1. Anasayfa
  2. Milano Uçak Bileti

Milano Uçak Bileti

Milano Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Milano Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:19

Milano’ya İstanbul’dan aktarmasız uçuş yaparak yaklaşık 3 saat içerisinde ulaşabilirsiniz. Diğer şehirlerden ise en az bir aktarmalı uçuş yaparak Türkiye-Milano seferinizi gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye-Milano uçuşunuzu bu güzergahta sık sefer düzenleyen Pegasus, Türk Hava Yolları ve Corendon hava yolu şirketleri aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye-Milano güzergahındaki uçuşunuz için uygun fiyatlarda online uçak bileti arıyorsanız sitemizde kolaylıkla bulabilir ve satın alabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Milano'ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Milano Hakkında
  3. Milano Ne Yenir?
  4. Milano Nerede Yenir
  5. Milano Gezilecek Yerler
  6. Milano Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Milano'da Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Milano'daki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Milano Otel Tavsiye

Milano'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Milano’da uluslararası uçuşlar için hizmet vermekte olan üç adet havalimanı bulunmaktadır. Bu havalimanlarından tercih ettiğiniz havalimanı varışlı online uçak biletinizi sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

II Caravaggio Uluslararası Havalimanı

II Caravaggio Uluslararası Havalimanı, Milano’da uluslararası uçuşlar için yoğun olarak kullanılan havalimanıdır. Bu havalimanı iki farklı isim daha verilmektedir. Orio al Serio Uluslararası Havalimanı ve Milano Bergamo Havalimanı bu havalimanı verilen diğer isimlerdir. Havalimanı Milano şehir merkezine yaklaşık 45 kilometre mesafede yer almaktadır. Havalimanından şehir merkezine ulaşım için ise şu seçeneklerden birini tercih edebilirsiniz:

Otobüs ile daha uygun bir fiyata şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanı ile şehir merkezi arasında hizmet veren ve orioshuttle adı verilen otobüsleri kullanabilirsiniz. Havalimanı çıkışında bulabileceğiniz Orioshuttle otobüsleri ile yaklaşık 1 saat içinde şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi ile de havalimanından şehir merkezine kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Ancak havalimanı-şehir merkezi arası mesafe uzun olduğundan taksi ücretinin oldukça fazla olacağını şimdiden söyleyelim. Havalimanı çıkış kapısı önünde bulabileceğiniz taksilerle yaklaşık 50 dakika 1 saat arasında şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Araç kiralamayı tercih ederek de şehir merkezine ulaşımınızı kendiniz sağlayabilirsiniz. II Caravaggio Uluslararası Havalimanı içerisinde bulunan Europcar ve Budget gibi araç kiralama ofislerinden esnek fiyata istediğiniz aracı kiralayabilirsiniz. Havalimanından Milano’ya en hızlı ulaşım için ise A4/E64 yolunu kullanabilirsiniz.

Milano-Malpensa Havalimanı

Milano-Malpensa Havalimanı, kentin en yoğun havalimanıdır. Sadece 2018 yılında yaklaşık 24 milyon 725 bine yakın ziyaretçiye ev sahipliği yapmış olan bu havalimanı, Avrupa’nın en işlek havalimanları listesinde ilk sıralarda yer almaktadır. 1909 yılında hizmet vermeye başlamış bu köklü havalimanı Milano şehir merkezine ise yaklaşık 49 kilometre mesafede yer almaktadır. Milano-Malpensa Havalimanı’ndan Milano şehir merkezine ulaşım için ise şu vasıtalardan birini tercih edebilirsiniz:

Metro ile havalimanından Milano şehir merkezine hızlı bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Metroya binmek için Malpensa Havalimanı’nın Terminal 1 binasına gitmeniz gerekmektedir. Buradan her yarım saatte bir seferi olan XP1 metro hattına ait metroya binerek yaklaşık 35-40 dakika sonra şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Şehir merkezi için ineceğiniz durak ise Milano Cadorna durağıdır.

Otobüs ile de havalimanından şehir merkezine düşük maliyetle ulaşabilirsiniz. Otobüse binmek için öncelikle Malpensa Havalimanı’nın Terminal 1 binasına gitmeniz gerekiyor. Buradan 20 dakikada bir kalkan Milan Centrale yönündeki otobüslere binerek yaklaşık 50 dakika içerisinde şehir merkezine yakın bir yerde olan Milan Centrale durağında inebilirsiniz. İndikten sonra şehir merkezine yürüyerek kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Taksi ile havalimanı-şehir merkezi arası yolculuğunuzu konforlu bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Havalimanındaki terminallerin gelen yolcu çıkış kapıları önünde taksi bulabilir ve trafiğe de bağlı olarak yaklaşık 45-50 dakika içerisinde şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Araç kiralamayı tercih ederek de Milano Malpensa Havalimanı’ndan Milano şehir merkezine ulaşımınızı kendiniz sağlayabilirsiniz. Budget ve Europcar gibi araç kiralama ofislerinden aracınızı esnek fiyata kiralayabilirsiniz. Kiraladığınız araç ile şehir merkezine giderken A8 yolunu takip ederseniz daha kısa zamanda yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

Milano Linate Havalimanı

Milano Linate Havalimanı, İtalya’da yer alan en köklü havalimanlarından biridir. 1930’lu yıllarda inşa edilmiş ve o tarihten bu yana aktif olarak hizmet vermiştir. Bu havalimanının en önemli özelliği, İtalya’nın en yoğun beşinci havalimanı olmasıdır. Diğer bir önemli özelliği ise Milano’nun şehir merkezine en yakın havalimanı olmasıdır. Linate Havalimanı, Milano’ya 8 kilometre mesafede yer almaktadır. Bu mesafeyi ise aşağıdaki vasıtalardan biri aracılığıyla kat edebilirsiniz:

Otobüs ile aktarmalı da olsa Linate Havalimanı-şehir merkezi arası yolculuğunuzu oldukça uygun fiyata gerçekleştirebilirsiniz. Otobüse binmek için öncelikle havalimanı içerisinde yer alan Linate Aeroporto otobüs durağına gitmeniz gerekmektedir. Bu duraktan 73 numaralı otobüse binerek V.le Campania V.le Corsica durağında inmeniz gerekmektedir. İndiğiniz bu duraktan 91 numaralı otobüse binerek yaklaşık 17 dakika sonra şehir merkezinin otobüs durağı olan P.za Luigi Di Savoia durağında inebilirsiniz.

Taksi ile ulaşım ise Linate Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için en mantıklısıdır. Otobüs ile aktarma yaparak gitmek yerine kısa mesafe olduğu için taksiyle hem uygun ücrete hem de konforlu bir şekilde yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz. Taksi ile yolculuğunuz ise trafiğe de bağlı olarak yaklaşık 25-30 dakika sürecektir.

Araç kiralayarak Milano şehir merkezine gitmek isterseniz Hertz ve Europcar gibi uluslararası araç kiralama şirketlerinden veya yerel araç kiralama şirketlerinden aracınızı kiralayabilirsiniz. Kiraladığınız araç ile Viale Enrico Forlanini yolunu takip ederseniz kısa sürede Milano şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Milano'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Milano' ya ilk adımı attığınızda, İtalya halkının o bilinen sıcak ve güler yüzlü haliyle karşılaşmanız an meselesidir. Bu bakımdan kendi ülkemizdeki yardımsever ve misafirperver yapının izlerini Milano'da da görebileceksiniz.

Aynı zamanda market alış verişleriniz başta olmak üzere küçük çaplı alış verilerinizde büyük indirimlerle karşılaştığınızda şaşırmamanızı tavsiye ederiz.

Milano ile Türkiye arasında bir saat zaman farkı vardır. Milano’da zaman Türkiye’ye göre 1 saat geridedir. Örneğin Türkiye’de saat şu an 14.50 ise Milano’da 13.50’dir.

Milano’da adım başı bir etkinlikle, bir yürüyüş ya da festivalle karşılaşmanız çok normaldir. Halkının eğlenmeye ve çeşitli sosyal aktivitelere önem vermesinden ötürü bu duruma zamanla alışmakta zorluk çekmezsiniz.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz