1. Anasayfa
 2. Keşfet
 3. New York Uçak Bileti

New York Uçak Bileti

New York hakkında harika bir gezi rehberi hazırladık!

6 Eylül 2020 Pazar
 1. Genel Bilgiler / Hakkında
 2. Havalimanları
 3. Nasıl gidilir?
 4. Ne zaman gidilir?
 5. Ne yenilir, ne içilir?
 6. Ünlü restoranlar
 7. Gezilecek yerler
 8. Eğlence / Gece hayatı
 9. Alışveriş
 10. Festival / Önemli günler
 11. Önemli bilgiler / Püf noktalar
 12. Konaklama

New York Hakkında

Dünya üzerindeki en kalabalık metropoliten bölgelerden biri ve aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri’nin en kalabalık şehri olan New York, aynı adla anılan eyaletin başkentidir. Bu karışıklığı gidermek için bu şehre New York City de denmektedir. The Bronx, Brooklyn, Queens, Staten Island ve Manhattan’ın birleşmesiyle oluşmuş bir şehirdir ve bu birleşme 1898 yılında gerçekleşmiştir. Şehirde yoğun gece hayatı, hiç durmadan çalışan metrolar olduğu için Hiç Uyumayan Şehir olarak da anılmaktadır.

1615 yılında Hollandalıların gelip kurduğu şehir bir süre Britanyalılar tarafından yönetilse de 1778’de, Britanya kolonisi olarak hayatına başlayan ancak daha sonra 1776 yılında bağımsızlığını ilan ederek bir ülke olmayı başarmış Amerika Birleşik Devletlerine 2 yıl başkentlik yapmıştır. Şehir göçmenlerin oldukça fazla olduğu bir yerdir bu nedenle içeride yüz yetmişe yakın dil konuşulmaktadır ve göçmenlerin kurduğu mahalleler vardır. Belki de bu yüzden birçok kültür hareketinin doğum yeri burasıdır. Sanat akımları, ideolojik söylemler genellikle New York City’den çıkmıştır.

Şehirde olmasa da New York’un göz bebeği Wall Street caddesidir. 1929 yılında meydana gelen ekonomik buhranın çıkış noktası burasıdır ve Wall Street Manhattan bölgesinde yer alır. Buradan çıkan bir borsa çöküşünün tüm dünyayı etkilemesi buranın belki de dünyanın ekonomik başkenti olduğunu göstermektedir. Bunların dışında Birleşmiş Milletler Genel Merkezi burada bulunmaktadır. Ve burası Dünyanın Kültür Merkezi olarak da anılmaktadır. Henüz New York için bilet satın almadıysanız sitemiz üzerinden online olarak biletinizi satın alabilirsiniz.

New York Havalimanları Hakkında Bilgiler

New York içerisinde üç tane havalimanı bulunmaktadır ancak bunların yalnızca iki tanesi uluslararası hizmet vermektedir. New York LaGuardia Havalimanı, Queens bölgesine hizmet veren havalimanıdır ve uluslararası bir havalimanı değildir. John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı ve Newark Liberty Uluslararası Havalimanı ise şehre sivil havacılık alanında hizmet veren uluslararası havalimanlarıdır.

Tümünü Göster

New York'a Nasıl Gidilir?

Maalesef ülkemiz şehirlerinden hiçbiri New York’a direkt uçuş yapmamaktadır. En az bir aktarma ile ulaşabileceğiniz şehir için kullanabileceğiniz uçak firmaları şu şekildedir: American Airlines, Türk Hava Yolları, Delta Air Lines, United Airlines ve Air Canada. Ülkemizden New York’a en sık uçuş yapılan şehrimiz İstanbul'dur öyle ki İstanbul’dan New York istikametine her gün neredeyse 60 uçak gitmektedir. Nisan, Mayıs ve Temmuz aylarında New York için en pahalı biletleri bulabilecekken; Şubat, Eylül ve Aralık aylarında ise en ucuz uçak biletlerini bulmanız mümkün.

Hâlâ nasıl gideceğinizi bilmiyorsanız ve ucuz uçak bileti almadıysanız sitemiz üzerinden online uçak bileti satın alabilirsiniz.

New York'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Güneşlenme süresi yüksek New York’ta, göreceğiniz iklim Subtropikal İklim olarak adlandırılmaktadır. Yazları oldukça sıcak ve bunaltıcı geçerken kışları oldukça sert geçmektedir. Kışın görülen kar yağışları oldukça uzun sürer ve soğuk rüzgarların etkisinde olduğu için de bu kışın olduğundan daha soğuk sezilmesine sebep olmaktadır. Kar yağışı dışında yağmur yağışı da alır ancak yağmurlar genel olarak bahar aylarında yağmaktadır. Sıkça yağmur yağsa da kış mevsiminden daha iyi durumda olacağınız kesindir.

Yılın 230 günü hatta belki de neredeyse daha fazla güneşlenme süresine sahip olan New York’ta en sıcak ay Temmuz ayıdır ve bu ayda ortalama sıcaklıklar 25 derece ile 30 derece arasında seyretmektedir. En soğuk ay ise Şubat ayı olup bu ayda ortalama sıcaklıklar -3 derece ile 5 derece arasındadır.

Tüm bu durumlar göz önüne alındığında New York City’e gitmek için en doğru zaman yaz aylarıdır. Dediğimiz gibi bahar ayları da tatil yapabileceğiniz zamanlar olsa da yağmurları sevmem diyorsanız, sıcağa da aldırmam diyorsanız yaz zamanı daha uygun. Turistlerin de en çok tercih ettiği zamandır. Yaz mevsiminin tadını çıkarmak için daha bilet almadıysanız sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

New York'da Yemek - Restoran - Ne Yenilir Ne İçilir?

New York yemek seçeneği bol olan ve asla aç kalmayacağınız yerlerden biridir. Amerikan kültürünün ortaya çıkardığı tatlar bir yana bir de farklı ırklardan insanların olması yani göçmen nüfusunun fazlalığı farklı damak tatlarının olduğunun göstergesidir. Yani buradaki yemek kültürüne karma ve zengin bir yemek kültürü diyebiliriz.

Tümünü Göster

New York'daki Ünlü Restoranlar - Hangi Restoranlara Gidilir?

Bu ve bunlar gibi birçok yiyecek New York’ta tüketilmektedir. Peki bu yiyecekleri nerelerde tüketmeliyiz?

Tümünü Göster

New York'daki Gezilecek Yerler - Ne Yapılır? - Önemli Yerler

New York’un gezilecek yerleri gez gez bitmez, iyisi mi siz aşağıdaki listeden turunuza başlayın!Tümünü Göster

New York'daki Gece Hayatı - Bar - Eğlence

New York gecenin nabzının tutulduğu yer. Hem sabahlara kadar ulaşım şansınızın olması hem de insan ve kültür çeşitliliği her türden eğlence mekanlarının ortaya çıkmasına sebep olmuştur. Hatta öyle ki buranın gece hayatı filmlere dahi konu olmuş, yıllarca dillere pelesenk olmuştur.

Bu gerçekten de abartılacak kadar vardır aslında zira her fiyattan, her türden ve her kişiye hitap edecek ayrı bir eğlence bulunmaktadır. Akşamlarınızı kültür sanatla geçirip Jazz konserlerine, tiyatroya da gidebilirsiniz ya da barlarda, publarda ve kulüplerde dilediğinizce içip dans edip eğlenebilirsiniz. Ya da yalnızca filmlerde gördüğünüz gibi bir Broadway Müzikali izleyebilirsiniz.

Tümünü Göster

New York'da Alışveriş - Ne Alınır?

Her bütçeye uygun alışveriş ürünü bulabileceğiniz New York’ta sokak tezgahlarından çok lüks caddelere kadar her yerde alışveriş yapma olanağınız vardır. Özellikle giyim ve moda konusunda ve hediyelik eşya konusunda buradan eliniz boş dönmeyeceğinize inanıyoruz.

Macy’s, Amerika içerisindeki ünlü mağaza zincirlerinden biri ne New York City içerisinde bulunan mağazaları tam 10 katlı. Bu şahane yerde birçok indirim oluyor ve aynı zamanda bulamayacağınız herhangi bir ürün olmayacaktır. SoHo, burası alışverişin ve kültürel çeşitliliğin olduğu bir yer ve en az yarım gününüzü ayırarak gezmenizi tavsiye ederiz SoHo’da vintage kıyafetler ve eşyalar bulabileceğiniz gibi çok ünlü markaların da ürünlerini görmek mümkün. Ama kim bilir belki de çok ünlü bir mağazanın az kullanılmış temiz bir ürününü vintage mağazalarından bulabilirsiniz... Brooklyn Reclamation, Vintage eşyalar satan bir mağaza. Hem uygun fiyatlı hem de bir hediyelik eşya ya da eviniz için dekoratif bir tamamlayıcı arıyorsanız burada bulmanız işten bile değil. The Strand, burası ise nadide kitapları bulabileceğiniz köklü bir kitapçı. Burayı veriyoruz çünkü eğer bir kitap kurduysanız veya kitap hediye etmenin değerini biliyorsanız burası tam sizlik. Belki de çok sevdiğiniz bir yazarın en sevdiğiniz romanının ilk basımını bulabilirsiniz.

Buralar dışında yine New York içerisinde alışveriş yapabileceğiniz tonlarca yer mevcuttur. Çok fazla indirimin olduğu bir yerdir bu sebeple indirimlere dikkat ediniz.

New York'daki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

New York’un festivalleri eğlencesi ve sınırsızlığıyla bilinen bir efsanedir. Festivaller genellikle yoğun katılımla geçer. Sadece halk değil turistler de çok fazla katılım sağlar.


New York'daki resmi tatil günleri aşağıda belirtilmiştir:

 • Yeni Yıl – 1 Ocak
 • Martin Luther King Günü – 16 Ocak
 • Başkan Günü - 20 Şubat
 • Paskalya Günü
 • Bağımsızlık Günü – 4 Temmuz
 • İşçi Günü – 4 Eylül
 • Columbus Günü – 9 Ekim
 • Gaziler Günü – 10 Kasım
 • Şükran Günü
 • Hanukah - Kislev'in 25. Günü
Tümünü Göster

New York'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Kalacağınız yeri internet üzerinden ve aylar öncesinden ayarlamanız iyi olacaktır.

Online uçak biletinizi de aylar öncesinden almak çok daha ucuza gelecektir. Hâlâ uçak biletiniz yoksa sitemiz üzerinden ucuz uçak bileti satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

New York'da Nerede Kalınır? - Konaklanması Tavsiye Edilen Bölgeler

New York’a gelince nerede kalacağız diye mi düşünüyorsunuz hatta ya otel bulamazsak diye endişe mi ediyorsunuz? Hiç merak etmeyin sizler için seçtiğimiz oteller daima uygun fiyatlı ve çözüm odaklı otellerdir.

Tümünü Göster
Valencia