1. Anasayfa
 2. Keşfet
 3. Ne Yenir?
 4. New York Uçak Bileti

New York Ne Yenir?

28 Ocak 2021 19:34
 1. Hotdog
 2. Hamburger
 3. Buffalo Wings
 4. Pancake
 5. Pastrami Sandviç
 6. Garbage Plate
 7. Pizza
 8. Donut

1. Hotdog

Öncellikle Amerika’nın klasik tatlarından başlamak gerekirse Hotdog’la başlamak doğru olacaktır. Bildiğimiz sosisli sandviç olan bu tat Amerika’nın favori yiyeceklerinden biridir. Özellikle sokakta yediklerinizin lezzeti damağınıza taht kuracaktır. Ekmeğin arasına konulmuş haşlanmış sosis ve üzerine kullanılan hardal, ketçap ve mayonez gibi soslarla tüketilir.

Hotdog

2. Hamburger

Hamburger, yine Amerikan yemek kültürünün baş tacı olan hamburgerleri bilmeyeniniz yok ancak New York’ta bunların çok daha farklı çeşitlerini göreceksiniz. Özellikle burada da bayılarak yediğimiz ıslak hamburgerler orada da oldukça meşhur.

Hamburger

3. Buffalo Wings

Buffalo Wings, genelde etle tüketilen bir sos olan Buffalo sos ve tavuk kanadının birleşiminden oluşan bir yemektir ve bu yemek de oldukça popülerdir. Yine sokakta ve restoranlarda bulabileceğiniz yiyeceklerden biri.

Buffalo Wings

4. Pancake

Pancake, sabah kahvaltılarında tercih edilen bir çeşit kreptir. Akçaağaç şurubu ve tereyağıyla tüketilen pancakeler Amerikan kahvaltılarının vazgeçilmezlerinden.

Pancake

5. Pastrami Sandviç

Pastrami Sandviç, sığır etinden yapılmış tütsülenmiş bir pastırmanın ana malzeme olduğunu bir sandviç türüdür. Çeşitli baharatlarla tatlandırılmıştır ve aslında bir göçmen yemeğidir. Yahudilere aittir.

Pastrami Sandviç

6. Garbage Plate

Garbage Plate Amerikalıların özellikle kahvaltıda yediği haşlanmış fasulye, hamburger eti, ekmek ve yumurtadan oluşan bir tabaktır. Uygun fiyatlıdır ve sokakta yenmesi her zaman daha lezzetli olan yemeklerdendir.

Garbage Plate

7. Pizza

Pizza, aslında bir İtalyan yaratımı olan Pizza, New York’ta en çok tüketilen yiyeceklerden birisidir ve bunu genellikle kömür fırınında yapılmış olarak tercih ederler.

Pizza

8. Donut

Donut, Amerikanın en popüler tatlılarından biri olup her zaman her yerde gördüğümüz bir tattır. Aslında tatsız bir hamur olan donut hamuru, kızartılır. Ortası boşluk olacak şekilde şekil verilmiş bir tatlıdır ve üzerine genellikle çikolatalı sosla servis edilir. Bir de donutun bir çeşidi olan ve aslında Fransız ürünü olan Cronut vardır.

Donut

New York hakkında daha fazla şey keşfet!

New York Nerede Yenir

New York Nerede Yenir

Bu ve bunlar gibi birçok yiyecek New York’ta tüketilmektedir. Peki bu yiyecekleri nerelerde tüketmeliyiz?

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
New York'daki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

New York'daki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

New York’un festivalleri eğlencesi ve sınırsızlığıyla bilinen bir efsanedir. Festivaller genellikle yoğun katılımla geçer. Sadece halk değil turistler de çok fazla katılım sağlar.


berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
New York Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

New York Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

New York gecenin nabzının tutulduğu yer. Hem sabahlara kadar ulaşım şansınızın olması hem de insan ve kültür çeşitliliği her türden eğlence mekanlarının ortaya çıkmasına sebep olmuştur. Hatta öyle ki buranın gece hayatı filmlere dahi konu olmuş, yıllarca dillere pelesenk olmuştur.

Bu gerçekten de abartılacak kadar vardır aslında zira her fiyattan, her türden ve her kişiye hitap edecek ayrı bir eğlence bulunmaktadır. Akşamlarınızı kültür sanatla geçirip Jazz konserlerine, tiyatroya da gidebilirsiniz ya da barlarda, publarda ve kulüplerde dilediğinizce içip dans edip eğlenebilirsiniz. Ya da yalnızca filmlerde gördüğünüz gibi bir Broadway Müzikali izleyebilirsiniz.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
New York Gezilecek Yerler

New York Gezilecek Yerler

New York’un gezilecek yerleri gez gez bitmez, iyisi mi siz aşağıdaki listeden turunuza başlayın!

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
New York Uçak Bileti