1. Anasayfa
  2. Havana Uçak Bileti

Havana Uçak Bileti

Havana Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Havana Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Küba'nın başkenti ve en güzel şehri olan Havana'ya ulaşmak için hava yolunu tercih edebilirsiniz. Küba'nın başka bir şehrinden Havana'ya gelmek için şehirler arası otobüslerden faydalanabilir veya otostop çekebilirsiniz.

İstanbul Havana arası uçakla yaklaşık 17 saat sürmektedir. Ankara Havana arası ise 18 saat civarında sürmektedir. THY ile Havana Havalimanı'na direkt uçuşlar olsa da aktarmalı uçuşlar buraya yapılan seferlerin çoğunu oluşturmaktadır. Bu sebeple yapacağınız uçuşun süresi aktarma sayısına bağlı olarak daha uzun olabilir. Havana otelleri ile rezervasyonunuzu yaparken uçuş saatini göz önüne almanızı ve giriş saatini buna göre otele bildirmenizi öneririz.

Türkiye'den Havana'ya pek çok hava yolları firması ile uçabilirsiniz. Bu firmalar arasında THY, Air France, KLM, Gulf Air gibi firmalar yer almaktadır. Biletbak ile istediğiniz hava yolları firmasına ait uçak biletini taksitli uçak bileti fırsatları ile ayırttırabilir ve yolculuğunuza hazırlanabilirsiniz.

Havana'ya Nasıl Gidilir?

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Havana'ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Havana Hakkında
  3. Havana Ne Yenir?
  4. Havana Nerede Yenir
  5. Havana Gezilecek Yerler
  6. Havana Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Havana'da Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Havana'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Havana Otel Tavsiye

Havana'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Havana'ya uçmak istiyorsanız, buraya çeşitli yerli ve yabancı hava yolları firmaları ile uçak bileti alabileceğiniz bir adet havalimanı bulunuyor. Genel olarak Havana Havalimanı ismiyle anılan bu havalimanı, kimi zaman bulunduğu adresin de etkisiyle Havana Jose Marti Havalimanı olarak biliniyor.

Havana Havalimanı (Jose Marti Havalimanı)

Havana Havalimanı, Havana'nın 15 kilometre güneybatısında yer alan ve 1930 yılından beri hizmet veren bir havalimanıdır. Havalimanının denizden yüksekliği 64 metredir ve 4.000 metre uzunluğunda bir piste sahiptir. Havana Havalimanı, uluslararası uçuşlar için kullanılmakla beraber diğer uluslararası havalimanlarına kıyasla küçüktür. Ayrıca Havana Havalimanı'nda bulabileceğiniz imkanlar da kısıtlıdır. 3 adet terminali bulunan bu havalimanında dış uçuşlar 3. terminalden yapılmaktadır. Bu sebeple havalimanından otelinize veya şehir merkezine nasıl ulaşacağını planlarken bunu dikkate almalısınız. Havana'ya Küba'nın başka bir şehrinden uçacaksanız 1 numaralı terminali kullanacaksınız demektir.

Taksi kullanarak otelinize ulaşabilirsiniz. Havalimanında her zaman için hazır taksiler bulunmaktadır. Havalimanı ile Havana şehir merkezi arasında yapılacak bir yolculuk yaklaşık 25 dakika sürmektedir. Taksiye binecekseniz, burada taksilerin genellikle taksimetre açmadıklarını bilmelisiniz. Bu yüzden taksiye binmeden önce ödeyeceğiniz fiyat konusunda anlaşma yapmayı isteyebilirsiniz. Taksi ücretleri şehir merkezine gitmek için genellikle 25 dolardan fazla tutmasa da bu miktar değişebilir.

Shuttle araçları ile otelinize ulaşım sağlayabilirsiniz. Eğer bir tur ile Havana'ya gidiyorsanız büyük ihtimalle shuttle aracınız önceden hazırlanmıştır. Bireysel olarak Havana'ya yolculuk edecekseniz yolculuktan önce shuttle aracının ayarlamalarını yapmanız gerekebilir.

Araba kiralama hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz. Havalimanındaki üç terminal de araç kiralama hizmetlerine sahiptir. Bu firmaları Cubacar, REX, Havanautos, ViaTrangaviota olarak sıralayabiliriz.

Havana'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Havana'da su tüketirken kendi satın aldığınız şişelenmiş suları tercih etmeniz önemlidir. Havana'da musluk suları tüketime uygun değildir. Ayrıca Havana gezinizde çekeceğiniz fotoğraflara yerel halkı da dahil etmek için mutlaka izin almalısınız. Özellikle de bu fotoğrafları internette paylaşacaksanız özel izin almak önemli bir durumdur.

Havana'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz