1. Anasayfa
 2. Muş Uçak Bileti

Muş Uçak Bileti

Muş Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Muş Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

28 Ocak 2021 19:34

İstanbul, Ankara ve Bursa şehirlerinden Muş’a direkt uçuş mevcuttur. Diğer şehirlerden ise bir aktarma yaparak Muş’a gidebilirsiniz. Yurt dışından ise bir aktarma yaparak Muş şehrine ulaşabilirsiniz. Muş’a sık sefer düzenleyen hava yolları ise Pegasus, Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet hava yollarıdır. İstanbul ile Muş arası uçuş süresi ortalama 2 saat, Ankara ile Muş arası uçuş süresi ortalama 1 saat 30 dakika ve Bursa ile Muş arası uçuş süresi ise ortalama 1 saat 45 dakika sürmektedir. Muş’a hızlı bir şekilde ulaşımınızı sağlamak istiyorsanız, bulunduğunuz şehir kalkışlı online uçak biletinizi sitemizden alabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Muş'a Nasıl Gidilir?
 2. Muş’taki Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Muş'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Muş Hakkında
 5. Muş Ne Yenir?
 6. Muş Nerede Yenir
 7. Muş Gezilecek Yerler
 8. Muş Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Muş’ta Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Muş'ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Muş’ta Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Muş Otel Tavsiye

Muş’taki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Muş’a ve çevresindeki bölgelere Muş Alparslan Havalimanı hizmet vermektedir.

Muş Sultan Alparslan Havalimanı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, 1992 yılında inşa edilmiş sivil/askeri kategoride bir havalimanıdır. Doğu Anadolu Bölgesi’nin en işlek havalimanlarından biri olan Muş Sultan Alparslan havalimanını sadece 2017 yılında 442 bine yakın kişi ziyaret etmiştir. Muş Sultan Alparslan Havalimanı, Muş’un Merkez ilçesinde yer almaktadır ve Muş şehir merkezine 18 kilometre mesafede bulunmaktadır. Muş Sultan Alparslan Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için üç vasıta mevcuttur:

Otobüs ile Muş Havalimanı’ndan Bulanık ilçesine gidebilirsiniz. Muş Havalimanı’ndan düzenli olarak Bulanık ilçesine otobüs kalkmaktadır.

Taksi ile Muş Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. 

Araç kiralayarak da Muş Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Muş Havalimanı’nın içerisinde bulunan araç kiralama ofislerinden esnek fiyata aracınızı kiralayabilirsiniz.

Muş'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Muş’ta sert kara ikliminin özellikleri hüküm sürmektedir. Muş’ta kış ayları çok çetin geçmektedir, dondurucu soğuklar Muş’ta görülmektedir. Kış mevsiminde en soğuk ay ocak ayıdır. Ocak ayında sıcaklık -33 dereceye kadar düşebilmektedir. Yaz mevsimi ise oldukça sıcak ve bunaltıcı geçmektedir. Yaz mevsiminde en sıcak ay temmuz ayıdır. Temmuz ayında sıcaklık 41 dereceye kadar çıkabilmektedir. Yılın her döneminde yağışların görüldüğü Muş’ta yaz aylarında yağış miktarı daha azdır. Muş’u ziyaret etmek için en ideal aylar temmuz ve ağustos aylarıdır. Bu zamanda hem yağış azdır hem de Muş’un yemyeşil doğasına bu zamanda şahit olabilirsiniz. Yağmur severlerdenseniz Muş şehrine her zaman seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz ve her zaman ucuza Muş uçak biletlerini ise sitemizde bulabilirsiniz.

Muş Hakkında

Muş, Doğu Anadolu Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer alan bir şehrimizdir. Doğu Anadolu Bölgesi’nin merkezi bir noktasında bulunan Muş, birçok şehir ile komşu konumda yer almaktadır. Muş’un komşu şehirleri ise Erzurum, Ağrı, Bitlis, Diyarbakır, Batman, Bingöl şehirleridir. Muş şehrinin en önemli özelliği ise Türklere Anadolu’nun kapılarının açıldığı Malazgirt Savaşı’nın bu şehrin çevresinde olmasıdır. Muş uçak biletinizi sitemizden kolaylıkla alabilirsiniz. Muş şehrinin ismi ise Muşa kelimesinden gelmektedir. Muşa kelimesinin anlamı, sulak ve verimli topraktır. Muş şehrinin bulunduğu bu bölgeye Muşa ismini İbrani kabileleri vermiştir. Daha sonra telaffuz ile şehrin ismi değişmiş ve Muş olmuştur. Muş şehrinin merkez ilçesi ile birlikte toplam 6 ilçesi bulunmaktadır. En kalabalık ilçeleri ise sırası ile Merkez, Bulanık ve Malazgirt ilçeleridir. Muş’un toplam nüfusu ise 2019 yılı itibari ile 409 bine yaklaşmıştır. Muş birçok doğa güzelliğine de ev sahipliği yapmaktadır. Murat Irmağı, Haçlı Gölü ve Kaz Gölü bu doğa güzelliklerinin başında yer almaktadır. Muş, köklü bir tarihe sahiptir. Konumu nedeniyle pek çok savaşa şahitlik etmiş bir şehirdir. Urartular, Medler, Persler ve Romalılar gibi birçok önemli uygarlık Muş şehrine egemen olma mücadelesi vermiştir. 1071 yılında ise Muş şehri, Malazgirt Savaşı’na şahitlik etmiştir. 1514 yılında ise Muş, Osmanlı Devleti’nin egemenliği altına girmiştir. 1929 yılında ise vilayet olmuştur. Muş şehrinin simgesi ise bu şehre özgü olan Muş lalesidir. Muş’a 2007 yılında kurulmuş olan Muş Alparslan Üniversitesi hizmet vermektedir. Şehrin ekonomisi ise yoğun olarak tarım ve hayvancılığa dayalıdır. 

Tarihin önemli bir dönüm noktasına şahitlik etmiş olan Muş’a seyahatinizi gerçekleştirmek istiyorsanız online uçak biletinizi hemen alabilirsiniz!

Muş Ne Yenir?

Muş, Doğu Anadolu Bölgesi’nin lezzetli yemekleri bulunan şehirlerinden biridir. Muş’a gittiğinizde yemeden dönmemeniz gereken lezzetler ve uğrayabileceğiniz restoranlar ise şunlardır:

Helimaşı

Helimaşı

Helimaşı, Muş’ta başlangıç olarak tercih edebileceğiniz bir lezzettir. Helimaşının ana malzemeleri ise nohut, et ve mercimektir. İsteğe göre soğan da katılan helimaşını Muş’a gittiğinizde mutlaka tatmalısınız.


Hez dolması

Hez dolması

Hez dolması, Muş’un yöresel yemeklerinden biridir. Lahana dolmasına benzeyen bu dolma, iç harcına kuşbaşı et ve pirinç katılması yönüyle lahana dolmasından ayrılmaktadır. Muş’a gittiğinizde bu lezzeti tatmanızı öneririz.

Muş böreği

Muş böreği

Muş böreği, iç harcı kıyma ve soğan olan ve özel yapılışıyla Muş’a özgü olan bir tür börektir. Muş’a gittiğinizde incecik hamur ile hazırlanmış Muş böreğini mutlaka tatmalısınız.

Muş köftesi

Muş köftesi

Muş köftesi, ana yemek olarak tercih edebileceğiniz Muş’a özgü bir lezzettir. İçli köfteye benzeyen bu yemek suda haşlanarak yapılmaktadır. Muş’a gittiğinizde bu lezzeti tatmanızı öneririz.

Bu lezzetlerin dışında Muş’a gittiğinizde mırtöge, herse ve teter helvası lezzetlerinin de tadına bakabilirsiniz. 

Muş böreği ve Muş köftesini şimdiden canınızın çektiğini görüyoruz. Muş lezzetlerini yerinde tatmak için ucuza Muş uçak biletinizi hemen almanızı öneririz.

Muş Nerede Yenir

Muş'un birbirinden leziz yöresel yemeklerini saydıktan sonra sıra geldi bu yemekleri nerede yiyeceğinize. Muş ziyaretinizde gitmenizi tavsiye ettiğimiz Muş'ta ünlü restoranları sizin için bir araya getirdik:

Şark Kebap Salonu

Şark Kebap Salonu

Şark Kebap Salonu, kahvaltı hizmeti de sunan ünlü bir restorandır. Lezzetli et yemekleri yemek istiyorsanız bu restoranı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Şark Kebap Salonu Merkez ilçesine bağlı Atatürk Bulvarı üzerinde yer almaktadır.

Eyvan

Eyvan

Eyvan, Muş’un lezzetli et yemeklerinin tadına bakabileceğiniz bir restorandır. Açık alanı da bulunan Eyvan restoranında ferah bir şekilde de yemeğinizi yiyebilirsiniz. Eyvan restoran Merkez ilçesine bağlı 75.yıl Caddesi üzerinde yer almaktadır.

Hancı Restoran

Hancı Restoran

Hancı Restoran, şehrin tam merkezinde bulunması nedeniyle sıklıkla tercih edilen bir restorandır. Hancı Restoran merkezde Kültür Mahallesi’nde bulunmaktadır.


Muş Seyir Tepesi Restoranı

Muş Seyir Tepesi Restoranı

Muş Seyir Tepesi Restoranı, manzarası ve açık alanı bulunması sebebiyle sıklıkla tercih edilen restoranlardan biridir. Muş Seyir Tepesi Restoranı Merkez ilçesine bağlı Dere Mahallesi üzerinde yer almaktadır.

Muş Gezilecek Yerler

Muş tarihi mirasları ve doğal güzellikleriyle zengin bir şehirdir. Muş’a gittiğinizde görmeniz gereken önemli yerler ise şuralardır:

Kutsal Havariler Manastırı

Kutsal Havariler Manastırı

Kutsal Havariler Manastırı, 4. yüzyılda yapılmış bir Ermeni manastırıdır. Depremler yüzünden fazlasıyla yıpranmış olan bu manastır Merkez ilçesine bağlı Donatım Bölgesi’nde yer almaktadır.


Ulu Cami

Ulu Cami

Ulu Cami, 979 yılında yapılmış tarihi bir camidir. Mimarisiyle etkileyen bu cami Merkez ilçesine bağlı Kale Mahallesi’nde yer almaktadır.

Hamurpet Gölü

Hamurpet Gölü

Hamurpet Gölü, küçük ve büyük Hamurpet Gölü olmak üzere iki gölün tamamını kapsamaktadır. Muş’un önemli doğal güzelliklerinden biri olan Hamurpet Gölü’nün diğer adı ise Akdoğan Gölü’dür. Hamurpet Gölü, Muş şehrinin merkezine 68 kilometre mesafede yer almaktadır.

Malazgirt Kalesi

Malazgirt Kalesi

Malazgirt Kalesi, ne zaman yapıldığı belli olmayan yalnızca İslam ve Bizanslılar dönemindeki savaşlara şahit olduğu bilinen bir kaledir. Mimari olarak haşmetli bir görünümü olan bu kale Muş’un Malazgirt ilçesinde yer almaktadır.

Tarihe meraklıysanız Malazgirt Savaşı’nın gerçekleştiği yer olan Muş’u mutlaka görmelisiniz! Online Muş uçak biletinizi ise sitemizden alabilirsiniz.

Muş Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Eğlence yeri olarak kafelerin yoğunlukta olduğu Muş şehrinde tercih edebileceğiniz bazı mekanlar ise şunlardır:

1. Cafe Banoffe

Cafe Banoffe

Cafe Banoffe, Muş’ta özellikle genç nüfusun tercih ettiği bir kafedir. Cafe Banoffe, Merkez ilçesine bağlı Atatürk Caddesi üzerinde yer almaktadır.

2. Kahve Kuşağı

Kahve Kuşağı

Kahve Kuşağı, özellikle şık ve ferah bir mekan olması nedeniyle sıklıkla tercih edilen bir kafedir. Kahve Kuşağı, Merkez ilçesine bağlı Sunay Mahallesi üzerinde yer almaktadır.

Muş’ta Alışveriş - Ne Alınır?

Muş’ta alışveriş yapmak isterseniz Muş Mega ve Beyaz Saray alışveriş merkezlerini ziyaret edebilirsiniz. Alışveriş için Tarihi Muş Çarşısı’nı da tercih edebilirsiniz. Muş’tan sevdikleriniz için bu şehre özgü eski kaşar yiyeceğinden alabilirsiniz.

Muş'ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

1. Malazgirt Zaferi Kutlamaları

Malazgirt Zaferi Kutlamaları

2. Lale Festivali

Lale Festivali

3. Muş’un Kurtuluş Yıl Dönümü

Muş’un Kurtuluş Yıl Dönümü

Muş’ta Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Muş’un eğlence hayatı gelişmemiştir bu nedenle Muş’a giderken dışarıda bir mekanda eğlenmeyi gözden çıkararak gitmelisiniz.

Muş Otel Tavsiye

Muş’ta şehir merkezinde konaklamak için birçok otel seçeneği bulabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz bazı oteller ise şunlardır:

1. Mir Saray Hotel

Mir Saray Hotel

Mir Saray Hotel, 3 yıldızlı bir oteldir. Merkez ilçesine bağlı İstasyon Caddesi üzerinde yer alan bu otel, Atatürk Çocuk Parkı’na 5 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. Bu otelin bir gecelik ücreti ise ortalama 200 liradır.


2. Muş Grand Otel

Muş Grand Otel

Muş Grand Otel, Muş’un en lüks otellerinden biridir. Spa ve ücretsiz kahvaltı hizmetleri bulunan bu otel, Merkez ilçesine bağlı İstasyon Caddesi üzerinde yer almaktadır. Muş Grand Otel’in bir gecelik ücreti ise ortalama 300 liradır.

3. Dap Hotel

Dap Hotel

Daha uygun fiyatlı bir yerde konaklamak isterseniz Dap Hotel’i tercih edebilirsiniz. Dap Hotel, Merkez ilçesine bağlı Atatürk Bulvarı üzerinde yer almaktadır. Bu otelin bir gecelik ücreti ise ortalama 150 liradır.

Muş’a gitmek için valizinizi hazırladınız mı? Online uçak biletinizi aldıktan sonra valizinizi hazırlayabilir ve Muş’a gitmeye hazır olabilirsiniz.

Valencia