1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Ne Yenir?
  4. Muş Uçak Bileti

Muş Ne Yenir?

28 Ocak 2021 19:34
  1. Helimaşı
  2. Hez dolması
  3. Muş böreği
  4. Muş köftesi

1. Helimaşı

Helimaşı, Muş’ta başlangıç olarak tercih edebileceğiniz bir lezzettir. Helimaşının ana malzemeleri ise nohut, et ve mercimektir. İsteğe göre soğan da katılan helimaşını Muş’a gittiğinizde mutlaka tatmalısınız.


Helimaşı

2. Hez dolması

Hez dolması, Muş’un yöresel yemeklerinden biridir. Lahana dolmasına benzeyen bu dolma, iç harcına kuşbaşı et ve pirinç katılması yönüyle lahana dolmasından ayrılmaktadır. Muş’a gittiğinizde bu lezzeti tatmanızı öneririz.

Hez dolması

3. Muş böreği

Muş böreği, iç harcı kıyma ve soğan olan ve özel yapılışıyla Muş’a özgü olan bir tür börektir. Muş’a gittiğinizde incecik hamur ile hazırlanmış Muş böreğini mutlaka tatmalısınız.

Muş böreği

4. Muş köftesi

Muş köftesi, ana yemek olarak tercih edebileceğiniz Muş’a özgü bir lezzettir. İçli köfteye benzeyen bu yemek suda haşlanarak yapılmaktadır. Muş’a gittiğinizde bu lezzeti tatmanızı öneririz.

Muş köftesi

Muş hakkında daha fazla şey keşfet!

Muş Nerede Yenir

Muş Nerede Yenir

Muş'un birbirinden leziz yöresel yemeklerini saydıktan sonra sıra geldi bu yemekleri nerede yiyeceğinize. Muş ziyaretinizde gitmenizi tavsiye ettiğimiz Muş'ta ünlü restoranları sizin için bir araya getirdik:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Muş Gezilecek Yerler

Muş Gezilecek Yerler

Muş tarihi mirasları ve doğal güzellikleriyle zengin bir şehirdir. Muş’a gittiğinizde görmeniz gereken önemli yerler ise şuralardır:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Muş Uçak Bileti