1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Muş Uçak Bileti

Muş Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:34
  1. Kutsal Havariler Manastırı
  2. Ulu Cami
  3. Hamurpet Gölü
  4. Malazgirt Kalesi

1. Kutsal Havariler Manastırı

Kutsal Havariler Manastırı, 4. yüzyılda yapılmış bir Ermeni manastırıdır. Depremler yüzünden fazlasıyla yıpranmış olan bu manastır Merkez ilçesine bağlı Donatım Bölgesi’nde yer almaktadır.


Kutsal Havariler Manastırı

2. Ulu Cami

Ulu Cami, 979 yılında yapılmış tarihi bir camidir. Mimarisiyle etkileyen bu cami Merkez ilçesine bağlı Kale Mahallesi’nde yer almaktadır.

Ulu Cami

3. Hamurpet Gölü

Hamurpet Gölü, küçük ve büyük Hamurpet Gölü olmak üzere iki gölün tamamını kapsamaktadır. Muş’un önemli doğal güzelliklerinden biri olan Hamurpet Gölü’nün diğer adı ise Akdoğan Gölü’dür. Hamurpet Gölü, Muş şehrinin merkezine 68 kilometre mesafede yer almaktadır.

Hamurpet Gölü

4. Malazgirt Kalesi

Malazgirt Kalesi, ne zaman yapıldığı belli olmayan yalnızca İslam ve Bizanslılar dönemindeki savaşlara şahit olduğu bilinen bir kaledir. Mimari olarak haşmetli bir görünümü olan bu kale Muş’un Malazgirt ilçesinde yer almaktadır.

Malazgirt Kalesi

Muş hakkında daha fazla şey keşfet!

Muş Nerede Yenir

Muş Nerede Yenir

Muş'un birbirinden leziz yöresel yemeklerini saydıktan sonra sıra geldi bu yemekleri nerede yiyeceğinize. Muş ziyaretinizde gitmenizi tavsiye ettiğimiz Muş'ta ünlü restoranları sizin için bir araya getirdik:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Muş Ne Yenir?

Muş Ne Yenir?

Muş, Doğu Anadolu Bölgesi’nin lezzetli yemekleri bulunan şehirlerinden biridir. Muş’a gittiğinizde yemeden dönmemeniz gereken lezzetler ve uğrayabileceğiniz restoranlar ise şunlardır:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Muş Uçak Bileti