1. Anasayfa
 2. Keşfet
 3. Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler
 4. Kanberra Uçak Bileti

Kanberra Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

28 Mart 2021 09:09
 1. Noel (25 Aralık)
 2. Avustralya Bayramı (26 Ocak)
 3. Kanberra Bayramı (Mart)
 4. Kanberra Uluslararası Film Festivali (Kasım)
 5. Bahar Festivali (Eylül-Ekim)
 6. Kanberra Balon Festivali (Mart)
 7. Kanberra Bira ve Elma Şarabı Festivali (Mart)
 8. Kanberra Çin Feneri Festivali (Şubat)

1. Noel (25 Aralık)

Kanberra'ya Noel zamanı gelmek, verebileceğiniz en güzel kararlardan biri. Öncelikle, Kanberra'da Noel dünyanın geri kalanının aksine yaz mevsiminde kutlanır. Bu, sizin için oldukça değişik bir deneyim olabilir. Takvimler 25 Aralık'a yaklaşırken Kanberra'nın her yanı süslenir ve insanlara neşe hakim olur. Kanberra'nın yıl boyunca en renkli ve cıvıl cıvıl olduğu zaman belki de Noel haftası. Bu nedenle gezinizi Noel'e denk getirmek, unutulmaz anılar biriktirmenize yardımcı olabilir.

Noel

2. Avustralya Bayramı (26 Ocak)

Avustralya Bayramı, ülkenin ulusal bayram günü olmakla beraber Kanberra başta olmak üzere tüm şehirlerde coşkuyla kutlanır. Bu bayramda Avustralya'ya yapılan ve buraya yerleşim yapılmasının önünü açan ilk başarılı keşif çalışmaları kutlanır. 26 Ocak gününde kutlanan bayramda ilk göçmen filosunun 1788'de Avustralya'da karaya çıkışı ve Avustralya bayrağını dalgalandırması anılır.

Avustralya Bayramı

3. Kanberra Bayramı (Mart)

Kanberra Bayramı, geleneksel olarak her Mart ayının ikinci Pazartesi günü kutlanır. Bu nedenle bayramın günü her sene değişmekte. Bu bayrama katılmayı planlıyorsanız, gezinizi bir takvime de göz atarak planlamanızı tavsiye ederiz. Kanberra Bayramı, Kanberra'ya adının verilişinin yıldönümü anısına kutlanır. Bu bayram tüm Avustralya'da değil, yalnızca Başkent Bölgesi ve Jervis Körfezi'nde kutlanmakta.

Kanberra Bayramı

4. Kanberra Uluslararası Film Festivali (Kasım)

Avustralya'da kültürel açıdan önemli etkinliklere ev sahipliği yapan Kanberra, film festivallerine de sahne oluyor. Kanberra Uluslararası Film Festivali, tüm dünyadan film yapımcıları, yönetmenler ve senaristleri bir araya getiriyor. Pek çok filmin gönderildiği festival, Kanberra'nın önemli kültürel etkinlikleri arasında gösterilmekte. Kasım ayında düzenlenen festivalin sonunda hak eden katılımcılara çeşitli alanlarda ödüller de dağıtılıyor.

Kanberra Uluslararası Film Festivali

5. Bahar Festivali (Eylül-Ekim)

Kanberra'da baharın gelişi renkli etkinlikler ile kutlanır. Eylül ve Ekim aylarında Kanberra'da dört bir yanın en güzel çiçeklerle kaplandığını görebilirsiniz. Kanberra halkı, doğanın canlanmasını coşkuyla bekler. Buraya Eylül veya Ekim ayında gelmek, hem hava durumu açısından, hem de bu bayrama şahit olmak için harika bir fırsat olabilir.

Bahar Festivali

6. Kanberra Balon Festivali (Mart)

 Kanberra'da da Kapadokya'da olduğu gibi renk renk sıcak hava balonunun kalkışını izleyebilirsiniz. Mart ayında düzenlenen Kanberra Balon Festivali, katılımcılarına mükemmel bir görsel şölen vaat ediyor. Kanberra'ya Mart'ta gelirseniz, su üzerinde balonların oluşturduğu harika manzarayı izleyebilirsiniz. Burada çok güzel fotoğraflar çekeceğinize eminiz. Balon Festivali, eski Avustralya Parlamento Binası'nın önündeki çimlerde gerçekleşiyor.  

Kanberra Balon Festivali

7. Kanberra Bira ve Elma Şarabı Festivali (Mart)

Çeşitli sergiler ve etkinliklerle devam eden festival, Kanberra'nın en dikkat çeken festivalleri arasında gösteriliyor. Kanberra Bira ve Elma Şarabı Festivali, bugün on dört yılı aşkın süredir düzenleniyor ve ziyaretçilerini ağırlıyor. Festival kapsamında 250'den fazla el yapımı bira ve elma şarabını deneme fırsatı bulacaksınız. Bu lezzetli festivale katılmak için Kanberra'ya Mart ayında gelebilirsiniz. Festivalin tam tarihi her sene resmi siteden duyurulmakta.

Kanberra Bira ve Elma Şarabı Festivali

8. Kanberra Çin Feneri Festivali (Şubat)

Çin'in geleneksel bayramlarından olan Çin Feneri Festivali, Kanberra'da da kutlanıyor. Şubat ayında gökyüzünün binbir dilek feneri ile dolduğunu görebilirsiniz. Siz de Kanberra Çin Feneri Festivali'ne katılabilir, bir dilek tutarak bu fenerlerden gökyüzüne bırakabilirsiniz. Kanberra halkının iple çektiği bu festival, ay takvimine göre kutlanır. Bu nedenle festivalin tam olarak hangi güne denk geleceği her sene değişir.

Kanberra Çin Feneri Festivali

Canberra hakkında daha fazla şey keşfet!

Kanberra Nerede Yenir?

Kanberra Nerede Yenir?

Geziniz sırasında deneyebileceğiniz çok sayıda kaliteli Kanberra restoranı bulunuyor. Bu restoranlarda Avustralya'ya özgü yemekleri deneyebilirsiniz. Avustralya yemekleri haricinde pek çok bilindik yemeği de buradaki restoranlarda yiyebilirsiniz. Kanberra restoranları hakkında rehbere ihtiyaç duyuyorsanız listemize göz atmanızı öneririz.

berilaslaner
28 Mart 2021 Pazar
Kanberra Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Kanberra Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Yeni gelişen bir şehir olan Kanberra'da gece hayatı da hızlı bir gelişimin görüldüğü alanlardan. Gelişim döneminde burada pek çok yeni gece kulübü ve bar açılmıştır. Kanberra’da birçok gece kulübünün, barın bulunduğu; gece hayatının kalbinin attığı yerler ise Bunda ve Acton caddeleri.

berilaslaner
28 Mart 2021 Pazar
Kanberra Otel Tavsiye

Kanberra Otel Tavsiye

Başkent şehir Kanberra içi hazırım diyorsanız sıra geldi Kanberra’ya gittiğinizde nerede konaklayacağınıza. Kanberra’da güvenle kalmanız için size bazı otel önerilerimiz var. Bu oteller arasında size uygun geleni seçebilir, geziye başlayabilirsiniz.

berilaslaner
27 Mart 2021 Cumartesi
Kanberra Gezilecek Yerler

Kanberra Gezilecek Yerler

Ada ülkesinin başkenti ve eşsiz doğa şehri Kanberra’da bir maceraya atılmak bizce oldukça heyecan verici. Kanberra’ya gittim, gezdim diyebilmeniz için mutlaka görmeniz gereken çeşitli mekanlar bulunuyor. Kanberra'yı ziyaret ettiğinizde olabilecek en fazla yeri görmenizi öneriyoruz.

berilaslaner
27 Mart 2021 Cumartesi
Kanberra Ne Yenir?

Kanberra Ne Yenir?

Ada ülkesi Avustralya’nın gezilip görülmesi gereken yerleri dışında mutfağı da sizde merak uyandırabilir. Kanberra'da yeni yemekleri tadabilir, Avustralya kültürü hakkında yeni detayları öğrenebilirsiniz. Kanberra'da ülkeye özgü yemekler haricinde dünya mutfağından da pek çok yemeği bulabilirsiniz.

berilaslaner
27 Mart 2021 Cumartesi
Kanberra Uçak Bileti