1. Anasayfa
  2. Köln Uçak Bileti

Köln Uçak Bileti

Köln Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Köln Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Köln uçak bileti alarak gezinize başlayabilirsiniz. Köln ucuz uçak bileti almak istiyorsanız en az 70 gün önceden biletinizi almanızı öneririz. Biletbak ile Köln uçuşlarını arayabilir, çeşitli hava yolları firmalarını karşılaştırarak biletinizi kolayca edinebilirsiniz.

Türkiye’deki birçok havalimanından Köln'e direkt uçulabilir. Örneğin Antalya, İstanbul, Bodrum, Ankara ve Trabzon’dan direkt uçuş yaparak Köln’e ulaşabilirsiniz. Aktarmasız uçuş bulamazsanız da genellikle tek aktarma ile hızlıca Köln'e uçmanız mümkün. Köln’e sık sefer düzenlenen şehirler ise Ankara, İstanbul ve Antalya olarak sıralanabilir.

Türkiye-Köln destinasyonunda en fazla uçan hava yolları firmaları ise Sun Express, Corendon ve Türk Hava Yolları.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Köln Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Köln Hakkında
  3. Köln Ne Yenir?
  4. Köln Nerede Yenir?
  5. Köln Gezilecek Yerler
  6. Köln Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Köln Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Köln Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Köln Otel Tavsiye

Köln Havalimanları Hakkında Bilgiler

Köln’e şu anda aktif olarak hizmet veren bir adet havalimanı var. Köln Bonn Havalimanı, uluslararası uçuşlarda kalkış-varış noktası olarak kullanılıyor. Bu havalimanı Köln haricinde Almanya'nın eski başkenti olan Bonn'a da yolcu taşıyor.

Köln Bonn Havalimanı

Köln Bonn Havalimanı 1938 yılından beri hizmet veriyor. Bu havalimanına aynı zamanda Cologne Havalimanı da denir. Dünya üzerindeki 130 farklı uçuş noktasına bu havalimanından ulaşılabiliyor.

Köln Bonn Havalimanı, Köln merkezine 12 kilometre mesafede yer alır. Havalimanından Köln merkezine gitmek için şu vasıtalardan birini seçebilirsiniz:

Tren ile havalimanından merkeze ulaşımınızı kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için S19 numaralı tren hattını kullanmalısınız. Havalimanı içerisinde bulunan tren istasyonuna 5 dakika içerisinde yürüyerek ulaşabilirsiniz. Tren ile yaklaşık 15 dakika sürecek olan yolculuğunuzun sonunda Köln Merkez Tren İstasyonu’nda inmelisiniz.

Otobüs de kullanabileceğiniz ekonomik yöntemlerden. Otobüsler havalimanının önünden yarım saatte bir kalkar. 161 numaralı otobüs hattıyla Köln merkezine ulaşabilirsiniz. Otobüs ile Köln merkezinin tam ortasına ulaşamasanız da yakın bir nokta olan Bf. Porz’a kadar gelebilirsiniz. Sonrasında yürüyebilir veya tren durağına gidip RE 10820 Rommerskirchen trenine binebilirsiniz.

Taksi kullanmak en konforlu seçeneklerden birisi. Köln Bonn Havalimanı’nın önünde bekleyen beyaz taksilerden birini çevirebilirsiniz. Yaklaşık 17-21 dakika içerisinde merkezde olacaksınız. Taksi fiyatları ortalama 30 Euro'dan başlar.

Araç kiralamayı da tercih edebilirsiniz. Enterprise, Budget, Sixt gibi kiralama şirketlerinin havalimanındaki ofislerinden aracınızı kiralayabilirsiniz. A559 ve Östliche Zubringerstrasse/L 124 karayolu takip edilerek Köln merkezine gidilebilir.

Köln Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Köln’ün her daim nemli bir havası var. Ne zaman yağmur yağacağı belli olmayan Köln’de her ihtimale karşı yanınızda yağmurluk veya şemsiye taşımalısınız.

Ayrıca Ren Nehri'nde yüzmenizi de önermiyoruz. Ren Nehri üzerinde suya girmeniz için izin verilen noktalar olsa da uzak durmak yararınıza olabilir. Nehir kargo gemilerinden dolayı oldukça kirli bir suya sahip.

Köln’ü tanıdım, gezdim demek içinse en az 3 gününüzü ayırmanız gerekiyor.

Köln Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz