1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Nerede Yenir
  4. New York Uçak Bileti

New York Nerede Yenir

28 Ocak 2021 19:34
  1. Galaxy Diner
  2. Bleecker Street Pizza
  3. 5 Napkin Burger
  4. Junior's Restaurant & Cheesecake
  5. Gaonnuri
  6. Nerai
  7. Gabriel Kreuther

1. Galaxy Diner

Galaxy Diner, Times Meydanı’na yarım kilometre uzaklıkta, taş binanın alt katına yapılmış atmosferi iyi bir restoranttır ve burada özellikle popüler ve çok tüketilen yemekleri bulabilirsiniz. Brunch dahil tüm öğünlerinizi yapabileceğiniz yerde Amerikan lezzetlerinin tadına varacaksınız.

Galaxy Diner

2. Bleecker Street Pizza

Bleecker Street Pizza, Sokakta yenen yemeklerin her zaman daha iyi olduğunu söylemiştik. Burası İtalyan pizzasını Amerikan damak tadına uyarlamayı başarabilmiş, fiyatları ucuz bir mekan olup özellikle öğrencilerin daha çok tercih ettiği yerlerden biridir.

Bleecker Street Pizza

3. 5 Napkin Burger

5 Napkin Burger, Adından da anlaşılacağı gibi bir Burger restoranı olsa da yalnızca bunla kalmıyor. Sufleler, bazı tatlılar da menüdeki iyi ve tercih edilebilecek tatlardandır. Times Meydanı’na yakın bir mekandır. Fiyatlar, standart fiyatlardan belki biraz daha ucuzdur ancak yemek oldukça kaliteli.

5 Napkin Burger

4. Junior's Restaurant & Cheesecake

Junior's Restaurant & Cheesecake, Times Meydanı’nın kalbinde olan restoranın gerek konum gereği gerek de menünün iyiliği ve kalitesinden dolayı fiyatları biraz yüksektir. İnce uzun Fransız tasarımı çok güzeldir ve ayrıca tüm Amerikan lezzetlerini bulabileceğiniz bir mekandır.

Junior's Restaurant & Cheesecake

5. Gaonnuri

Gaonnuri, Asya yemeklerinde adeta master yapmış bir mekandır. Empire State binasına oldukça yakın bir noktada bulunan restoran özellikle akşam yemekleri için tercih edilen bir yerdir. Çift olarak gideceğiniz bir yemek için ideal bir mekandır hele ki Asya yemeklerini seviyorsanız!

Gaonnuri

6. Nerai

Nerai, Burası da özellikle Akdeniz yemeklerinin ve özele indiğimizde Yunan mutfağından yemeklerin servis edildiği bir restorandır. Şehir merkezinde ve Rockafeller Center noktasına oldukça yakındır. Önceden yaptıracağınız rezervasyonla burada şahane bir akşam yemeği yiyebilirsiniz.

Nerai

7. Gabriel Kreuther

Gabriel Kreuther, İç tasarımıyla da göz dolduran bir restorandır. Fransız mutfağına yönelmiş olmasına rağmen menüde çağdaş tatlardan da bulacaksınız. Times Meydanı yakınlarındadır ve kokteylleri de yemekleri kadar güzeldir.

Gabriel Kreuther

New York hakkında daha fazla şey keşfet!

New York'daki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

New York'daki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

New York’un festivalleri eğlencesi ve sınırsızlığıyla bilinen bir efsanedir. Festivaller genellikle yoğun katılımla geçer. Sadece halk değil turistler de çok fazla katılım sağlar.


berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
New York Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

New York Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

New York gecenin nabzının tutulduğu yer. Hem sabahlara kadar ulaşım şansınızın olması hem de insan ve kültür çeşitliliği her türden eğlence mekanlarının ortaya çıkmasına sebep olmuştur. Hatta öyle ki buranın gece hayatı filmlere dahi konu olmuş, yıllarca dillere pelesenk olmuştur.

Bu gerçekten de abartılacak kadar vardır aslında zira her fiyattan, her türden ve her kişiye hitap edecek ayrı bir eğlence bulunmaktadır. Akşamlarınızı kültür sanatla geçirip Jazz konserlerine, tiyatroya da gidebilirsiniz ya da barlarda, publarda ve kulüplerde dilediğinizce içip dans edip eğlenebilirsiniz. Ya da yalnızca filmlerde gördüğünüz gibi bir Broadway Müzikali izleyebilirsiniz.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
New York Gezilecek Yerler

New York Gezilecek Yerler

New York’un gezilecek yerleri gez gez bitmez, iyisi mi siz aşağıdaki listeden turunuza başlayın!

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
New York Ne Yenir?

New York Ne Yenir?

New York yemek seçeneği bol olan ve asla aç kalmayacağınız yerlerden biridir. Amerikan kültürünün ortaya çıkardığı tatlar bir yana bir de farklı ırklardan insanların olması yani göçmen nüfusunun fazlalığı farklı damak tatlarının olduğunun göstergesidir. Yani buradaki yemek kültürüne karma ve zengin bir yemek kültürü diyebiliriz.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
New York Uçak Bileti