1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Otel Tavsiye
  4. Ottawa Uçak Bileti

Ottawa Otel Tavsiye

04 Aralık 2021 18:20
  1. Lord Elgin Hotel
  2. The Metcalfe Hotel
  3. Arc The Hotel
  4. Sheraton Ottawa Hotel

1. Lord Elgin Hotel

Lord Elgin Hotel: Ulusal Sanat Merkezi’nin hemen karşısında bulunur. Merkez otellerinden biridir. Tesis içinde küçük bir hediyelik eşya dükkanı vardır. 24 saat açık fitness salonu ve kapalı havuzu mevcuttur. Verdikleri hizmetler arasında ücretsiz Wi-Fi hizmeti de var. Otel merkezde olmasıyla popülerliği artmış bir yapıdır.

Lord Elgin Hotel

2. The Metcalfe Hotel

The Metcalfe Hotel: Süper bir mimarisi olan otel olanaklar bakımından da oldukça gelişmiştir. Ottawa’nın merkez otellerinden birisidir. Spa merkezine ve yüzme havuzuna sahip otel içinde 24 saat açık bir fitness merkezi ve iş merkezi vardır. Wi-Fi hizmetleri ücretsizdir. Otel içinde bir de klas bir bar bulunmaktadır. Özellikle çift olarak tatile çıkanların tercih ettiği bir oteldir.

The Metcalfe Hotel

3. Arc The Hotel

Arc The Hotel: Ücretsiz bir otoparkı ve bölge içindeki oteller arasında en iyi fitness merkezine sahiptir. ARC Lounge adı verilen küçük bir bara sahiptir ve burası gece geç saatlere kadar açıktır. Evcil hayvanlarınızı getirebileceğiniz ve sigara içilmeyen odalar bulabileceğiniz bir oteldir. Merkez otelleri içerisinde yer almaktadır birçok noktaya da yürüme mesafesindedir.

Arc The Hotel

4. Sheraton Ottawa Hotel

Sheraton Ottawa Hotel: Ünlü bir otel zincirinin bir parçası olan otel konforuyla ön plana çıkmış bir oteldir. Kahve barı, yemek restoranı gibi hizmetleri konuklarına sağlamaktadır. Yüzme havuzu vardır. Ücretsiz Wi-Fi hizmeti sağlamaktalar. Evcil hayvanlarınızı getirebileceğiniz odaları mevcuttur. Merkez otellerinden biridir.

Sheraton Ottawa Hotel

Daha Fazlasını Keşfet!

Ottawa Nerede Yenir

Ottawa Nerede Yenir

Kanada mutfağının meşhur peynirlerini, atıştırmalıklarını ve leziz et yemeklerini yiyebileceğiniz birçok restoran vardır ancak bunlardan bazıları çok daha popüler. Ottawa'da yöresel yemekleri tadabileceğiniz lezzetli yemekleriyle ünlü restoranları sizin için araştırdık. Bu restoranlar hem kentte çok meşhur hem de son derece temiz... Bu restoranlardan bazıları şunlar:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Ottawa'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Ottawa'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Her yıl Ottawa'da birçok etkinlik düzenlenir. Festivaller, fuarlar ve katılabileceğiniz daha birçok aktiviteyi sizin için derledik. Ottawa ziyaret tarihlerinizin denk geldiği festivallere buradan bakabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Ottawa'da Alışveriş - Ne Alınır?

Ottawa'da Alışveriş - Ne Alınır?

Alışveriş için çeşitli seçeneklerinizin olduğu Ottawa içinde birçok alışveriş noktası bulabilirsiniz. Şehir içerisinden oraya özgü alabileceğiniz ürünlerin başında akçaağaç şurubu gelmektedir. En kaliteli akçaağaç şurubunun Kanada’da olduğu bilinmektedir. Byward Market bölgesi şehrin tam merkezinde bulunan en bilindik alışveriş noktasıdır. Ayrıca en uygun akçaağaç şurubunu bu bölgede bulabilirsiniz. 

Sparks Caddesi, yine hem alışveriş için iyi bir lokasyon hem de şehrin manzarasını görmek için şahane bir noktadır. Burada dizili mağazalarda birçok ürünü bulabilir ve kaliteli bir alışveriş yapabilirsiniz. Bu cadde üzerinde bulunan Astrolabe Galerisi’ne uğramayı unutmamanızı tavsiye ederiz. 

Bunun yanında Mayıs ayının sonunda Glebe semti içerisinde garaj satışları yapılmaktadır. Eski eşyalarını satan birçok insan burada toplanır ve burası yerel halk içinde de turistler arasında da oldukça popüler bir alışveriş noktasıdır. 

Alışverişin keyfini çıkarmak için Ottawa’ya gidiyorsanız ve henüz uçak bileti almadıysanız sitemiz üzerinden ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Ottawa Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Ottawa Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Özellikle öğrencilerin bolluğuyla dikkat çeken şehir buna bağlı olarak genç nüfusu oldukça fazladır. Bundan dolayı eğlence hayatı da oldukça ışıltılıdır. Hem hafta sonu hem de hafta içi gece sokaklar eğlenceyle dolup taşar. Tüm bunların yanında eğlence hayatındaki çeşitlilik de fazladır. Etnik yapının farklılığıyla beraber birçok müzik türünün ve birçok konseptin bulunduğu barlar, kulüpler ve eğlence mekanları mevcuttur. 

Wellington Bulvarı eğlencenin en yoğun olduğu yerlerden birisidir. Elgin Caddesi, Bankstown Market, Centratown Bölgesi’nde eğlencenin aktığı yerlerdir. Bu eğlenceye katılmak için henüz bilet almadıysanız sitemiz üzerinden online uçak bileti satın alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Ottawa Gezilecek Yerler

Ottawa Gezilecek Yerler

Kanada ve dünya tarihi açısından önemli yerleri bulunmaktadır. Bunun yanında park ve bahçelerinin bolluğuyla bilinir. Ottawa’yı gezmek için henüz bilet almadıysanız sitemiz üzerinden ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Ottawa Ne Yenir?

Ottawa Ne Yenir?

Ottawa, etnik yapısı oldukça karışık olduğu için yemek kültürü de oldukça gelişmiştir. Yerel ürünler içerisinde en çok geyik eti ve deniz ürünleri tüketilmektedir. Bunun yanında somon balığı, istiridye, ren geyiği eti ve özel yapılan Kanada peynirleri de tercih edilen tatlardandır. Bunun yanında Fransız mutfağı, İtalyan mutfağı ve Çin mutfağı en çok tercih edilen mutfaklardandır.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Ottawa’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Ottawa’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Şehirde aslında dört mevsim de yaşanır ancak genel iklim olarak Karasal iklim hakimdir. Kışları oldukça kurak ve soğuk geçmektedir. Hava sıcaklıkları -10 derecenin üstüne genel olarak çıkmaz. Bunun yanında yazları ise nemli sayılabilecek bir şekilde geçmektedir ve ortalama sıcaklıklar 21-25 derece arasında seyretmektedir. İlkbahar ve sonbahar ayları ise gitmek için en ideal aylardandır. Yaz ayları yine uygun aylardandır zira yazları aşırı sıcak geçmemektedir. Nem olsa da bu nem rahatsız edici düzeyde değildir. 

Ottawa’ya gitmek için en uygun aylar Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarıdır. Yazın ve sonbahar aylarının keyfini çıkarmak için bir gezi planlıyorsanız Ottawa’yı tercih etmelisiniz. Sitemiz üzerinden de Ottawa şehri varışlı online uçak bileti satın alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Ottawa Hakkında

Ottawa Hakkında

Ottawa, Ottawa Vadisi kıyısında kurulmuş Kanada’nın en büyük dördüncü şehridir. Quebec bölgesinin hemen sınırında bulunmaktadır. Hatta Quebec bölgesi sınırları içerisinde kalan Gatineau şehriyle birleşerek Ulusal Başkent Bölgesi’ni oluştururlar. Şehir, ülkeye başkentlik de yapmaktadır. Şehir, bulunduğu eyalet içerisinde çift resmi dile sahip tek şehirdir. Şehirde konuşulan iki resmi dil İngilizce ve Fransızca’dır. Kent aynı zamanda Ontario ve Quebec eyaletlerini ayıran ve şehrin adıyla aynı adı taşıyan Ottawa Nehri’nin kıyısına kurulmuştur. Kanada’nın şahane doğa güzelliklerini görmek için biletinizi almadıysanız sitemiz üzerinden online bilet satın alabilirsiniz.

Şehrin etnik yapısı oldukça karışıktır. Kanadalılar genel olarak fazla olsa da bunun yanında Fransızlar ve İngilizler etnik yapının neredeyse yarısını oluşturmaktadır. Sanat konusunda oldukça gelişmiş bir şehirdir ve doğa manzaraları da bu popülerliğin sebeplerindendir. Her yıl binlerce kişi Ottawa’yı müzeleri ve parklarının popülerliğini görmek için ziyaret eder. Bu şahane yerleri görmek için sitemizden ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Ottawa Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz