1. Anasayfa
 2. Keşfet
 3. Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler
 4. Milano Uçak Bileti

Milano'daki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

04 Aralık 2021 18:19
 1. Kurtuluş Günü (25 Nisan)
 2. Cumhuriyet Bayramı (2 Haziran)
 3. Uluslararası Milano Mobilya Fuarı (Nisan)
 4. Fumettopoli Festivali (Şubat)
 5. Açık Hava Tasarım Festivali (Nisan)
 6. Milano Karnavalı (Şubat-Mart)
 7. Milano Moda Haftası (Şubat)
 8. Oh Bej! Oh Bej! (Aralık)

1. Kurtuluş Günü (25 Nisan)

1949 yılından bu yana kutlanan Kurtuluş Günü, Milano'yla özdeşleşmiştir.

Kurtuluş Günü

2. Cumhuriyet Bayramı (2 Haziran)

2 Haziran'ı Milanolular Cumhuriyet Bayramı olarak kutlamaktadırlar.

Cumhuriyet Bayramı

3. Uluslararası Milano Mobilya Fuarı (Nisan)

Pek çok farklı tasarımın yer aldığı bu fuara katılım oldukça büyük olmaktadır.

Uluslararası Milano Mobilya Fuarı

4. Fumettopoli Festivali (Şubat)

Şubat ayında kaçırılmaması gereken bir başka festival: Fumettopoli Festivali!

Fumettopoli Festivali

5. Açık Hava Tasarım Festivali (Nisan)

Birbirinden harika tasarımlar görmek ister misiniz? Hemen Milano uçak biletinizi alın!

Açık Hava Tasarım Festivali

6. Milano Karnavalı (Şubat-Mart)

Oldukça eğlenceli görüntüler çıkaran bir başka festival!

Milano Karnavalı

7. Milano Moda Haftası (Şubat)

Modanın kalbi Milano'da moda haftasında neler yok ki?

Milano Moda Haftası

8. Oh Bej! Oh Bej! (Aralık)

Milano'ya özgü bir bayramdır.

Oh Bej! Oh Bej!

Daha Fazlasını Keşfet!

Milano Nerede Yenir

Milano Nerede Yenir

Sunduğumuz bu eşsiz Milano yemeklerinin lezzetlerini bir an evvel tatmak istiyorsanız, iştahınızı ve vaktinizi kaybetmeden hemen bir uçak bileti satın alın!

Bu yemekleri en iyi yapan ve sunan yerlerin nereler olduğunu düşünüyorsanız, tavsiyemiz olan şu restoranlara bir göz atın:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Milano Otel Tavsiye

Milano Otel Tavsiye

Milano varışlı online uçak biletinizi sitemizden temin ettikten sonra şimdi tek yapmanız gereken kalacağınız oteli belirlemek! Size, Milano’da konaklamanız için tavsiyemiz olan oteller ise şunlardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Milano'da Alışveriş - Ne Alınır?

Milano'da Alışveriş - Ne Alınır?

Milano’da alışveriş yapmak, size verecek en büyük keyifler arasında gelir. Özellikle kıyafet alış verişleriniz için şimdiye kadar bulunacağınız en iyi yer Milano'dur. İstediğiniz tarzı aradığınız kalite ile birleştiren ve tüm dünyanın örnek alarak kendi tarzlarını şekillendirdiği çok özel tasarımlara Milano 'da ulaşabilirsiniz. Bu yaratıcı tasarımların kıyafet dışında da vücut bulduğu, aklınıza gelebilecek her türlü ürünü; en eski alış veriş merkezi olan Galleria Vittorio Emanuele II pasajında, Milano halkının da en çok rağbet ettiği en büyük alış veriş merkezi olan ve Duomo Meydanı'nda bulunan La Rinascente alış veriş merkezinde, dünyanın önde gelen tasarımcı ve tasarımlarının yer aldığı konsept mağazası 10 Corso Como alış veriş merkezinde ve modanın dış merkezleri olan Montenap ve Spiga sokaklarında bulabilirsiniz.

Milano’da aynı zamanda sevdikleriniz için hediye edebileceğiniz en güzel hediyeler arasında doğal aşamalarla hazırlanan lezzetli içkiler de bulunmaktadır. Sambuca, Campari, Frangelico, Martini bunlardan bazılarıdır.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Milano Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Milano Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Milano, lüks ve ihtişamlı yapılarıyla İtalya’da başı çeken en gözde şehir olduğu gibi, eğlence hayatıyla da en çok rağbet gören merkezleri arasındadır. Avrupa'nın eğlence ve gece hayatında bir numaralı ismidir. Gece eğlenceleri dışında gündüzleri sokaklarda yapılan keyifli partileriyle de anılmaktadır. Her gün saat 18.00-21.00 saatleri arasında düzenlenen, Happy Hours olarak bilinen aperatif atıştırmalık tadımlarının yapıldığı partiler, neden yalnızca gece hayatına bağlı bir eğlencenden bahsedilmediğini açıklayıcı niteliktedir.

Milano' da Elektronik, jazz, Rock, opera müzikleri başta olmak üzere her türlü müzikal performanslar yetenekli müzisyenleriyle icra edilmektedir. Barlar, Pub'lar ve tüm eğlence mekanları şehrin yalnızca tek bir bölümünde yoğunlaşmamış, her köşe başında rastlayabileceğiniz biçimdedir.

Bu yıl tatilinizi günün her dakikasında eğlenerek geçirmeye ihtiyacınız varsa, size en iyi teklifimiz kuşkusuz Milano olacaktır. Bunun için tek yapmanız gereken vakit kaybetmeden valizinizi hazırlayıp online uçak bileti almak!

Milano’da doyasıya eğlenebileceğiniz, ünlü eğlence merkezleri ise şöyledir:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Milano Gezilecek Yerler

Milano Gezilecek Yerler

İtalya’nın sanatsal, mimari, tarihi ve daha birçok yönden dünya çapında birçok ziyaretçisiyle önemli yapılarını barındıran kültür başkenti Milano’ya gitmek için sabırsızlanıyorsanız daha fazla beklemeyip sadece iki dakikanızı ayırarak online uçak biletinizi sitemiz üzerinden temin edebilirsiniz!

Milano’ya ulaştıktan sonra mutlaka gezip görmeniz gereken, size Milano’nun cennetten bir köşe olduğu hissini yaşatacak merkezler ise şöyledir:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Milano Ne Yenir?

Milano Ne Yenir?

Milano, dünyaca ünlü İtalyan mutfağının en önemli temsilcilerinden biridir. İtalya 'nın birbirinden hünerli şefleriyle, lezzetini tüm dünyaya duyuran yemeklerini en iyi tanıtan ve sunan başlıca şehirlerinden biridir. Oldukça çeşitli ve enfes birçok lezzetin bir arada bulunduğu bir ülke olan İtalya’nın hangi şehrinde bu yemek kültürünü doyasıya tadabilirim diye düşünüyorsanız, size verebileceğimiz ilk cevap kesinlikle Milano olur.

Birbirinden leziz ve eşsiz tarifleri ile Milano 'dan yemeden dönmemeniz gereken lezzetler şunlardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Milano'ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Milano'ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Milano’da etkileri görülen iklim tipi karasal iklimdir. Bu iklim tipi gereği kış ayları Milano’da oldukça soğuk geçer. Dondurucu soğukların görüldüğü Ocak ayında aylık sıcaklık ortalaması 4 derecedir.

Yaz ayları ise oldukça sıcak geçmektedir. Milano’nun en sıcak olduğu ay Temmuz ayı olmakla beraber bu ayda sıcaklık ortalaması 29 derecedir.

Kentte hemen hemen her mevsimde yağış görülse de en çok yağış ilkbahar ve sonbahar aylarında gerçekleşmektedir.

Hal böyleyken Milano kentine seyahat edebilmek ve muhteşem yapılarına ziyarette bulunabilmek için en ideal aylar yaz ayları olarak görünmektedir. Fakat karasal iklime ve soğuk kış şartlarına alışık iseniz, uygun fiyatlarda Milano uçak biletinizi sitemizden hemen temin edebilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Milano Hakkında

Milano Hakkında

Milano, İtalya’nın Lombardiya bölgesi sınırları içerisinde yer alan, İtalyanlarca idari merkezlerin küçük birimleri anlamına gelen "komün" olarak adlandırılan bir şehirdir. Konum itibariyle İtalya’nın kuzeyinde, İsviçre sınırına yakın bir bölgede yer almaktadır. Gelişmişlik düzeyi ve sunduğu yaşam standartları bakımından İtalya'nın Roma'dan sonraki ikinci en büyük komünüdür. İtalya'da şehirleşen bölgeler arasında yüzölçümü açısından en büyüğü ve en merkezi olanıdır. Öyle ki, Avrupa sınırları içerisinde en büyük metropoliten alan olarak anılmaktadır.

Milano denildiğinde en gözde bilinirliğiyle akıllara gelen ilk kelime elbette "moda" 'dır. Milano, Avrupa’nın kıyafet alış verişinde ve beraberinde modanın gelişiminde en büyük rol oynayan şehridir. Kente bu özelliğinden dolayı Modanın Başkenti adı verilmektedir. Bu bağlamda kentte yılda iki kez, tüm dünyanın moda stillerini belirlemek için takip ettiği Moda Haftası düzenlenmektedir. Burada göze çarpan estetik ve tasarımsal bakışaçıların dünya çapında en çok ilgi gören ve beğenilen bir hal alması, Milano'yu dünyanın neresine giderseniz gidin stil ve kalite bakımından en çok kıymet gören şehir haline getirmiştir. Bu özelliğinden dolayı ülkesi İtalya'yı da moda konusunda dünyadaki en başarılı ülke olarak tanıtmaktadır.

Kentin bir diğer önemli özelliği, Avrupa’nın en başarılı futbol kulüplerinden olan A.C. Milan ve Inter Milan’a ev sahipliği yapıyor olmasıdır. Yetenekli futbolcuları sayesinde önemli başarılara imza atarak dünyaca tanınır hale gelmişlerdir.

Milano, aynı zamanda mimari ve kültürel zenginliklerle dolu olan, sanatının ve sanatçısının ünleriyle anılan bir şehirdir. Avrupa'nın en büyük dördüncü ve İtalya'nın en büyük katedrali olan, gotik mimarisiyle dikkat çeken ve yerli ve yabancı turistler tarafından en çok ziyaret edilen Duomo di Milano ve bulunduğu Duomo Meydanı, dünyanın en eski alış veriş merkezi olan Galleria Vittoria Emanuele II, dünyanın en büyük opera salonları arasında yer alan La Scala, görkemli şatosu Sforzesco, Brera Sanat Galerisi ve ünlü ressam Leonardo Da Vinci ’nin meşhur 'Son Akşam Yemeği' eserinin bulunduğu Dominiken Santa Maria della Gracia Manastırı ve Kilisesi, kentin barındırdığı en dikkat çekici ve görülmesi gereken muhteşem sanatsal yapıları arasındadır.

İtalya’da bulunan bu önemli kent, aynı zamanda ülkenin en kalabalık ikinci şehri olma özelliğindedir. Son nüfus sayımına göre Milano’nun nüfusu 1 milyon 353 bine yaklaşmıştır.

Dünya'da modanın, sanatın ve tarihin kalbinin attığı yer olan Milano’ya gitmek için online uçak biletinizi sitemizden sadece iki dakikanızı ayırarak satın alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Milano Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz