1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Milano Uçak Bileti

Milano Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:34
  1. Duomo di Milano
  2. Sforzesco Şatosu
  3. Santa Maria delle Grazie Kilisesi
  4. Navigli Bölgesi

1. Duomo di Milano

Duomo di Milano, Milano’nun simgesi haline gelmiş olan yapıdır. Şehrin kalbinin attığı, hareketli meydanı üzerinde yer alan Duomo di Milano dini amaçlı kullanmak üzere yapılmış ve yapım aşaması bazı nedenler dolayısıyla yaklaşık 600 yıl sürmüştür. Bu uzun yapım aşaması Duomo di Milano’ya çok şey katmış, 600 yıllık birikimle eşsiz bir yapı haline gelmiştir. Dışı kadar içi de oldukça önemli olan bu yapının bodrum katından terasına kadar her yerini gezebilirsiniz.

Duomo di Milano

2. Sforzesco Şatosu

Sforzesco Şatosu, Milano Dükü Sforza’nın emriyle 15. yüzyılda inşa edilmiş olan önemli bir yapıdır. Bu şatonun en önemli özelliği, bir dönem Avrupa’nın en büyük şatosu olma unvanını taşımış olmasıdır. Siz de Sforzesco Şatosu’nu gezip gördüğünüzde bu unvanı hak ettiğini göreceksiniz. Şatoyu ziyarete gittiğinizde çevrelendiği kale etrafında yer alan Antik Çağ Sanatları Müzesi gibi önemli müzeleri gezmeyi de unutmayın!

Sforzesco Şatosu

3. Santa Maria delle Grazie Kilisesi

Santa Maria delle Grazie Kilisesi, I. Francesco Sforza döneminde yapılmış tarihi bir kilisedir. Bu kilisenin en önemli özelliği ise Leonardo Da Vinci’nin önemli eseri Son Akşam Yemeği’ne ev sahipliği yapmasıdır. Hem Milano’nun dini yönden önemli bir binası içinde olmak hem de sanat dalında önemli bir isim olan Leonardo Da Vinci’nin eserini tanımak için Santa Maria delle Grazie Kilisesi’ne mutlaka gitmelisiniz.

Santa Maria delle Grazie Kilisesi

4. Navigli Bölgesi

Milano hakkında daha fazla şey keşfet!

Milano'daki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Milano'daki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Milano varışlı online uçak biletinizi tam vaktinde alın ve Milano’nun efsane festivallerini kaçırmayın!

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Milano Uçak Bileti