Sitemiz üzerinden ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz. 

Ziyaretiniz hangi aylarda olursa olsun yanınıza kalın bir şeyler almanızı tavsiye ederiz. Özellikle kış aylarında gidecekseniz sıkı giyinmeyi unutmayınız.

Ottawa Otel Tavsiye

"Ottawa'ya uçak biletimi aldım ama nerede kalacağıma karar veremedim" diyorsanız, sizin için Ottawa'da nerede kalınır araştırdık. İşte Ottawa'da konaklanması tavsiye edilen yerler:

Lord Elgin Hotel

Lord Elgin Hotel

Lord Elgin Hotel: Ulusal Sanat Merkezi’nin hemen karşısında bulunur. Merkez otellerinden biridir. Tesis içinde küçük bir hediyelik eşya dükkanı vardır. 24 saat açık fitness salonu ve kapalı havuzu mevcuttur. Verdikleri hizmetler arasında ücretsiz Wi-Fi hizmeti de var. Otel merkezde olmasıyla popülerliği artmış bir yapıdır.

The Metcalfe Hotel

The Metcalfe Hotel

The Metcalfe Hotel: Süper bir mimarisi olan otel olanaklar bakımından da oldukça gelişmiştir. Ottawa’nın merkez otellerinden birisidir. Spa merkezine ve yüzme havuzuna sahip otel içinde 24 saat açık bir fitness merkezi ve iş merkezi vardır. Wi-Fi hizmetleri ücretsizdir. Otel içinde bir de klas bir bar bulunmaktadır. Özellikle çift olarak tatile çıkanların tercih ettiği bir oteldir.

Arc The Hotel

Arc The Hotel

Arc The Hotel: Ücretsiz bir otoparkı ve bölge içindeki oteller arasında en iyi fitness merkezine sahiptir. ARC Lounge adı verilen küçük bir bara sahiptir ve burası gece geç saatlere kadar açıktır. Evcil hayvanlarınızı getirebileceğiniz ve sigara içilmeyen odalar bulabileceğiniz bir oteldir. Merkez otelleri içerisinde yer almaktadır birçok noktaya da yürüme mesafesindedir.

Sheraton Ottawa Hotel

Sheraton Ottawa Hotel

Sheraton Ottawa Hotel: Ünlü bir otel zincirinin bir parçası olan otel konforuyla ön plana çıkmış bir oteldir. Kahve barı, yemek restoranı gibi hizmetleri konuklarına sağlamaktadır. Yüzme havuzu vardır. Ücretsiz Wi-Fi hizmeti sağlamaktalar. Evcil hayvanlarınızı getirebileceğiniz odaları mevcuttur. Merkez otellerinden biridir.

Valencia