1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Şehirdeki Havalimanları
  4. Milano Uçak Bileti

Milano'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

28 Ocak 2021 19:34
  1. II Caravaggio Uluslararası Havalimanı
  2. Milano-Malpensa Havalimanı
  3. Milano Linate Havalimanı

1. II Caravaggio Uluslararası Havalimanı

II Caravaggio Uluslararası Havalimanı, Milano’da uluslararası uçuşlar için yoğun olarak kullanılan havalimanıdır. Bu havalimanı iki farklı isim daha verilmektedir. Orio al Serio Uluslararası Havalimanı ve Milano Bergamo Havalimanı bu havalimanı verilen diğer isimlerdir. Havalimanı Milano şehir merkezine yaklaşık 45 kilometre mesafede yer almaktadır. Havalimanından şehir merkezine ulaşım için ise şu seçeneklerden birini tercih edebilirsiniz:

Otobüs ile daha uygun bir fiyata şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanı ile şehir merkezi arasında hizmet veren ve orioshuttle adı verilen otobüsleri kullanabilirsiniz. Havalimanı çıkışında bulabileceğiniz Orioshuttle otobüsleri ile yaklaşık 1 saat içinde şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi ile de havalimanından şehir merkezine kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Ancak havalimanı-şehir merkezi arası mesafe uzun olduğundan taksi ücretinin oldukça fazla olacağını şimdiden söyleyelim. Havalimanı çıkış kapısı önünde bulabileceğiniz taksilerle yaklaşık 50 dakika 1 saat arasında şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Araç kiralamayı tercih ederek de şehir merkezine ulaşımınızı kendiniz sağlayabilirsiniz. II Caravaggio Uluslararası Havalimanı içerisinde bulunan Europcar ve Budget gibi araç kiralama ofislerinden esnek fiyata istediğiniz aracı kiralayabilirsiniz. Havalimanından Milano’ya en hızlı ulaşım için ise A4/E64 yolunu kullanabilirsiniz.

II Caravaggio Uluslararası Havalimanı

2. Milano-Malpensa Havalimanı

Milano-Malpensa Havalimanı, kentin en yoğun havalimanıdır. Sadece 2018 yılında yaklaşık 24 milyon 725 bine yakın ziyaretçiye ev sahipliği yapmış olan bu havalimanı, Avrupa’nın en işlek havalimanları listesinde ilk sıralarda yer almaktadır. 1909 yılında hizmet vermeye başlamış bu köklü havalimanı Milano şehir merkezine ise yaklaşık 49 kilometre mesafede yer almaktadır. Milano-Malpensa Havalimanı’ndan Milano şehir merkezine ulaşım için ise şu vasıtalardan birini tercih edebilirsiniz:

Metro ile havalimanından Milano şehir merkezine hızlı bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Metroya binmek için Malpensa Havalimanı’nın Terminal 1 binasına gitmeniz gerekmektedir. Buradan her yarım saatte bir seferi olan XP1 metro hattına ait metroya binerek yaklaşık 35-40 dakika sonra şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Şehir merkezi için ineceğiniz durak ise Milano Cadorna durağıdır.

Otobüs ile de havalimanından şehir merkezine düşük maliyetle ulaşabilirsiniz. Otobüse binmek için öncelikle Malpensa Havalimanı’nın Terminal 1 binasına gitmeniz gerekiyor. Buradan 20 dakikada bir kalkan Milan Centrale yönündeki otobüslere binerek yaklaşık 50 dakika içerisinde şehir merkezine yakın bir yerde olan Milan Centrale durağında inebilirsiniz. İndikten sonra şehir merkezine yürüyerek kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Taksi ile havalimanı-şehir merkezi arası yolculuğunuzu konforlu bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Havalimanındaki terminallerin gelen yolcu çıkış kapıları önünde taksi bulabilir ve trafiğe de bağlı olarak yaklaşık 45-50 dakika içerisinde şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Araç kiralamayı tercih ederek de Milano Malpensa Havalimanı’ndan Milano şehir merkezine ulaşımınızı kendiniz sağlayabilirsiniz. Budget ve Europcar gibi araç kiralama ofislerinden aracınızı esnek fiyata kiralayabilirsiniz. Kiraladığınız araç ile şehir merkezine giderken A8 yolunu takip ederseniz daha kısa zamanda yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

Milano-Malpensa Havalimanı

3. Milano Linate Havalimanı

Milano Linate Havalimanı, İtalya’da yer alan en köklü havalimanlarından biridir. 1930’lu yıllarda inşa edilmiş ve o tarihten bu yana aktif olarak hizmet vermiştir. Bu havalimanının en önemli özelliği, İtalya’nın en yoğun beşinci havalimanı olmasıdır. Diğer bir önemli özelliği ise Milano’nun şehir merkezine en yakın havalimanı olmasıdır. Linate Havalimanı, Milano’ya 8 kilometre mesafede yer almaktadır. Bu mesafeyi ise aşağıdaki vasıtalardan biri aracılığıyla kat edebilirsiniz:

Otobüs ile aktarmalı da olsa Linate Havalimanı-şehir merkezi arası yolculuğunuzu oldukça uygun fiyata gerçekleştirebilirsiniz. Otobüse binmek için öncelikle havalimanı içerisinde yer alan Linate Aeroporto otobüs durağına gitmeniz gerekmektedir. Bu duraktan 73 numaralı otobüse binerek V.le Campania V.le Corsica durağında inmeniz gerekmektedir. İndiğiniz bu duraktan 91 numaralı otobüse binerek yaklaşık 17 dakika sonra şehir merkezinin otobüs durağı olan P.za Luigi Di Savoia durağında inebilirsiniz.

Taksi ile ulaşım ise Linate Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için en mantıklısıdır. Otobüs ile aktarma yaparak gitmek yerine kısa mesafe olduğu için taksiyle hem uygun ücrete hem de konforlu bir şekilde yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz. Taksi ile yolculuğunuz ise trafiğe de bağlı olarak yaklaşık 25-30 dakika sürecektir.

Araç kiralayarak Milano şehir merkezine gitmek isterseniz Hertz ve Europcar gibi uluslararası araç kiralama şirketlerinden veya yerel araç kiralama şirketlerinden aracınızı kiralayabilirsiniz. Kiraladığınız araç ile Viale Enrico Forlanini yolunu takip ederseniz kısa sürede Milano şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Milano Linate Havalimanı

Milano hakkında daha fazla şey keşfet!

Milano'daki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Milano'daki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Milano varışlı online uçak biletinizi tam vaktinde alın ve Milano’nun efsane festivallerini kaçırmayın!

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Milano Gezilecek Yerler

Milano Gezilecek Yerler

İtalya’nın sanatsal, mimari, tarihi ve daha birçok yönden dünya çapında birçok ziyaretçisiyle önemli yapılarını barındıran kültür başkenti Milano’ya gitmek için sabırsızlanıyorsanız daha fazla beklemeyip sadece iki dakikanızı ayırarak online uçak biletinizi sitemiz üzerinden temin edebilirsiniz!

Milano’ya ulaştıktan sonra mutlaka gezip görmeniz gereken, size Milano’nun cennetten bir köşe olduğu hissini yaşatacak merkezler ise şöyledir:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Milano Uçak Bileti