1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  4. Havana Uçak Bileti

Havana Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

04 Aralık 2021 18:20
  1. El Gato Tuerto
  2. El Floridita
  3. Tropicana
  4. Jazz Cafe

1. El Gato Tuerto

Calle O # 14 Entre Calle 17 Y 19,Vedado adresinde yer alan El Gato Tuerto, güzel bir günü noktalamak ve belki de diğer güne geçmek için harika bir mekan. Neredeyse 20 yıldır açık olan bu restoran bar, oldukça kaliteli bir canlı müzik eğlencesine sahip.

El Gato Tuerto

2. El Floridita

Obispo'da yer alan El Floridita, ikonik pembe dış mekanı ile mutlaka bir kez karşılaşacağınız bir restoran ve kokteyl mekanı. Ünlü yazar Ernest Hemingway'in de bu restoranda oldukça fazla vakit geçirdiği söylenir. Mekanda Hemingway'in bronz bir heykeli, yazarın en sevdiği masaya yerleştirilmiştir. Ayrıca El Floridita'nın kökenleri eskiye, 1817 yılına dayanır.

El Floridita

3. Tropicana

Muhteşem gösterileri ve aktiviteleri ile ünlü Tropicana, Havana'nın en iyi gece kulübü ve barları arasında yer alıyor. 72 e/ 45 y Línea del Ferrocarril Mariano adresinde bulunan Tropicana, birbirinden renkli açık hava şovlarına ev sahipliği yapıyor. Havana gece hayatı konusunu merak ediyorsanız, Tropicana'yı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Tropicana

4. Jazz Cafe

Avs. Paseo Calle 3 adresinde bulunan Jazz Cafe, dinlenmek ve keyifli vakit geçirmek için harika bir yer. Bir şeyler içerek aileniz veya arkadaşlarınızla oturabilir, güneş battıktan sonra başlayan canlı müzik etkinliklerine katılabilirsiniz.

Jazz Cafe

Daha Fazlasını Keşfet!

Havana Nerede Yenir

Havana Nerede Yenir

Birden fazla kültürün bir arada yaşadığı ve geliştiği bir şehir olan Havana'nın yerel mutfağını tadabileceğiniz ve lezzetli tatlılarından yiyebileceğiniz pek çok restoran bulunuyor. Bu restoran ve kafelerden en iyilerini sizler için listeledik.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Havana Otel Tavsiye

Havana Otel Tavsiye

Havana'da karışık bir toplu taşıma sistemi olduğundan mümkün olduğunca merkezde konaklamanız sizin için daha rahat olacaktır. Bu yüzden Eski Havana (Old Havana) bölgesinde yer alan otellerde veya hostellerde konaklamanızı öneriyoruz. Bunun yanında eski askeri bölge olan Vedado bölgesi de konaklamak için uygundur.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Havana'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Havana'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Küba Havana pek çok eğlenceli festivale ev sahipliği yapar. Havana'ya seyahatinizi istediğiniz festival ve fuarların olduğu zamana planlayarak Havana'nın yerel kültürünü daha iyi tanıma imkanı bulabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Havana'da Alışveriş - Ne Alınır?

Havana'da Alışveriş - Ne Alınır?

Havana'da alışveriş yapabileceğiniz ve hediyelik eşya alabileceğiniz bazı mekanlar bulunuyor. Havana'da özellikle puro ve kahve konusunda pek çok yerden ürün alabilir ve bunları arkadaşlarınız veya ailenize hediye edebilirsiniz.

Almacenes San Jose Havana'da alışveriş yapabileceğiniz mekanlardan birisi. Gezi gemilerinin kalktığı limana yakın olan Alcenes San Jose, özellikle hediyelik konusunda çok çeşide sahi bir yer. Deniz kenarında konumlanan bu mekanda sokak ressamlarını da görebilir ve resminizi çizdirebilirsiniz.

Clandestina da hediye almak için oldukça güzel bir mekan. Buradan alacağınız hediyelikler ile sevdiklerinize Küba'nın ve Havana'nın atmosferini hissetme şansı verebilirsiniz.

Habana 1791 Havana'nın en özel parfüm mağazası. Buradaki eşsiz kokulara dükkana girer girmez hayran olacak ve birbirinden güzel parfümler arasında hangisini seçeceğinize karar veremeyeceksiniz.

La Casa Del Habano puro almak için tercih edebileceğiniz en iyi yer. Aslında bir üretim fabrikası olan La Casa Del Habano'nun dükkanlarından en kaliteli Havana purosunu alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Havana Gezilecek Yerler

Havana Gezilecek Yerler

Küba'nın başkenti Havana'da görmeniz gereken bazı noktalar bulunuyor. Havana gezinizde bu noktaları gözden kaçırmamanız ve dolu dolu bir gezi planı hazırlayabilmeniz için Havana'nın gezilecek yerlerini listeledik.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Havana Ne Yenir?

Havana Ne Yenir?

Havana'yı ziyarete giden turistler, genel olarak Havana'nın yemek kültüründen memnun kalmadıklarını ve çeşitliliğin çok az olduğunu belirtirler. Aslında, Havana'da denemeniz gereken pek çok yöresel yemek, içecek ve sokak lezzeti bulunuyor. Havana'ya bir gezi düzenleyerek buranın yerel mutfağını kendiniz tadabilir ve Havana yemekleri hakkındaki söylentilerin gerçek olup olmadığına karar verebilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Havana'ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Havana'ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Havana hava durumu, yıl boyunca ılık şekilde seyreder. Genel olarak Küba'nın iklim yapısına uygun olan bu durum, Havana'yı yılın neredeyse her zamanı ziyaret edilmeye uygun hale getirir. Küba'da bahar başlarında şiddetli kasırgalar görülebilir. Bununla beraber Havana, kasırgadan en az etkilenen bölgeler arasında yer alır. Bu yüzden kasırgalar konusunda fazla endişelenmenize gerek yoktur.

Havana'da yıl boyunca hava değişimi en fazla 10 derece olur. Havana hava durumu Ocak-Şubat aylarında 22 derece iken, Apuatos ayına gelindiğinde 28 dereceye kadar çıkar.

Havana'da yağmur yağışının en çok olduğu ay Ekim'dir. Şubat ayından Nisan'a kadar olan sürede yağmurlar azalır. Genel olarak Havana'yı Aralık ayından Mayıs'a kadar olan süreçte ziyaret etmek en iyi seçim olacaktır.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Havana Hakkında

Havana Hakkında

Havana, sıradanlıktan uzak mimarisi ve bir o kadar renkli halkı ile turistlere bambaşka bir dünyanın kapısını aralıyor. Geçmişten gelen bir şehir gibi görünen Havana, modern dünyanın sıkıcı binalarından ve tek düze akışından muaf bir yer. Havana'nın tarih boyunca biriktirdiği zengin kültürü, temellerini buradaki kültürel çeşitlilik ortamından alıyor.

Havana'yı tanımlamak için belirli bir mimari tarzdan bahsetmek çok zor. Havana'da Gotik kiliselerden Sovyet döneminden kalan binalara veya balkonlardan çiçeklerin sarktığı, her biri farklı renkte olan evlere rastlamak mümkün. Uzun zaman İspanyol sömürgesi altında kalan Havana mimarisinde İspanyol etkileri de görülür.

Havana'nın en önemli özelliklerinden birisi de sahip olduğu doğal limanıdır. Bu liman, Karayipler'in doğal yollarla oluşmuş en büyük limanıdır ve Havana'nın zenginliğinin en önemli nedenidir. Ayrıca Havana yer altı kaynakları konusunda da zengindir.

Küba'nın başkenti olan Havana, 2 milyondan fazla kişiye ev sahipliği yapıyor ve her sene buraya gelen turistleri büyük bir konukseverlik ile ağırlıyor. Havana nüfusu ile sadece Küba'nın değil, Karayipler'in de en büyük şehri. Havana'nın liman haricindeki geçim kaynakları veya buradan dünyaya ihraç ettikleri ürünler ise başlıca şeker kamışı, mısır ve purodur. Havana, ihraç ürünlerinin yanı sıra sanayi alanında da kendisini geliştirmiştir.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Havana Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz