1. Anasayfa
 2. Keşfet
 3. Gezilecek Yerler
 4. Köln Uçak Bileti

Köln Gezilecek Yerler

20 Haziran 2021 19:37
 1. Altstadt
 2. Köln Katedrali
 3. Hohenzollernbrücke
 4. Ludwig Müzesi
 5. Köln Triangle
 6. Cologne Teleferik
 7. St. Martin Kilisesi
 8. Köln Uygulamalı Sanat Müzesi
 9. Köln Çikolata Müzesi
 10. Kathe Kollwitz Müzesi
 11. Rheinauhafen
 12. Blackfoot Plajı
 13. Rheinpark
 14. Volksgarten
 15. Brühl Kalesi

1. Altstadt

Altstadt yani Eski Şehir, Köln'ün en eski yerleşim yeri. Burada Alman mimarisinin en güzel örneklerini görebilirsiniz. Kentin ünlü bira fabrikaları da yine bu bölgede yer alıyor. Altstadt'ın Arnavut kaldırımı döşenmiş dar yollarında yürüyerek Köln’ün tarihi dokusunu yakından görebilirsiniz. Özellikle Belçika Mahallesi'ni ve renkli evlerini görmenizi öneriyoruz.

Altstadt

2. Köln Katedrali

Köln Katedrali, Köln’ün en dikkat çekici yapısı olarak görülüyor. Bu katedrale Kölner Dom ve Cologne Katedrali dendiğini de duyabilirsiniz. Yüzyıllardır ayakta duran Köln Katedrali toplamda iki kuleden oluşur. Uzun ve görkemli bir mimariye sahip olan bu kulelerde Hristiyanlık tarihine ait birçok eser de yer alır.

Köln Katedrali

3. Hohenzollernbrücke

Hohenzollernbrücke, Ren Nehri’nin iki yakasını birbirine bağlayan bir köprü. Tasarımıyla dikkat çeken bu köprü üç kemerli bir tasarıma sahip. Hohenzollern Köprüsü’nü görmeye gittiğinizde Ren Nehri ve Köln Katedrali manzaraları da size eşlik edecek.

Hohenzollernbrücke

4. Ludwig Müzesi

Köln'e gelen sanatseverler mutlaka Ludwig Müzesi'ne de uğramalı. Bu müzede yakın tarihte ünlü ressamlar tarafından yapılmış birçok eseri inceleme fırsatını yakalayacaksınız. Picasso’nun bazı eserleri de yine bu müze içerisinde sergileniyor.

Ludwig Müzesi

5. Köln Triangle

Köln Triangle, Köln'ün imza yapılarından birisi. 2005 yılında inşası biten Köln Triangle bölgenin en yüksek binaları arasında yer alıyor. Merkezi bir noktada yer alan Köln Triangle Ren Nehri'ne nazır bir konumda ziyaretçilerini bekliyor.

Köln Triangle

6. Cologne Teleferik

Harika bir Köln manzarası izlemek isterseniz Cologne Teleferik'e binmelisiniz. Teleferikle Ren Nehri'ni kuş bakışı izleyebilir, nehir boyunca yolculuk edebilirsiniz. Cologne Teleferik'e Sachsenbergstraße'den binebilirsiniz. Teleferik ücreti gidiş dönüş için 7.50 Euro şeklinde.

Cologne Teleferik

7. St. Martin Kilisesi

St. Martin Kilisesi Altstadt'ta yer alıyor. Eski Şehir bölgesinin ikonik yapılarından olan St. Martin Kilisesi'nin tarihi Orta Çağ'a dayanmakta. Roma İmparatorluğu zamanında yapılan kilise II. Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmüştü. Hasarlı kilisede daha sonraları arkeolojik kazılar başlar. Kazılar sayesinde kilisenin eski bir depo üzerinde inşa edildiği fark edilir. Bugün kiliseyi ziyaret ederseniz depodan kiliseye yapılan yumuşak geçişi kendi gözlerinizle inceleyebilirsiniz.

St. Martin Kilisesi

8. Köln Uygulamalı Sanat Müzesi

Müzeleriyle ünlü olan Köln'de burayı da ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Köln Uygulamalı Sanat Müzesi 1988 yılından beri ziyaretçilerini ağırlıyor. Burada beş bin yıllık mücevherlerden modern sanat eserlerine kadar giden geniş bir koleksiyonla karşılaşacaksınız.

Köln Uygulamalı Sanat Müzesi

9. Köln Çikolata Müzesi

Dünyadaki en lezzetli müzelerden birini gezmeye hazır olun. Köln Çikolata Müzesi, 31 Ekim 1993'te açılmış. Buraya her yıl ortalama 600 bini aşkın ziyaretçi geliyor. Müzede çikolatanın tarihi hakkında çeşitli bilgiler edinebilirsiniz. Müze girişinde 3 metrelik bir çikolata şelalesi sizi karşılıyor. Girişte bu şelalenin çikolatasından misafirlere de ikram ediliyor.

Köln Çikolata Müzesi

10. Kathe Kollwitz Müzesi

Kathe Kollwitz, Alman modern sanatının adeta simgesi olarak kabul ediliyor. Kathe Kollwitz Müzesi'ne gelerek sanatçının eserlerini görebilirsiniz. Müzede Kollwitz'in eserlerine dair en kapsamlı sergiyi inceleyebilirsiniz. Müze Neumarkt konumunda yer alıyor.

Kathe Kollwitz Müzesi

11. Rheinauhafen

Rheinauhafen oldukça modern çizgilere sahip bir liman bölgesi. Burası restorasyon geçirdiği için çağdaş bir görünüm yakalamayı başarıyor. Toplamda 210.000 metrekarelik bir alanda kurulan Rheinauhafen Ren Nehri üstünde bulunuyor. Burada pek çok kafe ve restoran da yer almakta.

Rheinauhafen

12. Blackfoot Plajı

Köln'de çeşitli sahilleri de gezebilirsiniz. Stallagsbergweg konumunda yer alan Blackfoot Plajı deniz kıyısında değil, Fühlinger See Gölü'nün kıyısında bulunuyor. Suya girmek isterseniz özellikle belirlenmiş noktalara gitmelisiniz. Sahilde bir adet eğlence parkı da var.

Blackfoot Plajı

13. Rheinpark

Rheinpark, Ren Nehri'nin kıyısında bulunan yemyeşil bir alan. Burada mükemmel bir Altstadt manzarası da var. Tam 40 dönümlük arazisi olan park yürüyüş yapmak, bisiklet sürmek veya sadece dinlenmek için harika bir yer.

Rheinpark

14. Volksgarten

Volksgarten, 1889'dan beri halka açık bir park olarak hizmet veriyor. Burası özenle tasarlanan peyzajı ile hem Köln halkının hem de turistlerin sevgilisi olmayı başarıyor. Volksgarten'e geldiğinizde kendinizi minyatür bir köydeymiş gibi hissedeceksiniz.

Volksgarten

15. Brühl Kalesi

Brühl Kalesi, Köln'de ziyaret edebileceğiniz tarihi yerlerden. Kale Rokoko tarzı mimarinin en güzel örneklerinden birisi olarak görülüyor. 1725 yılında inşa edilen kale önceleri Augusturburg olarak anılıyordu. 1949 yılına gelindiğinde sarayda önemli ziyaretçiler ağırlanmaya başlandı. Brühl Kalesi 1984 yılından beri UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunuyor.

Brühl Kalesi

Köln hakkında daha fazla şey keşfet!

Köln Otel Tavsiye

Köln Otel Tavsiye

Otel sektörünün büyük gelişim gösterdiği Köln’de aradığınız kriterlere uygun oteli kolaylıkla bulabilirsiniz. Merkezi noktalara ve gezilecek yerlere yakın otellere öncelik vermenizi tavsiye ediyoruz. Yine de Köln'de ulaşım ağı mükemmele yakın olduğundan daha uzak yerlerde de konaklamanız mümkün.

berilaslaner
21 Haziran 2021 Pazartesi
Köln Nerede Yenir?

Köln Nerede Yenir?

Geziye kısa bir mola vermek ve dinlenmek isterseniz size önerebileceğimiz bazı restoranlar var. Buralarda ister Alman yemeklerini, isterseniz de başka kültürlerin lezzetlerini deneyebilirsiniz. Hangi restoranlara gidebileceğinizi öğrenmek için hazırladığımız listeye göz atabilirsiniz. 

berilaslaner
20 Haziran 2021 Pazar
Köln Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Köln Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinin kültür ve sanat merkezi kabul edilen Köln'de pek çok etkinlik düzenleniyor. Bu etkinliklerden mutlaka katılmanız gerekenleri sizin için bulup, listeledik. Özellikle dünyaca ünlü Köln Karnavalı'na katılmanızı tavsiye ederiz.

berilaslaner
20 Haziran 2021 Pazar
Köln Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Köln Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Köln’ün gece hayatı oldukça hareketli. Burada pek çok bar ve pub var. Ayrıca çoğu restoranın bar bölümü de bulunuyor. Almanya'nın bira konusundaki ününü de göz önüne alırsak, burada dünyanın en güzel biralarından bulabileceğinizi söyleyebiliriz.

berilaslaner
20 Haziran 2021 Pazar
Köln Ne Yenir?

Köln Ne Yenir?

Bir yeri tam olarak gezdim, gördüm diyebilmek için yerel yemeklerden de tatmanız gerektiğini düşünüyoruz. O zaman Köln'e geldiğinizde ne yiyebileceğinizi, hangi lezzetleri tadabileceğinizi inceleyelim. Burada özellikle et içeren yemeklerin çok sevildiği söylemeliyiz.

berilaslaner
20 Haziran 2021 Pazar
Köln Uçak Bileti