1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Havana Uçak Bileti

Havana Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:35
  1. El Capitolio
  2. El Morro
  3. Plaza De La Catedral
  4. Eski Havana

1. El Capitolio

Havana'nın merkez noktası olan eski başkanlık sarayı El Capitolio, bembeyaz yapısı ve binayı çevresindeki diğer yapılardan ayıran mimarisi ile dikkatleri hemen üzerine çekiyor. Oldukça etkileyici bir yapı olan El Capitolio'nun inşası 1926'dan 1929'a kadar üç sene sürmüştür. Bugün El Capitolio Bilim ve Teknoloji Bakanlığı tarafından müze olarak kullanıma açılmıştır.

El Capitolio

2. El Morro

Havana'nın kültürel yapılarından olan El Morro, mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yer. Kale olarak inşa edilen El Morro'nun tarihi atmosferi ve denizi sizi kendisine hayran bırakacak. Tarihi 1589 yılına kadar uzanan bu kalede bir de daha yakın zamanda (1845) inşa edilmiş bir deniz feneri yer alıyor.

El Morro

3. Plaza De La Catedral

Gezilmesi gereken bir meydan olan Plaza De La Catedral, Havana'nın eski kısımlarında yer alır ve içinde mutlaka görülmesi gereken bir katedral barındırır. Mükemmel ve etkileyici mimarisi ile bu katedrali mutlaka gezilecek yerler listenize eklemelisiniz. Ayrıca meydanda pek çok kafe ve restoran da yer alıyor.

Plaza De La Catedral

4. Eski Havana

Küba Havana'yı oluşturan 15 belediyeden birisi olan Eski Havana veya Old Havana, ayrıca Havana'nın merkezidir. Havana gezilecek yerler listesinde ilk sıralara yazmanız gereken Eski Havana, Havana'nın asıl atmosferini ve kültürel yapısını görebileceğiniz bir yer.

Eski Havana

Havana hakkında daha fazla şey keşfet!

Havana Nerede Yenir

Havana Nerede Yenir

Birden fazla kültürün bir arada yaşadığı ve geliştiği bir şehir olan Havana'nın yerel mutfağını tadabileceğiniz ve lezzetli tatlılarından yiyebileceğiniz pek çok restoran bulunuyor. Bu restoran ve kafelerden en iyilerini sizler için listeledik.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Havana Otel Tavsiye

Havana Otel Tavsiye

Havana'da karışık bir toplu taşıma sistemi olduğundan mümkün olduğunca merkezde konaklamanız sizin için daha rahat olacaktır. Bu yüzden Eski Havana (Old Havana) bölgesinde yer alan otellerde veya hostellerde konaklamanızı öneriyoruz. Bunun yanında eski askeri bölge olan Vedado bölgesi de konaklamak için uygundur.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Havana'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Havana'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Küba Havana pek çok eğlenceli festivale ev sahipliği yapar. Havana'ya seyahatinizi istediğiniz festival ve fuarların olduğu zamana planlayarak Havana'nın yerel kültürünü daha iyi tanıma imkanı bulabilirsiniz.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Havana Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Havana Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Havana gece hayatı oldukça renklidir. Havana'nın güneş batana kadar tam anlamıyla canlanmadığı söylenir. Gün batımından sonra Havana sokakları kalabalıklaşır ve müzik daha yüksek sesli hale gelir.

Gece yarısından sonra Eski Havana bölgesi sessizleşirken, Miramar ve Vedado gibi bölgelerde eğlence sabaha kadar devam eder. Havana'nın ünü her yere yayılmış gece hayatını görmek için buraya gelebilir ve eğlenceli bir tatil geçirebilirsiniz.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Havana Ne Yenir?

Havana Ne Yenir?

Havana'yı ziyarete giden turistler, genel olarak Havana'nın yemek kültüründen memnun kalmadıklarını ve çeşitliliğin çok az olduğunu belirtirler. Aslında, Havana'da denemeniz gereken pek çok yöresel yemek, içecek ve sokak lezzeti bulunuyor. Havana'ya bir gezi düzenleyerek buranın yerel mutfağını kendiniz tadabilir ve Havana yemekleri hakkındaki söylentilerin gerçek olup olmadığına karar verebilirsiniz.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Havana Uçak Bileti