1. Anasayfa
 2. Malta Uçak Bileti

Malta Uçak Bileti

Malta Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Malta Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Malta uçak bileti ile Türkiye'den Malta'ya keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz. Malta için her gün Türkiye çıkışlı pek çok uçuş gerçekleşiyor. Bu destinasyonda her hafta İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana gibi noktalardan uçuşlar düzenlenir. Ancak ne yazık ki bu uçuşların büyük çoğunluğu aktarmalı uçuşlardan oluşuyor.

Çeşitli şehirlerden Malta'ya ortalama varış sürelerini şu listeden kontrol edebilirsiniz:

 • İstanbul - Malta: 2 saat 20 dk. (Aktarmasız) / 6 - 30 saat arası (Aktarmalı)
 • Ankara - Malta: 6 - 27 saat arası (Aktarmalı)
 • İzmir - Malta: 6 - 29 saat arası (Aktarmalı)
 • Adana - Malta: 6 saat 30 dk - 25 saat arası (Aktarmalı)
 • Samsun - Malta: 6 ile 20 saat arası (Aktarmalı)

Bu alanda en çok sefer düzenleyen hava yolu firmalarıysa Türk Hava Yolları, Lufthansa, Alitalia, Aegean Airlines ve Ryanair şeklinde.

Malta geziniz için ucuz uçak bileti almak istiyorsanız Biletbak size yardımcı olabilir. Tüm şehirler için güvenli ödeme imkanıyla uçak biletinizi alabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Malta Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 2. Malta Hakkında
 3. Malta Ne Yenir?
 4. Malta Nerede Yenir?
 5. Malta Gezilecek Yerler
 6. Malta Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 7. Malta Alışveriş - Ne Alınır?
 8. Malta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 9. Malta Otel Tavsiye

Malta Havalimanları Hakkında Bilgiler

Akdeniz'in güzel adası Malta’da “Luqa International Havalimanı” adında bir adet uluslararası düzeyde havalimanı bulunuyor. Bu havalimanı ülkemizden giden uçuşlarda da varış noktası olarak kullanılır. Başkent Valletta'da bulunan havalimanı sadece Malta Adası'na değil, ülkedeki diğer adalara da hizmet veriyor.

Luqa International Havalimanı

Luqa International Havalimanı, diğer adıyla Malta Uluslararası Havalimanı, şehir merkezine 18 kilometre uzaklıkta yer alır. Kendi aracınız ile 20 dakikada şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Kendi aracınız yoksa havalimanından merkeze ulaşmak için çeşitli alternatifler bulunuyor:

Araç kiralama şehir merkezine varmak için belki de en rahat yöntemlerden birisi. Ancak diğer alternatiflere göre daha pahalı olduğunu söylemeliyiz. Uçuş öncesi online hizmetlerden faydalanarak kiralayacağınız aracın önceden havalimanında olmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede zamandan tasarruf etmiş olacaksınız. Triq L-Imdina üzerinden 20 dakikalık bir yolculuk sonrasında şehir merkezine varabilirsiniz. Havalimanından araç kiralayabileceğiniz firmalarsa şu şekilde: Car Hire MF Cars Malta, Avis, Sixt, Interrent.

Taksi kullanmak da yolcuların tercih ettiği bir seçenek. Uber gibi çeşitli taksi hizmetlerini kullanarak şehir merkezine varabilirsiniz. Eğer yerel taksi hizmetlerini kullanmak isterseniz havalimanı dışında yer alan taksi durağına gidebilirsiniz. 

Toplu taşıma daha ekonomik bir çözüm olabilir. Airport 2’ durağı havalimanından 350 metre uzaklıkta yer alır. Bu durağa gidip 1X kodlu otobüse binin. 15 durak sonra Roti’ye varacaksınız. Şehir merkezi buradan 1.6 kilometre uzakta kalıyor. Buradan ilerisini isterseniz yürüyebilir, isterseniz de taksiyle devam edebilirsiniz. Bir diğer seçenek de 14. durak olan “Kennedy” durağında inerek buradan 225 numaralı otobüse binmek. 13 durak sonra şehir merkezine 300-400 metre kala inebilirsiniz.

Malta Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Burada bir kiliseyi veya evi ziyaret edeceksiniz şapkanızı kapıda çıkarmayı unutmayın. Kiliselere veya evlere şapkayla girmek saygısızlık olarak görülür.

Küçük bir alana kurulu olmasına rağmen Malta'da çok sayıda kilise bulunuyor. Aynı zamanda kiliselerin çanları da oldukça gürültülü olduğundan ilk zamanlarda rahatsız olabilirsiniz. Malta'da kilise çanları kültürel olarak kutlamalar, düğünler ve zamanı bildirme gibi pek çok amaçla kullanıldığından kısa sürede gürültülü çanlara alışacaksınız.

Bazı küçük işletmelerde ürünlerin üzerinde fiyat etiketi göremeyebilirsiniz. Satıcılar kimi zaman turistlere ürünün asıl değerinden daha fazla fiyat verebilir. Bu nedenle dikkatli olmanızı öneririz.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz