1. Anasayfa
  2. Kahire Uçak Bileti

Kahire Uçak Bileti

Kahire Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Kahire Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Kahire’ye İstanbul’dan direkt uçuş yaparak ulaşabilirsiniz. İstanbul-Kahire arası uçuş süresi ise yaklaşık 2 saat sürmektedir. İstanbul dışındaki diğer şehirlerden bir veya iki aktarma yaparak Kahire’ye gidebilirsiniz. Türkiye-Kahire arasında sık uçuş seferi düzenleyen hava yolu şirketleri ise Nile Air, Türk Hava Yolları ve Aegean Airlines’tır.

Kahire uçak biletinizi henüz almadıysanız, online uçak bileti almayı tercih ederek oturduğunuz yerden bilet işinizi hemen halledebilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Kahire’ye Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Kahire Hakkında
  3. Kahire Ne Yenir?
  4. Kahire Nerede Yenir
  5. Kahire Gezilecek Yerler
  6. Kahire Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Kahire’de Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Kahire'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Kahire Otel Tavsiye

Kahire’deki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Kahire’de iki tane havalimanı ve iki tane askeri hava üssü vardır. İki havalimanından biri de askeri alanda hizmet vermektedir. Uluslararası uçuşlar için aktif kullanılan havalimanı, Kahire Uluslararası Havalimanı’dır.

Kahire Uluslararası Havalimanı

Kahire Uluslararası Havalimanı, Türkiye’den Kahire’ye uçak bileti alıp seyahatinizi başlattığınızda varacağınız havalimanıdır. Yaklaşık 100 yıldır hizmet vermekte olan bu havalimanı, Mısır’daki en çok ziyaret edilen havalimanı olma özelliğindedir. Kahire Uluslararası Havalimanı, Kahire şehir merkezinin kuzeydoğusunda kalmaktadır ve şehir merkezine yaklaşık 18-20 kilometre uzaklıktadır. Havalimanından Kahire şehir merkezine ulaşım için şu seçeneklerden birini tercih edebilirsiniz:

Otobüs ile şehir merkezine ulaşım en ekonomik tercihtir. Kahire Uluslararası Havalimanı’ndan otobüse binmek için 1 kilometre uzaklıkta yer alan Cairo Airport Bus Station durağına gitmeniz gerekmektedir. Bu duraktan 111 numaralı otobüse binebilir ve yaklaşık 43-45 dakika sonra şehir merkezine yakın bir durak olan Ramsis Railways Station durağında inebilirsiniz. 

Taksi ile de havalimanından şehir merkezine ulaşımınızı kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Terminalin gelen yolcu çıkışı önünde veya havalimanının çıkışında hazır bekleyen taksileri bulabilirsiniz.

Araç kiralamayı tercih ederek de havalimanından merkeze ulaşım sağlayabilirsiniz. Europcar ve Sixt gibi uluslararası araç kiralama ofislerinden aracınızı kiralayabilirsiniz. Sizi havalimanından şehir merkezine götürecek olan en kestirme yol ise 6th of October Bridge yoludur.

Kahire'de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Kahire ile Türkiye arasında bir saatlik bir zaman farkı vardır. Türkiye saati, Kahire saatinden bir saat ileridedir. Uçak biletinizi bu detaya dikkat ederek almalısınız. Çünkü Kahire Uluslararası Havalimanı’ndan şehre ulaşımınız gece geç saate kalırsa sizin için daha zor olacaktır.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz