1. Anasayfa
  2. Glasgow Uçak Bileti

Glasgow Uçak Bileti

Glasgow Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Glasgow Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Türkiye üzerinden Glasgow’a aktarmalı aktarmasız her gün 50’den fazla uçuş düzenlenmektedir. Yazımızı okurken telefonundan hiç sıra beklemeden uçak biletini çok ucuza alabilirsin. Ayrıca Glasgow’a ülkemizden yapılan uçuşlar oldukça ucuzdur. Türkiye üzerinden Glasgow’a en çok uçuş yapan havayolu firmaları sırasıyla British Airways, easyJet, Flybe, Türk Hava Yolları ve Pegasus’dur. En kısa süren uçuş 5 saat süre ile Antalya üzerinden yapılan uçuş olurken en uzun süren uçuş yaklaşık 14 saat süresiyle Dalaman’dan yapılmaktır. Eğer siz de ucuz bilet almak isterseniz, tatilinizden 30-40 gün önce uçak biletinizi alarak uçuşunuzu daha ekonomik hale getirebilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Glasgow’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Glasgow Hakkında
  3. Glasgow Ne Yenir?
  4. Glasgow Nerede Yenir
  5. Glasgow Gezilecek Yerler
  6. Glasgow Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Glasgow’da Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Glasgow'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Glasgow Otel Tavsiye

Glasgow'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Kentin içinde önceleri Abbotsinch adında, hatta sonradan Glasgow olarak değiştirilen uluslararası bir havalimanı mevcuttur. Kentin uluslararası kapısı bu havalimanıdır.

Glasgow Uluslararası Havalimanı

11 ağustos 1943 yılında kraliyet donanmasına verilmiş olan Abbotsinch Havalimanı’nın adı değiştirilerek Glasgow Uluslararası Havalimanı olmuştur. Glasgow Uluslararası Havalimanı, yıllık yaklaşık 9 milyon yolcu ağırlamaktadır. Geçen yıla oranla yolcu sayısında düşüş yaşanmıştır. Eğer sen de buraya seyahat etmeyi planlıyorsan hemen online uçak bileti al, erken rezervasyon gibi avantajlardan yararlan! Şehir merkezinden 17 kilometre uzakta olması ulaşımı güçleştirse de birçok alternatif ulaşım seçeneğiniz mevcuttur. Glasgow Uluslararası Havalimanı’ndan Glasgow şehir merkezine gitmek için şu vasıtaları kullanabilirsiniz:

Tramvay, Glasgow Uluslararası Havalimanı’ndan Glasgow şehir merkezine gitmenin toplu taşıma yoludur. Havalimanından tramvay hattına 5-6 dakika kadar yürüdükten sonra 500 Airport Express’e binerek yarım saatte şehir merkezine varabilirsiniz. Bu tramvay hattı her 12 dakikada bir kalkmaktadır.

Araç kiralayarak da havalimanından Glasgow şehir merkezine ulaşımınızı kendiniz sağlayabilirsiniz. Havalimanının içerisindeki araç kiralama ofislerinden kendi cebinize uygun ve zevkinize hitap eden bir araç kiralayabilirsiniz. Kiraladığınız araç ile M8 yolu üzerinden şehir merkezine 20 dakikada varabilirsiniz. 

Taksi ile hiç uğraşmadan ancak oldukça yüklü bir ücret karşılığında şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanının dışındaki taksi duraklarından şehir merkezine gideceğinizi belirterek taksiye binebilirsiniz.

Glasgow’da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Glasgow’un para birimi Pound Sterling’dir. Ayrıca kentin saati Türkiye saatine göre 2 saat geridir. Yani Türkiye’de saat 03.00 ise, Glasgow’da saat 01.00 olacaktır. Küçük bir hatırlatma niteliğinde, biletlerinizi online bilet al sekmesinden erken alırsanız birçok indirimden faydalanarak uçak biletinizi ucuza alabilirsiniz.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz