1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Kahire Uçak Bileti

Kahire Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:34
  1. Basamaklı Piramit
  2. Tahrir Meydanı
  3. Kahire Müzesi
  4. Kahire Kulesi

1. Basamaklı Piramit

Basamaklı Piramit, Kahire’de yer alan önemli piramitlerden biridir. Mısır’ın en önemli sembollerinden biri piramitlerdir. Yapımı ve önemli özellikleri hakkında onlarca yıldır çeşitli rivayetler dile getirilmiştir. Basamaklı Piramit ise bu piramitlerden eski olanlarındandır. Yapımı MÖ 2630’lu yıllara dayanır. Mısır’ın önemli piramitlerini merak ediyorsanız kesinlikle Basamaklı Piramit’ten başlamalısınız.

Basamaklı Piramit

2. Tahrir Meydanı

Tahrir Meydanı, Kahire’nin birçok yönden kalbinin attığı alandır. Kahire’de yaşayanların buluşma noktası olan Tahrir Meydanı, büyüklüğüyle ve çevresinde bulunan tarihi yapılarıyla dikkat çekmektedir. Bu meydanın tarihteki en önemli özelliği ise Mısır Devrimi’nin başlatıldığı yer olmasıdır.

Tahrir Meydanı

3. Kahire Müzesi

Kahire Müzesi, Kahire’yi keşfe çıktığınızda uğramanız gereken ilk duraklardandır. Mısır’ın Antik dönemine ait birçok eseri bu müzede inceleyebilirsiniz. Yaklaşık 200 yıldır aktif olarak hizmet veren Kahire Müzesi, birçok devasa tarihi eseri içerisinde barındırabilecek kadar geniş bir yapıdır. Mısır’ın ve özel olarak Kahire’nin tarihine kendi açınızdan ışık tutmak istiyorsanız bu müzeyi mutlaka gezip görmelisiniz.

Kahire Müzesi

4. Kahire Kulesi

Kahire Kulesi, Kahire’nin simgesi haline gelmiş olan yapıdır. 1956’lı yıllarda inşası başlayıp 5 yıl sürmüştür ve inşa edildiği dönemden sonra bir süre Afrika kıtasında yer alan en uzun yapı olma özelliğini taşımıştır. Şehrin merkezi bir yerinde yer alan bu kuleyi Kahire’ye gittiğinizde mutlaka görmelisiniz.

Kahire Kulesi

Kahire hakkında daha fazla şey keşfet!

Kahire Nerede Yenir

Kahire Nerede Yenir

Kahire lezzetlerini canınız çektiyse fakat Kahire’de nerede yemek yerim, hangi restorana güvenebilirim düşünceleri sizi endişelendiriyorsa şu restoran tavsiyelerimize göz atabilirsiniz:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Kahire'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Kahire'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Kahire Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Kahire Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Kahire’de Avrupa şehirlerindeki kadar canlı bir gece hayatı yoktur. Fakat halkın çoğu Müslüman olan bir kentte canlı diyebileceğimiz bir gece hayatına sahiptir. Kahire’de eğlenmek için uğrayabileceğiniz bazı mekanlar ise şuralardır:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Kahire Uçak Bileti