1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Ottawa Uçak Bileti

Ottawa Gezilecek Yerler

04 Aralık 2021 18:20
  1. Kanada Savaş Müzesi
  2. Gatineau Parkı
  3. Kanada Tarihi Müzesi
  4. Ottawa Ulusal Galeri
  5. Tarım ve Gıda Müzesi

1. Kanada Savaş Müzesi

Kanada Savaş Müzesi: Özellikle İngiliz ve Fransız savaşlarının anılarını taşıyan müze aslında tam olarak bundan ibaret değil. Kanada içerisinde gerçekleşen ilk çatışmalardan 20. Yy Soğuk Savaş’ına kadar olan birçok olayın, savaşın teçhizatlarını ve belgelerini görebileceğiniz şahane bir müzedir. Müze içerisinde 3 milyona yakın parça bulunmaktadır.

Kanada Savaş Müzesi

2. Gatineau Parkı

Gatineau Parkı: 36000 hektar büyüklüğünde bir alan üzerine kurulu olan devasa park Ottawa’nın tam kalbinde bulunmaktadır. Doğal park olarak kategorize edilmiş park içerisindeki canlılar koruma altına alınmıştır. Parka ismini veren Fransız avcı Nicolas Gatineau’dur. Gatineau vadide keşfe çıkan ilk kişidir. Bu nedenle onun ismi verilmiştir.

Gatineau Parkı

3. Kanada Tarihi Müzesi

Kanada Tarihi Müzesi: Ülke içerisindeki müzelerden en çok ziyaret edileni bu müzedir. 1856 yılında açılan müze Kanada’nın 20.000 yıllık tarihine ışık tutmaktadır. İnsanlık tarihiyle de ilgili önemli bilgilerin ve eserlerlerin bulunduğu müze çok popüler. Haftanın her gününde açık olan müze, araştırma kurumu olarak da kullanılıyor.

Kanada Tarihi Müzesi

4. Ottawa Ulusal Galeri

Ottawa Ulusal Galeri: 1880 yılında Kanada valisi tarafından kurulmuştur ve şehir içindeki en büyük sanat galerisidir. Zaman içerisinde galeri birçok yer değiştirmiş olsa da artık yeri sabittir. Avrupa ve Amerika’dan da birçok sanatçının eserine ev sahipliği yapan galeride asıl spot ışıkları Kanadalı sanatçıların üzerindedir. Pazartesi günleri kapalı olan müzeyi ziyaret etmelisiniz.

Ottawa Ulusal Galeri

5. Tarım ve Gıda Müzesi

Tarım ve Gıda Müzesi: Burası aslında modern bir çiftliktir. Ülkenin tarım tarihini gözler önüne seren konsept olarak ilginç bir müzedir. Aynı zamanda bir araştırma kurumudur. Tarımsal üretim yapılmaktadır. İçeride oyun alanları, piknik yapabileceğiniz yeşillik alanlar ve at binebileceğiniz yerler bulunmaktadır.

Tarım ve Gıda Müzesi

Daha Fazlasını Keşfet!

Ottawa Nerede Yenir

Ottawa Nerede Yenir

Kanada mutfağının meşhur peynirlerini, atıştırmalıklarını ve leziz et yemeklerini yiyebileceğiniz birçok restoran vardır ancak bunlardan bazıları çok daha popüler. Ottawa'da yöresel yemekleri tadabileceğiniz lezzetli yemekleriyle ünlü restoranları sizin için araştırdık. Bu restoranlar hem kentte çok meşhur hem de son derece temiz... Bu restoranlardan bazıları şunlar:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Ottawa Otel Tavsiye

Ottawa Otel Tavsiye

"Ottawa'ya uçak biletimi aldım ama nerede kalacağıma karar veremedim" diyorsanız, sizin için Ottawa'da nerede kalınır araştırdık. İşte Ottawa'da konaklanması tavsiye edilen yerler:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Ottawa'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Ottawa'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Her yıl Ottawa'da birçok etkinlik düzenlenir. Festivaller, fuarlar ve katılabileceğiniz daha birçok aktiviteyi sizin için derledik. Ottawa ziyaret tarihlerinizin denk geldiği festivallere buradan bakabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Ottawa'da Alışveriş - Ne Alınır?

Ottawa'da Alışveriş - Ne Alınır?

Alışveriş için çeşitli seçeneklerinizin olduğu Ottawa içinde birçok alışveriş noktası bulabilirsiniz. Şehir içerisinden oraya özgü alabileceğiniz ürünlerin başında akçaağaç şurubu gelmektedir. En kaliteli akçaağaç şurubunun Kanada’da olduğu bilinmektedir. Byward Market bölgesi şehrin tam merkezinde bulunan en bilindik alışveriş noktasıdır. Ayrıca en uygun akçaağaç şurubunu bu bölgede bulabilirsiniz. 

Sparks Caddesi, yine hem alışveriş için iyi bir lokasyon hem de şehrin manzarasını görmek için şahane bir noktadır. Burada dizili mağazalarda birçok ürünü bulabilir ve kaliteli bir alışveriş yapabilirsiniz. Bu cadde üzerinde bulunan Astrolabe Galerisi’ne uğramayı unutmamanızı tavsiye ederiz. 

Bunun yanında Mayıs ayının sonunda Glebe semti içerisinde garaj satışları yapılmaktadır. Eski eşyalarını satan birçok insan burada toplanır ve burası yerel halk içinde de turistler arasında da oldukça popüler bir alışveriş noktasıdır. 

Alışverişin keyfini çıkarmak için Ottawa’ya gidiyorsanız ve henüz uçak bileti almadıysanız sitemiz üzerinden ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Ottawa Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Ottawa Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Özellikle öğrencilerin bolluğuyla dikkat çeken şehir buna bağlı olarak genç nüfusu oldukça fazladır. Bundan dolayı eğlence hayatı da oldukça ışıltılıdır. Hem hafta sonu hem de hafta içi gece sokaklar eğlenceyle dolup taşar. Tüm bunların yanında eğlence hayatındaki çeşitlilik de fazladır. Etnik yapının farklılığıyla beraber birçok müzik türünün ve birçok konseptin bulunduğu barlar, kulüpler ve eğlence mekanları mevcuttur. 

Wellington Bulvarı eğlencenin en yoğun olduğu yerlerden birisidir. Elgin Caddesi, Bankstown Market, Centratown Bölgesi’nde eğlencenin aktığı yerlerdir. Bu eğlenceye katılmak için henüz bilet almadıysanız sitemiz üzerinden online uçak bileti satın alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Ottawa Ne Yenir?

Ottawa Ne Yenir?

Ottawa, etnik yapısı oldukça karışık olduğu için yemek kültürü de oldukça gelişmiştir. Yerel ürünler içerisinde en çok geyik eti ve deniz ürünleri tüketilmektedir. Bunun yanında somon balığı, istiridye, ren geyiği eti ve özel yapılan Kanada peynirleri de tercih edilen tatlardandır. Bunun yanında Fransız mutfağı, İtalyan mutfağı ve Çin mutfağı en çok tercih edilen mutfaklardandır.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Ottawa’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Ottawa’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Şehirde aslında dört mevsim de yaşanır ancak genel iklim olarak Karasal iklim hakimdir. Kışları oldukça kurak ve soğuk geçmektedir. Hava sıcaklıkları -10 derecenin üstüne genel olarak çıkmaz. Bunun yanında yazları ise nemli sayılabilecek bir şekilde geçmektedir ve ortalama sıcaklıklar 21-25 derece arasında seyretmektedir. İlkbahar ve sonbahar ayları ise gitmek için en ideal aylardandır. Yaz ayları yine uygun aylardandır zira yazları aşırı sıcak geçmemektedir. Nem olsa da bu nem rahatsız edici düzeyde değildir. 

Ottawa’ya gitmek için en uygun aylar Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarıdır. Yazın ve sonbahar aylarının keyfini çıkarmak için bir gezi planlıyorsanız Ottawa’yı tercih etmelisiniz. Sitemiz üzerinden de Ottawa şehri varışlı online uçak bileti satın alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Ottawa Hakkında

Ottawa Hakkında

Ottawa, Ottawa Vadisi kıyısında kurulmuş Kanada’nın en büyük dördüncü şehridir. Quebec bölgesinin hemen sınırında bulunmaktadır. Hatta Quebec bölgesi sınırları içerisinde kalan Gatineau şehriyle birleşerek Ulusal Başkent Bölgesi’ni oluştururlar. Şehir, ülkeye başkentlik de yapmaktadır. Şehir, bulunduğu eyalet içerisinde çift resmi dile sahip tek şehirdir. Şehirde konuşulan iki resmi dil İngilizce ve Fransızca’dır. Kent aynı zamanda Ontario ve Quebec eyaletlerini ayıran ve şehrin adıyla aynı adı taşıyan Ottawa Nehri’nin kıyısına kurulmuştur. Kanada’nın şahane doğa güzelliklerini görmek için biletinizi almadıysanız sitemiz üzerinden online bilet satın alabilirsiniz.

Şehrin etnik yapısı oldukça karışıktır. Kanadalılar genel olarak fazla olsa da bunun yanında Fransızlar ve İngilizler etnik yapının neredeyse yarısını oluşturmaktadır. Sanat konusunda oldukça gelişmiş bir şehirdir ve doğa manzaraları da bu popülerliğin sebeplerindendir. Her yıl binlerce kişi Ottawa’yı müzeleri ve parklarının popülerliğini görmek için ziyaret eder. Bu şahane yerleri görmek için sitemizden ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Ottawa Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz