1. Anasayfa
 2. Keşfet
 3. Milano Uçak Bileti

Milano Uçak Bileti

Milano hakkında harika bir gezi rehberi hazırladık!

6 Eylül 2020 Pazar
 1. Genel Bilgiler / Hakkında
 2. Havalimanları
 3. Nasıl gidilir?
 4. Ne zaman gidilir?
 5. Ne yenilir, ne içilir?
 6. Ünlü restoranlar
 7. Gezilecek yerler
 8. Eğlence / Gece hayatı
 9. Alışveriş
 10. Festival / Önemli günler
 11. Önemli bilgiler / Püf noktalar
 12. Konaklama

Milano Hakkında

Milano, İtalya’nın Lombardiya bölgesi sınırları içerisinde yer alan, birçok yönden önemli bir şehirdir. Konum olarak İtalya’nın kuzeyinde, İsviçre sınırına yakın bir yerde bulunmaktadır. Milano denilince akla gelen ilk şey modadır. Milano, Avrupa’da modanın kalbinin attığı yerdir. Kente bu özelliğinden dolayı Modanın Başkenti takma adı verilmektedir. Kentin önemli bir özelliği de Avrupa’nın önemli futbol kulüpleri olan A.C. Milan ve Inter Milan’a ev sahipliği yapıyor olmasıdır. Milano, aynı zamanda sanatın da kalbinin attığı yerdir. Leonardo Da Vinci’nin ünlü Son Akşam Yemeği tablosu, kentin önemli bir yapısı olan Dominiken Santa Maria della Gracia Manastırı ve Kilisesi’nde yer almaktadır. İtalya’da bulunan bu önemli kent, aynı zamanda ülkenin en kalabalık ikinci şehri olma özelliğindedir. Son nüfus sayımına göre Milano’nun nüfusu 1 milyon 353 bine yaklaşmıştır.

Modanın, sanatın ve tarihin kalbinin attığı yer Milano’ya gitmek için online uçak biletinizi sitemizden sadece iki dakikanızı ayırarak satın alabilirsiniz.

Milano'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Milano’da uluslararası uçuşlar için hizmet vermekte olan üç tane havalimanı vardır. Bu üç havalimanından hangisini tercih ederseniz o havalimanı varışlı online uçak biletinizi sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Tümünü Göster

Milano'ya Nasıl Gidilir?

Milano’ya İstanbul’dan aktarmasız uçuş yaparak yaklaşık 3 saat içerisinde ulaşabilirsiniz. Diğer şehirlerden ise en az bir aktarmalı uçuş yaparak Türkiye-Milano seferinizi gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye-Milano uçuşunuzu bu güzergahta sık sefer düzenleyen Pegasus, Türk Hava Yolları ve Corendon hava yolu şirketleri aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye-Milano güzergahındaki uçuşunuz için ucuz online uçak bileti arıyorsanız sitemizde bulabilir ve kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Milano'ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Milano’da etkileri görülen iklim tipi karasal iklimdir. Bu iklim tipi gereği kış ayları Milano’da oldukça soğuk geçer. Dondurucu soğukların görüldüğü ocak ayında aylık sıcaklık ortalaması ise 4 derecedir. Yaz ayları ise oldukça sıcak geçmektedir. Milano’nun en sıcak olduğu ay temmuz ayıdır ve bu ayda sıcaklık ortalaması 29 derecedir. Kentte hemen hemen her mevsimde yağış görülse de en çok yağış ilkbahar ve sonbahar aylarında olmaktadır. Milano kent gezisi için en ideal aylar ise yaz aylarıdır.

Tabi siz ben karasal iklime alışığım, kar kış kıyamet dinlemem Milano’ya giderim diyorsanız; gitmek istediğiniz zaman için ucuz uçak biletinizi sitemizden alabilirsiniz.

Milano'da Yemek - Restoran - Ne Yenilir Ne İçilir?

Milano, İtalyan mutfağının en önemli temsilcilerinden biridir. Dünyaya ün salmış olan çoğu lezzetin doğduğu yer olan İtalya’da hangi şehirde bu yemek kültürünü doyasıya hissedebilirim diye soruyorsanız size verebileceğimiz ilk cevap kesinlikle Milano’dur. Milano’ya gittiğinizde yemeden dönmemeniz gereken lezzetler ise şunlardır:

Tümünü Göster

Milano'da Ünlü Restoranlar - Hangi Restoranlara Gidilir?

Milano yemeklerini canınız çektiyse, iştahınızı kaybetmeden Milano uçak biletinizi hemen alın! Milano’ya vardıktan sonra hangi restoranda yemek yerim diye düşünüyorsanız dert etmeyin ve hemen size tavsiyemiz olan şu restoranlara bir göz atın:

Tümünü Göster

Milano'daki Gezilecek Yerler - Ne Yapılır? - Önemli Yerler

İtalya’nın birçok yönden kalbinin attığı yer olan Milano’ya gitmek için sabırsızlanıyorsanız daha fazla beklemeyin ve online uçak biletinizi sadece iki dakikanızı ayırarak sitemiz üzerinden satın alın! Milano’ya vardıktan sonra mutlaka gezip görmeniz gereken, size Milano’nun cennetten bir köşe olduğu hissini yaşatacak yerler ise şöyle:

Tümünü Göster

Milano'da Gece Hayatı - Bar - Eğlence

Milano, birçok yönden İtalya’nın kalbinin attığı yer olduğu gibi eğlence hayatı konusunda da kalbinin attığı yerdir. Bu yıl tatilinizi İtalya’da eğlencenin kalbinin attığı yer olan Milano’da geçirmek isterseniz tek yapmanız gereken valizinizi hazır edip sonrasında online uçak bileti almak! Milano’da doyasıya eğlenebileceğiniz, ünlü Milano mekanları ise şöyle:

Tümünü Göster

Milano'da Alışveriş - Ne Alınır?

Milano’da alışveriş yapmak isterseniz Galleria Vittorio Emanuele II pasajına ve Montenap ve Spiga sokaklarına gidebilirsiniz. Milano’dan sevdikleriniz ve kendiniz için özel tasarım kıyafetlerden, digestivo ve grappa adı verilen içkilerden alabilirsiniz.

Milano'daki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Milano varışlı online uçak biletinizi tam vaktinde alın ve Milano’nun efsane festivallerini kaçırmayın!

Tümünü Göster

Milano'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Milano ile Türkiye arasında bir saat zaman farkı vardır. Milano’da zaman Türkiye’ye göre 1 saat geridedir. Örneğin Türkiye’de saat şu an 14.50 ise Milano’da 13.50’dir. Milano’da adım attığınız her yerde bir etkinlikle, festivalle karşılaşmaya da bir süre sonra alışabilirsiniz.

Milano'da Nerede Kalınır? - Konaklanması Tavsiye Edilen Bölgeler

Milano varışlı online uçak biletinizi de sitemizden temin ettikten sonra şimdi tek yapmanız gereken kalacağınız oteli belirlemek! Size, Milano’da konaklamanız için tavsiyemiz olan oteller ise şunlardır:

Tümünü Göster
Valencia