1. Anasayfa
 2. İstanbul Uçak Bileti

İstanbul Uçak Bileti

İstanbul Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında İstanbul Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

İstanbul uçak bileti satın alarak İstanbul'a konforlu bir yolculuk yapabilirsiniz. İstanbul'a gelirken hava yollarını tercih etmek, gezinize başlamanın en iyi yoludur. Biletbak ile İstanbul'a en ucuz uçuşu bulabilir, seyahatinize daha fazla bütçe ayırabilirsiniz. İstanbul'a gelmek için Atatürk Havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı veya İstanbul Havalimanı'na giden seferlerden size uygun olanı seçebilirsiniz.

İstanbul'a neredeyse her noktadan direkt uçabilirsiniz. Pek çok seferin aktarma noktası olarak kullandığı İstanbul'a aktarmasız gidebilir, hızlı yolculuğun keyfini çıkarabilirsiniz. Hava trafiği açısından işlek olan İstanbul'a giderken uçak biletinizi hiç zorluk çekmeden bulacaksınız.

İstanbul'daki havalimanlarına THY başta olmak üzere Pegasus, Anadolu Jet gibi firmalar sefer düzenlemektedir. Yurt dışından İstanbul'a gelecek kişiler KLM, Qatar, Lufthansa, Airfrance ya da British Airways gibi firmaları tercih edebilirler.

İstanbul'a yapacağınız uçak yolculuğunun süresi nereden geleceğinize bağlı olarak değişebilir. En popüler başlangıç noktalarından Ankara ve İstanbul arası 1 saat sürmektedir. Antalya İstanbul arası 1 saat 15 dakika sürerken, Samsun İstanbul arası 1 buçuk saattir. Doğu illerinden İstanbul'a gelmek biraz daha uzun sürebilir. Diyarbakır İstanbul yolculuğunu uçakla 2 saatte tamamlayabilirsiniz.

Sadece Türkiye'nin değil, dünyanın en güzel şehirlerinden İstanbul'a başka alternatiflerle de ulaşabilirsiniz. İstanbul'a şehirler arası otobüs kullanarak gelebilirsiniz. Yine de, otobüs kullanmak hem uzun sürecektir, hem de yorucu bir tercih olacaktır. Örneğin uçakla yalnızca 1 saat süren Ankara İstanbul yolculuğu, otobüsle 5 saattir. Diyarbakır İstanbul arası ise otobüsle en az 15 saat alacaktır. İstanbul gezinizin büyük bir bölümünü yolculuğa ayırmak yerine uçakla seyahat edebilir, gezinize hızlıca başlayabilirsiniz.

İstanbul'a Ankara, Eskişehir veya Konya'dan geliyorsanız hızlı tren de kullanabilirsiniz. Ankara İstanbul arası hızlı trenle 4 saat sürerken, Konya İstanbul arası hızlı trenle 4 buçuk saattir. Eskişehir'den İstanbul'a hızlı trenle geleceklerin ise 3 saat yolculuk yapmaları gerekiyor.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. İstanbul'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 2. İstanbul Hakkında
 3. İstanbul Ne Yenir?
 4. İstanbul Nerede Yenir
 5. İstanbul Gezilecek Yerler
 6. İstanbul Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 7. İstanbul’da Alışveriş - Ne Alınır?
 8. İstanbul'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 9. İstanbul Otel Tavsiye

İstanbul’daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

İstanbul'da üç adet havalimanı bulunmaktadır. Bunlar, Atatürk Havalimanı,Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı'dır.

İstanbul Atatürk Havalimanı

Atatürk Havalimanı, İstanbul Avrupa Yakası'nda hizmet vermektedir. 1900'lerin başından beri kullanılan havalimanının eski ismi Yeşilköy Havalimanı'dır. Havalimanının bir diğer özelliğiyse Türkiye'de sivil havacılığın başladığı ilk nokta olmasıdır. 1953 yılında uluslararası statüsü verilen havalimanı, 1985 yılından beri İstanbul Atatürk Havalimanı olarak anılıyor.

Havalimanı, Bakırköy ve Küçükçekmece arasında konumlanmıştır.

 • İstanbul Atatürk Havalimanı Avrupa Yakası Ulaşım

Havalimanından Avrupa'daki noktalara ulaşımınızı sağlamak için şu yöntemleri kullanabilirsiniz:

Otobüs tercih edebileceğiniz alternatiflerden ilki. TH-1 Taksim - Atatürk Havalimanı hattını kullanabilirsiniz. Abdülhak Hamit Caddesi ve Atatürk Havalimanı arasında sefer yapan otobüs, sizi yaklaşık bir buçuk saatte merkeze götürecektir.

Kullanabileceğiniz bir diğer otobüs hattıysa YH-1 Yenikapı İDO- Atatürk Havalimanı hattıdır. Ring seferi yapan YH-1, sizi 50 dakikada İDO durağına ulaştıracaktır.

Metro kullanmak oldukça avantajlı bir yol. Hem trafikte zaman geçirmemek, hem de daha konforlu bir yolculuk için metro kullanabilirsiniz. Havalimanının içinden yolcularını alan metro, sizi Yenikapı'ya kadar götürüyor. Havalimanından otogara ulaşmak isteyenler de metroyu kullanabilirler. Metro ücreti tam kart sahipleri için 3.50 liradır.

Shuttle alternatifini de dikkate almanızı öneriyoruz. Havabus Shuttle ile havalimanından Yenikapı veya Taksim' gidebilirsiniz.

Taksi de bir başka alternatiftir. Havalimanı ile Taksim arası 23 kilometredir. Bu durumda, yarım saat sürecek bu yolculuk için yaklaşık 85 lira ödemeniz gerekecektir.

 • İstanbul Atatürk Havalimanı Anadolu Yakası Ulaşım

Atatürk Havalimanı Avrupa Yakası'nda bulunduğundan, Anadolu'ya geçmek daha zahmetli olacaktır. Anadolu Yakası'nın merkezi semtlerine ulaşmak için şu alternatifleri değerlendirebilirsiniz:

Marmaray ve metro seçeneklerini bir arada kullanarak Anadolu Yakası'na geçebilirsiniz. Öncelikle metro ile Yenikapı durağına gitmeniz gerekmektedir. Daha sonra Yenikapı'dan Marmaray'a aktarma yapabilir, Üsküdar'da ulaşabilirsiniz. Buradan Kadıköy gibi daha merkezi noktalara rahatlıkla gidebilirsiniz.

Taksi kullanarak Avrupa Yakası'na ulaşabilirsiniz. Havalimanı ve Kadıköy arası taksiyle ortalama yarım saat sürecektir. Bu yolculuk için aşağı yukarı 130 lira ödemeniz gerekmektedir. Ayrıca, yaka değiştirmek için geçeceğiniz köprülerin geçiş ücretlerini de göz önüne almalısınız.

Araç kiralama daha konforlu bir seçenek olarak düşünülebilir. Atatürk Havalimanı'ndan Anadolu'ya shuttle veya otobüs de olmadığından bu alternatifi değerlendirebilirsiniz. Nokta Rent a Car veya Ecomax Car Rental bu konuda size yardımcı olabilir.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı

İstanbul'un ikinci havalimanı olan Sabiha Gökçen, Pendik'te bulunmaktadır. Anadolu Yakası'nda hizmet veren Sabiha Gökçen Havalimanı 2001 yılında açılmıştır.

 • İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Anadolu Yakası Ulaşım

Otobüs kullanarak pek çok noktaya kolaylıkla gidebilirsiniz. Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan E-9, E-10, E-11, 16S hatları geçmektedir. Otobüs ile Pendik, Bostancı, Kadıköy, Uzunçayır'a gidebilirsiniz. Daha sonra bu noktalardan çeşitli aktarma alternatifleriniz de bulunuyor.

Metro kullanarak Ayrılık Çeşme ve Kadıköy istikametine gidebilirsiniz. Bunun için öncelikle E-9 otobüsüne binmeli, Pendik'te inerek M4 metro hattına aktarma yapmalısınız.

Shuttle araçları ile rahatça ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Havabus Shuttle servisleri, Havalimanından Kadıköy'e yolcu servisi sunmaktadır. Kadıköy'e gitmek için SG1 Havabus Shuttle hattını kullanmalısınız.

Taksi kullanarak kolaylıkla istediğiniz noktaya ulaşabilirsiniz. Havalimanı ile Kadıköy arası 39 kilometredir. Yaklaşık 50 dakika sürecek bu yolculuk için ortalama 140 lira ödemelisiniz.

 • İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Avrupa Yakası Ulaşım

Havalimanı Anadolu Yakası'nda bulunduğundan, Avrupa'ya gitmek daha yorucu olabilir. Sabiha Gökçen Havalimanı'nda Avrupa Yakası'na ulaşmak için alternatifleriniz şunlardır:

Otobüs kullanarak aktarmasız Avrupa Yakası'na gidebilirsiniz. Bunun için havalimanından kalkan ve 4. Levent'e giden E-3 hattını kullanmalısınız.

Metro kullanarak 4. Levent'ten aktarma yapabilir, Taksim ve Kabataş gibi noktalara ulaşabilirsiniz.

Metrobüs ile Zincirlikuyu, Mecidiyeköy, Bakırköy, Şirinevler, Avcılar ve Beylikdüzü'ne ulaşabilirsiniz. Metrobüs kullanmak için öncelikle E-10 hattı ile Kadıköy'e gelmeniz ve buradan metrobüse binmeniz gerekiyor.

Shuttle araçları Avrupa Yakası'na da hizmet vermektedir. Havabus Shuttle'a ait olan SG2 shuttle hattı ile Taksim'e ulaşabilirsiniz.

Taksi kullanmak da konforlu bir çözümdür. Sabiha Gökçen Havalimanı ile Taksim arası 48 kilometredir. Bu durumda taksi için ortalama 170 lira ödemeniz gerekecektir.

İstanbul Havalimanı

2019'dan beri tam kapasite hizmet veren havalimanı, İstanbul'da yapılan son havalimanıdır. Avrupa Yakası'nda bulunan İstanbul Havalimanı Çatalca - Göktür - Arnavutköy kavşağında inşa edilmiştir. İstanbul Havalimanı'na hem Anadolu, hem de Avrupa yakasından çeşitli araçlar ile ulaşabilirsiniz.

 • İstanbul Havalimanı Avrupa Yakası Ulaşım

Havaist ile Avcılar, Bahçeşehir, Bakırköy, Beylikdüzü, Çatalca, Küçükçekmece, Esenler Otogarı ve Aksaray'a gidebilirsiniz. Havaist biletleri tek kişi için ortalama 20 liradır.

Otobüs kullanmak da bir alternatiftir. Şu hatlar ile ulaşımınızı sağlayabilirsiniz:

 1. İETT H-1: Mahmut Bey Metrosu
 2. İETT H-2: Mecidiyeköy
 3. İETT H-3: Halkalı
 4. İETT H-6: Arnavutköy
 5. İETT H-8: Sarıyer
 6. İETT H-9: Cevizlibağ - Otogar

Taksi kullanmak da iyi bir seçenek olabilir. İstanbul Havalimanı ve Taksim arası ortalama 50 dakika alırken, ücreti yaklaşık 150 lira olacaktır.

Araç kiralama seçeneğini de değerlendirebilirsiniz. Havalimanı içinde bulunan Çizgi Rent a Car, Garenta ve Avis size yardımcı olabilir.

 • İstanbul Havalimanı Anadolu Yakası Ulaşım

Havaist kullanarak Anadolu Yakası'na geçebilirsiniz. Havaist, Kadıköy ve Sabiha Gökçen Havalimanı'na seferler düzenlemektedir. Ortalama 25 lira ödeyerek Anadolu'ya geçen Havaist servislerini kullanabilirsiniz.

Taksi ile Anadolu'ya daha rahat ulaşabilirsiniz. İstanbul Havalimanı ile Kadıköy arası ortalama 190 lira tutacaktır ve yolculuk bir saati aşacaktır.

Araç kiralama firmaları da İstanbul Havalimanı'nda sizin için beklemektedir. Çizgi Rent a Car, Garenta ve Avis gibi firmalardan araç kiralayabilirsiniz.

 • İstanbul Dışına Ulaşım

İstanbul Seyahat ile Çorlu,Tekirdağ, Lüleburgaz, Babaeski ve Edirne'ye ulaşabilirsiniz.

İstanbul’da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

İstanbul geziniz sırasında çoğunlukla toplu taşıma kullanmanız gerekecektir. Toplu taşımayı kullanmak için gişelerde satılan İstanbulkartlardan alabilir ve içine bakiye yükleyerek rahatlıkla araçlara binebilirsiniz. İstanbulkart, metro, metrobüs, tramvay ve otobüs gibi tüm İETT araçlarında geçerlidir. Kartınızdaki bakiyeyi telefonunuza indireceğiniz İstanbulkart uygulaması ile takip edebilirsiniz.

Müzekart almak da iyi bir fikir olabilir. Ayasofya gibi müzelere giriş yaparken giriş ücreti ödemek yerine, Müzekart kullanmak daha avantajlı bir durumdur. Müzekartı 60 lira karşılığında alabilirsiniz.

İBB İstanbul uygulaması da İstanbul gezinizde size yardımcı olabilir. Google Play veya AppStore'dan uygulamayı indirerek İBB hizmetlerine tek noktadan ulaşabilirsiniz. Uygulamadan arabanızı park edebileceğiniz noktaları öğrenebilir, şehir rehberine göz atabilirsiniz.

İstanbul’da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz