1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Ottawa Uçak Bileti

Ottawa Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:35
  1. Kanada Savaş Müzesi
  2. Gatineau Parkı
  3. Kanada Tarihi Müzesi
  4. Ottawa Ulusal Galeri
  5. Tarım ve Gıda Müzesi

1. Kanada Savaş Müzesi

Kanada Savaş Müzesi: Özellikle İngiliz ve Fransız savaşlarının anılarını taşıyan müze aslında tam olarak bundan ibaret değil. Kanada içerisinde gerçekleşen ilk çatışmalardan 20. Yy Soğuk Savaş’ına kadar olan birçok olayın, savaşın teçhizatlarını ve belgelerini görebileceğiniz şahane bir müzedir. Müze içerisinde 3 milyona yakın parça bulunmaktadır.

Kanada Savaş Müzesi

2. Gatineau Parkı

Gatineau Parkı: 36000 hektar büyüklüğünde bir alan üzerine kurulu olan devasa park Ottawa’nın tam kalbinde bulunmaktadır. Doğal park olarak kategorize edilmiş park içerisindeki canlılar koruma altına alınmıştır. Parka ismini veren Fransız avcı Nicolas Gatineau’dur. Gatineau vadide keşfe çıkan ilk kişidir. Bu nedenle onun ismi verilmiştir.

Gatineau Parkı

3. Kanada Tarihi Müzesi

Kanada Tarihi Müzesi: Ülke içerisindeki müzelerden en çok ziyaret edileni bu müzedir. 1856 yılında açılan müze Kanada’nın 20.000 yıllık tarihine ışık tutmaktadır. İnsanlık tarihiyle de ilgili önemli bilgilerin ve eserlerlerin bulunduğu müze çok popüler. Haftanın her gününde açık olan müze, araştırma kurumu olarak da kullanılıyor.

Kanada Tarihi Müzesi

4. Ottawa Ulusal Galeri

Ottawa Ulusal Galeri: 1880 yılında Kanada valisi tarafından kurulmuştur ve şehir içindeki en büyük sanat galerisidir. Zaman içerisinde galeri birçok yer değiştirmiş olsa da artık yeri sabittir. Avrupa ve Amerika’dan da birçok sanatçının eserine ev sahipliği yapan galeride asıl spot ışıkları Kanadalı sanatçıların üzerindedir. Pazartesi günleri kapalı olan müzeyi ziyaret etmelisiniz.

Ottawa Ulusal Galeri

5. Tarım ve Gıda Müzesi

Tarım ve Gıda Müzesi: Burası aslında modern bir çiftliktir. Ülkenin tarım tarihini gözler önüne seren konsept olarak ilginç bir müzedir. Aynı zamanda bir araştırma kurumudur. Tarımsal üretim yapılmaktadır. İçeride oyun alanları, piknik yapabileceğiniz yeşillik alanlar ve at binebileceğiniz yerler bulunmaktadır.

Tarım ve Gıda Müzesi

Ottawa hakkında daha fazla şey keşfet!

Ottawa Otel Tavsiye

Ottawa Otel Tavsiye

"Ottawa'ya uçak biletimi aldım ama nerede kalacağıma karar veremedim" diyorsanız, sizin için Ottawa'da nerede kalınır araştırdık. İşte Ottawa'da konaklanması tavsiye edilen yerler:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Ottawa'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Ottawa'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Her yıl Ottawa'da birçok etkinlik düzenlenir. Festivaller, fuarlar ve katılabileceğiniz daha birçok aktiviteyi sizin için derledik. Ottawa ziyaret tarihlerinizin denk geldiği festivallere buradan bakabilirsiniz.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Ottawa Ne Yenir?

Ottawa Ne Yenir?

Ottawa, etnik yapısı oldukça karışık olduğu için yemek kültürü de oldukça gelişmiştir. Yerel ürünler içerisinde en çok geyik eti ve deniz ürünleri tüketilmektedir. Bunun yanında somon balığı, istiridye, ren geyiği eti ve özel yapılan Kanada peynirleri de tercih edilen tatlardandır. Bunun yanında Fransız mutfağı, İtalyan mutfağı ve Çin mutfağı en çok tercih edilen mutfaklardandır.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Ottawa Uçak Bileti