1. Anasayfa
 2. İstanbul Uçak Bileti

İstanbul Uçak Bileti

İstanbul Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında İstanbul Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

26 Şubat 2021 04:40

İstanbul uçak bileti satın alarak İstanbul'a konforlu bir yolculuk yapabilirsiniz. İstanbul'a gelirken hava yollarını tercih etmek, gezinize başlamanın en iyi yoludur. Biletbak ile İstanbul'a en ucuz uçuşu bulabilir, seyahatinize daha fazla bütçe ayırabilirsiniz. İstanbul'a gelmek için Atatürk Havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı veya İstanbul Havalimanı'na giden seferlerden size uygun olanı seçebilirsiniz.

İstanbul'a neredeyse her noktadan direkt uçabilirsiniz. Pek çok seferin aktarma noktası olarak kullandığı İstanbul'a aktarmasız gidebilir, hızlı yolculuğun keyfini çıkarabilirsiniz. Hava trafiği açısından işlek olan İstanbul'a giderken uçak biletinizi hiç zorluk çekmeden bulacaksınız.

İstanbul'daki havalimanlarına THY başta olmak üzere Pegasus, Anadolu Jet gibi firmalar sefer düzenlemektedir. Yurt dışından İstanbul'a gelecek kişiler KLM, Qatar, Lufthansa, Airfrance ya da British Airways gibi firmaları tercih edebilirler.

İstanbul'a yapacağınız uçak yolculuğunun süresi nereden geleceğinize bağlı olarak değişebilir. En popüler başlangıç noktalarından Ankara ve İstanbul arası 1 saat sürmektedir. Antalya İstanbul arası 1 saat 15 dakika sürerken, Samsun İstanbul arası 1 buçuk saattir. Doğu illerinden İstanbul'a gelmek biraz daha uzun sürebilir. Diyarbakır İstanbul yolculuğunu uçakla 2 saatte tamamlayabilirsiniz.

Sadece Türkiye'nin değil, dünyanın en güzel şehirlerinden İstanbul'a başka alternatiflerle de ulaşabilirsiniz. İstanbul'a şehirler arası otobüs kullanarak gelebilirsiniz. Yine de, otobüs kullanmak hem uzun sürecektir, hem de yorucu bir tercih olacaktır. Örneğin uçakla yalnızca 1 saat süren Ankara İstanbul yolculuğu, otobüsle 5 saattir. Diyarbakır İstanbul arası ise otobüsle en az 15 saat alacaktır. İstanbul gezinizin büyük bir bölümünü yolculuğa ayırmak yerine uçakla seyahat edebilir, gezinize hızlıca başlayabilirsiniz.

İstanbul'a Ankara, Eskişehir veya Konya'dan geliyorsanız hızlı tren de kullanabilirsiniz. Ankara İstanbul arası hızlı trenle 4 saat sürerken, Konya İstanbul arası hızlı trenle 4 buçuk saattir. Eskişehir'den İstanbul'a hızlı trenle geleceklerin ise 3 saat yolculuk yapmaları gerekiyor.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. İstanbul’a Nasıl Gidilir?
 2. İstanbul’daki Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. İstanbul'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. İstanbul Hakkında
 5. İstanbul Ne Yenir?
 6. İstanbul Nerede Yenir
 7. İstanbul Gezilecek Yerler
 8. İstanbul Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. İstanbul’da Alışveriş - Ne Alınır?
 10. İstanbul'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. İstanbul’da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. İstanbul Otel Tavsiye

İstanbul’daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

İstanbul'da üç adet havalimanı bulunmaktadır. Bunlar, Atatürk Havalimanı,Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı'dır.

İstanbul Atatürk Havalimanı

Atatürk Havalimanı, İstanbul Avrupa Yakası'nda hizmet vermektedir. 1900'lerin başından beri kullanılan havalimanının eski ismi Yeşilköy Havalimanı'dır. Havalimanının bir diğer özelliğiyse Türkiye'de sivil havacılığın başladığı ilk nokta olmasıdır. 1953 yılında uluslararası statüsü verilen havalimanı, 1985 yılından beri İstanbul Atatürk Havalimanı olarak anılıyor.

Havalimanı, Bakırköy ve Küçükçekmece arasında konumlanmıştır.

 • İstanbul Atatürk Havalimanı Avrupa Yakası Ulaşım

Havalimanından Avrupa'daki noktalara ulaşımınızı sağlamak için şu yöntemleri kullanabilirsiniz:

Otobüs tercih edebileceğiniz alternatiflerden ilki. TH-1 Taksim - Atatürk Havalimanı hattını kullanabilirsiniz. Abdülhak Hamit Caddesi ve Atatürk Havalimanı arasında sefer yapan otobüs, sizi yaklaşık bir buçuk saatte merkeze götürecektir.

Kullanabileceğiniz bir diğer otobüs hattıysa YH-1 Yenikapı İDO- Atatürk Havalimanı hattıdır. Ring seferi yapan YH-1, sizi 50 dakikada İDO durağına ulaştıracaktır.

Metro kullanmak oldukça avantajlı bir yol. Hem trafikte zaman geçirmemek, hem de daha konforlu bir yolculuk için metro kullanabilirsiniz. Havalimanının içinden yolcularını alan metro, sizi Yenikapı'ya kadar götürüyor. Havalimanından otogara ulaşmak isteyenler de metroyu kullanabilirler. Metro ücreti tam kart sahipleri için 3.50 liradır.

Shuttle alternatifini de dikkate almanızı öneriyoruz. Havabus Shuttle ile havalimanından Yenikapı veya Taksim' gidebilirsiniz.

Taksi de bir başka alternatiftir. Havalimanı ile Taksim arası 23 kilometredir. Bu durumda, yarım saat sürecek bu yolculuk için yaklaşık 85 lira ödemeniz gerekecektir.

 • İstanbul Atatürk Havalimanı Anadolu Yakası Ulaşım

Atatürk Havalimanı Avrupa Yakası'nda bulunduğundan, Anadolu'ya geçmek daha zahmetli olacaktır. Anadolu Yakası'nın merkezi semtlerine ulaşmak için şu alternatifleri değerlendirebilirsiniz:

Marmaray ve metro seçeneklerini bir arada kullanarak Anadolu Yakası'na geçebilirsiniz. Öncelikle metro ile Yenikapı durağına gitmeniz gerekmektedir. Daha sonra Yenikapı'dan Marmaray'a aktarma yapabilir, Üsküdar'da ulaşabilirsiniz. Buradan Kadıköy gibi daha merkezi noktalara rahatlıkla gidebilirsiniz.

Taksi kullanarak Avrupa Yakası'na ulaşabilirsiniz. Havalimanı ve Kadıköy arası taksiyle ortalama yarım saat sürecektir. Bu yolculuk için aşağı yukarı 130 lira ödemeniz gerekmektedir. Ayrıca, yaka değiştirmek için geçeceğiniz köprülerin geçiş ücretlerini de göz önüne almalısınız.

Araç kiralama daha konforlu bir seçenek olarak düşünülebilir. Atatürk Havalimanı'ndan Anadolu'ya shuttle veya otobüs de olmadığından bu alternatifi değerlendirebilirsiniz. Nokta Rent a Car veya Ecomax Car Rental bu konuda size yardımcı olabilir.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı

İstanbul'un ikinci havalimanı olan Sabiha Gökçen, Pendik'te bulunmaktadır. Anadolu Yakası'nda hizmet veren Sabiha Gökçen Havalimanı 2001 yılında açılmıştır.

 • İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Anadolu Yakası Ulaşım

Otobüs kullanarak pek çok noktaya kolaylıkla gidebilirsiniz. Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan E-9, E-10, E-11, 16S hatları geçmektedir. Otobüs ile Pendik, Bostancı, Kadıköy, Uzunçayır'a gidebilirsiniz. Daha sonra bu noktalardan çeşitli aktarma alternatifleriniz de bulunuyor.

Metro kullanarak Ayrılık Çeşme ve Kadıköy istikametine gidebilirsiniz. Bunun için öncelikle E-9 otobüsüne binmeli, Pendik'te inerek M4 metro hattına aktarma yapmalısınız.

Shuttle araçları ile rahatça ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Havabus Shuttle servisleri, Havalimanından Kadıköy'e yolcu servisi sunmaktadır. Kadıköy'e gitmek için SG1 Havabus Shuttle hattını kullanmalısınız.

Taksi kullanarak kolaylıkla istediğiniz noktaya ulaşabilirsiniz. Havalimanı ile Kadıköy arası 39 kilometredir. Yaklaşık 50 dakika sürecek bu yolculuk için ortalama 140 lira ödemelisiniz.

 • İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Avrupa Yakası Ulaşım

Havalimanı Anadolu Yakası'nda bulunduğundan, Avrupa'ya gitmek daha yorucu olabilir. Sabiha Gökçen Havalimanı'nda Avrupa Yakası'na ulaşmak için alternatifleriniz şunlardır:

Otobüs kullanarak aktarmasız Avrupa Yakası'na gidebilirsiniz. Bunun için havalimanından kalkan ve 4. Levent'e giden E-3 hattını kullanmalısınız.

Metro kullanarak 4. Levent'ten aktarma yapabilir, Taksim ve Kabataş gibi noktalara ulaşabilirsiniz.

Metrobüs ile Zincirlikuyu, Mecidiyeköy, Bakırköy, Şirinevler, Avcılar ve Beylikdüzü'ne ulaşabilirsiniz. Metrobüs kullanmak için öncelikle E-10 hattı ile Kadıköy'e gelmeniz ve buradan metrobüse binmeniz gerekiyor.

Shuttle araçları Avrupa Yakası'na da hizmet vermektedir. Havabus Shuttle'a ait olan SG2 shuttle hattı ile Taksim'e ulaşabilirsiniz.

Taksi kullanmak da konforlu bir çözümdür. Sabiha Gökçen Havalimanı ile Taksim arası 48 kilometredir. Bu durumda taksi için ortalama 170 lira ödemeniz gerekecektir.

İstanbul Havalimanı

2019'dan beri tam kapasite hizmet veren havalimanı, İstanbul'da yapılan son havalimanıdır. Avrupa Yakası'nda bulunan İstanbul Havalimanı Çatalca - Göktür - Arnavutköy kavşağında inşa edilmiştir. İstanbul Havalimanı'na hem Anadolu, hem de Avrupa yakasından çeşitli araçlar ile ulaşabilirsiniz.

 • İstanbul Havalimanı Avrupa Yakası Ulaşım

Havaist ile Avcılar, Bahçeşehir, Bakırköy, Beylikdüzü, Çatalca, Küçükçekmece, Esenler Otogarı ve Aksaray'a gidebilirsiniz. Havaist biletleri tek kişi için ortalama 20 liradır.

Otobüs kullanmak da bir alternatiftir. Şu hatlar ile ulaşımınızı sağlayabilirsiniz:

 1. İETT H-1: Mahmut Bey Metrosu
 2. İETT H-2: Mecidiyeköy
 3. İETT H-3: Halkalı
 4. İETT H-6: Arnavutköy
 5. İETT H-8: Sarıyer
 6. İETT H-9: Cevizlibağ - Otogar

Taksi kullanmak da iyi bir seçenek olabilir. İstanbul Havalimanı ve Taksim arası ortalama 50 dakika alırken, ücreti yaklaşık 150 lira olacaktır.

Araç kiralama seçeneğini de değerlendirebilirsiniz. Havalimanı içinde bulunan Çizgi Rent a Car, Garenta ve Avis size yardımcı olabilir.

 • İstanbul Havalimanı Anadolu Yakası Ulaşım

Havaist kullanarak Anadolu Yakası'na geçebilirsiniz. Havaist, Kadıköy ve Sabiha Gökçen Havalimanı'na seferler düzenlemektedir. Ortalama 25 lira ödeyerek Anadolu'ya geçen Havaist servislerini kullanabilirsiniz.

Taksi ile Anadolu'ya daha rahat ulaşabilirsiniz. İstanbul Havalimanı ile Kadıköy arası ortalama 190 lira tutacaktır ve yolculuk bir saati aşacaktır.

Araç kiralama firmaları da İstanbul Havalimanı'nda sizin için beklemektedir. Çizgi Rent a Car, Garenta ve Avis gibi firmalardan araç kiralayabilirsiniz.

 • İstanbul Dışına Ulaşım

İstanbul Seyahat ile Çorlu,Tekirdağ, Lüleburgaz, Babaeski ve Edirne'ye ulaşabilirsiniz.

İstanbul'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Coğrafi konumu nedeniyle İstanbul'da farklı iklim türleri bir arada görülür. İstanbul yıl boyunca Akdeniz ve Karadeniz ikliminin yanı sıra karasal iklimin de etkisi altındadır. Bütün etkenler bir araya geldiğinde, İstanbul'da yazlar sıcak ve genellikle kurak geçmektedir. Bununla beraber kış mevsimi Akdeniz lodoslarının ılık havası ile başlar, karasal iklimin soğukları ve Karadeniz'in yağışları ile devam eder. Bu nedenle İstanbul'da kışlar Anadolu'ya göre daha ılımandır. İstanbul'a en çok yağış kış mevsiminde düşer, kuzeyden gelen soğuklar etkisini gösterince yağışlar kara dönüşür.

İstanbul hava durumu gezinizi planlarken önemli bir unsur olabilir. Yazları sıcak, kışları ise yağışlı geçen İstanbul'a ilkbahar ve sonbaharda gelmek iyi bir tercihtir. Özellikle ilkbahar sonu- yaz başı veya sonbaharın ilk haftaları gezi için ideal olabilir. Mayıs, Haziran başı ve Eylül ayları İstanbul gezisi için uygun zamanlardır.

İstanbul'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

İstanbul Hakkında

Asya ve Avrupa'yı birleştiren İstanbul, müthiş güzelliği ile 2500 yıldır yerleşim yeri olarak tercih edilmektedir. Eşsiz coğrafi yapısıyla dünyada benzeri yoktur ve iki kıtada da toprağı olan tek şehirdir. Ayrıca İstanbul, içinden deniz geçen tek şehir olma özelliğini de taşımakta.

Tarihi boyunca ekonominin merkezi olan İstanbul, başkentlik özelliğiyle de dikkat çekmekte. İstanbul, tarihinde dört farklı imparatorluğa başkentlik yapmıştır. Şu an başkent olmasa da başkentlik kültürünü korumayı başardığı söylenebilir. Bugün ekonomi, kültür ve sanat gibi alanlarda ülkemizin önde gelen şehirlerindendir. Barındırdığı üç havalimanıyla da uluslararası bir merkez olarak konumunu pekiştirmekte.

İstanbul'un tarihi milattan önce 685 yılına dayanmaktadır. İlk olarak Byzantion adı verilen ve Yunanlarca kurulan İstanbul, daha sonra Konstantiniye ve daha sonra da İstanbul adını almıştır. Roma İmparatorluğu zamanında başkentliğe başlamış, 1600 yıl boyunca kesintisiz başkentlik yapmıştır. Romalılardan sonra Bizans İmparatorluğu ve Latin İmparatorluğu'nun başkenti olmuştur. İstanbul son olarak Osmanlı Devleti'ne başkent olarak hizmet etmiştir.

Doğal güzelliklerle bezeli olan İstanbul, büyük bir kültür mirasına da ev sahipliği yapıyor. Tarihi medeniyetlerin izini sürebileceğiniz İstanbul'da yapılacak çok sayıda aktivite olduğunu göreceksiniz.

İstanbul Hakkında

İstanbul Ne Yenir?

Tarihe adını büyük harflerle geçirmiş olan İstanbul, yemek kültürüyle de hayal kırıklığına uğratmıyor. İstanbul'da sokak lezzetlerinden en özel tariflerle hazırlanan yöresel yemeklere pek çok çeşidi bir arada bulabilirsiniz.

Sultanahmet Köftesi

Sultanahmet Köftesi

Sultanahmet'te çok sık yapıldığı için buranın ismini alan Sultanahmet köfte, adeta damak çatlatıyor. Kıyma ve böbrek yağı ile hazırlanan Sultanahmet köfteye karbonat da giriyor ve ortaya hepimizin hayran olduğu muhteşem bir lezzet çıkıyor.

İstanbul Pilavı

İstanbul Pilavı

Çeşitli malzemelerle hazırlanan İstanbul pilavı, zengin bir içeriğe sahip. Badem, tavuk göğsü, bezelye, safran ve antep fıstığı ile hazırlanmaktadır. Mideleri olduğu kadar gözleri de doyuran pilav, geçmişten bugüne İstanbul'un gözde yemekleri arasında yer alıyor.

Lakerda

Lakerda

Lakerda hazırlanırken balıklar (palamut veya torik) buzlu suda iyice bekletilir. Daha sonra temizlenen balıklar yeniden buzlu suya konulur ve su tuzlanır. Bu şekilde dinlenen balıklar, dört gün boyunca aynı şekilde buzlu suya yatırılır. Dördüncü günden sonra cam tabak üstüne bol tuzla beraber yerleştirilir. Lakerdanın servis edilirken dilimlenmesi gerekmektedir. Yapması zahmetli, yemesi ise zevkli olan lakerdayı mutlaka denemelisiniz.

Islak Hamburger

Islak Hamburger

İstanbul'un meşhur sokak lezzetlerinden ıslak hamburger, ayaküstü bir şeyler atıştırmak için ideal. Lezzetli domates sosu ile ıslatılan ekmekler, tadı damakta kalan köfteler ile buluşuyor ve ortaya ıslak hamburger çıkıyor.

İstanbul Nerede Yenir

İstanbul'un ünlü lezzetlerini tadabileceğiniz çok sayıda mekan bulunuyor. Restoranlar, kafeler ve çeşitli yeme içme mekanları konusunda İstanbul, oldukça büyük bir potansiyele sahip. Burada alternatifler arasında seçim yapmak zor olabilir. Bu yüzden, en iyi 15 yeme içme mekanına yer verdiğimiz bu listeye göz atmanızı öneriyoruz.

Divella Bistro Restaurant

Divella Bistro Restaurant

Divella'da hem biftek, hem de deniz mahsullerini bir arada deneyebilirsiniz. Her damak tadından kişi için uygun olan restoran, Fatih'de, Cankurtaran Mahallesi'nde bulunuyor. Avrupa Yakası'nda güzel ve şık bir restoran arıyorsanız burası tam size göre.

Last Ottoman Cafe & Restaurant

Last Ottoman Cafe & Restaurant

Fatih'ten Sirkeci'ye doğru giderken görebileceğiniz restoran, yöresel Türk yemeklerini sizlere sunuyor. Türk yemeklerinin yanı sıra İtalyan ve genel anlamda Akdeniz mutfağından da örnekleri burada görmek mümkün. Akşam yemeği için burayı tercih edebilirsiniz.

Three Partners Cafe & Restaurant

Three Partners Cafe & Restaurant

Fatih'in ünlü restoranlarından Three Partners, özellikle et yemekleri ile biliniyor. Three Partners Cafe & Restaurant'ta sadece et değil, balık da sipariş edebilirsiniz. Damak tadınız hangi tarafa yakın olursa olsun, buradan memnun ayrılacağınıza eminiz.

Tomtom Kebap

Tomtom Kebap

Beyoğlu'nda güzel bir öğle veya akşam yemeği için Tomtom Kebap size yardımcı olabilir. Yeniçarşı Caddesi'nde bulunan Tomtom Kebap'ta vejetaryen seçenek bulmak da mümkün. Buraya geldiğinizce özellikle kuzu şiş denemenizi öneriyoruz.

İstanbul Gezilecek Yerler

Tarihi başkentlerden olan İstanbul, içinde büyük bir kültür birikimi barındırıyor. Tarihi alanları ve müzeleriyle olduğu kadar, Haliç gibi doğal güzellikleri de burada görebilirsiniz. İstanbul'un her noktası gezilmeye değer olsa da, belli başlı birkaç turistik mekan bulunmakta.

Taksim

Taksim

İstanbul'un en ünlü meydanı olan Taksim, şehrin en hareketli noktalarından birisi. İstanbul'da bir yere gitmek istediğinizde mutlaka Taksim'in önünden geçtiğinizi göreceksiniz. Taksim'e geldiğinizde 1925 yılında yapılan Cumhuriyet Anıtı'nın önünde fotoğraf çekilmeyi unutmayın.

Galata Köprüsü

Galata Köprüsü

Tarihi yapılardan birisi olan Galata Köprüsü, Sultan Abdülmecid tarafından yaptırılmıştır. Tam 490 metre uzunluğunda olan köprü, Haliç ve Eminönü arasında inşa edilmiştir. Yapımından sonra tekrardan düzenlenen görkemli köprüde balıkçıları görebilir, siz de balık tutmayı deneyebilirsiniz.

Galata Kulesi

Galata Kulesi

Aslen bir gözetleme kulesi olan Galata Kulesi, Beyoğlu'nda bulunuyor. İsmini yer aldığı semtten alan kule, İstanbul'un ikonikleşmiş yapıları arasındadır. Kule hakkındaki efsaneler, Galata Kulesi'ne beraber çıkan kişilerin gelecekte evleneceğini söylemektedir.

İstiklal Caddesi

İstiklal Caddesi

İstanbul'un yine ünlü mekanlarından olan İstiklal, en çok turist çeken noktalardan bir tanesi. Artık klasikleşmiş olan meşhur Taksim-Tünel tramvayının geçtiği cadde, hediyelik eşya almak için de uygun bir yer. Burada pek çok restoran ve mağaza da bulunmaktadır.

İstanbul Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

 İstanbul'da biraz eğlenmek ve gece hayatına katılmak isteyenlerin çok fazla seçeneği bulunuyor. Geceleri de oldukça hareketli olan İstanbul'da eğlence açısından kendinizi sınırsız alternatifler arasında bulacaksınız. İster yaz, ister kış olsun, İstanbul'da her daim açık eğlence mekanları bulabilirsiniz.

Frame Nişantaşı

Frame Nişantaşı

Maçka'da yer alan Frame Nişantaşı, 2009 yılından beri hizmet veriyor. Maçka Demokrasi Parkı içinde bulabileceğiniz Frame, İstanbul'un en kaliteli gece kulüpleri arasında gösteriliyor. Vişnezade Mahallesi'nde her gece kapılarını açan ve sabahın erken saatlerine kadar eğlencenin sürdüğü Frame'i çok seveceksiniz.

360 İstanbul

360 İstanbul

İstanbul'u tepeden gören bir noktada eğlenmek isterseniz, 360 İstanbul en iyi seçeneğiniz olabilir. Oldukça kaliteli bir bar olan 360 İstanbul, Beyoğlu'nda yer alıyor. Burayı özel yapan şeylerden bir diğeri ise bulunduğu konum. 360 İstanbul, Tarihi Mısır Apartmanı'nın çatısında bulunmakta ve en ünlü DJ'leri ağırlamaktadır.

Sortie Club

Sortie Club

Beşiktaş'ın gözde gece mekanlarından Sortie Club, boğaz manzarasıyla unutulmayacak bir eğlence imkanı sunuyor. Oldukça geniş bir alana kurulmuş olan Sortie'de hem yemekli alanlar, hem de dans edilebilecek noktalar bulunuyor. Her türlü eğlencenin tek adresi olan Sortie, en sevilen DJ'leri de konuk ediyor.

Klein

Klein

İstanbul gezinizi en eğlenceli şekilde noktalamak için Klein'in tercih edebilirsiniz. Taksim'e yürüme mesafesinde olan Klein, dans etmek için ideal bir mekan. Burada sabaha kadar arkadaşlarınızla dans edebilir, gece 4'e kadar süren aktivitelere katılabilirsiniz. Klein, Harbiye Mahallesi'nde yer alıyor.

İstanbul’da Alışveriş - Ne Alınır?

İstanbul, hem hediyelik eşya, hem de genel anlamda alışveriş için bulunmaz bir potansiyele sahip. Hemen her yerde görebileceğiniz AVM'lerin yanı sıra, tarihi çarşılar da alışveriş için iyi bir alternatif.

Kapalıçarşı otantik ürünler arayanlar için ideal bir lokasyon. Burayı özellikle hediyelik eşyalar için tercih edebilirsiniz. Buradaki dükkanlardan dokuma, tekstil, takı ve kuruyemiş, baharat gibi ürünleri alabilirsiniz.

Mısır Çarşısı da yine yöresel ürünlerden almak isteyenlerin uğrak noktası. Tarihi çarşıdan çeşitli kıyafetler, gümüş ve bakır işleri, seramikler ve daha pek çok şeyi alabilirsiniz.

Galata semti de otantik hediyelikler için düşünebileceğiniz bir yer. Burada çeşitli modacıların butiklerini de görebilirsiniz.

İstiklal Caddesi üzerinde yer alan mağazalardan alışveriş yapabilir, yine cadde üzerindeki pasajlara ziyaret edebilirsiniz. İstiklal Caddesi'nde Atlas ve Suriye Pasajı gibi pasajlar, alışveriş için idealdir.

Zorlu Center, İstinye Park ve Cevahir AVM, İstanbul'da gezebileceğiniz alışveriş merkezlerindendir. Buralarda pek çok markanın şubesini bulabilir, yemek yiyebilir ve eğlence katında gezinebilirsiniz.

İstanbul’da Alışveriş - Ne Alınır?

İstanbul'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Türkiye'nin ve Avrupa'nın kültür başkentlerinden İstanbul'da çok sayıda festival ve fuar düzenlenmektedir. Bu etkinliklerden katılmak istediklerinizin tarihini not alabilir, gezinizi bu tarihte yapabilirsiniz.

Tümünü Göster

İstanbul’da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

İstanbul geziniz sırasında çoğunlukla toplu taşıma kullanmanız gerekecektir. Toplu taşımayı kullanmak için gişelerde satılan İstanbulkartlardan alabilir ve içine bakiye yükleyerek rahatlıkla araçlara binebilirsiniz. İstanbulkart, metro, metrobüs, tramvay ve otobüs gibi tüm İETT araçlarında geçerlidir. Kartınızdaki bakiyeyi telefonunuza indireceğiniz İstanbulkart uygulaması ile takip edebilirsiniz.

Müzekart almak da iyi bir fikir olabilir. Ayasofya gibi müzelere giriş yaparken giriş ücreti ödemek yerine, Müzekart kullanmak daha avantajlı bir durumdur. Müzekartı 60 lira karşılığında alabilirsiniz.

İBB İstanbul uygulaması da İstanbul gezinizde size yardımcı olabilir. Google Play veya AppStore'dan uygulamayı indirerek İBB hizmetlerine tek noktadan ulaşabilirsiniz. Uygulamadan arabanızı park edebileceğiniz noktaları öğrenebilir, şehir rehberine göz atabilirsiniz.

İstanbul’da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

İstanbul Otel Tavsiye

İstanbul'da konaklamak için oldukça fazla alternatifiniz bulunuyor. Hizmet sektöründe büyük gelişim göstermiş olan İstanbul'da her bütçeye göre konaklama seçenekleri yer almaktadır. Buraya geldiğinizde otel bulmakta hiç zorluk çekmeyeceksiniz.

İstanbul'da nerede konaklayabileceğiniz konusunda sorularınız varsa, listeye göz atabilirsiniz.

Swissotel The Bosphorus

Swissotel The Bosphorus

İstanbul'un en lüks otellerinden Swissotel The Bosphorus, Taksim Meydanı'na oldukça yakın bir konumda. Meydan ile arası sadece 1 kilometre olan otel, eşsiz boğaz manzarasıyla da dikkat çekiyor. Dolmabahçe Sarayı'nın bahçesinde, 65 dönümlük bir alanda yer alan otel beş yıldızlı hizmet sunuyor.

Bof Hotels Ceo Suites Ataşehir

Bof Hotels Ceo Suites Ataşehir

Suit tarzı bir otelde konaklamak isterseniz, Bof Hotels bulabileceğiniz en kaliteli alternatiflerdendir. 5 yıldızlı bir otel olan Bof Hotels Ceo Suites, Ümraniye, Tatlısu Mahallesi'nde yer alıyor. Burada 1+1 veya 2+1 odalar arasında tercih yapabilirsiniz.

Barcelo İstanbul

Barcelo İstanbul

Beyoğlu'nun en güzel otellerinden Barcelo İstanbul, Kocatepe Mahallesi'nde yer almakta. Güler yüzlü personeliyle hizmet veren otel, 5 yıldıza sahip. Şehir merkezine sadece 3.5 kilometre uzaklıkta olan otel, konforlu odalarıyla dikkat çekiyor. Otelde bar, spa ve spor salonu gibi olanaklar da sunulmakta.

Hilton İstanbul Bosphorus

Hilton İstanbul Bosphorus

Alışılagelen Hilton kalitesi, kendisini Hilton İstanbul Bosphorus'ta da gösteriyor. İstanbul'un sevilen otellerinden Hilton Bosphorus, Taksim Meydanı'nda da oldukça yakın. Sadece beş dakikada yürüyerek Taksim'e ulaşabilirsiniz. Hilton İstanbul Bosphorus'a evcil hayvan da kabul edilmektedir.

Valencia