1. Anasayfa
 2. Keşfet
 3. Ne Yenir?
 4. New York Uçak Bileti

New York Ne Yenir?

04 Aralık 2021 18:19
 1. Hotdog
 2. Hamburger
 3. Buffalo Wings
 4. Pancake
 5. Pastrami Sandviç
 6. Garbage Plate
 7. Pizza
 8. Donut

1. Hotdog

Öncellikle Amerika’nın klasik tatlarından başlamak gerekirse Hotdog’la başlamak doğru olacaktır. Bildiğimiz sosisli sandviç olan bu tat Amerika’nın favori yiyeceklerinden biridir. Özellikle sokakta yediklerinizin lezzeti damağınıza taht kuracaktır. Ekmeğin arasına konulmuş haşlanmış sosis ve üzerine kullanılan hardal, ketçap ve mayonez gibi soslarla tüketilir.

Hotdog

2. Hamburger

Hamburger, yine Amerikan yemek kültürünün baş tacı olan hamburgerleri bilmeyeniniz yok ancak New York’ta bunların çok daha farklı çeşitlerini göreceksiniz. Özellikle burada da bayılarak yediğimiz ıslak hamburgerler orada da oldukça meşhur.

Hamburger

3. Buffalo Wings

Buffalo Wings, genelde etle tüketilen bir sos olan Buffalo sos ve tavuk kanadının birleşiminden oluşan bir yemektir ve bu yemek de oldukça popülerdir. Yine sokakta ve restoranlarda bulabileceğiniz yiyeceklerden biri.

Buffalo Wings

4. Pancake

Pancake, sabah kahvaltılarında tercih edilen bir çeşit kreptir. Akçaağaç şurubu ve tereyağıyla tüketilen pancakeler Amerikan kahvaltılarının vazgeçilmezlerinden.

Pancake

5. Pastrami Sandviç

Pastrami Sandviç, sığır etinden yapılmış tütsülenmiş bir pastırmanın ana malzeme olduğunu bir sandviç türüdür. Çeşitli baharatlarla tatlandırılmıştır ve aslında bir göçmen yemeğidir. Yahudilere aittir.

Pastrami Sandviç

6. Garbage Plate

Garbage Plate Amerikalıların özellikle kahvaltıda yediği haşlanmış fasulye, hamburger eti, ekmek ve yumurtadan oluşan bir tabaktır. Uygun fiyatlıdır ve sokakta yenmesi her zaman daha lezzetli olan yemeklerdendir.

Garbage Plate

7. Pizza

Pizza, aslında bir İtalyan yaratımı olan Pizza, New York’ta en çok tüketilen yiyeceklerden birisidir ve bunu genellikle kömür fırınında yapılmış olarak tercih ederler.

Pizza

8. Donut

Donut, Amerikanın en popüler tatlılarından biri olup her zaman her yerde gördüğümüz bir tattır. Aslında tatsız bir hamur olan donut hamuru, kızartılır. Ortası boşluk olacak şekilde şekil verilmiş bir tatlıdır ve üzerine genellikle çikolatalı sosla servis edilir. Bir de donutun bir çeşidi olan ve aslında Fransız ürünü olan Cronut vardır.

Donut

Daha Fazlasını Keşfet!

New York Nerede Yenir

New York Nerede Yenir

Bu ve bunlar gibi birçok yiyecek New York’ta tüketilmektedir. Peki bu yiyecekleri nerelerde tüketmeliyiz?

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
New York Otel Tavsiye

New York Otel Tavsiye

New York’a gelince nerede kalacağız diye mi düşünüyorsunuz hatta ya otel bulamazsak diye endişe mi ediyorsunuz? Hiç merak etmeyin sizler için seçtiğimiz oteller daima uygun fiyatlı ve çözüm odaklı otellerdir.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
New York'daki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

New York'daki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

New York’un festivalleri eğlencesi ve sınırsızlığıyla bilinen bir efsanedir. Festivaller genellikle yoğun katılımla geçer. Sadece halk değil turistler de çok fazla katılım sağlar.


berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
New York'da Alışveriş - Ne Alınır?

New York'da Alışveriş - Ne Alınır?

Her bütçeye uygun alışveriş ürünü bulabileceğiniz New York’ta sokak tezgahlarından çok lüks caddelere kadar her yerde alışveriş yapma olanağınız vardır. Özellikle giyim ve moda konusunda ve hediyelik eşya konusunda buradan eliniz boş dönmeyeceğinize inanıyoruz.

Macy’s, Amerika içerisindeki ünlü mağaza zincirlerinden biri ne New York City içerisinde bulunan mağazaları tam 10 katlı. Bu şahane yerde birçok indirim oluyor ve aynı zamanda bulamayacağınız herhangi bir ürün olmayacaktır. SoHo, burası alışverişin ve kültürel çeşitliliğin olduğu bir yer ve en az yarım gününüzü ayırarak gezmenizi tavsiye ederiz SoHo’da vintage kıyafetler ve eşyalar bulabileceğiniz gibi çok ünlü markaların da ürünlerini görmek mümkün. Ama kim bilir belki de çok ünlü bir mağazanın az kullanılmış temiz bir ürününü vintage mağazalarından bulabilirsiniz... Brooklyn Reclamation, Vintage eşyalar satan bir mağaza. Hem uygun fiyatlı hem de bir hediyelik eşya ya da eviniz için dekoratif bir tamamlayıcı arıyorsanız burada bulmanız işten bile değil. The Strand, burası ise nadide kitapları bulabileceğiniz köklü bir kitapçı. Burayı veriyoruz çünkü eğer bir kitap kurduysanız veya kitap hediye etmenin değerini biliyorsanız burası tam sizlik. Belki de çok sevdiğiniz bir yazarın en sevdiğiniz romanının ilk basımını bulabilirsiniz.

Buralar dışında yine New York içerisinde alışveriş yapabileceğiniz tonlarca yer mevcuttur. Çok fazla indirimin olduğu bir yerdir bu sebeple indirimlere dikkat ediniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
New York Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

New York Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

New York gecenin nabzının tutulduğu yer. Hem sabahlara kadar ulaşım şansınızın olması hem de insan ve kültür çeşitliliği her türden eğlence mekanlarının ortaya çıkmasına sebep olmuştur. Hatta öyle ki buranın gece hayatı filmlere dahi konu olmuş, yıllarca dillere pelesenk olmuştur.

Bu gerçekten de abartılacak kadar vardır aslında zira her fiyattan, her türden ve her kişiye hitap edecek ayrı bir eğlence bulunmaktadır. Akşamlarınızı kültür sanatla geçirip Jazz konserlerine, tiyatroya da gidebilirsiniz ya da barlarda, publarda ve kulüplerde dilediğinizce içip dans edip eğlenebilirsiniz. Ya da yalnızca filmlerde gördüğünüz gibi bir Broadway Müzikali izleyebilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
New York Gezilecek Yerler

New York Gezilecek Yerler

New York’un gezilecek yerleri gez gez bitmez, iyisi mi siz aşağıdaki listeden turunuza başlayın!

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
New York'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

New York'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Güneşlenme süresi yüksek New York’ta, göreceğiniz iklim Subtropikal İklim olarak adlandırılmaktadır. Yazları oldukça sıcak ve bunaltıcı geçerken kışları oldukça sert geçmektedir. Kışın görülen kar yağışları oldukça uzun sürer ve soğuk rüzgarların etkisinde olduğu için de bu kışın olduğundan daha soğuk sezilmesine sebep olmaktadır. Kar yağışı dışında yağmur yağışı da alır ancak yağmurlar genel olarak bahar aylarında yağmaktadır. Sıkça yağmur yağsa da kış mevsiminden daha iyi durumda olacağınız kesindir.

Yılın 230 günü hatta belki de neredeyse daha fazla güneşlenme süresine sahip olan New York’ta en sıcak ay Temmuz ayıdır ve bu ayda ortalama sıcaklıklar 25 derece ile 30 derece arasında seyretmektedir. En soğuk ay ise Şubat ayı olup bu ayda ortalama sıcaklıklar -3 derece ile 5 derece arasındadır.

Tüm bu durumlar göz önüne alındığında New York City’e gitmek için en doğru zaman yaz aylarıdır. Dediğimiz gibi bahar ayları da tatil yapabileceğiniz zamanlar olsa da yağmurları sevmem diyorsanız, sıcağa da aldırmam diyorsanız yaz zamanı daha uygun. Turistlerin de en çok tercih ettiği zamandır. Yaz mevsiminin tadını çıkarmak için daha bilet almadıysanız sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
New York Hakkında

New York Hakkında

Dünya üzerindeki en kalabalık metropoliten bölgelerden biri ve aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri’nin en kalabalık şehri olan New York, aynı adla anılan eyaletin başkentidir. Bu karışıklığı gidermek için bu şehre New York City de denmektedir. The Bronx, Brooklyn, Queens, Staten Island ve Manhattan’ın birleşmesiyle oluşmuş bir şehirdir ve bu birleşme 1898 yılında gerçekleşmiştir. Şehirde yoğun gece hayatı, hiç durmadan çalışan metrolar olduğu için Hiç Uyumayan Şehir olarak da anılmaktadır.

1615 yılında Hollandalıların gelip kurduğu şehir bir süre Britanyalılar tarafından yönetilse de 1778’de, Britanya kolonisi olarak hayatına başlayan ancak daha sonra 1776 yılında bağımsızlığını ilan ederek bir ülke olmayı başarmış Amerika Birleşik Devletlerine 2 yıl başkentlik yapmıştır. Şehir göçmenlerin oldukça fazla olduğu bir yerdir bu nedenle içeride yüz yetmişe yakın dil konuşulmaktadır ve göçmenlerin kurduğu mahalleler vardır. Belki de bu yüzden birçok kültür hareketinin doğum yeri burasıdır. Sanat akımları, ideolojik söylemler genellikle New York City’den çıkmıştır.

Şehirde olmasa da New York’un göz bebeği Wall Street caddesidir. 1929 yılında meydana gelen ekonomik buhranın çıkış noktası burasıdır ve Wall Street Manhattan bölgesinde yer alır. Buradan çıkan bir borsa çöküşünün tüm dünyayı etkilemesi buranın belki de dünyanın ekonomik başkenti olduğunu göstermektedir. Bunların dışında Birleşmiş Milletler Genel Merkezi burada bulunmaktadır. Ve burası Dünyanın Kültür Merkezi olarak da anılmaktadır. Henüz New York için bilet satın almadıysanız sitemiz üzerinden online olarak biletinizi satın alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
New York Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz