1. Anasayfa
  2. Kanberra Uçak Bileti

Kanberra Uçak Bileti

Canberra Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Canberra Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Kanberra uçak bileti almak buraya ulaşmanın en kolay yolu. Maalesef Türkiye’den Kanberra’ya direkt uçuş bulunmuyor. Aktarmalı uçuşları ise yalnızca Ankara’dan ve İstanbul’dan yapılabilir.

Ankara’dan Kanberra’ya gitmek için bir aktarma yapmanız gerekiyor. Bu güzergahta uçuş süreniz ise yaklaşık 28 saat sürer.

İstanbul’dan Kanberra’ya gitmek için ise iki aktarma yapmanız gerekiyor. İstanbul-Kanberra güzergahında uçuş süreniz ise yaklaşık 36-37 saat olacak.

İstanbul’dan ve Ankara’dan Kanberra’ya sık sefer düzenleyen hava yolu şirketleri ise Qatar Airways ve Singapore Airlines şeklinde. Biletbak'ı kullanarak uçuşları ve hava yollarını karşılaştırabilir, Kanberra'ya en ucuz uçak biletinizi alabilirsiniz.

Kanberra Nasıl Gidilir?

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Kanberra Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Kanberra Hakkında
  3. Kanberra Ne Yenir?
  4. Kanberra Nerede Yenir?
  5. Kanberra Gezilecek Yerler
  6. Kanberra Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Kanberra Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Kanberra Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Kanberra Otel Tavsiye

Kanberra Havalimanları Hakkında Bilgiler

Canberra Havalimanı, Kanberra’ya ulaşım için kullanabileceğiniz, buradaki tek havalimanı. Havalimanı sadece Kanberra'ya değil, Queanbeyan kentine de hizmet veriyor. Ayrıca bu havalimanını kullanarak Avustralya Başkent Bölgesi'nde tüm yerleşim yerlerine ulaşmanız mümkün.

Canberra Havalimanı

Kanberra’ya ve çevresindeki diğer bölgelere hizmet veren Kanberra Havaalanı, yolcu yoğunluğu bakımından ülkenin en yoğun sekizinci havaalanı olma özelliğini taşır. Sadece 2019 yılında 3 milyon 218 bine yakın yolcu bu havalimanını kullandı.

Kanberra Havalimanı'nın Kanberra şehir merkezine uzaklığı ise yaklaşık 8 kilometre. Havalimanından Kanberra şehir merkezine gitmek için şu vasıtalardan birini kullanabilirsiniz:

Otobüs, Kanberra şehir merkezine ulaşımda kullanabileceğiniz tek toplu taşıma aracı olarak öne çıkıyor. Havaalanından otobüse binmek için öncelikle Canberra Airport durağına gitmeniz gerekir. Buradan bineceğiniz 3 numaralı Spence otobüsü ile yaklaşık 20 dakikalık yolculuk yapmalısınız. Ardından şehir merkezinin otobüs durağı olan London Cct Legislative Assembly Bld durağında inmelisiniz.

Taksi ise havaalanı ile şehir merkezi arası mesafe kısa olduğundan ve ücreti fazla tutmayacağından mantıklı bir seçenek olabilir. Rahatınıza düşkünseniz ve otobüs beklemek istemiyorsanız Kanberra Havaalanı’nda bulunan taksilerden birine binebilirsiniz. Taksi ile yolculuğunuz trafik yoğunluğuna da bağlı olarak yaklaşık 9-10 dakika sürecektir.

Araç kiralayarak da Kanberra Havaalanı’ndan Kanberra şehir merkezine ulaşımınızı rahatlıkla sağlayabilirsiniz. Kanberra Havaalanı’nda bulunan Hertz, Enterprise, Budget gibi firmalardan dilediğiniz aracı kiralayabilirsiniz. Kiraladığınız araç ile şehir merkezine giderken Pialligo Ave ve Morshead Dr yolunu kullanırsanız kısa sürede Kanberra şehir merkezine ulaşmış olursunuz.

Kanberra Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Kanberra’da dikkat etmeniz gereken ilk şey, bu şehrin Güney yarımkürede bulunuyor olması. Yani Mart, Nisan ve Mayıs ayları Kuzey yarımkürede ilkbahar ayları olarak geçiyorken bu aylarda Kanberra’da sonbahar mevsimi yaşanır.

Burada dikkat etmeniz gereken bir diğer husus, trafiğin akıl yönü. Kanberra'da trafik tüm Avustralya'da olduğu gibi soldan akar.

Kanberra bir başkent olması nedeniyle gözünüzde çok fazla büyüyebilir ancak burası, yeni gelişen bir bölge. O yüzden beklentilerinizi düşük tutmanızda fayda var.

Kanberra Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz