1. Anasayfa
  2. New York Uçak Bileti

New York Uçak Bileti

New York Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında New York Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:19

Maalesef ülkemiz şehirlerinden hiçbiri New York’a direkt uçuş yapmamaktadır. En az bir aktarma ile ulaşabileceğiniz şehir için kullanabileceğiniz uçak firmaları şu şekildedir: American Airlines, Türk Hava Yolları, Delta Air Lines, United Airlines ve Air Canada. Ülkemizden New York’a en sık uçuş yapılan şehrimiz İstanbul'dur öyle ki İstanbul’dan New York istikametine her gün neredeyse 60 uçak gitmektedir. Nisan, Mayıs ve Temmuz aylarında New York için en pahalı biletleri bulabilecekken; Şubat, Eylül ve Aralık aylarında ise en ucuz uçak biletlerini bulmanız mümkün.

Hâlâ nasıl gideceğinizi bilmiyorsanız ve ucuz uçak bileti almadıysanız sitemiz üzerinden online uçak bileti satın alabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. New York'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. New York Hakkında
  3. New York Ne Yenir?
  4. New York Nerede Yenir
  5. New York Gezilecek Yerler
  6. New York Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. New York'da Alışveriş - Ne Alınır?
  8. New York'daki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. New York Otel Tavsiye

New York Havalimanları Hakkında Bilgiler

New York içerisinde üç tane havalimanı bulunmaktadır ancak bunların yalnızca iki tanesi uluslararası hizmet vermektedir. New York LaGuardia Havalimanı, Queens bölgesine hizmet veren havalimanıdır ve uluslararası bir havalimanı değildir. John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı ve Newark Liberty Uluslararası Havalimanı ise şehre sivil havacılık alanında hizmet veren uluslararası havalimanlarıdır.

John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı

Şehir merkezi ile arasında 21 kilometre vardır. Long Island üzerinde yer alan havaalanı 1948 yılında New York Uluslararası Havalimanı adıyla kurulmuş olsa da daha snra Amerika’nın suikaste kurban gitmiş 35. Başkanı olan John Fitzgerrald Kennedy (JFK) adına, 1963 yılında adı değiştirilmiştir. Bu adlandırmalar dışında Idlewilde Havalimanı olarak da anılmıştır. Henüz New York’a gitmek için bilet almadıysanız sitemiz üzerinden ülkemizden JFK Havalimanı varışlı online uçak bileti satın alabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine gitmek istiyorsanız birkaç seçeneğiniz var: Taksi, araç kiralama, otobüs ve metro.

Metro: Kullanabileceğiniz en avantajlı toplu taşıma aracı metro aslına bakarsanız. Çünkü hakkında bölümünde bahsettiğimiz gibi New York City, hiç uyumayan bir şehir ve metrolar 24 saat boyunca çalışıyor. Metroyla şehir merkezine ulaşmak için:

Öncelikle havalimanından ring trenine binmeniz gerekiyor böylece tren sizi Jamaica istasyonuna ulaştıracak. Daha sonra ulaştığınız yerden Manhattan’a giden trene bineceksiniz. Yolcuların favori ulaşım ağı metrodur. 2,5 dolara tek kullanımlık MetroCard sahibi olmanız yeterli. Bunun dışında bir haftalık ve bir aylık MetroCard sahibi de olabilirsiniz. Bir haftalık kart için 29 dolar, bir aylık kart için ise 104 dolar gibi bir tutar ödemeniz gerekmektedir.

Otobüs: Direkt bir taşıma ağı mevcut değildir bu konuda birçok aktarma yapmanız gerekiyor. Super Shuttle Manhattan, kullanabileceğiniz otobüstür. 25 dolarlık ücret karşılığında istediğiniz durağa giderek vardığınız tren veya metro istasyonlarından gideceğiniz yere varabilirsiniz.

Taksi: Bu kadar seçenek arasında pahalı olduğu için az tercih edilen neredeyse son seçenek de taksidir. Taksiye binip 75-90 dolar arası bir fiyatla şehir merkezine ulaşmanız mümkün. Ancak genellikle bu seçenek yerine Uber tercih ediliyor. Uber’de bir çeşit taksi sayılabilir ancak biraz daha ucuzdur ve taksiden daha çok tercih edilir.

Araç Kiralama: Araç kiralamak için JFK Havalimanı içerisinde bulunan şirketlerden de yardım alabilirsiniz ancak bu yolu tercih edenler genellikle internetten, ülkeye varmadan önce rezervasyon yaptırıp tercih ediyorlar. Böyle yaparsanız ve en az bir hafta önceden bu işlemi hallederseniz biraz daha ucuza gelecektir.

Newark Liberty Uluslararası Havalimanı

Şehir merkezi ile arasında 14 kilometre vardır. Eyalet içine hizmet veren bir diğer havalimanı ise Newark Havalimanıdır. Aslında özellikle metropoliten alana hizmet vermektedir. ABD’nin en yoğun 15. havalimanı ilan edilmiştir çünkü 2016 yılında yolcu trafiği 40,351,331 kişi olarak bildirilmiştir. Henüz New York City için bilet almadıysanız buradan, sitemiz üzerinden Newark Liberty Havalimanı varışlı online uçak bileti satın alabilir ve yolculuğunuz için ilk adımı atabilirsiniz.

Havalimanından şehir merkezine yolculuk için mevcut olan seçenekler şöyledir: Otobüs, tren, araç kiralama ve taksi.

Otobüs: Newark Airport Express adı verilen sarı-mavi otobüslerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havaalanı içerisindeki Terminal B’den kalkan bu otobüse bindikten sonra yaklaşık bir saat içerisinde Port Authority adı verilen durakta olacaksınız. Bu durakta indikten sonra ise her şey daha kolay zira istediğiniz yere gitmek için hatlar mevcut.

C hattını tercih ederseniz bu sizi Central Park tarafına götürecektir. Ancak ulaşmak istediğiniz yere bu duraktan aktarma yapmalısınız.

Tren: Havaalanı içerisinde bulunan Terminal C’den bindiğiniz tren sizi Manhattan’da bulunan Bryant Park İstasyonu’nda bırakacak. 45 dakikaya yakın bir yolculuk çekeceksiniz ve 12 dolar gibi bir ücret ödeyeceksiniz. Buradan sonrası otobüslerle yapılan aktarmayla istediğiniz yere gitmenize olanak sağlayacak.

Taksi: Havaalanının içinden kalkan taksilerle 50 ila 65 dolar arasında bir fiyatla şehir merkezine ulaşmanız mümkün. Taksiler popüler taşıtlar değiller.

Araç Kiralama: JFK Havaalanı içerisinde bulunan araç kiralama şirketleri bu havaalanı içerisinde de mevcut. İstediğiniz türden ve markadan aracı bulabilirsiniz ya da internet üzerinden önceden bu işi halledebilirsiniz.

New York'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Kalacağınız yeri internet üzerinden ve aylar öncesinden ayarlamanız iyi olacaktır.

Online uçak biletinizi de aylar öncesinden almak çok daha ucuza gelecektir. Hâlâ uçak biletiniz yoksa sitemiz üzerinden ucuz uçak bileti satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz