1. Anasayfa
 2. Kahire Uçak Bileti

Kahire Uçak Bileti

Kahire Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Kahire Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

28 Ocak 2021 19:34

Kahire’ye İstanbul’dan direkt uçuş yaparak ulaşabilirsiniz. İstanbul-Kahire arası uçuş süresi ise yaklaşık 2 saat sürmektedir. İstanbul dışındaki diğer şehirlerden bir veya iki aktarma yaparak Kahire’ye gidebilirsiniz. Türkiye-Kahire arasında sık uçuş seferi düzenleyen hava yolu şirketleri ise Nile Air, Türk Hava Yolları ve Aegean Airlines’tır.

Kahire uçak biletinizi henüz almadıysanız, online uçak bileti almayı tercih ederek oturduğunuz yerden bilet işinizi hemen halledebilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Kahire’ye Nasıl Gidilir?
 2. Kahire’deki Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Kahire’ye Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Kahire Hakkında
 5. Kahire Ne Yenir?
 6. Kahire Nerede Yenir
 7. Kahire Gezilecek Yerler
 8. Kahire Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Kahire’de Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Kahire'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Kahire'de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Kahire Otel Tavsiye

Kahire’deki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Kahire’de iki tane havalimanı ve iki tane askeri hava üssü vardır. İki havalimanından biri de askeri alanda hizmet vermektedir. Uluslararası uçuşlar için aktif kullanılan havalimanı, Kahire Uluslararası Havalimanı’dır.

Kahire Uluslararası Havalimanı

Kahire Uluslararası Havalimanı, Türkiye’den Kahire’ye uçak bileti alıp seyahatinizi başlattığınızda varacağınız havalimanıdır. Yaklaşık 100 yıldır hizmet vermekte olan bu havalimanı, Mısır’daki en çok ziyaret edilen havalimanı olma özelliğindedir. Kahire Uluslararası Havalimanı, Kahire şehir merkezinin kuzeydoğusunda kalmaktadır ve şehir merkezine yaklaşık 18-20 kilometre uzaklıktadır. Havalimanından Kahire şehir merkezine ulaşım için şu seçeneklerden birini tercih edebilirsiniz:

Otobüs ile şehir merkezine ulaşım en ekonomik tercihtir. Kahire Uluslararası Havalimanı’ndan otobüse binmek için 1 kilometre uzaklıkta yer alan Cairo Airport Bus Station durağına gitmeniz gerekmektedir. Bu duraktan 111 numaralı otobüse binebilir ve yaklaşık 43-45 dakika sonra şehir merkezine yakın bir durak olan Ramsis Railways Station durağında inebilirsiniz. 

Taksi ile de havalimanından şehir merkezine ulaşımınızı kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Terminalin gelen yolcu çıkışı önünde veya havalimanının çıkışında hazır bekleyen taksileri bulabilirsiniz.

Araç kiralamayı tercih ederek de havalimanından merkeze ulaşım sağlayabilirsiniz. Europcar ve Sixt gibi uluslararası araç kiralama ofislerinden aracınızı kiralayabilirsiniz. Sizi havalimanından şehir merkezine götürecek olan en kestirme yol ise 6th of October Bridge yoludur.

Kahire’ye Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Kahire’de görülmekte olan iklim tipi çöl ve Akdeniz iklimleridir. Bu iki iklimin özellikleri de Kahire’de görülmektedir. Yıl içinde hep sıcak olan bu şehirde yaz ayları kurak geçmektedir. En sıcak olduğu aylar temmuz ve ağustos aylarıdır. Bu aylardaki sıcaklık ortalaması 29 derecedir. Kahire’de kış ayları daha serin geçmektedir. En serin olduğu ay ise ocak ayıdır. Ocak ayı ortalama sıcaklığı 12 derecedir. Kahire’ye gitmek için en uygun zaman ise yağışın az olduğu ve sıcaklığın gezilebilecek derecede ideal olduğu ilkbahar aylarıdır.

Kahire’ye gitmek için en uygun zamanda, en uygun fiyata uçak biletlerini sitemizde bulabilirsiniz.

Kahire Hakkında

Kahire, önemli bir Arap ülkesi olma özelliğindeki Mısır’ın başkentidir. Mısır topraklarında Kahire’nin adı El Kahire şeklinde geçmektedir. Kahire’ye birçok takma ad da verilmektedir. Bin Minareli Şehir ve İslam Dünyasının Başkenti unvanları bunlardan bazılarıdır. Kahire, özellikle nüfusu bakımından ön planda olan bir şehirdir. 2018 nüfus sayımına göre nüfusu, 9,5 milyona yaklaşmıştır. Mısır topraklarındaki konumu olarak Kahire, kuzeyde ve Nil Nehri’nin hemen kıyısındadır. Kahire’de kullanılmakta olan para birimi Mısır Poundudur. İletişim kurabileceğiniz, şehrin resmi dili ise Arapçadır. Kahire, bugün olduğu gibi geçmişte de önemli bir şehir olmuştur. Jeopolitik konumunun bunda büyük etkisi vardır. 

Mısır’ın dünyaya açılan yüzü Kahire’ye gitmek için ucuz uçak bileti arıyorsanız sitemizde bulabilir ve kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Kahire Ne Yenir?

Kahire, Mısır mutfağının önemli bir dalıdır. Gastronomiye ilginiz varsa ve dünyanın çeşitli mutfak kültürlerini merak ediyorsanız hemen uçak biletinizi alıp Kahire’ye gelmelisiniz. Burada dünyaca ünlü Mısır mutfağını yakından tanıyabilirsiniz. Kahire’ye gittiğinizde yemeden dönmemeniz gereken lezzetler ise şunlardır:

1. Şıvarma

Şıvarma

Şıvarma, Kahire’ye gittiğinizde akşam yemeği için tercih edebileceğiniz bir tür et yemeğidir. Genel olarak koyun eti kullanılarak yapılan şıvarma, Kahire’ye özgü lavaş tarzı ekmeğe sarılarak servis edilmektedir. Özellikle yağlı oluşu nedeniyle, mide rahatsızlığınız yoksa bu lezzeti tatmanızı öneririz.

2. Kushari

Kushari

Kushari ise bir çeşit sebzeli makarnadır. Fakat kushari, normal makarnalardan farklı olarak yapımı zor yemeklerden biridir. Makarna el yapımıdır ve içerisine kuru domates, domatesli sos, soğan, mercimek, nohut ve çeşitli baharatlar girmektedir.

3. Helva

Helva

Helvayı ise Kahire mutfağında, daha önce hiç tatmadığınız farklı bir lezzet halinde görebilirsiniz. Kahire mutfağını oluşturan temel tatlardan biri olan helvayı bol cevizli, bol irmikli ve özel yapım tekniğiyle yapılmış haliyle Kahire’ye gittiğinizde yiyebilirsiniz.

Kahire Nerede Yenir

Kahire lezzetlerini canınız çektiyse fakat Kahire’de nerede yemek yerim, hangi restorana güvenebilirim düşünceleri sizi endişelendiriyorsa şu restoran tavsiyelerimize göz atabilirsiniz:

Nile Terrace

Nile Terrace

Nile Terrace, Kahire’ye gittiğinizde uğrayacağınız ilk restoran olmalı. Nil Nehri’ne bakan bu restoranda hem karnınızı hem de Nil’in muhteşem manzarası sayesinde gözünüzü doyurabilirsiniz. Açık hava alanı da olduğundan Nil Nehri’nin akışının sesini yemeğinizi yerken duyabilirsiniz.

Abou El Sid Restaurant

Abou El Sid Restaurant

Abou El Sid Restaurant, Mısır mutfağını tanımak için Kahire’ye geldiyseniz gitmeniz gereken ilk restoran olmalı. Mısır mimari tarzı ile yapılmış bir restoran içerisinde, Mısır’a özgü yemek sunumları halinde gelen Mısır mutfağına özgü yemekleri ancak bu restoranda tadabilirsiniz.

Koshary El Tahrir

Koshary El Tahrir

Koshary El Tahrir, Kahire’de sıklıkla tercih edilen restoranlardan biridir. Bu restoranın bu kadar sıklıkla tercih edilmesinin en önemli nedeni, Mısır mutfağına özgü lezzetli yemeklerin ucuz ve güvenilir tek adresi olması. Yemeğimi en ucuza nerede yerim diye düşünüyorsanız Koshary El Tahrir’i size öneririz.

Eat & Barrel

Eat & Barrel

Eat& Barrel, hem manzarasıyla hem de serviste hızlılığıyla kendisinden çokça söz ettiren bir restorandır. Restoranda fazla kalmayı sevmiyor, hemen yemeğinizi yiyip gezinize devam etmek istiyorsanız bu restoranı tercih edebilirsiniz.

Kahire Gezilecek Yerler

Kahire, binlerce yıllık tarihiyle ve önemli yerleriyle sizin onu keşfetmenizi bekliyor! Kahire şehrini keşfetmeye başlamadan önce tek yapmanız gereken sitemizden online uçak bileti almak. Kahire’yi keşfettim diyebilmeniz için Kahire’deki şu önemli yerlere mutlaka gitmelisiniz:

Basamaklı Piramit

Basamaklı Piramit

Basamaklı Piramit, Kahire’de yer alan önemli piramitlerden biridir. Mısır’ın en önemli sembollerinden biri piramitlerdir. Yapımı ve önemli özellikleri hakkında onlarca yıldır çeşitli rivayetler dile getirilmiştir. Basamaklı Piramit ise bu piramitlerden eski olanlarındandır. Yapımı MÖ 2630’lu yıllara dayanır. Mısır’ın önemli piramitlerini merak ediyorsanız kesinlikle Basamaklı Piramit’ten başlamalısınız.

Tahrir Meydanı

Tahrir Meydanı

Tahrir Meydanı, Kahire’nin birçok yönden kalbinin attığı alandır. Kahire’de yaşayanların buluşma noktası olan Tahrir Meydanı, büyüklüğüyle ve çevresinde bulunan tarihi yapılarıyla dikkat çekmektedir. Bu meydanın tarihteki en önemli özelliği ise Mısır Devrimi’nin başlatıldığı yer olmasıdır.

Kahire Müzesi

Kahire Müzesi

Kahire Müzesi, Kahire’yi keşfe çıktığınızda uğramanız gereken ilk duraklardandır. Mısır’ın Antik dönemine ait birçok eseri bu müzede inceleyebilirsiniz. Yaklaşık 200 yıldır aktif olarak hizmet veren Kahire Müzesi, birçok devasa tarihi eseri içerisinde barındırabilecek kadar geniş bir yapıdır. Mısır’ın ve özel olarak Kahire’nin tarihine kendi açınızdan ışık tutmak istiyorsanız bu müzeyi mutlaka gezip görmelisiniz.

Kahire Kulesi

Kahire Kulesi

Kahire Kulesi, Kahire’nin simgesi haline gelmiş olan yapıdır. 1956’lı yıllarda inşası başlayıp 5 yıl sürmüştür ve inşa edildiği dönemden sonra bir süre Afrika kıtasında yer alan en uzun yapı olma özelliğini taşımıştır. Şehrin merkezi bir yerinde yer alan bu kuleyi Kahire’ye gittiğinizde mutlaka görmelisiniz.

Kahire Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Kahire’de Avrupa şehirlerindeki kadar canlı bir gece hayatı yoktur. Fakat halkın çoğu Müslüman olan bir kentte canlı diyebileceğimiz bir gece hayatına sahiptir. Kahire’de eğlenmek için uğrayabileceğiniz bazı mekanlar ise şuralardır:

After Eight

After Eight

After Eight, Kahire’deki en kalabalık gece kulüplerinden biridir. Özellikle genç nüfus, bu gece kulübünde en iyi eğlenme fırsatını yakalamaktadır. Çünkü Kahire’de yapılan canlı müzik etkinliklerinin birçoğu burada yapılmaktadır. Gençlerin düzenlemiş olduğu partiler de genellikle burada yapılmaktadır.

Cairo Jazz Club

Cairo Jazz Club

Cairo Jazz Club, Kahire’de popüler olan diğer bir gece kulübüdür. Bu gece kulübünün en önemli özelliği, yıl içinde birçok önemli sanatçıyı ağırlıyor olmasıdır. Konser takvimini kontrol ederek burada sevdiğiniz veya sevebileceğiniz sanatçıların konserlerine katılabilir ve dans ederek sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenebilirsiniz.

OPIA Lounge& Bar

OPIA Lounge& Bar

OPIA Lounge& Bar, farklı ve lezzetli kokteyllerin adresidir. Burada mekanın sizlere özel olarak hazırlayıp sunduğu birçok farklı kokteyli deneyebilirsiniz. OPIA Lounge& Bar, loş ve şık ortama sahiptir. Manzarası da Kahire kenti ile Nil Nehri’nin birleşiminden oluşan mükemmel görüntüdür.

Deals Pub Zamalek

Deals Pub Zamalek

Deals Pub Zamalek, Kahire’de çeşitli alkollü içecekleri en uygun fiyata bulabileceğiniz yerdir. Deals Pub Zamalek’e gittiğinizde özellikle lezzetli şaraplarının tadına bakmalısınız. Kahire’deki barlar sokağı tarzı bir yerde yer alan bu pub, o alana girdiğinizde ilk olarak dikkatinizi çekecek olan mekandır.

Piramitlerin sırrını siz de merak ediyorsanız Kahire varışlı uçak biletinizi online sistem üzerinden hızlıca alabilir, şehre ulaşabilir ve keşfe başlayabilirsiniz. 

Kahire’de Alışveriş - Ne Alınır?

Kahire’de alışveriş yapmak isterseniz Han Halili Çarşısı’na ve Tahrir Meydanı çevresinde yer alan mağazalara uğrayabilirsiniz. Kahire’den piramit figürlü hediyeliklerden ve şehre özgü kıyafetlerden alabilirsiniz.

Kahire'de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Kahire ile Türkiye arasında bir saatlik bir zaman farkı vardır. Türkiye saati, Kahire saatinden bir saat ileridedir. Uçak biletinizi bu detaya dikkat ederek almalısınız. Çünkü Kahire Uluslararası Havalimanı’ndan şehre ulaşımınız gece geç saate kalırsa sizin için daha zor olacaktır.

Kahire Otel Tavsiye

Kahire’de kriterlerinize uygun oteli seçmeden önce, Kahire varışlı uçak biletinizi sitemizden alıp uçak biletinizi hazır edebilirsiniz. Kahire’de size tavsiyemiz olan şu otellerden birinde konaklamayı tercih edebilirsiniz:

1. Four Seasons Hotel Cairo at Nile Plaza

Four Seasons Hotel Cairo at Nile Plaza

Four Seasons Hotel Cairo at Nile Plaza, şehrin en kaliteli otelidir. 5 yıldızlı olan bu otel sunduğu havuz, spa ve lüks ortam özellikleri sayesinde size harika bir tatil yaşatacaktır. Bir gecelik ücreti ise oldukça pahalıdır.

2. Novotel Cairo El Borg

Novotel Cairo El Borg

Novotel Cairo El Borg, 4 yıldızlı bir oteldir. Burada konaklamayı tercih ettiğinizde kendinizi evinizde gibi hissedebilirsiniz. Oda ve oda içerisinde yer alan banyo-tuvalet geniş ve oldukça temizdir. Gecelik ücreti ise diğer otellere kıyasla ortalamadır.

3. Colours Holiday Hotel

Colours Holiday Hotel

Colours Holiday Hotel, 2 yıldızlıdır. Bu otelin size sunduğu iki önemli avantaj vardır. Bunlardan birincisi gecelik ücretinin oldukça ucuz olmasıdır. İkincisi ise Kahire Uluslararası Havalimanı’na arabayla sadece 14 dakika uzaklıkta olmasıdır. Gelmeden önce bu oteli ayarladıysanız havalimanına indikten sonra kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Colours Holiday Hotel’in dezavantajı ise sunduğu imkanların kısıtlı olmasıdır.

Valencia