1. Anasayfa
 2. Kanberra Uçak Bileti

Kanberra Uçak Bileti

Canberra Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Canberra Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

28 Mart 2021 17:11

Kanberra uçak bileti almak buraya ulaşmanın en kolay yolu. Maalesef Türkiye’den Kanberra’ya direkt uçuş bulunmuyor. Aktarmalı uçuşları ise yalnızca Ankara’dan ve İstanbul’dan yapılabilir.

Ankara’dan Kanberra’ya gitmek için bir aktarma yapmanız gerekiyor. Bu güzergahta uçuş süreniz ise yaklaşık 28 saat sürer.

İstanbul’dan Kanberra’ya gitmek için ise iki aktarma yapmanız gerekiyor. İstanbul-Kanberra güzergahında uçuş süreniz ise yaklaşık 36-37 saat olacak.

İstanbul’dan ve Ankara’dan Kanberra’ya sık sefer düzenleyen hava yolu şirketleri ise Qatar Airways ve Singapore Airlines şeklinde. Biletbak'ı kullanarak uçuşları ve hava yollarını karşılaştırabilir, Kanberra'ya en ucuz uçak biletinizi alabilirsiniz.

Kanberra Nasıl Gidilir?

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Kanberra Nasıl Gidilir?
 2. Kanberra Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Kanberra Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Kanberra Hakkında
 5. Kanberra Ne Yenir?
 6. Kanberra Nerede Yenir?
 7. Kanberra Gezilecek Yerler
 8. Kanberra Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Kanberra Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Kanberra Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Kanberra Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Kanberra Otel Tavsiye

Kanberra Havalimanları Hakkında Bilgiler

Canberra Havalimanı, Kanberra’ya ulaşım için kullanabileceğiniz, buradaki tek havalimanı. Havalimanı sadece Kanberra'ya değil, Queanbeyan kentine de hizmet veriyor. Ayrıca bu havalimanını kullanarak Avustralya Başkent Bölgesi'nde tüm yerleşim yerlerine ulaşmanız mümkün.

Canberra Havalimanı

Kanberra’ya ve çevresindeki diğer bölgelere hizmet veren Kanberra Havaalanı, yolcu yoğunluğu bakımından ülkenin en yoğun sekizinci havaalanı olma özelliğini taşır. Sadece 2019 yılında 3 milyon 218 bine yakın yolcu bu havalimanını kullandı.

Kanberra Havalimanı'nın Kanberra şehir merkezine uzaklığı ise yaklaşık 8 kilometre. Havalimanından Kanberra şehir merkezine gitmek için şu vasıtalardan birini kullanabilirsiniz:

Otobüs, Kanberra şehir merkezine ulaşımda kullanabileceğiniz tek toplu taşıma aracı olarak öne çıkıyor. Havaalanından otobüse binmek için öncelikle Canberra Airport durağına gitmeniz gerekir. Buradan bineceğiniz 3 numaralı Spence otobüsü ile yaklaşık 20 dakikalık yolculuk yapmalısınız. Ardından şehir merkezinin otobüs durağı olan London Cct Legislative Assembly Bld durağında inmelisiniz.

Taksi ise havaalanı ile şehir merkezi arası mesafe kısa olduğundan ve ücreti fazla tutmayacağından mantıklı bir seçenek olabilir. Rahatınıza düşkünseniz ve otobüs beklemek istemiyorsanız Kanberra Havaalanı’nda bulunan taksilerden birine binebilirsiniz. Taksi ile yolculuğunuz trafik yoğunluğuna da bağlı olarak yaklaşık 9-10 dakika sürecektir.

Araç kiralayarak da Kanberra Havaalanı’ndan Kanberra şehir merkezine ulaşımınızı rahatlıkla sağlayabilirsiniz. Kanberra Havaalanı’nda bulunan Hertz, Enterprise, Budget gibi firmalardan dilediğiniz aracı kiralayabilirsiniz. Kiraladığınız araç ile şehir merkezine giderken Pialligo Ave ve Morshead Dr yolunu kullanırsanız kısa sürede Kanberra şehir merkezine ulaşmış olursunuz.

Kanberra Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Güney yarımkürede yer alan Avustralya'da kış ve yaz, tam tersi aylarda yaşanır. Bu nedenle Kanberra'ya yolculuk yaparken bu durumu göz önünde bulundurmalısınız.

Ülkenin güneydoğusunda kalan Kanberra’da ılıman okyanus iklimi görülür. Kanberra’da sıcaklık sıfır derecenin altına düşmez, kış aylarının yaşandığı Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında dahi kentin ortalama sıcaklığı 13 dereceyi görür.

Yaz aylarında en sıcak ay ise Ocak ayıdır. Bu aydaki sıcaklık ortalaması ise 29 derece. Yine bu ayda termometrenin sıcaklığı 35 derece gösterdiği de sıklıkla görülür.

Kanberra’da yağış ise en fazla Ekim, Kasım ve Ocak aylarında yaşanır. Kanberra’ya gitmek için en ideal zaman ise yaz ve sonbahar aylarından Şubat, Nisan ve Mayıs şeklinde.

Kanberra Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Kanberra Hakkında

Kanberra, bir ada ülkesi olan Avustralya’nın başkenti olma özelliğini taşır. Ülke siyasetinin kalbi de bu şehirde atar. Kanberra’nın bulunduğu bölge, Avustralya Başkent Bölgesi adıyla anılır. Kanberra’ya gitmeden önce döviz bürosunda Türk Liranızı Avustralya Dolarına dönüştürmenizi öneririz. Aksi takdirde burada zorluk yaşayabilirsiniz. Ayrıca buraya gittiğinizde Kanberraya veya Avustralya'ya özgü özel bir dil bilmenize de gerek yok. Çünkü Kanberra'da evrensel dil olan İngilizce konuşuluyor.

Kanberra’ya şehir yapılanması olarak yeni bir şehir diyebiliriz. Çünkü Kanberra'da yerleşim, tarih içinde kendiliğinden gelişmek yerine buraya gelen göçmenler tarafından planlı bir şekilde başlatılmış. Üstelik, Kanberra inşa edilirken başkent olma misyonu da buraya çoktan yüklenmişti. Kanberra'nın şehir planlamasını yapan kişi ise Walter Burley Griffin'dir. Buranın bir şehir olarak tam anlamıyla işlevine başlaması ise 1927 yılını bulur. Kanberra'da gelişim ve modernleşme ise 1945 yılından sonra görülmeye başlanır. Bölgenin aktif bir yaşama kavuşmasında burada başlayan ticari faaliyetlerin de büyük katkısı olur.

Kanberra'da buluna doğal güzellikler şüphesiz ki Kanberra'nın en dikkat çeken özelliği. Her yıl Kanberra'ya sadece doğası için pek çok turist geliyor. Bir su şehri diyebileceğimiz bu şehirde geniş su örtüleri, doğa parkları ve ormanlık alanlar da bulunuyor. Kanberra'da yer alan doğal yaşam alanları, Avustralya kıtasının doğal faunasını ve bitki örtüsünü koruyan önemli noktalardan. Geziniz sırasında buraları gezmeyi es geçmemenizi öneririz.

Kanberra'da doğal alanlar haricinde gezip görebileceğiniz mimari ve tarihi yapılar da var. Örneğin Avustralya Parlamento binası burada bulunur Kanberra'nın simgeleri arasındadır. Ayrıca Kanberra'da pek çok kilise ve katedrali de görebilir, dini yapıları gezebilirsiniz.

Buradayken oldukça ilginç yemeklere sahip olan Avustralya mutfağından olabildiğince fazla yemeği denemelisiniz. Bu yemeklerden bazılarını, örneğin mavi yengeci, başka bir yerde bulmanız zor hatta imkansız olabilir.

Kanberra Hakkında

Kanberra Ne Yenir?

Ada ülkesi Avustralya’nın gezilip görülmesi gereken yerleri dışında mutfağı da sizde merak uyandırabilir. Kanberra'da yeni yemekleri tadabilir, Avustralya kültürü hakkında yeni detayları öğrenebilirsiniz. Kanberra'da ülkeye özgü yemekler haricinde dünya mutfağından da pek çok yemeği bulabilirsiniz.

Barramundi

Barramundi

Barramundi, ana yemek konusunda Kanberra’da ve genel olarak ülke mutfağında başta olan bir lezzet. Ülkeyi çevreleyen deniz alanlarından tutulan bir tür sazan balığı olan barramundi, özel bir sunuma ve sosa sahip. Oldukça faydalı olan bu balığın, yağlı bir balık olması sayesinde bildiğiniz sazan balığından daha da lezzetli olduğunun garantisini verebiliriz.

Kanguru Eti

Kanguru Eti

Kanguru eti, bu kentte ve genel olarak ülkede yaygın olarak tüketilen bir et türü. Kanguru eti kulağınıza tuhaf gelebilir fakat eğer insandan çok kangurunun bulunduğu Avustralya’daysanız bu hayvanın etinin yenmesi çok normal. Yeni bir şeyler denemekten çekinmiyorsanız sadece Avustralya’ya gittiğinizde deneyebileceğiniz bu et çeşidini deneme fırsatını kaçırmamalısınız.

Pavlova

Pavlova

Pavlova, Kanberra’da tatlı krizinize son verecek ve yemeğinizin ardından ağzınızda güzel bir tat bırakacak. Pavlova aslında bir kurabiye türü. Beyaz ve normalden daha büyük şekilde olan bu kurabiyelerin üzerine çeşitli soslar ve meyveler de eklenir. Kurabiye denilince aklınıza daha kıtır bir şey gibi gelse de pavlovanın dışı oldukça yumuşak.

Rye

Rye

Avustralya'ya özgü lezzetli ve sağlıklı bir ekmek türü olan rye, çavdardan yapılıyor. Bu nedenle çok daha doyurucu bir ekmek olan rye, Kanberra'da da çok seviliyor. Kanberra'da sandviçlerin bu ekmekle hazırlandığını görebilirsiniz.

Kanberra Nerede Yenir?

Geziniz sırasında deneyebileceğiniz çok sayıda kaliteli Kanberra restoranı bulunuyor. Bu restoranlarda Avustralya'ya özgü yemekleri deneyebilirsiniz. Avustralya yemekleri haricinde pek çok bilindik yemeği de buradaki restoranlarda yiyebilirsiniz. Kanberra restoranları hakkında rehbere ihtiyaç duyuyorsanız listemize göz atmanızı öneririz.

Courgette Restaurant

Courgette Restaurant

Courgette Restaurant, Avustralya mutfağına özgü eşsiz yemekleri şık sunumlarla servis ediyor. Bu restoranın diğer Avustralya mutfağına özgü yemekleri sunan restoranlara göre farkı, bu yöreye ait yemekleri modernleştirerek sunması. Burada Avustralya mutfağında kendini geliştirmiş şeflerin imza tabaklarını görebilirsiniz. Restoranın yemekleri gibi modern tasarımına bayılacağınızı da şimdiden söyleyebiliriz.  

Akiba

Akiba

Akiba adlı restoran, son zamanların en popüler Kanberra restoranlarından. Çünkü sunduğu yemek tarzı, dünyada yeni yayılan bir yemek tarzı. Siz daha fazla merak etmeden söyleyelim, Akiba’da Pan-Asya yemek kültürüne ait lezzetler, misafirler ile buluşturuluyor. Pan-Asya mutfağında Doğu Asya mutfağının eşsiz lezzetleri, Batı mutfağının pişirme teknikleriyle yapılarak misafirlere sunuluyor.

Capitol Bar & Grill Restaurant

Capitol Bar & Grill Restaurant

Capitol Bar & Grill Restaurant, şehrin merkezi bir noktasında bulunan lüks bir restoran. Bu restoranın en önemli avantajı, gezilecek yerlerin hemen ortasında bulunması. Bu sayede geziniz sırasında çok acıkırsanız kolaylıkla bu restorana ulaşabilirsiniz. Dünya mutfağından birçok lezzeti ve yaratıcı birçok lezzeti, Capitol Bar & Grill Restaurant’ın menüsünde bulabilirsiniz. Ancak bu restorana gitmeden önce masa rezerve etmeniz gerektiği konusunda sizi uyarmalıyız.

Spice Affair

Spice Affair

Spice Affair, Uzak Doğu yemeklerini menüsünde sunan bir restoran. Burada Hint yemeklerini de deneyebilirsiniz. Asya yemeklerinin çok sevildiği Kanberra'da en iyi Asya yemeklerini denemek için Spice Affair'e gelebilirsiniz. Spice Affair, Kingsland Parade konumunda bulunuyor.

Kanberra Gezilecek Yerler

Ada ülkesinin başkenti ve eşsiz doğa şehri Kanberra’da bir maceraya atılmak bizce oldukça heyecan verici. Kanberra’ya gittim, gezdim diyebilmeniz için mutlaka görmeniz gereken çeşitli mekanlar bulunuyor. Kanberra'yı ziyaret ettiğinizde olabilecek en fazla yeri görmenizi öneriyoruz.

Avustralya Parlamento Binası

Avustralya Parlamento Binası

Avustralya Parlamento Binası, ana girişindeki manzarasıyla birlikte adeta bir görsel şölen sunuyor. Mimari olarak önemli bir yeri olan Parlamento Binası, ada ülkesinin siyasetinin kalbinin attığı yerdir. Avustralya Parlamento Binası’nın en önemli özelliği ise Güney Yarım Küre bölgesinin en pahalı inşaatlarından olması. 1988 yılında resmen açılan bu binanın yapımı süresince toplamda 1.1 milyar dolardan fazla para harcanmış.

Avustralya Savaş Anıtı

Avustralya Savaş Anıtı

Avustralya Savaş Anıtı, tarihte Avustralya’nın katıldığı savaşlarda şehit düşen Avustralyalı askerlere adanmış bir yapı. Yapının açılı ise 1941 yılına gidiyor. Yapılmasının kararlaştırıldığı tarihte Birinci Dünya Savaşı’nda şehit düşen Avustralyalı askerler için yapılacaktı. Ama daha sonra yeni bir savaşın patlak vermesiyle birlikte Avustralya’nın katıldığı savaşlarda şehit düşen tüm askerler için bir anıt olması kararlaştırıldı. Bu anıt bölgesinin içinde ayrıca müze şeklinde bir bölüm de bulunuyor.

Avustralya Ulusal Kütüphanesi

Avustralya Ulusal Kütüphanesi

Bu kütüphane, eğer bir okuma aşığıysanız, kitaplara ilginiz varsa veya Avustralya’nın kütüphane yanını merak ediyorsanız mutlaka gezip görmeniz gereken bir yer. Burası aynı zamanda Avustralya'nın en büyük kütüphanesi. Avustralya’nın tarihine ve kültürüne okuyarak ulaşmak istiyorsanız buraya gelebilirsiniz. 

Avustralya Ulusal Botanik Bahçeleri

Avustralya Ulusal Botanik Bahçeleri

Avustralya Ulusal Botanik Bahçeleri, Kanberra’nın bir doğa şehri olduğunu size yansıtacak olan en önemli yer. Botanik Bahçeleri'nin önemli iki sorumluluğu vardır; bunlardan birincisi, Avustralya bitki örtüsünü, bitki çeşitliliğini korumak ve yaşatmak. İkincisi ise Avustralya’nın hayvan çeşitliliğini, dünya üzerinde yalnızca bu ada ülkesinde yaşayan hayvanları korumak ve onlara doğada güvenli bir yaşam alanı sunmak.

Kanberra Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Yeni gelişen bir şehir olan Kanberra'da gece hayatı da hızlı bir gelişimin görüldüğü alanlardan. Gelişim döneminde burada pek çok yeni gece kulübü ve bar açılmıştır. Kanberra’da birçok gece kulübünün, barın bulunduğu; gece hayatının kalbinin attığı yerler ise Bunda ve Acton caddeleri.

88mph

88mph

Kanberra'nın en popüler barları arasında 88mph de yer alıyor. Yeni bir bar olan 88mph, yeni açılmış olmasına rağmen kısa zamanda tanınmış ve özellikle cumartesi geceleri genç nüfusun uğrak mekanı olmayı başarmış bir bar. Her türden alkollü içeceği bulabileceğiniz bu barda özgürce eğlenebilir ve uygun fiyata alkollü içeceklerden içebilirsiniz.

Smith's Alternative

Smith's Alternative

Smith's Alternative, kafe olarak geçse de burada alkol alabilir ve canlı müzik eşliğinde şarkı söyleyip dans edebilirsiniz. Bu mekanın en önemli avantajı sizi Avustralya’nın yerel müzik gruplarıyla tanıştıracak olması. Müzik kulağım iyidir diyorsanız mutlaka bu kafeye gidip bir konsere katılmalısınız. Samimi bir havası olan Smith’s Alternative bar kafede kendinizi evinizdeymiş gibi hissedeceksiniz.

Mooseheads Pub & Nightclub

Mooseheads Pub & Nightclub

Mooseheads Pub & Nightclub, ben dansın ve gece kulübü atmosferinin ön planda olduğu bir mekana gitmek istiyorum diyorsanız size önerebileceğimiz bir yer. Bu gece kulübü; kaliteli müziğiyle, dans ve konser alanıyla, bar alanıyla bir gece kulübünden beklediğiniz her şeyi size sunabilecek nitelikte. Aman dikkat edin, bu büyük ve geniş gece kulübünde kaybolmayın.

Rum Bar

Rum Bar

Rum Bar, zengin bir içki menüsüne sahip, kaliteli bir eğlence mekanı. Rum Bar aynı zamanda tatlıları ve diğer atıştırmalıklarıyla da çok beğeniliyor. Burada özellikle Rum Barın'ın dinlendirici atmosferini sevecek ve müptelası olacaksınız.

Kanberra Alışveriş - Ne Alınır?

Kanberra’da alışveriş yapmak isterseniz size ilk önerimiz, Kingston ve Braddon bölgelerine gitmeniz. Alışveriş merkezi olarak ise Canberra Centre’ı tercih edebilirsiniz.

Bu bölgelere özgü bir hatıra veya hediyelik eşya almak istiyorum diyorsanız kanguru biblosu ve bumerang satın alabilirsiniz. Aynı şekilde bölgeye özgü güzelliklerin tanıtıldığı süs eşyalarından da alabilirsiniz. Hediyelik eşya almak için Canberra Centre içinde bulunan Australian Choice veya Pepe's mağazalarına uğrayabilirsiniz.

Kanberra Alışveriş - Ne Alınır?

Kanberra Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Avustralya’nın başkenti, eşsiz şehir Kanberra için önemli günleri keşfetmek güzel olabilir. Böylece eğer siz de bu önemli günlerde bulunmak isterseniz, uçak biletinizin tarihini buna göre ayarlayabilirsiniz. Kanberra için önemli günleri listemizde bulabilirsiniz. 

Tümünü Göster

Kanberra Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Kanberra’da dikkat etmeniz gereken ilk şey, bu şehrin Güney yarımkürede bulunuyor olması. Yani Mart, Nisan ve Mayıs ayları Kuzey yarımkürede ilkbahar ayları olarak geçiyorken bu aylarda Kanberra’da sonbahar mevsimi yaşanır.

Burada dikkat etmeniz gereken bir diğer husus, trafiğin akıl yönü. Kanberra'da trafik tüm Avustralya'da olduğu gibi soldan akar.

Kanberra bir başkent olması nedeniyle gözünüzde çok fazla büyüyebilir ancak burası, yeni gelişen bir bölge. O yüzden beklentilerinizi düşük tutmanızda fayda var.

Kanberra Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Kanberra Otel Tavsiye

Başkent şehir Kanberra içi hazırım diyorsanız sıra geldi Kanberra’ya gittiğinizde nerede konaklayacağınıza. Kanberra’da güvenle kalmanız için size bazı otel önerilerimiz var. Bu oteller arasında size uygun geleni seçebilir, geziye başlayabilirsiniz.

Hyatt Hotel Canberra

Hyatt Hotel Canberra

Hyatt Hotel Canberra, sizi krallar, kraliçeler gibi ağırlayacak bir otel. 5 yıldız statüsünde olan bu otelin parlaklığından, lüksünden ve hizmetlerinden gözünüzü alamayacaksınız. Havuz ve açık büfe imkanı da olan bu otelde hiç sıkılmayacağınızı garanti edebiliriz. Hyatt Hotel Canberra’nın bir gecelik ücreti 1.500 liradan başlıyor.

Abode Kingston

Abode Kingston

Abode Kingston, lüksün ve mütevazılığın buluştuğu sade bir otel. Kendinizi evinizde gibi hissettirecek olan bu otel dört yıldız statüsünde ve şehrin merkezi bir yerinde bulunuyor. Abode Kingston otelin gecelik ücreti ise Kanberra’daki diğer otellere kıyasla ortalama düzeyde.

Canberra Lyneham Motor Inn

Canberra Lyneham Motor Inn

Canberra Lyneham Motor Inn, 2 yıldızlı bir otel. Bu otelin avantajı şehrin en ucuz ama aynı zamanda rahat ve güvenli bir oteli olması.. Bu otelde kalmayı tercih ederseniz zorlanabileceğiniz tek şey şehir merkezine uzak olması olabilir.

Crowne Plaza Canberra

Crowne Plaza Canberra

Crowne Plaza Canberra, buradaki beş yıldızlı otellerden birisi. Geceliği ortalama 1.000 lira olan Crowne Plaza, lüks bir hizmet anlayışına sahip. Burası merkezi konumuyla da oldukça avantajlı otellerden. Otel, Binara Caddesi'nde yer almakta.

Valencia